Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kurcze kupujesz kradzione materiały i chwalisz się tym ? Za 200zł nie nabyłes tego legalnie.

 

Z betoniary zrobisz B12 max B15 -na strop dobrze zaprojektowany wystarczy. Ale z tego co widze kasy na projekt szkoda.

 

Jak zrobisz strop lichy z lichego betonu a tak wnisoskuję z opisu, to na głowe nie spdanie Ci g-k tylko beton. Rozsadnyc wyborów życzę.

 

1) Nie kupuję kradzionych materiałów. Mam po prostu dobre "wejście" na kopalni żwiru. Załatwione w 100% legalnie (bezpośrednio z władzami kopalni, a parę buteleczek poszło do pracowników którzy mi to na samochód ładowali i przywozili).

2) Nie szkoda mi kasy za projekt, po prostu jestem rozsądny, jeśli jedna osoba chce mi zrobić za 2300 a druga za 8000, to tylko głupi by nie zastanowił się czy dogadać się z tańszym. Dla mnie cena też podejrzana, dlatego znajomego poprosiłem aby mi podrzucił ich projekt robiony przez tą samą osobę. Projekt ja przeglądałem, byłem z nim u kolegi który przez kilkanaście lat stawia domy i tylko stwierdził - że widział gorzej zrobione, że nie widzi poważnych braków / błędów.

3) Stropy " z betoniarki" wylewane były przez wiele lat (sam parę razy pomagałem przy tej robocie) i nie znam żadnego przypadku aby spadł na głowę, a większość tych stropów jest obciążanych a nie tylko są stropem stryszku. Już nie raz czytam na tym forum opinie że beton tylko kupuje się w betoniarni. A ja wam powiem coś na temat tego betonu, bo z tym też miałem do czynienia. Betoniarnie wydają atest na beton, ale z parametrami tego betonu bywa różnien po badaniu przez niezależne laboratorium. Spotkałem się z 1 przypadkiem gdzie beton był znacznie mocniejszy niż wydany na niego atest, często były parametry koło tego co wydany atest, ale i zdarzało się nie rzadko że parametry znacznie gorsze. Znam przypadek rozbierania konstrukcji która była wylana z betonu odpowiedniej klasy, a jak po przebadaniu próbek drastycznie nie spełniał on parametrów wszystko zostało rozebrane. Sprawa zakończona w sądzie, bo wykonawca nie chciał pokrywać dodatkowych kosztów, jak i betoniarnia która sprzedała beton.

Edytowane przez sylwekr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. jakiś czas temu zapytałem o projekt z241 czy zmiesciłbym się w budżecie 200t. lub lekko ponad.

http://z500.pl/projekt/213/Z241,dom-parterowy-z-dachem-dwuspadowym-tani-w-budowie-i-eksploatacji.html

Dziś przeglądając jeszcze projekty natknąłem sie na z273

http://z500.pl/projekt/720/Z273,kompaktowy-dom-parterowy-z-trzema-sypialniami-przekryty-dachem-kopertowym.html

pytanie takie czy bardzo dużo odbiegałby cenowo od z241 .

Wiem ze dach troche droższy choć nie koniecznie, wiem że dodatkowa sciana nosna.

Ale bryła budynku, rozplanowanie mi się bardziej podoba . No moze pokoje odrobina mniej ustawne.

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Nie kupuję kradzionych materiałów. Mam po prostu dobre "wejście" na kopalni żwiru. Załatwione w 100% legalnie (bezpośrednio z władzami kopalni, a parę buteleczek poszło do pracowników którzy mi to na samochód ładowali i przywozili).

 

Litości, jeżeli ktoś Ci daje coś co nie nalezy do niego a rozumiem że władze koplani to są pracownicy a nie właściele - to jest kradzież.

 

3) Stropy " z betoniarki" wylewane były przez wiele lat (sam parę razy pomagałem przy tej robocie) i nie znam żadnego przypadku aby spadł na głowę, a większość tych stropów jest obciążanych a nie tylko są stropem stryszku. Już nie raz czytam na tym forum opinie że beton tylko kupuje się w betoniarni. A ja wam powiem coś na temat tego betonu, bo z tym też miałem do czynienia. Betoniarnie wydają atest na beton, ale z parametrami tego betonu bywa różnien po badaniu przez niezależne laboratorium. Spotkałem się z 1 przypadkiem gdzie beton był znacznie mocniejszy niż wydany na niego atest, często były parametry koło tego co wydany atest, ale i zdarzało się nie rzadko że parametry znacznie gorsze. Znam przypadek rozbierania konstrukcji która była wylana z betonu odpowiedniej klasy, a jak po przebadaniu próbek drastycznie nie spełniał on parametrów wszystko zostało rozebrane. Sprawa zakończona w sądzie, bo wykonawca nie chciał pokrywać dodatkowych kosztów, jak i betoniarnia która sprzedała beton.

 

Przecież napisałem że jak ktoś rozsądnie zaprojektuje strop uwzględni beton max B15 zrobi do tego odpowiednie zbrojania strop bezie wisiał długie lata.

 

Jak dostaniejsz projekt stropu zrobiony na B20-B25 a ty dasz B12-B15 może byc problem. W cenie projektu za 2300 nie dostaniesz dobrze rozrysowanego zbrojenia stropu monolitycznego.

 

Tylko nie pisz że widziałeś już strop i to żadna filozofia to zrobić.

 

Co do spiskowej teorii zawyżania klasy betonu w sumie Ciebie rozumiem, jak możesz wierzyć w klasę betonu skoro wiesz że żwir pojechał do Ciebie, to do betonu go nie wsadzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości, jeżeli ktoś Ci daje coś co nie nalezy do niego a rozumiem że władze koplani to są pracownicy a nie właściele - to jest kradzież.

Nie wiesz, nie znasz sytuacji, to ludzi nie nazywaj złodziejami.

 

Jak dostaniejsz projekt stropu zrobiony na B20-B25 a ty dasz B12-B15 może byc problem. W cenie projektu za 2300 nie dostaniesz dobrze rozrysowanego zbrojenia stropu monolitycznego.

)

Dlaczego, jak tanio to źle. Nie każdy ma firmę, zatrudnia projektantów, księgowego, sekretarkę itp. wynajmuje pomieszczenia biurowe i ma kupę dodatkowych kosztów dlatego musi się cenić. Ale np. jego pracownik dorabiający po godzinach, może to samo zrobić znacznie taniej i nawet solidniej. Nie dotyczy to tylko branży archtektonicznej ale i innych.

 

Co do spiskowej teorii zawyżania klasy betonu w sumie Ciebie rozumiem, jak możesz wierzyć w klasę betonu skoro wiesz że żwir pojechał do Ciebie, to do betonu go nie wsadzą :)

 

Przecież mi nie przywieźli ukradzionego żwiru z betoniarni tylko z kopalni i co to ma do jakości sprzedawanego betonu.

 

Ludzie litości, ile tu widzę zawiści, że ktoś coś może mieć taniej lub za darmo (a sami musieli za to samo słono płacić)

 

Co niektórzy to myślą niezwykle prostolinijnie

tanio = źle

za darmo = złodzieje

Edytowane przez sylwekr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tu dobre rady: nie decyduj się na taniego projektanta bo na pewno będzie zły projekt. Co innego jak by ktoś widział projekty tej osoby i odradził to bym zrozumiał. Dlatego pisałem na początku jak to zweryfikować, na co zwrócić uwagę itp, a tu nikt nic sensownego nie doradził Druga dobra rada nie wykorzystuj znajomości do załatwiania materiałów, bo to złodziejstwo, kurna, gdzie tu dobre rady......

Nie uważam że jestem najmądrzejszy, po to tu piszę licząc że właśnie ktoś mądrzejszy coś rozsądnego doradzi, a tu jak by mogli to od razu by za kraty ludzi powsadzali bo za darmo piach dali...., a dali pracownikowi który tam przepracował kilkadziesiąt lat a teraz odchodzi na emeryturę (mój teść oficjalnie załatwił dla córki na budowę, żadne lewe kombinacje)

Edytowane przez sylwekr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś tyle materiału za trzy flaszki to:

 

1. albo właściciel kopalni lubi robić Ci prezenty,

2. albo właściciel (nie kierownik czy dyrektor) o niczym nie wie.

 

Pierwsze - OK - masz farta i dobre znajomości, drugie to kradzież. Trzeciej opcji nie ma.

 

Wchodzisz, pytasz i na siłę próbujesz udowadniać swoją rację. Na co liczysz, że będą Cię ludzie głaskać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tu dobre rady: nie decyduj się na taniego projektanta bo na pewno będzie zły projekt. Co innego jak by ktoś widział projekty tej osoby i odradził to bym zrozumiał. Dlatego pisałem na początku jak to zweryfikować, na co zwrócić uwagę itp, a tu nikt nic sensownego nie doradził Druga dobra rada nie wykorzystuj znajomości do załatwiania materiałów, bo to złodziejstwo, kurna, gdzie tu dobre rady......

Nie uważam że jestem najmądrzejszy, po to tu piszę licząc że właśnie ktoś mądrzejszy coś rozsądnego doradzi, a tu jak by mogli to od razu by za kraty ludzi powsadzali bo za darmo piach dali....

Moim zdaniem lanie stropu z betoniarki jest nieporozumieniem,bez względu na to czy się ma żwir czy nie.

Co do klasy betonu zależy ona również od zawibrowania i pielęgnacji nie tylko od betoniarni.

W zbrojeniu stropu bardzo ważne są szczegóły ,podpowiedzi typu " tak się robi"bez konsultacji z KB lub konstruktorem nie mogą mieć zastosowania

źle wykonany strop żelbetowy jest trudny do poprawy, w trakcie realizacji gwarantuję Ci że zmienisz zdanie i na zbrojeniu oraz marce betonu nie będziesz oszczedzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś tyle materiału za trzy flaszki to:

 

1. albo właściciel kopalni lubi robić Ci prezenty,

2. albo właściciel (nie kierownik czy dyrektor) o niczym nie wie.

 

Pierwsze - OK - masz farta i dobre znajomości, drugie to kradzież. Trzeciej opcji nie ma.

 

 

Przeczytaj wyżej co napisałem a nie będziesz dorabiał kolejne teorie skąd mam żwir, a nie jakieś kolejne domysły..... i że innych opcji nie ma

 

Moim zdaniem lanie stropu z betoniarki jest nieporozumieniem,bez względu na to czy się ma żwir czy nie.

Co do klasy betonu zależy ona również od zawibrowania i pielęgnacji nie tylko od betoniarni.

W zbrojeniu stropu bardzo ważne są szczegóły ,podpowiedzi typu " tak się robi"bez konsultacji z KB lub konstruktorem nie mogą mieć zastosowania

źle wykonany strop żelbetowy jest trudny do poprawy, w trakcie realizacji gwarantuję Ci że zmienisz zdanie i na zbrojeniu oraz marce betonu nie będziesz oszczedzał

 

Bardzo możliwe, że to nie będzie beton z betoniarki tylko gotowy. Jeszcze nie buduję, wiem ile mnie pracy czeka i jakie wyzwaniem będzie zalanie tego stropu robiąc beton w betoniarce. Jeśli tylko stwierdzę, że nie dam rady, że mam dosyć zapier..., to na pewno zamówię gotowy beton. Jednak pisze tutaj odnośnie zmiany stropu z drewnianego na monolityczny aby poznać za i przeciw. Jestem niemal na 100% zdecydowany, że będzie to monolit ale może nie wszystkie za i przeciw znam dlatego oczekuję mądrych opinii ludzi którzy takie wybory mają za sobą i mają coś do powiedzenia.

Edytowane przez sylwekr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem. Mój błąd, przepraszam. Co nie zmienia faktu że Teść dostał prezent - bo są tylko dwie opcje, jak już pisałem.

 

Moim zdaniem powinieneś policzyć wszystko dokładnie i wyjdzie ci, który strop się bardziej opłaca. Ja betonu nie lubię z zasady więc Ci nie pomogę wybrać. Każdy ma swoje argumenty za tym co wybrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś policzyć wszystko dokładnie i wyjdzie ci, który strop się bardziej opłaca. Ja betonu nie lubię z zasady więc Ci nie pomogę wybrać. Każdy ma swoje argumenty za tym co wybrał.

To nie do końca co się opłaca. Możliwe, że mnie to więcej będzie kosztowało, ale wydaje mi się że jednak betonowy będzie solidniejszy. Pewnie drewniany, pod warunkiem prawidłowego wykonania też by był O.K. Jednak ja wychowałem się na osiedlu domków jednorodzinnych wybudowanych w większości w latach 70, 80 -tych - tylko beton. Parę razy pomagałem w zalewaniu stropu i wiem mniej więcej o co w tym chodzi. Ze stropami drewnianymi nie miałem wogóle do czynienia. Kila razy na tym forum czytałem opinie ludzi co zrobili drewniany i jak by drugi raz robili to już by był beton, jakoś nie znalazłem opinii odwrotnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle żwir prosto z kopalni nadaje się do betonu na strop? Zaraz napiszesz, że tak robiono i nic się nie dzieje- to tak w kwestii solidności, o której piszesz. Jakoś nie bardzo widzę, te dziesiątki ton wniesionych na strop- robota masakryczna- zaoszczędzisz może kilkaset zł, a "umierać" ze zmęczenia będziesz tydzień. Szkoda zdrowia- roboty będziesz miał i tak powyżej nosa... Znajomy robił tylko fundamenty- ok. 40-50mb- cały dzień w kilku ludzi i do późnej nocy, bo betonowanie zakończyć trzeba. A przede wszystkim licz, co się będzie opłacało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najgorzej wspominam dwa etapy na naszej budowie. Zbrojenie w słońcu stropu i stawianie w słońcu więźby latem. Wylewania ręcznego betonu, nawet na mniejszej powierzchni niż nasza sobie nie wyobrażam. Nie wiem kto się podejmie za małe pieniądze mieszania, wciągania i wylewania betonu. Traci się wtedy cenny czas, chyba że budowa ma trwać minimum dwa lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czy ktoś mi odpowie na wczesniejszy post? Zginąłem w gąszczu kłotni i przepychanek:rolleyes:

Wymiary domów znasz,koszty materiałów budowlanych znasz,robociznę znasz,inne koszty znasz.

Jak nie znasz to poznaj,na forum wszystko jest napisane czy w tematach czy w dziennikach.

Kalkulator i do dzieła to z dużą dokładnością poznasz koszt budowy tych domów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
W Szydłowcu masz super ekipę to klep ich od razu do SSO bo u mnie się sprawdzili a i z płytą fundamentową sobie poradzą,którą polecam zamiast tradycyjnych fundamentów :) Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szydłowcu masz super ekipę to klep ich od razu do SSO bo u mnie się sprawdzili a i z płytą fundamentową sobie poradzą,którą polecam zamiast tradycyjnych fundamentów :)

 

O mozna prosic o namiar? Drodzy, tani?

Jak chodzi o dach kopertowy (prosty) w z273 to nie wydaje mi się aby był droższy od dwyspadowego a bryła budynku wtedy to niebo a ziemia. Dochodzi scianka kolankowa ale nie ma za to szczytów które jak dla mnie muszą być murowane. Jedyne co może być droższe wględem z241 to ta sciana dodatkowa nosna w środku budynku.

Nie wiem co do apetytu na energię. Czy moze być wyższy niż przy z241? Planuję pompę ciepła, zreszta wiesz bo odpowiadałeś mi w watku o pompach za co dziękuję. Pytam o to bo koszty ogrzewania też są dla mnie ważne.

Przy okazji, do takiej kotłowni wejdzie cały osprzęt do pompy ze zbiornikem 300l.?

Co do płyty fund. to jeszcze sie nie zagłebiałem w temat , podpowiem tylko że działkę mam mokrą, i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...