Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Za sam dom z meblami i sprzętem RTV i AGD bez ogrodu, ogrodzenia i kostki wyszło mi około 900tyś dom o powierzchni użytkowej około 220m2 plus tarasy około 30m2 w tym dwu stanowiskowy garaż, dość prosta bryła domu

Ło Jezu Miłości Twej, 900 tyś, stać by mnie było kupić sobie, Boobcata, mini koparkę, ciągniczek, piłę formatową nową, grubościówkę z heblarką.

Frezareczkę, ściska do klejenia drewna bym sobie zamówił, betoniarkę na 1m^3 zrobił, a izolacji bym dał na cały dom równo 1m,

Odpadło by minie jakiekolwiek grzanie. Ciężko mi sobie wyobrazić tyle kasy.

Gdzie Kolega surowy zaparty pasywny miał na 130 kzł. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?213470-Marzenia-si%C4%99-spe%C5%82niaj%C4%85-Arnika-skazana-na-superenergooszcz%C4%99dno%C5%9B%C4%87/page4&highlight=kamil+basia

A to i tak drogo, ponieważ dom ma 3 płyty !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

wiem że z tym domem może być ciężko się zmieścić w 250 tyś. więc teoretycznie wątek nie ten ale tu zaglądają ludzie najtwardziej stąpający po ziemi stąd pytanie zamieszczam tu.

Ponieważ wynajmujemy wybraliśmy z żoną projekt i zastanawiamy się czy za 250 tyś. uda się wprowadzić.

 

Założenia:

 

1.Elementy trudne robi firma, niedroga ale sprawdzona (fundament,murowanie,dach,tynki wewnętrzne, ogrzewanie podłogowe)

2.Elementy proste robimy sami (ocieplenie zewnętrzne, panele, kanalizacje, być może np. elektrykę itp)

3.Do wprowadzin nie potrzebujemy wszystkich pokoi (salon z kuchnia, jeden pokój i jedną łazienke) np. garaż może być nieotynkowany w środku i z wylewką na podłodze, z zewnątrz tylko styropian siatka i klej itp.

4.Z "Udziwnień" zdecydujemy się prawdopodobnie tylko na kominek (zrobimy sami kupujemy tylko wkład) i ogrzewanie podłogowe w łazienkach.

5.Materiały raczej średnie tzn. np. na dachu blacha a w łazienkach zwykłe płytki bez udziwnień.

6.Do wprowadzin nie potrzebujemy kostki, ogrodzenia itp.

 

 

Działkę już mamy jest długa i szeroka wiec w projektach można przebierać, ponieważ nie lubimy biegać po schodach wybraliśmy parterówke. Wydaje nam się że w miarę prostą.

 

h7gparter.jpg

 

http://www.hgatelier.com.pl/h7g/index.html?addtostore=1&id_projektu=98

 

Teraz proszę o opinie i konstruktywną krytyke:

- Czy uda się wprowadzić

- Czy projekt jest w miarę "optymalny" tzn co mogło by być inaczej żeby było taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo się wypowiedzieć w tym wątku - także osoba, która wybudowała dom za 900 tyś.

 

Lepszy jest dom za 900 tyś (jeśli kogoś na to stać) niż 30-letni dom w granicy działki z rozwalającym się dachem...

 

Ten wątek miałby jakąś wartość merytoryczną gdyby wypowiadały się w nim tylko osoby, które same dorobiły się swojego domu, bez niczyjej pomocy. A tak w wątku poziom dostosowany jest do osób, które nic innego nie robią całymi dniami tylko czatują na internecie i piszą cały dzień na muratorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy jest dom za 900 tyś (jeśli kogoś na to stać) niż 30-letni dom w granicy działki z rozwalającym się dachem...
ależ dobrze.

tylko ciężko mi sobie wyobrazić 900 tyś za dom 220 m^2.

 

Ten wątek miałby jakąś wartość merytoryczną gdyby wypowiadały się w nim tylko osoby, które same dorobiły się swojego domu, bez niczyjej pomocy. A tak w wątku poziom dostosowany jest do osób, które nic innego nie robią całymi dniami tylko czatują na internecie i piszą cały dzień na muratorze.
No pomarzyć zawsze można.

Jest tu wiele osób, które mają firmy i się udzielają.

Boje toczą się czasem długie. A to tylko przez to że jak ktoś wybudował, obojętnie jak.

Staje się nagle guru. To samo pan majster klepka on wie, tak bo tak.

 

Nic na to nie poradzę że ludzie mają podstawowy problem, myślą o budowaniu domu jako, szeregu schodów, tylko jakoś nie widzą, że te schody są powiązane ze sobą.

Ja np, siedzę i piszę, ponieważ głowa nie może cały czas patrzeć na kreski .

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogłoby być taniej ? Dużo- inna bryła, bez garażu i prosty dwuspadowy dach. Wybrałes projekt prawie 150 m z drogim, skomplikowanym dachem.

 

Cz Ty wiesz co to są marzenia..............jeśli nie wiesz to nie zabieraj głosu w tym topiku.Ta chata z marzeń to w końcu co ma być???.Utopią na resztę życia???.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Ten wątek miałby jakąś wartość merytoryczną gdyby wypowiadały się w nim tylko osoby, które same dorobiły się swojego domu, bez niczyjej pomocy. A tak w wątku poziom dostosowany jest do osób, które nic innego nie robią całymi dniami tylko czatują na internecie i piszą cały dzień na muratorze.

 

Jestem podobnego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie taki dom za 900 tyś bardzo łatwo sobie wyobrazić. Wystarczy, że ktoś buduje się w samej Warszawie przy lesie Kabackim. Za tą kwotę buduje mu firma lub kilka firm. Szef firmy budowlanej z bardzo dobrymi rekomendacjami i dużym doświadczeniem widząc działkę wartą mln zł dostosowuje się do sytuacji i mówi cenę warszawską. Są ludzie, których dochody roczne przekraczają wartość domu za 900 tyś i nie będą się szczypać i targować o jakieś 100 czy 200 tyś.

 

Dopisz do tej listy zainteresowania inwestora. A wiadomo, że im człowiek inteligentniejszy, ambitniejszy, zaradniejszy tym jego lista jest dłuższa i bardziej kosztowna.

Edytowane przez luntrusk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszecie tylko potwierdza, co wcześniej pisałem, że to będzie od wielu rzeczy zależeć.

 

Te marzenia są w naszych rękach, jeden będzie miał szczęście iż ma gratis działkę i materiały.

Drugi że w ogóle ma dom, czy zadamy się na firmy, czy będziemy budować sami.

To jest bardzo indywidualna sprawa. Można tylko próbować pokazywać właściwą drogę, aby oszczędzić kosztów.

Ale racjonalnie oszczędzić. To znaczy jeśli robimy jakąś rzecz, to nie że za 2 lata trzeba będzie remontować.

Mogę tylko podpowiadać ze swojej strony iż dom to jest całość działań, nie może być tak iż patrzymy krótkowzrocznie.

Odbije się to później czkawką, nie dość że kredyt to jeszcze dom który potrzebuje, remontów co rusz, masę węgla do ogrzewania.

To nie jest dom

 

I sobie pozwoliłem do swoich warunków adaptować kwotę 900 tyś.

Widać co wyszło kosmos i jeszcze by zostało.

W Warszawie nie wiem czy działkę 20 arów by kupił za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Ten wątek miałby jakąś wartość merytoryczną gdyby wypowiadały się w nim tylko osoby, które same dorobiły się swojego domu, bez niczyjej pomocy. A tak w wątku poziom dostosowany jest do osób, które nic innego nie robią całymi dniami tylko czatują na internecie i piszą cały dzień na muratorze.

Jestem podobnego zdania.

Popieram ;).

Wystarczy spojrzeć na tempo przyrastania wpisów, jeśli jest to sprawdzić w stopce: dziennik, komentarze, projekt.

Przydaje się prześledzić zawartość i historię komentarzy, kulturę osobistą i staranność wypowiedzi, często ortografię, itp. i od razu wiadomo z kim się ma do czynienia.

Edytowane przez Greengaz
dodanie emotikonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydaje się prześledzić zawartość i historię komentarzy, kulturę osobistą i staranność wypowiedzi,
Sam wiesz jak tu bywało.

Pierwszy raz jak się tu odezwałem ... :o a krew nie woda. Tak sobie myślę tylko tym że to wokoło mnie latają niektóre uszczypliwości.

Niktspecjalny ma u mnie szacun za to że nie udaje nikogo, jest szczery aż do szpiku kości.

A wiem że na forum jak się udziela i walczy o prawdę nie raz nie dwa zaczyna się jatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom za 900k wcale nie musi być pod Warszawą. To co stanowi jego wartość to użyte materiały i robocizna. Cena działki nie ma tu nic do rzeczy, jeśli będę chciał postawić "pałacyk" za 900k na wsi. Dom znajomego wyceniono na ok.800k - fakt z (małą) działką. Żadne cudo- zwykły dom z poddaszem użytkowym. Odnoszę wrażenie, że Ci zarabiający bardzo dużo, są dużo bardziej skąpi od tych biednych i na pewno nie dadzą sobie "ująć" z majątku ot tak 100-200k.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje toczą się czasem długie. A to tylko przez to że jak ktoś wybudował, obojętnie jak. Staje się nagle guru. To samo pan majster klepka on wie, tak bo tak..
Też tak myślę, guru forumowych mamy na pęczki. Jest nawet taki eko trendy trend i opinia jakoby dom bez płyty fundamentowej, fixów lub samych pakietów, pół metra styro na ścianach w zasadzie nie jest domem albo byle jakim domem. Parcie wszystkich "guru" i olimpów jest tutaj spore, a większość przyszłych inwestorów nadal nie bardzo wie o co chodzi. Frajerom nie chciało się skończyć polibudy (mi też nie) i brną dalej w te swoje "domy". Za dużo "kresek" i filozofii w tym wszystkim, nie sądzisz?

Do czego ta dyskusja zmierza ? do niczego, ponieważ aby miało to sens, wypada zrobić by było listę.I wycenę tu na forum domu, kilku domów. Bierzemy na tapetę i piszemy. Ten projekt tyle, ten tyle.I
Listę już zrobił Twój szczery do szpiku kości przyjaciel, w gratisie był jeszcze jakiś kosmiczny test. Poszukaj, wpisz się, wszystko się wyjaśni i dodatkowo zyskasz szacunek i poparcie "Olimpa" tego szanownego forum. Oceny i wyceny różnych domów budujących były już wcześniej podawane, wystarczy poświęcić trochę czasu i znaleźć interesujące informacje. Jest ich naprawdę sporo. Nie uprawiajmy znowu psychologii i wzajemnej samopomocy, bo zaczyna się robić po raz kolejny śmietnik. Prosimy?!:o.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo "kresek" i filozofii w tym wszystkim, nie sądzisz?
a myślisz dlaczego księża mają wykłady z filozofii ? i ćwiczą retorykę.

 

Jest nawet taki eko trendy trend i opinia jakoby dom bez płyty fundamentowej, fixów lub samych pakietów, pół metra styro na ścianach w zasadzie nie jest domem albo byle jakim domem.
Nie chodzi o ekologię, w jakimś globalnym dla świata znaczeniu. O lokalnych srodzicieli co wybrali

byle co, ponieważ padli ofiarami, pewnych hipotez. Mnie ta lokalna ekologia bardzo obchodzi.

Czemu mam wdychać czyjeś smrody z komina, bo takiemu i drugiemu widmo 30cm izolacji było jakieś z innej bajki. Ponieważ fachowcy orzekli iż

10cm starczy, nie przymarza.

Listę już zrobił Twój szczery do szpiku kości przyjaciel, w gratisie był jeszcze jakiś kosmiczny test.
Kto nie czytał ten nie wie iż też miałem z Nim wymianę uprzejmości.

 

Nie uprawiajmy znowu psychologii i wzajemnej samopomocy, bo zaczyna się robić po raz kolejny śmietnik. Prosimy?!
To nieodłączny element forum psychologia. Niczym kula śniegu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ilu jest takich świadomych inwestorów? Jakieś promile.

 

Ekipy budowlane jabą po najmniejszej linii oporu. "Panie my tak zawse robili i było dobrze!"

 

Co ja się nasłuchałem od rodziny i znajomych jak powiedziałem że chcę mieć szkielet ze ścianą 35cm wełny. Patyki mi wiatr zdmuchnie albo myszy zjedzą, a 12cm styropianu to aż nadto :) Na szczęście takie gadanie tylko mnie bardziej utwierdzało, że dobrze robię. Jak już ruszę z budową mojej chaty bez komina (następny "idiotyzm" zdaniem ludzi - na Podhalu, bez komina???) i ją postawię, będę z chęcią fotografował miny owych doradców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to nie na temat ;)

 

Odnoszę wrażenie, że Ci zarabiający bardzo dużo, są dużo bardziej skąpi od tych biednych i na pewno nie dadzą sobie "ująć" z majątku ot tak 100-200k.

 

Ludzie bardzo bogaci dzielą się na cztery grupy:

1. Ci co bardzo dużo zarabiają i wydają lekką ręką swoje zarobki

2. Ci co rozkręcili firmę, która przynosi bardzo duże zyski

3. Ci co inwestują maksymalizując zyski

4. Najbardziej pożądana: ci co potrafią rozkręcić nie jeden dochodowy biznes i kapitał zainwestować maksymalizując swoje zyski

 

Skąpi są tylko ci z grupy 3 i 4. Te umiejętności nie są do nauczenia się. Albo ktoś ma "to coś" we krwi albo nie.

 

 

Co do tematu domu za 200 tyś: niech każdy buduje to co mu się podoba i na co go stać. Za wszystkie podjęte decyzje i błędy i tak zapłaci tylko inwestor.

Edytowane przez luntrusk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...