Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Malgos.tv. Bardzo optymistycznie podchodzisz do budowy... i dobrze. Jeśli potrafisz planować- punkt dla Ciebie. Czas na pewno będzie Was "cisnął", bo mieszkanie gdzieś kątem na czas budowy, dobre nie jest. Porządnie policz- dom to też media, raczej nie wliczane przez firmę do kosztu domu.

Nie zdecydowałbym się na kanadyjczyka, choć niektórzy forumowicze mają i chwalą. Poza tym, czy 140m2 to nie za dużo? Ja mam 116m2 użytkowej i teraz myślę, że to dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajmar za deweloperski.

 

Nie wykańczają domu. Czyli Łazienka położenie kafli i biały montaż robię ja; kuchnia położenie kafli na podłodze; pomalowanie ścian; położenie paneli też robię ja. I włąsciwie tyle.

 

A kocioł CO, grzejniki, drzwi wewnętrzne, parapety w tej cenie?

 

Dolicz do tego wszystkiego przyłącza, ogrodzenie, projekty, geodete, geotechnika, kawałek chodnika i trawnika i masz 400 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Malgos.tv. Bardzo optymistycznie podchodzisz do budowy... i dobrze. Jeśli potrafisz planować- punkt dla Ciebie. Czas na pewno będzie Was "cisnął", bo mieszkanie gdzieś kątem na czas budowy, dobre nie jest. Porządnie policz- dom to też media, raczej nie wliczane przez firmę do kosztu domu.

Nie zdecydowałbym się na kanadyjczyka, choć niektórzy forumowicze mają i chwalą. Poza tym, czy 140m2 to nie za dużo? Ja mam 116m2 użytkowej i teraz myślę, że to dużo.

 

 

DEZET 140 to cała powierzchnia uzytkowa ( parter 85m2 + użytkowe poddasze 60 m2)

 

Patrze przyszłościowo. Za jakiś czas będę musiała wziąść do siebie tate, potem swoją teściową. Dlatego 5 pokoi to minimum.

 

Przede wszystkim ma być zrobiony parter, poddasze jak pozwoli czas. Zrobienie ścianek działowych na poddaszu to żadne halo, czy to z regipsu czy z bloczków. Dla mnie to pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalisa meble do kuchni mam , jak pisałam wcześniej w zeszłym roku miałam kapitalny remont mieszkania wraz z wymianą wszystkich mebli. Więc meble są nowe i nie mam zamiaru ich wymieniać na nowe. Są takie o jakich zawsze marzyła. Łazienka to jakieś 8-9 tyś. Panele ( w zeszłym roku za moje panele zakupione przez internet 65m2 zapłaciłam 2200 zł) . W sklepach cena była x2.

Drzwi wewnętrzne zapewnia firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie wygląda to tak:

Dom budowany na wskazanej działce, na terenie całego kraju, z naszych wysokiej jakości materiałów.

Cena dotyczy stanu deweloperskiego czyli domu przygotowanego do położenia płytek, paneli, pomalowania ścian oraz montażu białej armatury.

Iwestycja obejmuje :

-Przekazanie gotowego projektu "Kamilek"

-Wykonanie fundamentów z wylewką" chudziak"

-Wykonanie komina dymnego

-Budowa konstrukcji szkieletowej domu, zwanej potocznie" kanadyjką"

-Okucie i pokrycie dachu blacho-dachówką pladur

-Zamontowanie systemu rynnowego

-Montaż stolarki okiennej PCV- 5 komorowej ( kolor okien w standardzie biały,za dodatkową dopłatą inny kolor).

-Montaż stolarki drzwiowej w tym drzwi wejściowe Fenix z witrażem a do wewnątrz drzwi Firmy Centurion model w standardzie Boston lub Manhattan do wyboru w 6 kolorach.

-Wykonanie elewacji zewnętrznej styropianem 10 cm z tynkiem akrylowym 1.5 baranek (120 kolorów do wyboru)

-Wykonanie systemu wentylacyjnego

-Wykonanie instalacji wodnej i kanalizacyjnej

-Wykonanie systemu grzewczego c.o. z montażem kotła "KRZACZEK SKG 1.2kw", zbiornika na ciepłą wodę oraz grzejników w każdym pomieszczeniu

-Wykonanie instalacji elektrycznej na terenie domu

-Ocieplenie ścian i sufitu wełną 15 cm od środka oraz przykręcanie wewnętrznych płyt OSB oraz płyt gipsowych ze szpachlowaniem.

-Wykonanie wylewki zbrojonej z ociepleniem styropianowym, przygotowanej pod ułożenie paneli i płytek.

Domy przez nas budowane są bardzo trwałe, a sam koszt ogrzewania w sezonie zimowym jest stosunkowo niski, ponieważ współczynnik przenikania ciepła w tej technologii- jest dwa razy mniejszy niż w domach tradycyjnie murowanych . Poza tym, budowa w takiej suchej technologii - pozwala na bardzo szybkie zamieszkanie, co ma też duże znaczenie przy budowie w kredycie hipotecznym. Aż trudno uwierzyć, że czas budowy domu przez naszą Firmę trwa około dwóch miesięcy.

 

Projekt "Kamilek" jest naszego autorstwa i powstał na bazie doświadczenia naszej Firmy w dziedzinie budownictwa oraz sugestii ze strony Klientów.

Na wszystkie prace udzielamy gwarancji wykonawcy.

Do budowy domu używamy atestowanych materiałów o wysokiej jakości i wytrzymałości, tylko polskich producentów.

Natomiast drzewo konstrukcyjne sprowadzamy z Finlandii atest C-24 !

Uwaga! Cena podana jest ceną brutto do zapłaty z podatkiem VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie wygląda to tak:

Dom budowany na wskazanej działce, na terenie całego kraju, z naszych wysokiej jakości materiałów.

Cena dotyczy stanu deweloperskiego czyli domu przygotowanego do położenia płytek, paneli, pomalowania ścian oraz montażu białej armatury.

Iwestycja obejmuje :

 

-Przekazanie gotowego projektu "Kamilek"

-Wykonanie fundamentów z wylewką" chudziak"

-Wykonanie komina dymnego

-Budowa konstrukcji szkieletowej domu, zwanej potocznie" kanadyjką"

-Okucie i pokrycie dachu blacho-dachówką pladur

-Zamontowanie systemu rynnowego

-Montaż stolarki okiennej PCV- 5 komorowej ( kolor okien w standardzie biały,za dodatkową dopłatą inny kolor).

-Montaż stolarki drzwiowej w tym drzwi wejściowe Fenix z witrażem a do wewnątrz drzwi Firmy Centurion model w standardzie Boston lub Manhattan do wyboru w 6 kolorach.

-Wykonanie elewacji zewnętrznej styropianem 10 cm z tynkiem akrylowym 1.5 baranek (120 kolorów do wyboru)

-Wykonanie systemu wentylacyjnego

-Wykonanie instalacji wodnej i kanalizacyjnej

-Wykonanie systemu grzewczego c.o. z montażem kotła "KRZACZEK SKG 1.2kw", zbiornika na ciepłą wodę oraz grzejników w każdym pomieszczeniu

-Wykonanie instalacji elektrycznej na terenie domu

-Ocieplenie ścian i sufitu wełną 15 cm od środka oraz przykręcanie wewnętrznych płyt OSB oraz płyt gipsowych ze szpachlowaniem.

-Wykonanie wylewki zbrojonej z ociepleniem styropianowym, przygotowanej pod ułożenie paneli i płytek.

Domy przez nas budowane są bardzo trwałe, a sam koszt ogrzewania w sezonie zimowym jest stosunkowo niski, ponieważ współczynnik przenikania ciepła w tej technologii- jest dwa razy mniejszy niż w domach tradycyjnie murowanych . ....

 

Projekt "Kamilek" jest naszego autorstwa i powstał na bazie doświadczenia naszej Firmy w dziedzinie budownictwa oraz sugestii ze strony Klientów.

Na wszystkie prace udzielamy gwarancji wykonawcy.

Do budowy domu używamy atestowanych materiałów o wysokiej jakości i wytrzymałości, tylko polskich producentów.

Natomiast drzewo konstrukcyjne sprowadzamy z Finlandii atest C-24 !

Uwaga! Cena podana jest ceną brutto do zapłaty z podatkiem VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione na stronie

 

ZBUDUJEMY NOWY DOM 85m2 Solidnie i Kompleksowo

 

Cena 199 000zł brutto

 

Wybudujemy Państwu kompleksowy Dom parterowy "Kamilek" o powierzchni użytkowej 85 mkw + wysoki strych o pow. 60mk.

 

Skoro to szkielet to więźba na 99,9% jest kratowa strychu nie uda się wykorzystać na mieszkanie.

 

Cena tez robi się taka sobie bo nie budujesz jak pisałaś 140m2 tylko 85 a to spora różnica.

 

Do tego kotłownia węglowa -masakra.

 

@malgos.ty - paliłaś kiedyś w takiej kotłowni? Zamiast nosić dziecko będziesz targać węgiel? Są inne sposoby grzania bezobsługowe. Gaz prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Z takim budżetem zapomnij. Pomyśl może o czymś mniejszym, około 90m2, a w dobrze zaprojektowanym domu, znajdzie się i miejsce dla rodziców.

Tak jak forumowicze wcześniej Ci pisali - 140m. to jest już kawał chałupy i do 200 tys. śmiało dolicz 80 tys., a podejrzewam, że i to będzie mało.

Albo pomyśl o jakimś innym niedrogim domu na sprzedaż + remont. Działka już zaklepana? Dom musi stanąć w tym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Z takim budżetem zapomnij. Pomyśl może o czymś mniejszym, około 90m2, a w dobrze zaprojektowanym domu, znajdzie się i miejsce dla rodziców.

Tak jak forumowicze wcześniej Ci pisali - 140m. to jest już kawał chałupy i do 200 tys. śmiało dolicz 80 tys., a podejrzewam, że i to będzie mało.

Albo pomyśl o jakimś innym niedrogim domu na sprzedaż + remont. Działka już zaklepana? Dom musi stanąć w tym miejscu?

 

Nie , własnie jeszcze nie.

Mam czas na przemyślenia. dlatego weszłam się popytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , własnie jeszcze nie.

Mam czas na przemyślenia. dlatego weszłam się popytać

 

Pytaj i czytaj. Ale bierz pod uwagę że budowa domu nawet systemem gospodarczym to wydatek od 2 tys za metr w górę. I ciężko to przebić w dół. Budowa z firmą to tylko drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz jeszcze dodatkowe pieniądze przeznaczone na zakup działki, to ja poważnie zastanawiałbym się nad zakupem starego drewniaka w dobrej lokalizacji. Jeżeli bale będą "zdrowe", to taki remont może nie przekroczyć nawet 80tys., a odejdzie ci cała papierologia, nowe przyłącza itd.

Wielu ludzi tak robi i za stosunkowo nieduże pieniądze mają dom, a przede wszystkim działkę, bo na tym ci chyba najbardziej zależy.

Nie napalaj się, poszukaj w okolicy starych drewniaków, popytaj sąsiadów i coś znajdziesz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...