Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Lotpaj własna trawka - o tym marzę. Żeby bez przeszkód móc wypuścić małą na ogródek.

Samo szczęście, zarówno dla córki, ale przede wszystkim multum siły dla ciebie, kiedy będziesz widziała ją szczęśliwą i uśmiechniętą :yes:

Powodzenia życzę!

Edytowane przez lotpaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to teraz mam jeszcze inne pytanie.

bo nie znam się na tym. Jaki będzie koszt oczywiście mniej więcej gdyby trafiła się dobra oferta zakupu domu w stanie surowym zamkniętym i doprowadzenia go do stanu deweloperskiego. Bez żadnego wymyślania kominków, parkietu itp. ?

 

W zasadzie to nikt nie sprzedaje domu w stanie surowym zamkniętym za okazyjną cenę, bez konkretnego powodu.

A powody mogą być różne. Najpopularniejszym powodem to jest niezdolność do spłacenia kredytu. Wtedy przychodzi komornik, przejmuje taki dom, ale nawet nie łudź się, że ty ten dom kupisz po okazyjnej cenie. Takie domy, niejednokrotnie w dobrej lokalizacji, są wykupowane przez znajomych urzędasów, a potem odsprzedawane w cenie już "normalnej, rynkowej". Niejeden chyj się na tym wzbogacił.

Inną przyczyną sprzedaży takiego domu po cenie "promocyjnej" może być służebność gruntu drogi dojazdowej, lokalizacja obok warsztatu samochodowego, tudzież niedaleko farmy drobiu, albo słupa energetycznego dużej mocy - no jest w chuj takich opcji, łącznie z podmokłym terenem.

Ja nie wierzę w takie "okazje", chociażby dlatego, że po okazyjnej cenie, to każdy sąsiad taki dom niewykończony odkupi. Ludzie nie są głupi i znają wartość budynku wraz z gruntem.

Także, ja bym odpuścił, co nie znaczy, że takie okazje się nie zdarzają. Zdarzają się, owszem, ale to trzeba mieć dobry "tajming", żeby takie ogłoszenie wyhaczyć oraz pieniądze, by od razu to kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko: KUPNO STAREGO DOMU I REMONT TO PORAŻKA! Co byś nie robiła, dalej będzie stary, a to dach przecieknie, a to rurka pęknie, a to coś tam.. itd. Dodatkowo remont to podwójna praca- rozebrać i "odbudować". Wybieraj projekt domu do ok. 100m2, parterowy, niekoniecznie kanadyjczyk. Pytanie: kto będzie mieszkał później na górze(jeśli się da w Kamilku) i pokonywał codziennie schody- Wy, czy rodzice? Będzie się chciało?

 

Dodatkowe koszty, które musisz wliczyć masz wyszczególnione wyżej.

Postawienie domu w 2m-ce to jedno, firma musi go też wyprodukować- ile to trwa już nie mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nikt nie sprzedaje domu w stanie surowym zamkniętym za okazyjną cenę, bez konkretnego powodu.

 

Czasami okazje zdarzają się, Ja jedną okazję oglądałem, tylko ogłoszenie ukazało,po obejrzeniu zastanawiałem się godzinę, jak ponownie zadzwoniłem już nieaktualne, zaliczka zapłacona, innym razem oglądałem dom stan surowy zamknięty cena 220 tys, zrezygnowałem, za pół roku widzę ogłoszenie ten sam dom 150 tys, jadę z grubsza dowiaduję co i jak, i widać, ze kobiecie zależy na szybkiej sprzedaży. Wstępnie dogaduję się, biorę projekt aby następnego dnia dowiedzieć się jaki koszt będzie przeróbek i wykończenia. Zanim dowiedziałem się, pani zadzwoniła, abym przywiózł projekt z powrotem, bo osoba która po mnie przyjechała już dała zaliczkę i dom sprzedany za 140 tys, jak później okazało się moja sąsiadka kupiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj czegoś podobnego: http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-lipka-2-p/mf252083ea9394 (jeśli w przyszłości dołączą do Was rodzice).

Tylko bez piwnicy z poddaszem do adaptacji w przyszłości.

W tym budżecie nie myśl o garażu.

 

Nawet nie chciałabym garażu w domu. Piwnica mi tez nie jest potrzebna.

 

Powiedzcie mi proszę, jak to jest z tymi kosztorysami wyliczonymi przez firmy. Np. wchodząc na tą stronę ,,achron , którą podał Frofo007 . Jest tam projekt budynku i kosztorysy budowy tego domu. Czy mogę się tym posiłkować przy wyborze domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie chciałabym garażu w domu. Piwnica mi tez nie jest potrzebna.

 

Powiedzcie mi proszę, jak to jest z tymi kosztorysami wyliczonymi przez firmy. Np. wchodząc na tą stronę ,,achron , którą podał Frofo007 . Jest tam projekt budynku i kosztorysy budowy tego domu. Czy mogę się tym posiłkować przy wyborze domu?

 

kosztorysy są jedynie orientacyjne i to raczej w dół liczone jakbywłaśnie developer liczył .. np. okna- mozna założyć i policzyć najtańsze, można 3 szybowe, na ocieplenie dać najtańszy styropian , można szary ciepły, elewację można zrobic najtańszym kosztem można drogim tynkiem, instalscje tak samo.. piec może kosztować 4 tysiące, a może i 12.. wyliczać można tak w zasadzie każdy etap.. o kosztach robocizny w zależności od miejsca w Polsce nie mówiąc

i o ile niektóre rzeczy mozna dac po taniości (panele, plytki, armaturę, powiedzmy do maksymalnie stolarki ale to juz niekońiecznie), to już na rzeczach innych typu dach, materiały ociepleniowe nie warto oszczędzać..

Edytowane przez _artur_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja znajoma teraz chce kupić stary dom za 200tyś jakieś 30km od miejsca pracy.

 

Stary dom wraz z działką to się kupuje praktycznie za cenę samej działki i o takich okazjach ja piszę. Także nie wiem, skąd wam się wzięło, że lepiej postawić nowy?

Aha, już wiem. Bo wy a'priori zakładacie, że stary dom, to dom, który się rozleci przy większych podmuchach wiatru. Owszem, większość takich domów nie nadaje się do remontu, ale ja piszę, że są takie, które się nadają. I przy zakupie działki z domem za 100 tys. + remont 100tys. zostaje jeszcze dużo pieniędzy na ogrodzenie itd.

Przecież ja o niczym innym nie napisałem, tylko o szukaniu takiej właśnie okazji. I jest większe prawdopodobieńswo znalezienia takowej, niż niedokończonego domu w stanie surowym zamkniętym po cenie "promocyjnej". Także nie mieszajcie dziewczynie w głowie, że się nie da, i że lepiej się budować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary dom wraz z działką to się kupuje praktycznie za cenę samej działki i o takich okazjach ja piszę. Także nie wiem, skąd wam się wzięło, że lepiej postawić nowy?

Aha, już wiem. Bo wy a'priori zakładacie, że stary dom, to dom, który się rozleci przy większych podmuchach wiatru. Owszem, większość takich domów nie nadaje się do remontu, ale ja piszę, że są takie, które się nadają. I przy zakupie działki z domem za 100 tys. + remont 100tys. zostaje jeszcze dużo pieniędzy na ogrodzenie itd.

Przecież ja o niczym innym nie napisałem, tylko o szukaniu takiej właśnie okazji. I jest większe prawdopodobieńswo znalezienia takowej, niż niedokończonego domu w stanie surowym zamkniętym po cenie "promocyjnej". Także nie mieszajcie dziewczynie w głowie, że się nie da, i że lepiej się budować.

 

Loptaj na taką okazję na taką okazję będziemy polować .

 

Jak się nie trafi no cóż - teściową mam najlepszą pod słońcem ale ileż można siedzieć 4-osobowa rodziną w jednym pokoju.

 

Bo chyba nie napisałam wcześniej mamy jeszcze jedną - starszą córcię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...