Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Człowieku, Ty nie potrafisz nic przeczytać ze zrozumieniem. Napisałem, że MIESZKAŁEM w domu, czyli czas przeszły a nie teraźniejszy. Sorry, ale z Tobą nie idzie dyskutować. EOT.

 

Edytowałem .Przegrałeś ta rozgrywkę w głupim doradzaniu.Pamiętaj musisz być praktykiem jeśli chodzi o budowanie chałupy.Praktykiem bo albo cie wyśmieją jak ty mnie praktyka albo popatrzą inaczej przez pryzmat mojej budowy.Skrót do kolacji DB.......miałem i go odbuduje by takim jak ty coś udowodnić tylko że takich nie praktycznych jak ty jest tu na FM wielu .Co to oni nie widzieli i gdzie nie stąpali ale dom nie wybudowali.Widzisz tu sens Ja nie.EOT to ja tobie mogę powiedzieć ,ty póki co masz czytać i się uczyć.:););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw to już Frofo007...

Pamietam, ze jak nikt wszedł w ten temat pierwszy raz, to twierdził, ze za 200 tys nie mozna wybudować bezpiecznego domu...

Jak nie masz w domu PG, KZPŁW, OMG i WTF to z nikusiem nie pogadasz...

 

Przynajmniej tu jest konsensus.Nie lubię cię ale konsensus jest.Wtedy prawdę mówiłem tak jak i teraz i byłem w opozycji niech kolega Fro poczyta jaka tam była jatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegrałeś ta rozgrywkę w głupim doradzaniu.Pamiętaj musisz być praktykiem jeśli chodzi o budowanie chałupy. [...] Co to oni nie widzieli i gdzie nie stąpali ale dom nie wybudowali.Widzisz tu sens Ja nie.

 

Ja też nie.

Także pierwszy raz zgodzę się z tobą. To tak w ramach zacieśnienia przyjaźni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne .:eek:

Czyli 100 mkw to z rachunku matematycznego z jedną niewiadomą to : 160 mkw = 11000 tyś zł , a 100 mkw = 6875 tyś zł 11000 x 100

````````160````````` = 6875 tyś zł.

 

3500 zł robocizna- reszta materiał (w tym dwa nienajtańsze rozdzielacze itd.) można robić podłogówkę na tańszym materiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a co myślicie o projekcie "dom pod wierzbą" Archonu http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-wierzba/m524d59a95ea0b czy należy on do domów tanich w budowie? Jakie zmiany trzeba by było wprowadzić żeby dało się go tanio wybudować (oprócz likwidacji daszków, zamiany okien, blachodachówka). Jest szansa zmieścić się do zamieszkania w 200tyś (praktycznie prawie cała wykończeniówka własnymi rękami) a materiały z tańszych pólek marketowych, bez mebli?

Edytowane przez Planująca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planująca a czytałaś kilka ostatnich stron wątku ? Nie mówię o całym.

Aby wybudować ten dom w za 200 tys wyjdzie Ci metr po 1600 zł - ktoś tu wspominał że slyszał od znajomego co ma znajomego że jego znajomy za tyle wybudował. Czyli się podobno da. To trochę jak ten złoty pociąg -podobno jest.

Wg mnie nie realne. ja bym szacował coś koło 2500zł/m2 x130 =325000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie realne. ja bym szacował coś koło 2500zł/m2 x130 =325000

 

No i co najlepszego zrobiłeś?! Popsułeś całą zabawę!

Ty piszesz o domu 130m2.

A przecież wiadomo, że im mniejszy dom, tym taniej! Czyli taniej = 2000zł/m2 x 100m2 = 200 tysięcy!

No i masz ten dom, i po chu ludziom mieszasz w głowach, że się nie da? Matematyka nie kłamie. Jak byś nie liczył, to i tak wychodzi dom za 200 tysięcy.

A że bez dachu? Oj tam, papą się przykryje na zimę.

Bez okien? Deskami się zabije, a na wiosnę się przecie jakieś tam wstawi od znajomego szwagra, co tamtemu frajerowi zaje. bali z budowy. Że otwory nie pasują? Tu się wytnie, tam się podmuruje i będzie cacy!

Ma być za 200? I będzie za 200! A co!

Edytowane przez lotpaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypociłeś z siebie tyle głupot i jeszcze musiałeś je edytować. Taki forumowy stańczyk z ciebie rozumiem :)

Wiesz, ludzie książki piszą i drukarnie co jakiś czas drukują wydanie poprawione, bo inteligentni ludzie tym się różnią od krowy i Eryka77, że potrafią dostrzec błędy i je poprawiają.

Ale skąd ty to możesz wiedzieć, skoro twoją ostatnią przeczytaną książką była "Nasza Szkapa" i nawet nie napisałeś jednej mądrej wypowiedzi w tym temacie, tylko jątrzysz...

Może wypowiedz się na temat sensu inwestycji w dom, mając w zanadrzu kredyt do spłacenia. No słucham, mędrcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie napisałeś jednej mądrej wypowiedzi w tym temacie, tylko jątrzysz...
A ponoć nie ma głupich pytań. Są tylko głupie odpowiedzi. I wpasowujesz się w to przysłowie doskonale

Przyszło ci na myśl w swojej mądrości, że stoję przed budową domu i zwyczajnie nie rozumiem wszystkich zagadnień z tym związanych? Czy może wg ciebie wszyscy powinni być tacy oświeceni jak ty z automatu i pytań nie zadawać?

A ty jeżeli do powiedzenia konkretów nie masz to zwyczajnie tu nie wchodź. Po cholere tu włazisz i wyzywasz od głupków? Niczym się ode mnie nie różnisz, tylko ja się przynajmniej nie boję przyznać, że jestem laikiem

Może wypowiedz się na temat sensu inwestycji w dom, mając w zanadrzu kredyt do spłacenia. No słucham, mędrcze?
Przykładów mógłbym podać ci co najmniej kilka, ale nie widzę sensu ponieważ z góry znam twoją odpowiedź i ocenę. Jak mniemam 90% forumowiczów to głupki bo budują z kredytu, nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Może wypowiedz się na temat sensu inwestycji w dom, mając w zanadrzu kredyt do spłacenia. No słucham, mędrcze?

To ja powiem jak ja to widzę i chyba nie spodoba Ci się to ;)

Za gotówkę budują tylko nie potrafiący liczyć mając do dyspozycji najtańszy kredyt w Polsce czyli hipoteczny ;)

Co Ty na to ?

Zanim odpowiesz na to to pomysl :)

 

Drugie coś co ci się nie spodoba.

Mając mieszkanie warte 200tys.zł nie widzisz sensu budowy domu za 200tys.zł opierając się tylko i wyłącznie na kredycie hipotecznym ?

Bo ja widzę taki sens a czemu to pomyśl :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...