Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kurde ciagle cos zapolminam , drewno na schody tez zakupione i sezonuje sie w tartaku, ale nie jestem pewna czy zostawic schody tak jak wlasciciel planowal czyli drewniane czy zrobic jakies betonowe nie znam sie na technologiach w budownictwie nie wiem czy na takim etapie mozna jeszcze wylac schody betonowe? Chyba mozna??? U moich rodzicow na domku mamy betonowe i tylko stopnie oblozone sa drewnem ladnie to wyglada znaczy mi sie podoba. Czy schody betonowe wyjda tansze niz drewniane? Tralki i porecze mozemy zrobic sami znaczy moj partner moze jest tokarzem z zawodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Dopiszę się do tematu co by nowego nie zakładać.

Pod koniec roku ew początek nowego z przyszłą żoną(w sierpniu ślub) planujemy postawić lub kupić dom.

Dom ma być w 100% na kredyt i zmieścić się w kwocie własnie 200tys.

Działka jest, tylko stawiać dom.

Planujemy coś takiego

http://z500.pl/projekt/717/Z177,maly-wygodny-i-praktyczny-dom-na-waska-dzialke.html

Koszt wg nich to 189tys.

 

Czy ta cena jest realna?

Dodam iż wykończeniem w częsci mogę zając się sam z rodziną (tynki, ściany GK, kafelki)

Czy może lepiej wziąc kredyt na 100tys i np kupić dom do remontu?

Dziękuję za wszelakie uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

http://z500.pl/projekt/717/Z177,maly-wygodny-i-praktyczny-dom-na-waska-dzialke.html

Koszt wg nich to 189tys.

 

Czy może lepiej wziąc kredyt na 100tys i np kupić dom do remontu?

Dziękuję za wszelakie uwagi :)

 

Patrzę na ten dom i porównuję do mojego. Pow zabudowy taka sama. Dach tu odrobinę mniejszy ale jest balkon do zrobienia. Dużych okien więcej, niż u mnie. Powyżej masz koszt mojej budowy . Ceny nie zmieniły się za bardzo, raczej są porównywalne. Miałam bardzo taniego murarza. Dużo robiliśmy sami, na przykład podłogi, schody (spawał znajomy za symboliczną kasę), całą górną łazienkę, gładzie. Może mój dom mógłby być taniej o te 20 tyś - tyle przepłaciłam na pośpiechu, budując w pół roku. Masz trochę mniej powierzchni. Realnie patrząc 280-300 tyś.

 

Obawiam si, że przy tak małej powierzchni poddasze użytkowe musi wyjść drożej, niż zrobienie parterówki. Może odpaść wtedy strop, schody (to ok 20 -30 tyś) a powierzchnia dachu wzrasta albo i nie, bo można mniejszy kąt dać. Nie ma całej zabudowy gk, wełna na deskach nad parterem też wyjdzie taniej. Przy takim funduszu budowałabym prostą stodołowatą parterówkę bez stropu. Ładną w miarę możliwości, zawsze urody można dodać obiciem czy jakimś daszkiem.

Przy braku kasy dobrą inwestycją jest projekt indywidualny bardzo nastawiony na cięcie kosztów budowy. To się zwraca.

Edytowane przez EZS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS/ Ewa? Jak wolisz? Przeczytalam twoj dziennik budowy , podziwiam cierpliwosc i determinacje. Tyle problemow i papierologii, to jeden z powodow dlaczego ja decyduje sie na zakup sso a nie budowac od podstaw, znaczy to i poprostu w moim wypadku nie jest to opłacalne( dzialka, koszt materialow i cena budowy byla by wyzsza niz zakup tego domu ktory chce kupic). Jak czytam te dziennii to mam panike straszna ile problemow zanim sie zamieszka masakra;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa dziękuję za podpowiedź.

W takim razie zastanawiam się po co jest te wprowadzanie ludzi w błąd z tą ceną.

Bo 189tys a 280 to już spora róznica.

 

Nie zagłębiłeś się na stronie www w temat:

Koszty budowy: Szacunkowa kalkulacja 188593 zł . Szary znak zapytania wyjaśnia: "Szacunkowa kalkulacja (netto) – orientacyjna cena uwzględniająca standardowe materiały do stanu surowego zamkniętego" !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałam to samo napisać, bardzo rzadko zdarza się, że biura podają kosztorys brutto, i zawsze jest to kosztorys uśredniony. W ogóle to nie wiem, czy przy wyborze projektu jest w ogóle sens tak bardzo kierować się kosztorysem na stronie - prostota budynku jest chyba dużo lepszym wyznacznikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dopiszę się do tematu co by nowego nie zakładać.

Pod koniec roku ew początek nowego z przyszłą żoną(w sierpniu ślub) planujemy postawić lub kupić dom.

Dom ma być w 100% na kredyt i zmieścić się w kwocie własnie 200tys.

Działka jest, tylko stawiać dom.

Planujemy coś takiego

http://z500.pl/projekt/717/Z177,maly-wygodny-i-praktyczny-dom-na-waska-dzialke.html

Koszt wg nich to 189tys.

 

Czy ta cena jest realna?

Dodam iż wykończeniem w częsci mogę zając się sam z rodziną (tynki, ściany GK, kafelki)

Czy może lepiej wziąc kredyt na 100tys i np kupić dom do remontu?

Dziękuję za wszelakie uwagi :)

 

Rozumiem że masz wąską działkę , dlatego taki projekt wybraliście ?

 

Kupisz i wyremontujesz dom za 100 tys ? Ile możesz zarobić na sprzedaży działki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka jest pół na pół z teściami. Jeśli oni też wyrażą zgodę to można myśleć w innym wypadku nie ma opcji.

100tys może fakycznie być mało. Ale w opolskim spokojnie kupię dom za 80tys w którym można zamieszkać i przeprowadzać remont.

Wow ale dobra cena te 80 tys. U mnie za 150 ogladalam stary dom za miastem, ktory stal na 4 arach i wygladal makabrycznie. Okna były wstawione jeszcze przez niemcow i 3/4 bylo bez syb, dach calkowicie do wymiany strop rowniez, instalacje padły ofiara zbieraczy pewnie poszły na złom , tynki całkowicie do wymiany i wilgoc od fundamentow w piwnicy. Suma sumarum taniej by bylo go rozwalic i od poczatku wybudowac ;( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za 20tys nie.

Ale te 200-220tys to chce max kredytu bo na więcej nas nie stać.

Przy budowie są rózne niespodziewajki i okaże się że braknie kilku tys i wtedy dupa zbita.

Przy domu do remontu zrobić to co potrzeba na już i można mieszkać. A z latami budzet się dozbiera i wyremontuje dalej,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica gdzie chce mieszkać. Jak w Opolskim to tylko dom do remontu.

Działka jest w śląskim.

Nie nie wybrałem bo cały czas się zastanawiam co będzie rozsądniejsze.Bo wziąć kredyt na 300tys to nie problem.Ale potem całe życie trza spłacać.

Bliźniak na wąskiej działce też postawisz wzdłuż. Działka ma wymiary 19x170m. Jest to prostokąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oburzaj się tak. Piszesz chaotycznie stąd moje pytania. Znam kogoś kto tak bardzo chciał miec swój dom że kompletnie nie zwracał uwagi na lokalizację. A teraz jest płacz bo wszędzie daleko, do pracy, rodziny, znajomych, dlatego pytałam dlaczego opolskie. Jesli tylko dlatego że tam jest tanio to przemyśl temat jeszcze raz.

Odpuszczam dyskusję bo widzę musisz sam się zastanowić czego chcesz i trochę zorientowac w temacie. To nie jest tak że na każdej działce można wybudować co się chce. Bliźniak wzdłuż ? A sprawdziłes w MPZP czy tak możesz ? Czy w ogóle jest MPZP ? I dlaczego ten bliźniak miałby wyjśc taniej niż np. 80 m parterówka o której nawet nie wspominasz ? Na działkę 19 m szerokości znajdziesz wiele fajnych projektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...