Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

niktspecjalny mieszkanie mam, kase na działke też mam. Ale samej działki jeszcze nie.

 

To o jakiej działce piszesz ,że wydałaś gotówkę bo nie kumam.

Działka kupiona za gotówkę( osobna kasa).

Zakładając hipotetycznie ,że w swojej, tej upatrzonej miejscowości będzie dom z bali do remontu lub inny dom jaki ktoś wybudował pod siebie ale z jakiś tam przyczyn nie skończył , to którą opcję byś wybrała .Nie jestem prawnikiem - bankowcem ale wydaje mi się ,że kredyt na taką inwestycje staje się prostszym.Ale to tylko kredyt hipoteczny .Pieniądze ze sprzedażny mieszkania no i nie wiem o jakiej działce prawisz będą kluczowe w twoich jeszcze marzeniach.Założyłem ,że takie domy znajdziesz w tej miejscowości ,a jeżeli nie będzie takich cóż wtedy? .Pozostaje budowa małego domku jak piszesz z 4 -ma izbami itp. Co mówi plan zagospodarowania przestrzennego tak co sobie umyślisz w danym miejscu , dopiero projekt i wszystko z nim związane .W twoim konkretnym przypadku pieniądze to jeszcze nie wszystko.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o jakiej działce piszesz ,że wydałaś gotówkę bo nie kumam.

Zakładając hipotetycznie ,że w swojej, tej upatrzonej miejscowości będzie dom z bali do remontu lub inny dom jaki ktoś wybudował pod siebie ale z jakiś tam przyczyn nie skończył , to którą opcję byś wybrała .Nie jestem prawnikiem - bankowcem ale wydaje mi się ,że kredyt na taką inwestycje staje się prostszym.Ale to tylko kredyt hipoteczny .Pieniądze ze sprzedażny mieszkania no i nie wiem o jakiej działce prawisz będą kluczowe w twoich jeszcze marzeniach.Założyłem ,że takie domy znajdziesz w tej miejscowości ,a jeżeli nie będzie takich cóż wtedy? .Pozostaje budowa małego domku jak piszesz z 4 -ma izbami itp. Co mówi plan zagospodarowania przestrzennego tak co sobie umyślisz w danym miejscu , dopiero projekt i wszystko z nim związane .W twoim konkretnym przypadku pieniądze to jeszcze nie wszystko.

 

niktspecjalny - nie że wydałam.

 

Osoby, które czytały moje pytanie powiedziały że za 200 tys nie wybuduje domu i nie kupie działki.

Wyjaśniłam iż działka kupiona BĘDZIE za gotówkę i jest to osobna sprawa. Chodziło o te pieniążki za sprzedaż mieszkania - CZY SIĘ DA WYBUDOWAĆ ZA TAKĄ KWOTĘ. Gdybyśmy kredytu nie dostali.

 

Nasza sytuacja rodzinna jest inna niż w większości rodzin. Krótko mąż pracuje i nie zarabia kokosów, ja nie pracuję zajmuję się niepełnosprawną córką ( otrzymuję na nią świadczenia , które BANK NIE WLICZA DO DOCHODÓW RODZINY, mamy jeszcze jedna córkę zdrową (pełnosprawną).

 

Dlatego najpierw musimy sprzedać mieszkanie , żeby na koncie była kasa i dopiero wtedy będziemy się starać o kredyt. Może na takiej zasadzie bank udzieli nam kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się o to wszystko zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję, zanim zrobimy jakiekolwiek kroki. To jest decyzja na całe życie.

 

Ja nie pracuje i nie mam możliwości do niej pójść. U nas nie ma ośrodków, przedszkoli i tak dalej żeby zostawić spokojnie dziecko na 9 godzin i iść do pracy.

 

Opiekunka do dziecka niepełnosprawnego na 8 godzin bierze 1300 zł najmniej. Musiałabym zarabiać minimum 2600 zł żeby zapłacić opiekunce i żeby coś jeszcze zostało na życie. NIE MA TAKIEJ OPCJI.

 

W tym momencie zaczynałabym od początku. Córcia ma 9 lat , od dziewięciu lat zajmuje się nią. Chodzi o to że nie mam w tym momencie ciągłości pracy i zaczynam od początku. Tak jak np. studenci po skończonych studiach. PIERWSZA PRACA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałabym wszystko żeby mieć zdrowe dziecko, żeby móc pracować. Kiedyś praca była moim życie. Teraz , no cóż...... Czasami nie da sie mieć wszystkiego.:rolleyes:

 

Mamuniu bardzo ci współczuje i jest mi przykro ,że nie potrafię naprowadzić cię na tą odpowiednia drogę do podjęcia ostatecznej dla was decyzji.Zakup działki to część inwestycji zresztą bardzo ważnej.Jeśli sprzedacie mieszkanie to gdzieś musicie zamieszkać w wariancie ,że budujecie od podstaw.Czy byłaś już w banku i pytałaś gdyby zabezpieczeniem kredytu było to mieszkanie?Przepisy się zmieniają w udzielaniu kredytów hipotecznych.Czy mówiłaś ,że pieniądze na działkę masz ? Czy jeździliście i upatrzyliście sobie ewentualne miejsce budowy ? Ale to takie ostateczne? Dlaczego pytam ponieważ jest to istotne w dalszych postanowieniach względem budowy.Czy widzieliście już np. domy do remontu ,które ktoś sprzedaje w miejscu które się wam podoba ? Drogą eliminacji coś musi odpaść. Pisałem ci wyżej iż podobały mi się domy w literę "L" lub "U" i kiedyś twierdziłem ,że wyjdą taniej i będą w małej kubaturze bardziej funkcjonalne dla mojej rodziny.

 

Zasmuciłaś mnie jest mi przykro ,że nie mogę ci pomóc.Serdecznie pozdrawiam.;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamuniu bardzo ci współczuje i jest mi przykro ,że nie potrafię naprowadzić cię na tą odpowiednia drogę do podjęcia ostatecznej dla was decyzji.Zakup działki to część inwestycji zresztą bardzo ważnej.Jeśli sprzedacie mieszkanie to gdzieś musicie zamieszkać w wariancie ,że budujecie od podstaw.Czy byłaś już w banku i pytałaś gdyby zabezpieczeniem kredytu było to mieszkanie?Przepisy się zmieniają w udzielaniu kredytów hipotecznych.Czy mówiłaś ,że pieniądze na działkę masz ? Czy jeździliście i upatrzyliście sobie ewentualne miejsce budowy ? Ale to takie ostateczne? Dlaczego pytam ponieważ jest to istotne w dalszych postanowieniach względem budowy.Czy widzieliście już np. domy do remontu ,które ktoś sprzedaje w miejscu które się wam podoba ? Drogą eliminacji coś musi odpaść. Pisałem ci wyżej iż podobały mi się domy w literę "L" lub "U" i kiedyś twierdziłem ,że wyjdą taniej i będą w małej kubaturze bardziej funkcjonalne dla mojej rodziny.

 

Zasmuciłaś mnie jest mi przykro ,że nie mogę ci pomóc.Serdecznie pozdrawiam.;););)

 

,,NIKTSPECJALNY" to mnie jest teraz przykro , że CIEBIE właśnie zasmuciłam.. Ciesz się życiem. Bo jest się z czego cieszyć.

 

Tak mówiłam że na działke kaske mam.

 

Chodzi o to , że mąż w końcu zgodził się na dom. To pierwsza i najważniejsze sprawa.

Ale nie weźmie tak dużego kredytu, w grę tutaj wchodzi tylko 100 tys. + sprzedaż mieszkania.

 

(Oczywiście ja chciałam to mieszkanie zostawić , pod niego wziąć kredyt hipoteczny i go wynajmować i mieć w ten sposób choć część na spłate rat.)

 

Słuchaj budowa nie trwa wiecznie. Jeżeli będzie to rok to damy radę. Na rok możemy się rozdzielić mąż u swojej mamy ja u swojego taty, Ewentualnie wynajmiemy 2 pokoje. Możemy jeszcze mieszkac u przyjaciół też jest taka opcja.

 

Akurat o zamieszkanie w czasie budowy sie nie martwię. To akurat PIKUŚ.

 

Domy do remontu oglądaliśmy ceny wahają się od 250 tys + remont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to za 250+ remont nie ma się co pchać.. jeszcze wspomniałaś o tesciowej która miałaby z wami zamieszkać a teraz piszesz że u niej na czas budowy mąż by mieszkał - pomysl czy jak juz się przeprowadzicie to nie będzie można np. wynająć jej mieszkania itp. - to zawsze jakiś dodatkowy grosz, choćby na część raty..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to za 250+ remont nie ma się co pchać.. jeszcze wspomniałaś o tesciowej która miałaby z wami zamieszkać a teraz piszesz że u niej na czas budowy mąż by mieszkał - pomysl czy jak juz się przeprowadzicie to nie będzie można np. wynająć jej mieszkania itp. - to zawsze jakiś dodatkowy grosz, choćby na część raty..

 

Tak Arturze o tym myślałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając już tylko hipotetycznie ,że nie znajdzie to co ??? pierniczysz jej jak gdyby miała na tym terenie kilkadziesiąt ofert.Piszesz i podniecasz się.;) .Pamiętaj ,że ban znowu blisko.;)

 

Czy jest jakiś moderator na tej sali, który czyta wpisy tego chorego człowieka i może mu z kasy NFZ zapewnić dłuższy odpoczynek od pisania na tym forum?

Widać, że chłopina nie radzi sobie z emocjami, znowu dopierdziela się do moich wypowiedzi, a przy okazji dezinformuje innych użytkowników oraz sieje defetyzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz konkretne informacje to je podaj, a nie dajesz upust swojej wyobraźni. Po co mieszać dziewczynie w głowie?

 

Tak, mam konkretne informacje z okolic w których mieszkam. Nie wiem, jak wygląda sytuacja w okolicach Małgośki, ale podejrzewam, że podobnie, jak w każdym innym regionie kraju. Czyli, że można znaleźć stary dom drewniany za niską cenę, nadający się jak najbardziej do remontu. Jeżeli uważasz, że to są moje tylko wyobraźnie, to albo nie masz pojęcia/nie interesowałeś się zakupem takiej działki z domem, albo siejesz defetyzm, jak twój kolega, który jest nikim specjalnym i jeszcze nic specjalnego nie napisał w tym temacie.

Jeżeli uważasz, że ja mieszam dziewczynie w głowie, to jak nazwiesz tych, którzy proponują jej budowę nowego domu za 200 tys. No jak?

 

Kamikadze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki teściowa jest na chodzie i może dorabiać sobie do emerytury , będzie mieszkać u siebie.

 

Najpierw zabieramy do siebie mojego tatę bo nim za 2, 3 lata trzeba będzie się zająć.

 

Jeżeli to ma być dom, do którego będziecie w przyszłości chcieli zabrać rodziców to takiego domu za 200k nie wybudujesz niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc wybudować w miarevtanio i mając perspektywę wzięcia rodziców do siebie można przemyśleć taki projekt:

http://www.mgprojekt.com.pl/anatol

 

Zrezygnować z garażu.

Kupić działkę

Sprzedać mieszkanie, za uzyskane środki wyciągnąć do SSO, może uda zmieścić się też instalacje, tynki itp.

Wziąć kredyt 80-100tys na skromne wykończenie domu.

Można wybudować ten projekt ze stropem monolitycznym, aby w przyszłości zyskać możliwość zagospodarowania poddasza.

 

Ale trzeba liczyć sie z budżetem 300tys zł.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co stoi na przeszkodzie, źeby zmienić materiały ?

Ja przeglądając projekty w ogóle nie patrzyłem na to, co biura proponują w temacie materiałów.

 

Ale przecież tu nie chodzi o żadne materiały!

Tu chodzi o to, że budując dom od podstaw, dochodzi ci dziesięć innych rzeczy - od zakupu projektu począwszy, poprzez jego adaptację, geodetę, pozwolenia na budowę, przyłącze prądu, gazu, wody, kanalizacji i jeszcze jakiś kierownik budowy by się przydał do tego całego zamieszania.

Co ta dziewczyna wam zrobiła, że tak źle jej życzycie?

 

Albo co ja takiego złego piszę, radząc jej, znaleźć jakieś mieszkanie do remontu?

 

Będzie miała na pewno wodę, może gaz, na pewno prąd, może kanalizację, a jak nie, to szambo, do tego ogrodzoną działkę i dom do mniejszego lub większego remontu.

Mniejszy remont to taki wewnątrz, a większy to i na zewnątrz. Koszta 50 tys. - 100 tys.

Taką działkę z domem można spokojnie znaleźć za 100 tys.

150 tys. to już górny pułap, gdzie działka piękna i dom w nienagannej kondycji.

 

A wy na siłę chcecie dziewczynę budować... ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast "mieszkanie do remontu", chciałem edytować i napisać, że "dom do remontu."

Ale jakiś moderator postarał się, żebym nie miał prawa edycji moich postów.

No cóż. Ten moderator to taki chyba nie za bardzo specjalny...

Panie kochany, Pan mnie karzesz za głupoty innych użytkowników? Czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...