Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

małgos - za 200tys. to mała parterówka - salon plus dwa pokoje lub trochę większy dom z poddaszem uzytkowym np.Z34,

co do kosztorysów to akurat archon ma rzetelne,aktualizowane co kwartał - mam dom z tego biura i ich kosztorys u mnie się sprawdził,ale oczywiście podstawą budowania jest szczegółowy kosztorys sporządzony przez firmę,która będzie stawiała wam dom,ssz,wszystkie instalacje łatwo jest skosztorysować,wykonczeniowka to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze WAM powiem to już zgłupiałam.

 

A jeżeli chodzi o metraż to jak najbardziej. Chciałabym domek najlepiej parterowy 100 m2 max 110.

Taki najprostszy. Żadnego wydziwiania.

 

No tu akurat się nie ma co dziwić.Moje po pierwsze do ciebie .

1.nigdy domu do remontu. Nigdy. Dlaczego , a to dlatego ,że pewnych rzeczy nie poprawisz by miałyby być twoje z twojej wizji .Wcale nie będzie tańszy nie wierz w duchy .Dlaczego , a to dlatego ,że włożysz kasę w rzeczy ukryte ,które z czasem wyjdą czyli strata.Tu dmucham na zimne bez względu na opinię tych co powiadają bo tańszy.:p .

2.dom - gniazdko ma być twoje z twoim pomysłem , a nie pomysłami które wymarzył sobie ktoś jak budował swoja chałupę.

3.zawsze podobały mi się domy w literę "U" lub literę "L" .Niestety nie sprawdziły się na mojej zakupionej działce ale są cudowne.

4.marzenia to nie wszystko .Zawsze......pomysł - pragnienia , kasa , dostosowanie realne do potrzeb .......................i dopiero wykonanie.

 

pzdr.:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od wielu czynników, pewnie się da, ale pytanie czy jest sens stawiać dom za takie, nie oszukujmy się, dosyć małe pieniądze jak na taką inwestycję?

 

Przepraszam źle napisałam: salon + 4 sypialnie.

 

Czyli co gdyby doliczyć kredyt to wyszło by 300 tys.

 

 

PYTAM JESZCZE RAZ : CZY DA SIĘ WYBUDOWAĆ DOM ZA TE PIENIĄDZE.

 

Jestem z Dolnego śląska ; Świdnica 50 km od Wrocławia . Szukaliśmy domu do 5-10 km od Świdnicy lub w samej Świdnicy ceny oscylują w granicach 240 tys do 350 tys i sa to oczywiście domy do remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niktspecjalny

 

Dlatego tutaj na tym forum zadaje WAM ludziom po przejściach, pytanie czy da się wybudować.

 

Mam marzenia, pewnie jak każdy. Ale jeżeli mogłabym je zrealizować choć w części to będę Bogu dziękować że dał mi szanse.

 

Uwierzcie będę się cieszyć i skakać z radości z kawałka własnego trawnika, braku noszenia dziecka po schodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małgos - za 200tys. to mała parterówka - salon plus dwa pokoje lub trochę większy dom z poddaszem uzytkowym np.Z34,

co do kosztorysów to akurat archon ma rzetelne,aktualizowane co kwartał - mam dom z tego biura i ich kosztorys u mnie się sprawdził,ale oczywiście podstawą budowania jest szczegółowy kosztorys sporządzony przez firmę,która będzie stawiała wam dom,ssz,wszystkie instalacje łatwo jest skosztorysować,wykonczeniowka to już inna bajka.

 

Namira czyli za 300 tys. wybuduje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niktspecjany przeciez nic nie mówie że się czepiasz.

 

A nie wiem czy czytałeś moje wcześniejsze wątki. Problem z kredytem.

Ale jest światełko w tunelu.

 

Gorąco ci tego życzę .Czytam to co ludziska piszą w danym wątku i jeśli wzbudza to moje wątpliwości , sprzeciwiam się choćby miałoby to wzbudzić falę krytyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla bezpieczeństwa przyjmij 2500zł za m2 stanu deweloperskiego po podłogach. Jeśli wybierzesz odpowiedni projekt, część rzeczy zrobisz sama to możesz zejść do 2000zł za m2..

 

Dopowiem, że na jej terenie, opcja 2.000zł za m2 (powierzchni całkowitej) jest bardzo realna i to przy średniej półce materiałowej i systemie zleconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malgos.Ty zapomnij o kredycie hipotecznym na 100 tys. zł. Bank będzie chciał od Ciebie operatu szacunkowego. Chyba, że będziesz miała 200 tys. wkładu własnego na koncie do wglądu dla banku. Wszystko również zależy od tego jak bank wylicza wartość domu-na pewno przyjmuje jakieś widłeki za m2. Może być tak, że będą chcieli Ci dać więszky kredyt=większe odsetki. Ich nie będzie interesować, że piętro urządzisz sobie za ileś tam lat z bierzących wydatków. Proponowałbym jeszcze rozejrzeć się, przejrzeć oferty banków i dopytać, czy spełniasz ich warunki. Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malgos.Ty zapomnij o kredycie hipotecznym na 100 tys. zł. Bank będzie chciał od Ciebie operatu szacunkowego. Chyba, że będziesz miała 200 tys. wkładu własnego na koncie do wglądu dla banku. Wszystko również zależy od tego jak bank wylicza wartość domu-na pewno przyjmuje jakieś widłeki za m2. Może być tak, że będą chcieli Ci dać więszky kredyt=większe odsetki. Ich nie będzie interesować, że piętro urządzisz sobie za ileś tam lat z bierzących wydatków. Proponowałbym jeszcze rozejrzeć się, przejrzeć oferty banków i dopytać, czy spełniasz ich warunki.

 

pawko to że bank będzie chciał dać większy to nie sobie chce.

 

Wkład własny będzie za sprzedaz mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malgoś - za 300 tys. można wybudować dom ,podstawą jest odpowiedni projekt,prosty o zwartej bryle,z dwuspadowym dachem,im wiekszy dom,tym bardziej opłaca się iść w poddasze,mój dom w którym mieszkam ponad trzy lata wyniósł mnie 320tys.- 123p.u.,146 po podłogach,z poddaszem uż. salon+cztery pokoje,z wysoką ścianką kolankową,bez okien dachowych,ssz robiła jedna firma,instalacje i wykonczeniówkę fachowcy wybrani przez nas z którymi bardzo się zaprzyjażniliśmy,chłopak od wykończeniówki okazał się prawdziwym mistrzem w swoim fachu,nie może opędzić się od zleceń bo wszyscy odwiedzajacy pobrali od nas nr jego telefonu,także malgos,znajdż właściwy projekt,przy wyborze patrz na pow. calkowitą i odpowiednich ludzi,bo dobra ekipa to podstawa no i zgromadż odpowiedni budżet a wtedy budowa będzie fajnym etapem w życiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopowiem, że na jej terenie, opcja 2.000zł za m2 (powierzchni całkowitej) jest bardzo realna i to przy średniej półce materiałowej i systemie zleconym.

 

sSiwy12 własnie o tym myślę. I widzę że znasz mój rynek.

 

możesz mi coś więcej powiedzieć o systemie zleconym. Czy znasz takie firmy w mojej okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malgoś - za 300 tys. można wybudować dom ,podstawą jest odpowiedni projekt,prosty o zwartej bryle,z dwuspadowym dachem,im wiekszy dom,tym bardziej opłaca się iść w poddasze,mój dom w którym mieszkam ponad trzy lata wyniósł mnie 320tys.- 123p.u.,146 po podłogach,z poddaszem uż. salon+cztery pokoje,z wysoką ścianką kolankową,bez okien dachowych,ssz robiła jedna firma,instalacje i wykonczeniówkę fachowcy wybrani przez nas z którymi bardzo się zaprzyjażniliśmy,chłopak od wykończeniówki okazał się prawdziwym mistrzem w swoim fachu,nie może opędzić się od zleceń bo wszyscy odwiedzajacy pobrali od nas nr jego telefonu,także malgos,znajdż właściwy projekt,przy wyborze patrz na pow. calkowitą i odpowiednich ludzi,bo dobra ekipa to podstawa no i zgromadż odpowiedni budżet a wtedy budowa będzie fajnym etapem w życiu

 

namira aż duże domu nie chcę. Myślałam o 120 m2 max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...