Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ty chcesz radzić czy szerzyć defetyzm.To drugie już zrobiłeś w tym poście.Wybudowałeś dom za 200 tyś ???. Masz jakieś doświadczenia???

Ej, ej, kolego, defetyzm powiadasz?

Nie wybudowałem domu 100m2 projektu Z34 DGL (stan deweloperski, bo chyba o takim tu mowa), bo za 200 tys. się nie da.

 

Co możesz doradzić koleżance ale to z twojego podwórka???

 

Koleżance doradziłem, żeby nie popadała w huraoptymizm (to takie przeciwieństwo defetyzmu, który tu ponoć sieję), tylko dziesięć razy się zastanowiła i wszystko przeliczyła, zanim rozpocznie budowę. Bo może się okazać, że koszt budowy zwiększy się o 20% (co jest bardzo prawdopodobne, bo dziewczyna buduje w okolicach Warszawy), a wtedy oddacie jej te +40 tysięcy towarzyszu niespecjalny? Gówno oddacie.

 

Nie piernicz głupot jeśli nie mieścisz się w tych podstawach

 

Ale w jakich postawach? O czym ty piszesz? O podstawach tego wątku założonego 10 lat wcześniej? I tak będziecie budować ten dom za 200 tys. przez następne 10 lat? Coraz bidniejsze będą te wasze domy. Niedługo za 200 będzie dom wielkości średniego mieszkania 80 m2., ale wolnostojący. I trzeba będzie mieć w rodzinie murarza, hydraulika oraz szwagra od wylewek. Albo ludzi z programu "USTERKA" brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ej, ej, kolego, defetyzm powiadasz?

Nie wybudowałem domu 100m2 projektu Z34 DGL (stan deweloperski, bo chyba o takim tu mowa), bo za 200 tys. się nie da.

Dom 100m2 da się spokojnie wybudować do 200tys.zł ale właśnie,ten wątek nie jest dla sierot którzy myślą,że Z34 DGL czy jakikolwiek dom z poddaszem użytkowym w tym metrazu da się tanio wybudować :)

Same schody,strop,okna połaciowe,izolacja dachu takiego domu to sądzę ok.1/4 kwoty 200tys.zł ;)

W moim przypadku 1m2 pow.użytkowej wyszedł ok.2,5tys.zł i do SSZ robiłem wszystko ekipami,tak samo wykończenie czyli tynki wewn.,zewn,wylewki,instalacje itp.

Mam bardzo dobrze zaizolowany dom,pompę ciepła i niskie rachunki w tej cenie no i podjazdy wykostkowane,ogrodzenie i wsio,oprócz ogrodzenia frontowego.

Gdybym się spiął i mniej lenia w d..pie miał to zszedłbym do 2tys.zł/m2

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 100m2 da się spokojnie wybudować do 200tys.zł ale właśnie,ten wątek nie jest dla sierot którzy myślą,że Z34 DGL czy jakikolwiek dom z poddaszem użytkowym w tym metrazu da się tanio wybudować :)

Same schody,strop,okna połaciowe,izolacja dachu takiego domu to sądzę ok.1/4 kwoty 200tys.zł ;)

 

Ano właśnie. Tylko po co wprowadzać w błąd nowych użytkowników?

Marta się podnieciła wizją własnego domu (to nic złego, marzenia, każdy je ma) za dwieście tysięcy, ale po kiego wuja jej pisać, że da radę, jak nie da?

Może ci, co spłacają raty we frankach, czują się na tyle chu jowo, że jeszcze chcą dziewczynę wciągnąć do swojego towarzystwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ano właśnie. Tylko po co wprowadzać w błąd nowych użytkowników?

Marta się podnieciła wizją własnego domu (to nic złego, marzenia, każdy je ma) za dwieście tysięcy, ale po kiego wuja jej pisać, że da radę, jak nie da?

Może ci, co spłacają raty we frankach, czują się na tyle chu jowo, że jeszcze chcą dziewczynę wciągnąć do swojego towarzystwa?

Czemu w błąd ???

Jak się pomyśli przed wyborem projektu to dom ok.100m2 do 200tys.zł można śmiało stawiać i to jest realne,nawet z ekipami.

Ja mam kredyt w PLN ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w błąd ???

Jak się pomyśli przed wyborem projektu to dom ok.100m2 do 200tys.zł można śmiało stawiać i to jest realne,nawet z ekipami.

 

Dobra, niech wam będzie. Da się postawić dom za 200tys. Ludzie, sprzedawajcie mieszkania, budujcie domy! I jeszcze wam zostanie.

Zadowoleni? Wszyscy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dobra, niech wam będzie. Da się postawić dom za 200tys. Ludzie, sprzedawajcie mieszkania, budujcie domy! I jeszcze wam zostanie.

Zadowoleni? Wszyscy?

Nie tak prosto,dom można postawić w cenie mieszkania ale działkę kupuje się również w cenie mieszkania jak nie wyższej ;)

Przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens jest pisać ile kosztuje budowa domu jak ktoś sam wszystko robi czy rodzina za niego robi, podam przykład dom 120m2 na wsi gość postawił za 100 tys bo rodzina ma firmę budowlaną i płacił tylko za materiały po cenach hurtowych, ten sam dom stawiany przez gościa co zlecił wszystko firmie będzie kosztował 3 razy tyle, dla ludzi którzy pracują na etacie czy prowadzą firmę, co ma zamknąć firmę czy się zwolnić i sam przez 2-3 lata stawiać dom ucząc się wszystkiego :lol2:, pytanie czy za 200 tys idzie postawić dom firmą, odpowiedź idzie max 80m2 parterowy bez udziwnień i jest to wycena tychże firm do stanu deweloperskiego bo sam chce budować firmą jedną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens jest pisać ile kosztuje budowa domu jak ktoś sam wszystko robi czy rodzina za niego robi, podam przykład dom 120m2 na wsi gość postawił za 100 tys bo rodzina ma firmę budowlaną i płacił tylko za materiały po cenach hurtowych, ten sam dom stawiany przez gościa co zlecił wszystko firmie będzie kosztował 3 razy tyle, dla ludzi którzy pracują na etacie czy prowadzą firmę, co ma zamknąć firmę czy się zwolnić i sam przez 2-3 lata stawiać dom ucząc się wszystkiego :lol2:, pytanie czy za 200 tys idzie postawić dom firmą, odpowiedź idzie max 80m2 parterowy bez udziwnień i jest to wycena tychże firm do stanu deweloperskiego bo sam chce budować firmą jedną.

 

Jest sens pisać i uświadamiać ludzi, że aby tanio pobudować trzeba się napracować i to dużo, dom musi być stosunkowo mały (powiedzmy ok 100 m2) i bez szaleństw, udziwnień itp. Sam buduję taki domek i nie spinam się aby w 200tys zmieścić się, chociaż na obecnym etapie moje koszty wyglądają optymistycznie. W tym roku miałem sporo jeszcze zaległego urlopu więc dosyć sporo udało mi się zrobić. Ale przyszły rok chyba muszę część prac zlecić. Pracuję na etacie, dojeżdżam prawie 100 km do pracy, mam dodatkowe 2 inne prace (które moge wykonywać zdalnie) i dodatkowo budować dom, może da się ale to będzie trwało z 10 lat. Zatem jak ktoś może dużo prac wykonać sam i nie gonią go terminy, przy rozsądnym projekcie może próbować zmieścić się w budżecie 200 tys, jednak jak chce się być "inwestorem pod krawatem na budowie" trzeba za to dodatkowo zapłacić - a przy niektórych pracach na budowie koszt robocizny przekracza koszt użytych materiałów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie duże domy w ogóle nie interesują bo dom dla mnie to alternatywa mieszkania z przestrzenią działki, mam wycenę Z11 i Justyny D51 na 128000 za stan deweloperski są to domy po 51m2 oba z salonem +2 sypialnie, wychodzi równo 2,5 tys/m2, przy większym domu wychodzi 2,2-2,4 tys/m2 bo tez dałem do wyceny, budowane 1 firmą mnie nic nie interesuje. Problemem na Śląsku jest działka, gdzie działka kosztuje więcej niż dom :D, w innej okolicy za około 250 tys można mieć dom pod klucz 80-90m2 z działką razem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem na Śląsku jest działka, gdzie działka kosztuje więcej niż dom :D, w innej okolicy za około 250 tys można mieć dom pod klucz 80-90m2 z działką razem.

Niestety często tak bywa że koszt działki jest niemały. Poza działką media też nieraz dosyć dużo kosztują. Ja swoją działkę kupiłem okazyjnie, podłączyłem wodę prąd też za niewielkie pieniądze. Kolega kupił działkę w podobnej okolicy (pod miastem), ale później ją sprzedał (ze stratą) bo dostał w spadku działkę w lepszej lokalizacji (miasto). Tylko teraz wkur.... bo chce podłączyć wodę, prąd, kanalizację i gaz, a koszt ich nieźle zaskoczył, poza tym hałas, niezbyt ciekawi sąsiedzi. Dom też muszą budować wg ścisłych wytycznych planu zagospodarowania, a nie taki jak sobie wymarzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, ej, kolego, defetyzm powiadasz?

Nie wybudowałem domu 100m2 projektu Z34 DGL (stan deweloperski, bo chyba o takim tu mowa), bo za 200 tys. się nie da.

 

 

 

Koleżance doradziłem, żeby nie popadała w huraoptymizm (to takie przeciwieństwo defetyzmu, który tu ponoć sieję), tylko dziesięć razy się zastanowiła i wszystko przeliczyła, zanim rozpocznie budowę. Bo może się okazać, że koszt budowy zwiększy się o 20% (co jest bardzo prawdopodobne, bo dziewczyna buduje w okolicach Warszawy), a wtedy oddacie jej te +40 tysięcy towarzyszu niespecjalny? Gówno oddacie.

 

 

 

Ale w jakich postawach? O czym ty piszesz? O podstawach tego wątku założonego 10 lat wcześniej? I tak będziecie budować ten dom za 200 tys. przez następne 10 lat? Coraz bidniejsze będą te wasze domy. Niedługo za 200 będzie dom wielkości średniego mieszkania 80 m2., ale wolnostojący. I trzeba będzie mieć w rodzinie murarza, hydraulika oraz szwagra od wylewek. Albo ludzi z programu "USTERKA" brać.

 

Ubliżając mi za każdym razem zapominasz ,że za pomocą tych epitetów nie masz pojęcia co to są marzenia.Powtórzę raz jeszcze ,ze przy ich pomocy tych epitetów w rzeczy samej potwierdzasz ,że nic nie wiesz .Przeczytałeś ten watek wyrywkowo nie zauważając co kiedyś pisałem o tych marzeniach.Nie lepiej było napisać dziewczynie aby nie miała złudzeń i zaczęła marzyć o domu z innego topiku???. Nie lepiej.??? Ludzie różnie stawiają sprawę marzeń w kwocie 200 tyś zł.Albo nie piszą nic o działce albo ,że maja przyłącza albo Bóg wie co jeszcze.Stawiają ładnego klocka do 100 m2 jakoś w miarę możliwości wyposażają i zaczynają swa przygodę z mieszkaniem w nim. Każda sprawa powinna być indywidualnie rozpatrywana choćby nawet w budowie miały pomagać w/w osoby to też mieści się w tych widełkach.Na koniec.Co ty wybudowałeś ??? Za ile dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty wybudowałeś ??? Za ile dla porównania.

 

Może uzupełnij dziennik budowy bo na razie piszesz różne rzeczy a wygląda na to że po wylaniu fundamentów zacząłeś wylewać żale na forum bo na tym skończyłeś dziennik..

 

wg mnie do 100m mając uzbrojoną działkę da się wybudować ale już na ogarnięcie terenu itp. ekstrawagancje jak ogrodzenie porządne czy bud. gosp. raczej nie starczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uzupełnij dziennik budowy bo na razie piszesz różne rzeczy a wygląda na to że po wylaniu fundamentów zacząłeś wylewać żale na forum bo na tym skończyłeś dziennik..

 

wg mnie do 100m mając uzbrojoną działkę da się wybudować ale już na ogarnięcie terenu itp. ekstrawagancje jak ogrodzenie porządne czy bud. gosp. raczej nie starczy

 

Następny.DB to moja prywatna sprawa co do niego wpisuje.Nie uzupełniam go z kilku powodów ale chyba nie wpadłeś tu by mi niemerytorycznie o tym oznajmić.Nie tobie muszę to tłumaczyć.Miast DB wklejam od czasu do czasu fotki w innych topikach czego zresztą także nie zauważyłeś tylko z automatu coś mi udowadniasz.Jak zawsze pytam takich mych naciągaczy słownych.Wybudowałeś chałupę za 200 tyś zł jak w temacie o marzeniach??? Jeśli nie to za ile bo ciekawi mnie co podpowiesz autorom tych marzeń.:(

 

p.s

_artur_ nie założył jeszcze dziennika budowy.

 

chcesz porozmawiać o swoim???pogadajmy ale nie tu.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się wypowiem, choć nie osiągnąłem jeszcze 200 tys., ani nie mam stanu deweloperskiego, a stan na jakim jest moja budowa można zobaczyć w moim dzienniku. Koszt budowy do dnia dzisiejszego to niewiele poniżej 110 tys PLN (od tej sumy chyba należałoby odjąć 45 tys. za działkę). Staram się jak najwięcej robić sam oraz z pomocą rodziny i dosyć tanich pomocników z pod sklepu ;) Nie zwolniłem się z pracy ani nie zawiesiłem działalności jak pisano to wyżej, a dom buduję od listopada ubiegłego roku - gdyby poskładać wszystkie dniówki to wyszło łącznie około 3. miesięcy pracy (po 8 tygodniach pracy mam 2 tygodnie urlopu i wtedy pracuję na budowie). Nie wiem jakim kosztem zamknie się budowa, jednak odejmując koszt działki, na 99% będę w stanie się wprowadzić poniżej kwoty tytułowych 200 tys PLN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens pisać i uświadamiać ludzi, że aby tanio pobudować trzeba się napracować i to dużo, dom musi być stosunkowo mały (powiedzmy ok 100 m2) i bez szaleństw, udziwnień itp.

Co znaczy bez szaleństw i udziwnień? Na oknach oszczędzasz, czy jak?

 

Sam buduję taki domek i nie spinam się aby w 200tys zmieścić się, chociaż na obecnym etapie moje koszty wyglądają optymistycznie. W tym roku miałem sporo jeszcze zaległego urlopu więc dosyć sporo udało mi się zrobić. Ale przyszły rok chyba muszę część prac zlecić. Pracuję na etacie, dojeżdżam prawie 100 km do pracy, mam dodatkowe 2 inne prace (które moge wykonywać zdalnie) i dodatkowo budować dom, może da się ale to będzie trwało z 10 lat.

 

No i tutaj prawdziwy głos rozsądku. W końcu ktoś mądrze napisał, że budowa domu za 200 tys. może potrwać dłuuugo.

Ale da się.

Tak samo jak da się znaleźć bezwypadkowy samochód w komisie pod Radomiem. Chodzą słuchy, że komuś się udało znaleźć bezwypadkowy wóz, tylko przebieg 180 tys. się nie zgadza.

To prawie tak samo jak z domem za 200 tys.

Edytowane przez Misterhajt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...