Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie wiem o co Ci chodzi? Jakiś zły dzień? Czy to co napisałem jest stwierdzeniem prawdziwym czy też sprzecznym?

 

Ps. nigdy nie byłem kosmonautą, nie widziałem własnymi oczami naszej planety, ale jeśli ktoś się mnie na forum spyta czy jest okrągła czy też płaska to odpowiem zgodnie z posiadaną wiedzą.

 

Ok najlepiej jest sprawdzić od razu.Napisałeś erykowi o płycie fundamentowej w temacie czy można jest , sens marzyc itd.Mam ponad 8 lat kalafiory wpięte w trzy układy PG,KZPŁW,solary .Wszystko działa i grzeje bez zakłóceń.Dom mam bardzo dobrze wyizolowany ,płacę małe rachunki za gaz i prąd , dogrzewam się suchym-sezonowanym drewnem w kominku po 120 zł za mp teraz grab i nawet przy -30 stC moja izolacja całej chałupy daje komfort bo oto chodzi to czujesz co chce ci przekazać.??? System w/w przedstawiony póki co sprawdza się.Dodam ,że przeliczyłem się co do grzejników nie wiedząc ,że zimy będą krótkie i ciepłe.Na tamte czasy włożyłem kasę w izolacje domu i zawsze mogę je w części zdemontować ,grzejniki by sprostać temu co piszesz .WYGLĄD .

 

Na koniec spytam tak jak to sugerujesz z planetą.

 

Mam cały dom obstawiony grzejnikami i w/w nośnikami ciepła , to według swej wiedzy mam zły układ czy dobry.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PG lepiej współpracowałaby z grzejnikami czy podłogówką?

Czy płyta fundamentowa jest droższa od fundamentów na ławie?

Co to wnosi do tematu, że masz PG,KZPŁW, solary i to wszystko działa bez zakłóceń? Chwalisz się czy co chcesz tym udowodnić?

 

Odpowiadasz mi pytaniem na pytanie ,a ja gdybym wiedział ,że rozmawiam z właściwą mi osobą , powiedziałbym ,że te rozwiązania podałem nie po to by chwalić się jak to niesłusznie zauważasz tylko po to ,że są tańszymi rozwiązaniami dla przyszłych inwestorów.Nie czytasz ze zrozumieniem.Czy istotne jest dla przeszłego inwestora w tym konkretnym topiku płacenie tanich rachunków??? .jest czy nie??? Podłogówkę grzeje z trzech źródeł tego też nie czytasz ze zrozumieniem i nie mam się co tu chwalić , a nawet gdyby sprostać i temu twemu co wypisujesz to chwalę się jeśli już tańszym rozwiązaniem. A ty ??? Przepraszam za słowo chwalę.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frofo007 pomimo, że się jeszcze nie pobudował dał kilka cennych wzkazówek, które sprawdze, np te z kablami grzewczymi. Poza tym kilka osób dało linka do swoich dzienników, które też sprawdzę i porównam koszty kotłowni, pieca, kaloryferów ze sprzętem do grzania prądem. To uważam za merytoryczne rady. Przyszedł później taki niktspecjalny, który chwali się, że ma w domu słonia, 2 żyrafy, kino IMAX i nie wiadomo co chce osiągnąć. Panie niktspecjalny, te twoje cuda na kiju nijak się nie wpisują w tani dom, pojmujesz to w swojej wszechwiedzy? Po drugie primo twój dziennik budowy wskazuje na to, że wybudowałeś fundamenty a reszta to twoje marzenia. Po trzecie primo straciłem chwilę na poczytanie kilkunastu twoich postów i wygląda na to, że ty nie możesz być prawdziwy. Nawet boty tak nie trolują. 90% wypowiedzi to bełkot. Tyle ode mnie w twoim temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok odpowiem na Twoje pytanie a Ty odpowiedz na moje.

 

Solary - podobno zwracają się mniej więcej po teoretycznym czasie ich żywotności, także nie interesowałem się nimi i nigdzie nie dawałem o nich nikomu rad.

Kominek z płaszczem wodnym - dla mnie rozsądny jest tylko wówczas gdy używamy go jako awaryjne źródło ciepła czy też dla klimatu. Nie chcę być palaczem w własnym domu i to jeszcze z kotłownią w salonie, dlatego w ogóle nie biorę tego pod uwagę.

Pompa ciepła gruntowa - najlepiej współpracuje z niskotemperaturowym źródłem górnym, jeśli masz mocno przewymiarowane grzejniki to może jakoś to chodzić, ale pewnie COP nie tak wydajny jakbyś miał podłogówkę.

 

A na koniec to uważasz, że pompa ciepła gruntowa, kominek z płaszczem wodnym i solary to jest tanio? A może nie rozumiem gdzie podziała się tu ironia?

Ja radziłem koledze czysty prąd z wodną podłogówką? Taniej może być tylko z kablami grzewczymi (informowałem o takiej opcji). Także naprawdę nie wiem o co Ci chodzi?

.Przecież rozmawiamy nie skacząc sobie do gardeł.Wybacz nie jest to polemika zdrowa.Nie pisałem nigdzie ,że PC jest tania (wskaż mi to miejsce) ale gdybym miał się pobudować jeszcze raz to z pobudek czysto ekonomicznych i możliwościami w terenie miałbym ją na 100 %.To po pierwsze.Po drugie nic nie wiesz o dodatkowych źródłach ciepła ,a KZPŁW w moich czasach był nim nie tylko.Podłogówka wodna czyli tańczący niedźwiadek na dwóch łapkach jest dla ciebie tanim rozwiązaniem w tym tu temacie i kurzem unoszącym się nad podłogą.??? Wiesz coś o tym jaki to ma wpływ na zdrowie ??? Wreszcie po trzecie to ja nie wiem o co ci chodzi bo w doradzaniu nie masz tu sobie lepszych.Teoretycznym w rzeczy samej.zawsze zastanawia mnie fakt ,że w większości doradzają tu na FM ci którzy pozbawieni są jakiejkolwiek praktyki.Nie obraź się ale jesteś niestety tego dowodem.;););) .Tego pana wyżej ponosi już teraz wszystko wiesz co najbardziej??? To ,że będzie miał problem z budowaniem za 200 tyś zł.Dziennik uzupełnię już gromadzę materiały tylko co wtedy zrobi teoretyk.Ty wiem co zrobisz ale on??? .Bez urazy.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok najlepiej jest sprawdzić od razu.Napisałeś erykowi o płycie fundamentowej w temacie czy można jest , sens marzyc itd.Mam ponad 8 lat kalafiory wpięte w trzy układy PG,KZPŁW,solary .Wszystko działa i grzeje bez zakłóceń.Dom mam bardzo dobrze wyizolowany ,płacę małe rachunki za gaz i prąd , dogrzewam się suchym-sezonowanym drewnem w kominku po 120 zł za mp teraz grab i nawet przy -30 stC moja izolacja całej chałupy daje komfort bo oto chodzi to czujesz co chce ci przekazać.??? System w/w przedstawiony póki co sprawdza się.Dodam ,że przeliczyłem się co do grzejników nie wiedząc ,że zimy będą krótkie i ciepłe.Na tamte czasy włożyłem kasę w izolacje domu i zawsze mogę je w części zdemontować ,grzejniki by sprostać temu co piszesz .WYGLĄD .

 

Na koniec spytam tak jak to sugerujesz z planetą.

 

Mam cały dom obstawiony grzejnikami i w/w nośnikami ciepła , to według swej wiedzy mam zły układ czy dobry.

 

 

Co Ty tu w ogóle usiłujesz przekazać ? Źeby sobie eryk to wszystko poinstalowal ? Ze to niby tanie ???

 

Czy po prostu puchniesz z dumy, źe ci te wszystkie graty działają w -30C ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Podłogówka wodna czyli tańczący niedźwiadek na dwóch łapkach jest dla ciebie tanim rozwiązaniem w tym tu temacie i kurzem unoszącym się nad podłogą.??? Wiesz coś o tym jaki to ma wpływ na zdrowie ???

 

LO matko..... Kurz to ja widzę tylko nad kaloryferami właśnie. Brzydkie, czarne smugi..... Przyśpieszona konwekcja robi swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówka wodna czyli tańczący niedźwiadek na dwóch łapkach jest dla ciebie tanim rozwiązaniem w tym tu temacie i kurzem unoszącym się nad podłogą.??? Wiesz coś o tym jaki to ma wpływ na zdrowie ???

 

niktspecjalny, skoro już porażasz merytoryką, to ja Ci merytorycznie odpowiem: O LOSIE :-) Ty wierzysz w to co piszesz? :-) I może jeszcze nóżki puchną? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktspecjalny, skoro już porażasz merytoryką, to ja Ci merytorycznie odpowiem: O LOSIE :-) Ty wierzysz w to co piszesz? :-) I może jeszcze nóżki puchną? ;-)

 

Pozwolisz na koniec.Nawet nie wiesz ile szkody może przynieść źle zrobiona podłogówka wodna bo o niej pisałem wyżej.Nie mówię tu o szkodliwości t/w żył wodnych bo to bzdura.W tym wątku polecanie podłogówki do domu o małej kubaturze jak dla mnie mija się z celem ponieważ nie wykorzystamy jej możliwości do końca.Położenie podłogówki wodnej musi być przemyślane już na etapie projektowania z odpowiednim podejściem , bo nasze widzimisię na nic się zda jak zrobiona zostanie źle.Nie powiesz mi ,że w salonie bardzo podoba ci się terakota czy jakieś inne płytki ceramiczne.Mnie nie .To kolejny poważny problem gdy podłogówka to jedyne ogrzewanie w domu.Bogatemu nikt nie zabroni jak na podłogówkę wodną położy coś z serii drewno.Nie jest to tanie rozwiązanie zważywszy na fakt iż chcemy zaoszczędzić by wybudować dom do 200 tyś bo o takim tu tylko mowa.Nie o chałupie za 250 / czy 300 tyś ale właśnie za jedyne 200 tyś.O losie będziesz mówić jak jest tu normą gdy jakiś inwestor x zakłada wątek "pomóżcie bo coś mam nie halo z wodną podłogówką".Wierzę w to co piszę bo nie mam jej wszędzie.Temp. gdy podłogówka pracuje nie powinna przekraczać 30 stC.To bardzo ważny element sterowania podłogówką.Tez chcesz zaoszczędzić ??? .Przyjdzie wujek Kazio i położy .Niestety tu zaoszczędzić się nie da. Dwoma rękami podpisuję sie za bezcelowe a nawet złe układanie podłogówki w sypialni.Ty zapewne powiesz ,że co trollu piszesz.Możesz bo jeszcze w wolnym kraju żyjesz.;) .Na koniec niedźwiadek .Znasz to że człowiek jest tak skonstruowany iż puchnące nóżki o których piszesz muszą być niestety w środowisku nieco chłodniejszym, niż reszta naszego ciała.Fizjologia naszego organizmu niestety temu zjawisku zupełnie nie odpowiada.Wiesz jak reagują własnie nasze nogi i zapewne wiesz co reguluje temp. krwi.Popatrz na to z innej strony.:bye:

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz na koniec.Nawet nie wiesz ile szkody może przynieść źle zrobiona podłogówka wodna bo o niej pisałem wyżej.Nie mówię tu o szkodliwości t/w żył wodnych bo to bzdura.W tym wątku polecanie podłogówki do domu o małej kubaturze jak dla mnie mija się z celem ponieważ nie wykorzystamy jej możliwości do końca.

 

Co za bzdura...

Proszę o nakreślenie problemu, dlaczego w małych domach nie mozna wykozystać " do końca możliwości podłogówki".

W paru prostych zdaniach, bez wodolejstwa.

 

Bo co do tego , że podłogówkę należy ułożyć dobrze, to się zgadzam. Tylko to akuratnością sprawa i raczej trudno to spieprzyć.

Oczywiście podłogówką a 100% powierzchni podłóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrócę do tematu kotłowni. W kotłowni chciałem przy okazji zrobić składzik gratów, typu łopata, może kosiarka, jakieś narzędzia. Jak zlikwiduję tę kotłownię to gdzie proponujecie zrobić typowy składzik w takim domu

 

http://pracownia-projekty.dom.pl/dom_przy_przyjemnej_2_bis_ce.htm

 

Dom byłby przycięty po 30cm z każdej strony tak by spełnić WZ więc sumarycznie wyjdzie powierzchni około 76m2. Załóżmy, że zrobie prąd i podłogówkę. Jest pomieszczenie gosp. 4.5m2. Zakładam, że piecyk + bufor i co tam jeszcze do obsługi potrzebne się tam zmieści. Może i pralka. Ale tracę pomieszczenie gospodarcze na graty "ogrodowe".Nawet nie tyle ogrodowe bo muszę gdzieś wsadzić odkurzacz i takie domowe graty. Macie pomysł jak to rozwiązać w takim przypadku?

Edytowane przez eryk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na graty ogrodowe drewniany domek narzędziowy na działce.

W pomieszczeniu gospodarczym kocioł elektryczny, zasobnik CWU i hydraulika zajmą Ci powierzchchnie 1x1 w kącie. Pozostałe ściany możesz wykorzystać od podłogi po sufit.

Na graty używane sporadycznie masz jeszcze strych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Nie powiesz mi ,że w salonie bardzo podoba ci się terakota czy jakieś inne płytki ceramiczne.Mnie nie .To kolejny poważny problem gdy podłogówka to jedyne ogrzewanie w domu.

 

Tobie się nie podoba i to ma byc konkretny argument ? Mnie płytki w salonie się podobają ale nikogo nie przekonuję że jemu tez powinny się podobać. Wolisz panele ? Proszę bardzo, na podłogówkę tez można je położyć. Powtarzasz stare mity że jak podłogówka to tylko do tego terakota.

http://muratordom.pl/instalacje/ogrzewanie-podlogowe/posadzka-ogrzewanie-podlogowe-plytki-panele-wykladzina,34_425.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie się nie podoba i to ma byc konkretny argument ? Mnie płytki w salonie się podobają ale nikogo nie przekonuję że jemu tez powinny się podobać. Wolisz panele ? Proszę bardzo, na podłogówkę tez można je położyć. Powtarzasz stare mity że jak podłogówka to tylko do tego terakota.

http://muratordom.pl/instalacje/ogrzewanie-podlogowe/posadzka-ogrzewanie-podlogowe-plytki-panele-wykladzina,34_425.html

 

Niczego nie powtarzam.Powiedz może ty ,że rozumiesz ideę tego topiku.Mam 200 tyś i buduje to gniazdo dla kogo??? . Dla siebie ???Jak mam w salonie kominek z płaszczem wodnym stary z 8 letnim stażem ,wełniak 24 kW to mi się zarzuca ,że z salonu robię kotłownię . Ok .Jak mówię o szkodach materialnych jakie mogą wyniknąć z montażu podłogówki wodnej nie elektrycznej to mówią ,że troll. W myśl tej zasady powinienem powiedzieć ,że ty także troll-ujesz nie przyjmując do wiadomości ,że w salonie masz trzecią łazienkę z płytkami.Płyta fundamentowa i podłogówka w małej chałupie wcale nie jest tanim rozwiązaniem i jak dla mnie jest nie wykorzystana i mija się z celem.Dlaczego już to wyżej pisałem.Tanio nie znaczy dobrze.Oszczędzać ale rozsądnie i po to by miało to wymierny skutek w długim użytkowaniu danej inwestycji.:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Płyta fundamentowa i podłogówka w małej chałupie wcale nie jest tanim rozwiązaniem i jak dla mnie jest nie wykorzystana i mija się z celem.

 

Dlaczego płyta i podłogówka nie jest wykorzystana w małym domu ? Co ma wielkość domu do wykorzystania płyty fundamentowej jak to ocenić.

Podłogówka w małym domu sprawdzi się równie dobrze co w dużym a to czy ktoś lubi gres w salonie czy nie to jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ty uważasz że mam w salonie trzecią łazienkę. Ja tak nie uważam. Mało tego - wszyscy którzy odwiedzają mnie po raz pierwszy pytają co mam na podłodze i zawsze są zaskoczeni że to płytki. Ale ty nie wiedząc jaką mam podłogę już zakładasz że wygląda jak łazienka. Argument że podłogówka musi byc dobrze położona to oczywista oczywistość. Ale to dotyczy kazdej instalacji więc podkreślanie tego nie ma sensu.

 

Wyjątkowo zgadzam się z tobą że ciężko wybudowac dom za 200 tys. Problem jest taki że jak czasem się nakręcisz na krytykę to tylko ban ratuje sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...