Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no dwóch lewych nie mam, ale doświadczenia w budowlance tez nie mam.

 

Malowanie, szpachlowanie, panele, może płytki, drobne inne roboty myślę, ze zrobię sam.

Nie mam innego wyjścia, takie życie.

 

Ja widzę jako zalety;

- dach dwuspadowy - 174 m2 to chyba nie taki duży - jakoś mocno drogi chyba nie będzie.

- brak okien dachowych

- tylko 7 okien

- brak garażu , piwnicy

- poddasze tez na razie sobie odpuszczę.

Edytowane przez pan_zuczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę w szkielecie kanadyjskim mocno energooszczędny dom ze stopki. Do parteru zamieszkam za 180tys. Z oknami energooszczędnymi U=0,8, ścianą U=0,013. Ale płaciłem tylko za koparkę, murarza do fundamentów i za dekarzy. Zapłacę jeszcze za hydraulika, robienie elewacji i suche tynki (ale płyty kręcę sam). Wg tego co napisałeś powinno się udać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zbicie szkieletu, drugi murarz do fundamentu był szwagier, mnóstwo prac typu wykopać coś, przynieść, przyciąć wykonałem z rodziną. Ławy zbroiłem i lałem ze szwagrem (z gruchy beton my gładzenie). Sam rozciągam elektrykę, sam położę panele i płyty kg, sam pomaluję, sam złożyłem oczyszczalnię i zasypałem z rodziną. Generalnie wszystko czego nie wymieniłem w poprzednim poście było za darmo (robocizna). Z płaconego jeszcze okna były z montażem bo niższa cena niż bez. GWC i wentylacja też samodzielnie, tylko kopanie płacone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 months później...

mój temat który dał mi odwagę by spróbować za tą kwotę wybudować:)

ciągle jeszcze sprawdzam czy się da a puki co jestem bogatsza o doświadczenia tj SSO który nas wyniósł puki co 42tys zł, będę starała się teraz na bieżąco prowadzić dziennik budowy bo wiem jaki to pomocne...kto wie może i ja komuś pomogę:)

trzymam za wszystkich kciuki bo z każdym dniem moje marzenie że da się za 200tys zł postawić dom przeradza się w pewność choć ona pędzie poparta dowodami za około rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle o budowie takiego domu. Widziecie jakies wady tego projektu? Mam 250tys. dzialke na wsi (woda, prad), sporo checi i zastanawiam sie czy mam szanse na taki domek.

 

http://www.dobredomy.pl/projekt/sloneczkoII/

 

 

255.000zł

 

-Budynek z pustaka ceramicznego 30 cm, ocieplony styropianem 10cm i wykończony tynkiem akrylowym (w dowolnym jasnym kolorze).

-Pokrycie dachu dachówką Brass wraz z orynnowaniem

-Stolarka okienna PCV system pięciokomorowy

-Parapety zewnętrzne z blachy powlekanej oraz wewnętrzne plastik lub drewno

-Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe i wewnętrzne standart

-Taras 36m2 wykończony deską tarasową – bez barierek

-Schody zewnętrzne wykończone płytkami [zakup płytek po stronie inwestora]

-Szambo betonowe z rozsączkami

-Kompletna kotłownia z grzejnikami

-Kocioł gazowy wraz z zasobnikiem CWU

-Ściany i sufity wykończone, pomalowane na biało

-Zabudowany Geberit w toaletach

-Podłogi betonowe wraz z izolacjami

-Komin ponad dachem ocieplony i otynkowany

-Szambo

-Kominek

-Instalacje wod-kan

-Instalacje elektryczną

-Instalacja grzewcza

-Kompletny projekt wraz z uzgodnieniami i odbiorem budynku

 

cena nie obejmuje:

-Wykończenia podłóg

-Wykończenia Łazienek

-Montażu białego osprzętu (prysznica, wanny, umywalki, wc, baterii umywalkowej itp.)

-Montażu gniazdek/włączników

-Przyłączy wody/prądu/gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena mysle ze niezla licząc ze odchodzą takie ceny jak bieganie załatwianie i martwienie się... dla kogos kto ma taka kase mysle ze warto choć ja wychodzę z zalozenia ze jak sama nie zrobie, nie nadzoruje to będzie zle:) nie uważam ze mam jakas gigantyczna wiedze ale chcem wszytsko rozumieć widzieć i slyszec uzasadnien dla czego tak a nie inaczej....wyobrazacie sobie jak u mnie maja ciężko ludzie na budowie??:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie założenie jest błędne :)

 

Gdybym miał zamiar budować dom i zmieścić się w okolicach tych 200tyś, to chyba wybrałbym ten projekt :

http://projekty.muratordom.pl/projekt_miodowy-miesiac,86,0,0.htm?photo_id=33317&mirror=yes#rzuty

rozkład pomieszczeń ok, strop podwieszany co dodatkowo zmniejsza koszty, wiate można przerobić na garaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to co wymienione wyceniono na 255k? Nie widzę w tym kosztu wiązarów, a to niemała kwota, oprócz tych wymienionych. Przy wykonaniu wiązarów można z projektantem (obliczenia) pozbyć się słupów na tarasie. Na wykończeniówkę potrzebne będzie jeszcze kilkadziesiąt tys. Koszt całkowity będzie spory, jak na taki domek.

 

A "Miodowy" tylko pozornie może wydawać się tańszy w budowie - choćby bryła dachu nie jest prosta, jak w "Słoneczku".

Edytowane przez DEZET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo- fajny domek. Radziłbym nie sugerować się przekrojem Hugo i ew. wykorzystaniem górnej kondygnacji, bo nijak się ma ten rysunek do rzeczywistego kąta pochylenia dachu. Powiększenie domu o 1m, czyli dodanie jakieś 10m2 x 2500= 25k. 10% zwiększenie kosztu budowy to mało, czy nie mało?

 

Dom przy Miedzianej za 250k? Wiesz, ile kosztuje jedno okrągłe okno? A tam jest ich 5. Kolejne okna też duże i do tego przesuwne drzwi- poproś firmę o wycenę okien. Obym się mylił, ale będzie... spora. Poza tym żelbeton, żelbeton... Bez dużego wkładu pracy własnej na budowie, ta kwota będzie stanowczo za niska. Dużo bajerów na elewacji- w takim wyglądzie nie za tą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom przy Miedzianej za 250k? Wiesz, ile kosztuje jedno okrągłe okno? A tam jest ich 5. Kolejne okna też duże i do tego przesuwne drzwi- poproś firmę o wycenę okien. Obym się mylił, ale będzie... spora. Poza tym żelbeton, żelbeton... Bez dużego wkładu pracy własnej na budowie, ta kwota będzie stanowczo za niska. Dużo bajerów na elewacji- w takim wyglądzie nie za tą cenę.

 

Pomijając kwestię okien (nie orientowałem się jak drogie mogą być okrągłe okna) ten budynek wydał mi się najbardziej ekonomiczny w budowie jak tylko się da (ok, pomijam wykończenie i zwieńczenie elewacji). Budynek na planie "pięknego" prostokąta, bez wykuszy, daszków, balkoników, bez skosów z małą powierzchnią zabudowy, bardzo małym dachem (być może nie każdy poradzi sobie z dachem tego typu), piony wod/kan. nie są w przeciwległych zakątkach domu, kominek dla mnie do wywalenia. Okno tarasowe zamontowałbym tradycyjne - nieprzesuwne. Nieco mały salon, ale jak się otworzy na kuchnie to też może być inaczej.

Podsumowując:

Pomijając koszt wykończenia elewacji i zakupu okien czy ten dom nie będzie tani i łatwy w budowie? Z uwagi na małą powierzchnię zabudowy koniecznie widziałbym tam płytę fundamentową. Dachówka nie "jara" mnie, a blacha nie podoba więc kryłbym go gontem, a w razie konieczności cięcia kosztów nie widzę problemu na papie.

 

edit:

Ceny okien okrągłych nie powalają, także nimi się nie przejmuje:

http://www.oknaokragle.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja zwartej bryły sześciennej jest jak najbardziej ok. Czy za 250? Około 130m2 po podłogach, dwa stropy. Na moje oko jednak trochę ciasnawy budżet.

 

Te okrągłe okienka będą prawdopodobnie fi 900 lub 1000. Nie są to jakieś "dzikie" kwoty, bo wydasz 4500-5000, ale klasyczne prostokątne nie kosztowałyby nawet połowy tego. Ale ogólnie w tym projekcie jest 13 okien - to dużo jak na niewielki dom z trzema sypialniami.

Tam, gdzie kominek, najprawdopodobniej jest podciąg, bo piętro wyżej widać ścianę nośną.

Salon jest mały, ale jak dla mnie gorsze w tym projekcie są schody w samym jego centrum i bardzo kiepska kuchnia (mało miejsca na meble, dwa wielkie okna - jak tu przechować cokolwiek). Garaż będzie wymagał solidnego odizolowania od części mieszkalnej budynku - zwłaszcza, że nad nim jest łazienka. Nie widzę, aby ten projekt uwzględniał termoizolację ściany i stropu garaż-część mieszkalna, a warto to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...