Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wytłumacz to foto grafowi.On u siebie zapłacił tyle , znalazł tanią firmę , zrobili mu i eryk będzie miał tak samo ............no ręce mi opadają na jego podpowiedzi.;).Tyle jest na FM rozbieżności cenowych ,że głowa mała.Duży wpływ mają też koszty robocizny – zależnie od regionu Polski różnice sięgają nawet 40–50%.

 

Dobrze prawisz, z tego co sie orientuje, to u Eryka powinno być taniej niż w moich okolicach :)

Ze znaleIeniem takich cen nie powinien mieć problemu.

 

EDIT

Pierwsza oferta, innej firmy, w której wykonawca zapewniał tez materiał cena wyszła 110zł/m2.

Ale on do materiału doliczał sobie chyba z 40-50% marży....

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny są sprzed dwóch lat ale podejrzewam, że dużo się nie zmieniło wzięte z rynku w przyzwoitej jakości (nie najtańsze)

 

Witam cie Arturek.Czy masz w swoim nazwę go repertuarze ;) np . ceny CO PG plus grzejniki ,to otworzyło by horyzonty przyszłemu inwestorowi.Każdy ma swoje wyliczenia a nie są one standardowe w każdym z regionów. :)

 

co to jest CO PG ?

 

no niestety na teraz nie mam bo siedzę w pracy i nie wszystko mam na służbowym kompie w excelu ale wydaje mi się że powinienem wieczorem znaleźć w domu jakieś przymiarki.. z grubsza o ile pamiętam wychodziło około 20 000.. (rurki, grzejniki, kotłownia, piec na pellet chyba, komin z leiera, obróbki dekarskie i coś tam jeszcze), muszę poszukać w papierach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurek tak łatwo samodzielnie jak kabli nie zmontuje. Podejrzewam zbyt duże ryzyko jeśli się nie brał za to wcześniej. Tak więc robocizna raczej konieczna dla całego rachunku.

 

owszem, ja piszę jak to liczyłem JA dla MOJEJ budowy.. rozłożyłbym sam a połączyłby wszystko wujek hydraulik za flaszkę którą byśmy jeszcze razem wypili więc dlatego nie doliczałem.. kable tez zrobiłem sam, a właściwie większość żona własnoręcznie bo akurat spadłem z drabiny i nie mogłem ręką ruszać (co w dzienniku opisane).. i właściwie oddaje trudność układania kabli.. jak ktoś nie ma dwóch lewych rąk to i rurki położy, najwyżej hydraulik mu potem połączy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On u siebie zapłacił tyle , znalazł tanią firmę , zrobili mu i eryk będzie miał tak samo
No przecież logiczne jest, że nie policzę dla siebie identycznie jak ma kolega. Chodzi o szacunkowe wartości, jakiego rzędu są to kwoty. Czy między podłogówką a grzejnikami jest 10% czy 30% różnicy
Już Ci pisałem. Nie ten dział zahaczyłeś.
No to w zasadzie po co jest ten temat? Tutaj ludzie budują małe domki i prędzej się będą orientować na czym można koszty przyciąć. W innych działach byłem, ale to nie moja bajka, tam ludzie mają problemy typu drzwi za 4000 czy za 6000 a domy tak fikuśne, że baba jaga by pozazdrościła. Chodzi o to, że temat nabrałby jeszcze większej wartości gdybyście rzucali kwotami jakie płaciliście za różne etapy. Nie wszyscy mają dzienniki budowy

wydaje mi się że powinienem wieczorem znaleźć w domu jakieś przymiarki.. z grubsza o ile pamiętam wychodziło około 20 000.. (rurki, grzejniki, kotłownia, piec na pellet chyba, komin z leiera, obróbki dekarskie i coś tam jeszcze), muszę poszukać w papierach
Byłbym wdzięczny gdyby ci się chciało poszukać i wkleić. Też taki był mój plan Edytowane przez eryk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny są sprzed dwóch lat ale podejrzewam, że dużo się nie zmieniło wzięte z rynku w przyzwoitej jakości (nie najtańsze)

 

 

 

co to jest CO PG ?

 

no niestety na teraz nie mam bo siedzę w pracy i nie wszystko mam na służbowym kompie w excelu ale wydaje mi się że powinienem wieczorem znaleźć w domu jakieś przymiarki.. z grubsza o ile pamiętam wychodziło około 20 000.. (rurki, grzejniki, kotłownia, piec na pellet chyba, komin z leiera, obróbki dekarskie i coś tam jeszcze), muszę poszukać w papierach

 

Przepraszam cie za skróty już mnie trochę zjechano ale im więcej skrótów to krótsza wypowiedź.

 

CO - centralne ogrzewanie

PG - piec gazowy

PW - płaszcz wodny

KZPŁW - kominek z płaszczem wodnym

ZCWU -zasobnik centralnej wody użytkowej.

DGP - dystrybucja gorącego powietrza

 

Na twoje podpowiedzi można czekać.Przydałby ci się jakiś tytuł.Wiem ,że nie robisz tego dla tytułu ale zasługujesz na niego.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlogówka w systemie Uponor na 160m2 wyniosła mnie 11tys. (materiał z robocizną). Kilometr rury w większości pod panelami.

I wszystko jasne .:eek:

Czyli 100 mkw to z rachunku matematycznego z jedną niewiadomą to : 160 mkw = 11000 tyś zł , a 100 mkw = 6875 tyś zł 11000 x 100

````````160````````` = 6875 tyś zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widać że koledze trochę słabiej poszło negocjowanie, bo mozna zejść do 55zl/m2

 

I jeszcze jedno, nikt:

PG to ci może najwyżej babeczki upiec, bo do grzania wody służy kocioł.

 

Posłuchaj ty to z natury taki upierdliwy , gder-us czy klimakterium męskie .Czepiasz się mnie za każdym razem.Wiesz co można jeszcze w piecyku gazowym.popatrz.PIECYK GAZOWY

https://www.google.pl/search?q=piecyk+gazowy&biw=1680&bih=898&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CEgQsARqFQoTCM_RhprV7McCFesU2wodCmgPIg#tbm=isch&q=piecyk+gazowy+%C5%82azienkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....................Najlepiej otwórz drzwi z jednej i drugiej strony swojego auta, wysiądź z niego i zaznacz sobie ile miejsca potrzebowałeś, później zmierz tą odległość i będziesz wiedział, czy w ogóle opłaca się budować taki garaż. ...............

 

Popatrz co ty mu za głupoty piszesz weźmie uwierzy i będzie miał kłopot.Czyli według twojej teorii no padłem ze śmiechu.Wszedłem na chwile do swojego garażu otworzyłem drzwi z jednej i drugiej strony bo co...... żona ma wysiadać tymi co ja :) obok żony drzwi otwartych stoją rowery ;) .To jest wymiar mojego garażu.Przestań teoretyzować.Co ty mu podpowiadasz .;):).co ma sobie zaznaczyć ???. Garaż jest garaż , a nie przechowalnia bagażu.Albo wjeżdżasz i wysiadasz i zamykasz drzwi garażowe i nie musisz wychodzić przez szyber dach jeśli go masz.Eryk myśl sobie o mnie co chcesz ale nie słuchaj tych głupkowatych podpowiedzi.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jeszcze raz tylko na spokojnie bo nie rozumiem co do mnie napisałeś?

 

Edycja: a głupoty to tu tylko Ty piszesz o czym już sporo osób stara się Ci uświadomić.

 

Jasne trzeba powielać te złe podpowiedzi.

Najlepiej otwórz drzwi z jednej i drugiej strony swojego auta, wysiądź z niego i zaznacz sobie ile miejsca potrzebowałeś,

 

Słuchaj garaż w domu jednorodzinnym to bardzo przemyślana decyzja jaki ma być.Nie mierzymy jej na otwartych drzwiach naszego samochodu.Bzdury piszesz , ,,,,,a jak sobie już zbuduje na podstawie twej próżnej teorii , a potem kupi nowy samochód gdzie skrzydła drzwiowe po otwarciu dadzą większy rozmiar to co wtedy???zadzwoni do ciebie byś mu poszerzył garaż jak on i to logicznie względem oszczędności skraca ściany.No nie ośmieszaj się i proszę nie pisz bzdur.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj ty to z natury taki upierdliwy , gder-us czy klimakterium męskie .Czepiasz się mnie za każdym razem.Wiesz co można jeszcze w piecyku gazowym.popatrz.PIECYK GAZOWY

https://www.google.pl/search?q=piecyk+gazowy&biw=1680&bih=898&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CEgQsARqFQoTCM_RhprV7McCFesU2wodCmgPIg#tbm=isch&q=piecyk+gazowy+%C5%82azienkowy

 

 

Prostuje po prostu głupoty dyletantów. Proszę, podaj mi model Twojego urządzenia, zobaczymy, czy producent nazywa go piecem, czy kotłem ?

Bo mój, jak i inni producenci konsekwentnie uzywają słowa "kocioł"

 

I nie wstawiaj mi tu linka do amatorskich zdjęć, które podobni do Ciebie dyletanci opisują jako "piecyk"

 

Oto jedno ze zdjęć,cz Twojego odnośnika, ale już producenta:

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.mufka-instalacje.pl/images/products/zoom/DE-DIETRICH-MCR3-24S-KOCIOL-GAZOWY-KONDENSACYJNY-161-Mufka-Technika-Grzewcza-Mariusz-Zalewski-2.jpg&imgrefurl=http://www.mufka-instalacje.pl/DE-DIETRICH-MCR3-24S-KOCIOL-GAZOWY-KONDENSACYJNY/161/&h=600&w=800&tbnid=FDwAhUye5nq_XM:&docid=wJLutGYYCi1DEM&ei=up7xVdjwBebnywPV1LxA&tbm=isch&ved=0CCMQMygIMAhqFQoTCNi17KHh7McCFebzcgodVSoPCA

 

Co tam jest napisane ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja nie traktuje swoich rozmówców jak idiotów, to oczywiste, że moja rada dotyczyła tylko tego aby zobaczył, że garaż może być za wąski nawet na auto, które aktualnie posiada. Gdybyś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział, że jego garaż będzie miał poniżej 3m i na większy sobie nie będzie mógł pozwolić ze względu na rozmiar działki.

Chciałem jedynie aby sprawdził sobie czy tak wąski garaż będzie dla niego odpowiedni.

 

Bzdury tu tylko jedna osoba ciągle wypisuje i jeszcze w nie wierzy.

 

Ps. od osoby przeciętnie inteligentnej, która ma ponad 11000 postów(!) na forum budowlanym i która uważa się tu za autorytet w pouczaniu innych czy 'dobrze doradzają' oczekuję aby znała różnicę pomiędzy piecykiem gazowym (mam taki na działce) czy też kotłem gazowym do CO.

Nie używaj pojęć, których nie znasz znaczenia.

Nie rób tak bo w teorii masz pojecie.Popatrzyłeś na fotoo i poleciałeś jak on.No nie ładnie bądź sobą.Gdybym napisał ,że mam w domu nie PG tylko piec gazowy a mam Vailanta wiedziałbyś o czym pisze.??? No powiedz .Teraz to już się czepiasz.:o:mad: i nie chodzi tu o moją inteligencję zostaw ja w spokoju , a o postach i jej ilości już Redakcji tłumaczyłem .

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem, ja piszę jak to liczyłem JA dla MOJEJ budowy.. rozłożyłbym sam a połączyłby wszystko wujek hydraulik za flaszkę którą byśmy jeszcze razem wypili więc dlatego nie doliczałem.. kable tez zrobiłem sam, a właściwie większość żona własnoręcznie bo akurat spadłem z drabiny i nie mogłem ręką ruszać (co w dzienniku opisane).. i właściwie oddaje trudność układania kabli.. jak ktoś nie ma dwóch lewych rąk to i rurki położy, najwyżej hydraulik mu potem połączy..
Tego upadku współczuję. Ja nie spadłem, ale i tak pomimo poświęcenia 15 miesięcy moich i syna, zejść poniżej 1700 zł/m2 nie udało się, a dom trochę większy nić 100m2. Ja zdawałem sobie sprawę z ryzyka wykonywania pewnych istotnych dla budynku prac samodzielnie po raz pierwszy. Niektórym marzycielom może zabraknąć wujka za flaszkę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego upadku współczuję. Ja nie spadłem, ale i tak pomimo poświęcenia 15 miesięcy moich i syna, zejść poniżej 1700 zł/m2 nie udało się, a dom trochę większy nić 100m2. Ja zdawałem sobie sprawę z ryzyka wykonywania pewnych istotnych dla budynku prac samodzielnie po raz pierwszy. Niektórym marzycielom może zabraknąć wujka za flaszkę :)

Ano, spadłem z drugiego !!! szczebla drabiny przerzucając paczki ze styropianem na poddasze więc robota niespecjalnie skomplikowana i teoretycznie nieryzykowna.. W sumie przy moich 115m2 użytkowej i 144m2 zabudowy wydałem jak wyżej około 250-270 tysięcy (zalezy czy liczyć projekty, przyłącza itp.) i jaką powierzchnię.. Ale na pewno nie mogę powiedzieć ze było poniżej 2 tysięcy za m2..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrozum, że do ogrzewania domu są kotły gazowe a nie piece.

 

Edit:

 

Ja bym się nie czepiał gdybyś nie zaczął dyskusji od napisania nowego użytkownikowi "PG, KZPŁW" - czyli, ze skrótami, które sam sobie wymyśliłeś a jak teraz się okazało nawet doświadczony instalator nie domyśliłby o co Ci chodzi z tym PG bo tak to co najwyżej można określić pompę ciepła gruntowo (i tylko w temacie o tej pompie tak aby każdy wiedział o co chodzi). Piszesz, że używasz tych skrótów aby szybciej pisać posty, czyli co brakuje na nie czasu? Z tego co widzę to nie brakuje i piszesz ich całkiem sporo. Także jedyny powód dlaczego ich używasz jest taki, że chcesz pokazać jaki jesteś PRO nowemu użytkownikowi. I też tylko dlatego się czepiam tego pieca gazowego.

 

Znowu się czepiasz nie znając skrótów urządzeń tu występujących.Pominę to............ amen.......... bo będziesz to wałkował by mi coś udowadniać.Nic nie wymyśliłem , a skrótami posługuje się nie tylko ja.Nie zauważyłeś tego bo zauroczony jesteś . Ok.Mea culpa , twoja racja.;) .Wybacz nie o skróty i moje pomyłki tu chodzi ale o złe doradzanie ,którego w moich oczach jesteś powodem.PRO nowy inwestor powinien słuchać praktycznych rad ,a nie twoich śmiesznych i z kosmosu.Chłopie nie mieszkasz w domu ,a doradzasz mu .Pomyśl o tym.Nie masz żadnej praktyki a budujesz swój elektorat na tym co NS źle powiedział.Wybuduj pogadamy.Zapłać pogadamy,:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikspecjalny: już kilka razy się pytałem co niby mu źle doradziłem? Płytę fundamentową? Ogrzewanie prądem? A może nie powinienem mu doradzić aby sprawdził czy garaż poniżej 3m szerokości będzie dla niego wystarczający?

Póki co to napisałeś już pewnie kilkadziesiąt postów a nikomu nie pomogłeś w niczym, rozmywasz tylko temat i jeszcze się mnie czepiasz, że w przeciwieństwie do Ciebie dałem komuś kilka tematów do przemyślenia.

 

Ps. mieszkałem przez kilkanaście lat w domu.

 

Już czepiasz się znowu moich postów.Ok ja nie pomogłem a ty???. Ile będziesz ciągną tą teoretyczna głupotę ,którą on chwyta jak tonący brzytwy.Ile ???. W jakim domu mieszkałeś ???Opisz go co tam miałeś i jak to funkcjonowało.Dowiemy się może wtedy prawdy .Pochwal się.Tam zapewne znajdzie kilka twoich wskazówek jak wybudować dom by sie zmieścić w kwocie 200 tyś zyla.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...