Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Już pisałem, czego być nie powinno. A odkurzać iRoomba można sobie kupić kilka lat późnij, jak już skończymy budowę. Akurat nie potrzebuje żadnych instalacji.

 

Pytanie z innej beczki.Jaka to jest pozycja obowiązkowa w domu za 200tyś zł?Centralny czy np.robot?Może gosposie ,która raz w tygodniu robi klar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przy takim ogromie prac własnych ile kasy poszło ci z budżetu domowego na ziszczenie swojego marzenia?Co masz w tym domu?Czy mimo to dopatrzyłeś się jakiś bubli,które wymagają poprawek?Kto się pod tym wszystkim podpisał w DB.Co np. z próbami na szczelność poszczególnych ciągów technologicznych?Jak sprawdza ci się wentylacja?Gdzie odprowadzasz ścieki?itp

 

Co Ty masz za problem?

Kazdy kto sam buduje to partacz? czy kazdy dom musi byc drogi? szczegolnie maly?Dalej sie bede upieral ze jesli cos jest male to jest tanie, i nie rozumiem tych co w bloku w 50 m2 mieli komfort, a w 80m2 domku maja ciasnote i grozi to utrata zycia lub trwalym kalectwem - jak juz wyzej pisales. Lepiej zastanow sie jakie normy spelniaja zagrzybione mieszkania w wielkiej plycie? Dla wielu ludzi komfort nie zwieksza sie z kazdym m2 domu, tylko z faktem mieszkania na swoim kawalku ziemi, sam buduje 90m2 ale i w 60m2 czuł bym sie komfortowo w porownaniu z 30m2 ktore mam teraz

 

Wiec przestan pisac takie glupoty i przenies sie na wątek za 500tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ogromie prac własnych ile kasy poszło ci z budżetu domowego na ziszczenie swojego marzenia?Co masz w tym domu?Czy mimo to dopatrzyłeś się jakiś bubli,które wymagają poprawek?Kto się pod tym wszystkim podpisał w DB.Co np. z próbami na szczelność poszczególnych ciągów technologicznych?Jak sprawdza ci się wentylacja?Gdzie odprowadzasz ścieki?itp

 

Na stan deweloperski ok. 180k PLN. Tak naprawdę trochę mniej, ale miałem już na działce część bloczków BK i trochę stali na zbrojenie oraz ze 4 m3 desek, więc zaokrągliłem.

Co mam w tym domu? - wszystko czego potrzebuję - nie wiem o co Ci chodzi. Nie mam wykończonego jeszcze jednego poziomu i nie mam tynku na zewnątrz oraz ogródka. Mam lenia :). Podpisał się pod tym kierownik budowy, który był przy kluczowych etapach (fundamenty, ściany, strop, więźba). Próby na szczelność podłogówki zrobione we własnym zakresie (z podłączonym zegarem ciśnienia na kilka dni). Ścieki odprowadzam do kanalizacji, wzięliśmy koparkę, rury ułożyliśmy sami. Wentylacja działa idealnie grawitacyjnie - mam 3 kominy i doprowadzenie powietrza z zewnątrz gruntem - taki mały "GWC". Wilgotność w domu ok. 50%, nic mi się na veluxach nie skrapla chociaż nie mam w domu żadnego grzejnika. Dom ok 200 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,skoro w temacie o domu za 200000 PLN rozmawiacie o pompach ciepła i robotach sprzątających to należy chyba zmienić walutę przynajmniej na USD a jeszcze lepiej na GBP.Porzućcie te marzenia albo przestańcie marzyć o domku za 200000PLN.Jestem optymistą i sam chcę tanio dom zbudować ale trzeba być realistą,"luksusy" nie dla nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niktuspecjalitus, Ty czytasz cały tekst? Podawałem dlaczego przy moim systemie grzania CWU warto zakupić pompę 3,2kW zintegrowaną z zasobnikiem ze stali nierdzewnej. Wydam na to dokładnie 5,5tysiąca. Nie muszę już kupować zasobnika z wężownicą i grzałką. Nie muszę kupować ewentualnie kotła dwufunkcyjnego. Nie muszę tego kotła odpalać latem. Latem mam CWU bardzo tanio. Mając WM nie musiałem stawiać kominów. Nawet w kotłowni go nie mam bo mój olejowy może przez ścianę oddychać. Mając WM podam pompie powietrze o odpowiedniej temperaturze. Gdy go nie będzie pompa będzie grzana grzałką i obwodem z kotła. Od razu dodam, że ta pompa kosztuje w detalu od 8 w górę. W tej cenie już bym jej nie kupił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ogromie prac własnych ile kasy poszło ci z budżetu domowego na ziszczenie swojego marzenia?Co masz w tym domu?Czy mimo to dopatrzyłeś się jakiś bubli,które wymagają poprawek?Kto się pod tym wszystkim podpisał w DB.Co np. z próbami na szczelność poszczególnych ciągów technologicznych?Jak sprawdza ci się wentylacja?Gdzie odprowadzasz ścieki?itp

 

Patrzac na Twoj projekt, i czytajac piekne wywody na temat ceny domu, nie zawracaj gitary ludziom, i zmien wątek na odpowiedni do Twoich aspiracji i zasobnosci Twojego portwela (zdolnosci kredytowej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zaden mit, wymiennik sie szroni ponizej 7stC i dziala na grzalkach, niewiem czy ktos policzyl COP caloroczny dla takiej pracy

 

Moja pompa jest cała w jednym kawałku, sprężarka Toschiby, zasobnik i wymiennik. Nie ma się jak szronić, chyba że temp. w garażu i kotłowni spadnie drastycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niktuspecjalitus, Ty czytasz cały tekst? Podawałem dlaczego przy moim systemie grzania CWU warto zakupić pompę 3,2kW zintegrowaną z zasobnikiem ze stali nierdzewnej. Wydam na to dokładnie 5,5tysiąca. Nie muszę już kupować zasobnika z wężownicą i grzałką. Nie muszę kupować ewentualnie kotła dwufunkcyjnego. Nie muszę tego kotła odpalać latem. Latem mam CWU bardzo tanio. Mając WM nie musiałem stawiać kominów. Nawet w kotłowni go nie mam bo mój olejowy może przez ścianę oddychać. Mając WM podam pompie powietrze o odpowiedniej temperaturze. Gdy go nie będzie pompa będzie grzana grzałką i obwodem z kotła. Od razu dodam, że ta pompa kosztuje w detalu od 8 w górę. W tej cenie już bym jej nie kupił.

 

campinosie tyś mnie chyba pomylił z kimś innym.Co mnie w tym wątku obchodzi twoja pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pompa jest cała w jednym kawałku, sprężarka Toschiby, zasobnik i wymiennik. Nie ma się jak szronić, chyba że temp. w garażu i kotłowni spadnie drastycznie.

 

Zobacz ile m3 powietrza potrzebuje taka pompa, jak juz wyssa cale powietrze cieple z garazu, to s musi zassac wiecej, przeciez prużni w garazu Ci nie zrobi, czyli zassa powietrze z zewnatrz(zimne) i sie zaszroni. Fakt ze to super rozwiazanie latem, ale zima najlepiej jak wspolpracuje z innym kotlem poprzez wezownice:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na Twoj projekt, i czytajac piekne wywody na temat ceny domu, nie zawracaj gitary ludziom, i zmien wątek na odpowiedni do Twoich aspiracji i zasobnosci Twojego portwela (zdolnosci kredytowej)

 

Spokojnie.W tym topiku wypowiadają się wszyscy i ci co za dom wydali więcej i ci co mniej.Nie umoralniaj mnie bo to nie ma sensu i zaczyna eis pyskówka.Dziennika nie prowadzę by właśnie zaoszczędzić sobie takich głupich komentarzy ot fachmanów takich jak ty.Jestem realistą i mając wybudowaną chałupę 180m2 za 500tyś ze wszystkim na kredyt i tracąc wszystko co tak mozolnie zbierałem przez lata. Wszystkie moje oszczędności z filarami i innym tam zbieractwami i darowiznami poszły w pi.....Kolega RadziejS potrafi za to ty jesteś mentorem tylko tym negatywnym.Krótko i konkretnie to opisał.Patrząc na twój projekt myślę ,że kasy ci zbraknie i wtedy jak to niegrzecznie piszesz znajdziemy się w innym topiku. Kocham psy mam goldenke pepsi dlatego by ciepło zakończyć tą dyskusje powiem ...masz wspaniałą suczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie.W tym topiku wypowiadają się wszyscy i ci co za dom wydali więcej i ci co mniej.Nie umoralniaj mnie bo to nie ma sensu i zaczyna eis pyskówka.Dziennika nie prowadzę by właśnie zaoszczędzić sobie takich głupich komentarzy ot fachmanów takich jak ty.Jestem realistą i mając wybudowaną chałupę 180m2 za 500tyś ze wszystkim na kredyt i tracąc wszystko co tak mozolnie zbierałem przez lata. Wszystkie moje oszczędności z filarami i innym tam zbieractwami i darowiznami poszły w pi.....Kolega RadziejS potrafi za to ty jesteś mentorem tylko tym negatywnym.Krótko i konkretnie to opisał.Patrząc na twój projekt myślę ,że kasy ci zbraknie i wtedy jak to niegrzecznie piszesz znajdziemy się w innym topiku. Kocham psy mam goldenke pepsi dlatego by ciepło zakończyć tą dyskusje powiem ...masz wspaniałą suczkę.

 

Nie jestem fachowcem od budowania, kasy mi braknie na wiele zachcianek, ale nie na to zeby zamieszkac w wykonczonym domu. Niewiem dlaczego mialbym byc mentorem negatywnym?

 

Dzieki za suczke, chociaz moja to nie golden :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem od budowania, kasy mi braknie na wiele zachcianek, ale nie na to zeby zamieszkac w wykonczonym domu. Niewiem dlaczego mialbym byc mentorem negatywnym?

 

Dzieki za suczke, chociaz moja to nie golden :)

 

Jeśli podjąłeś się budowy domu systemem gospodarczym to jedno już zapewne wiesz ...nie warto podcie....szkłem du....itp,ponieważ straty z tego tytułu moga byc bardzo bolesne.Dla ciebie i rodziny.Tanio wybudować dom przecież nie oznacza ,że nie będą w nim zachowane prawidłowe procesy.Pisząc ,że zabraknie ci kasy na wiele zachcianek masz na myśli dom,który budujesz?

 

acha.Zabierzcie zabawki i zmieńcie piaskownice tam gdzie piszą o PC.

Edytowane przez niktspecjalny
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie.W tym topiku wypowiadają się wszyscy i ci co za dom wydali więcej i ci co mniej.Nie umoralniaj mnie bo to nie ma sensu i zaczyna eis pyskówka.Dziennika nie prowadzę by właśnie zaoszczędzić sobie takich głupich komentarzy ot fachmanów takich jak ty.Jestem realistą i mając wybudowaną chałupę 180m2 za 500tyś ze wszystkim na kredyt i tracąc wszystko co tak mozolnie zbierałem przez lata. Wszystkie moje oszczędności z filarami i innym tam zbieractwami i darowiznami poszły w pi.....Kolega RadziejS potrafi za to ty jesteś mentorem tylko tym negatywnym.Krótko i konkretnie to opisał.Patrząc na twój projekt myślę ,że kasy ci zbraknie i wtedy jak to niegrzecznie piszesz znajdziemy się w innym topiku. Kocham psy mam goldenke pepsi dlatego by ciepło zakończyć tą dyskusje powiem ...masz wspaniałą suczkę.

 

Wiesz co?

Ja nie jestem niegrzeczny, zastanawia mnie tylko jaki Ty masz cel w tym co piszesz?

Mysle ze szukasz usprawiedliwienia, na to co sam zrobiles:

pozbyles sie oszczednosci zycia,. zadluzyles zapewne rowniez, i teraz harując na kredyt i na utrzymanie rodziny, bez mozliwosci oszczedzenia grosza bo wszystko pochlaniaja wydatki, modlisz sie zebys nie zszedl z tego swiata przed splaceniem ostatniej raty kredytu, coby dorobek Twojego zycia nie zostal zlicytowany przez bank za jakis marne grosze. Kiedys miales poczucie bezpieczenstwa, ze masz pieniadze na starosc, a teraz masz wielki piekny dom, krorego utrzymanie jest drogie, i martwisz sie z czego oplacisz studia dzieciom.

Dlatego jestes na tym wątku, wszystkich masz za idiotow, nierobow i partaczy, ktorzy nawet nie maja zielonego pojecia ile kosztuje dom, bo skoro Ty wydales 500tys to reszta nie moze miec lepiej. Karmisz sie niepowodzeniami innych, zeby tylko usprawiedliwic swoja zyciowa pomylke, ze tak bardzo chciales pokazac poprzez swoja inwestycje ze jestes kims, masz piekny dom, a reszta do piet Ci nie dorasta ze swoimi szalasami za 200tys, zagrzajacymi ich mieszkancom.

 

Mozesz o mnie pisac w negatywach, ze jestem partaczem i pseldo fachowcem, ale to nie zmieni faktu, ze karmisz sie czyimis niepowodzeniami zeby siebie pocieszyc.

 

Szkoda mi Ciebie , za to, ze nawet nie potrafisz cieszyc sie sukcesami innych.

 

PS. Od urodzenia mieszkalem w domku jednorodzinnym, mialem podwórko, ogrodek, i wlasny pokój, mieszkalismy w 5os na 120m2 wlasnego domu, i wiem doskonale czym to pachnie i jakie ma wady. Moj wybór byl w pelni swiadomy, znam swoje potrzeby i nie musze sie wystawiac ponad wszystko.

Ciekawe czy miales tez tyle doswiadczenia przed wlasna budową

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podjąłeś się budowy domu systemem gospodarczym to jedno już zapewne wiesz ...nie warto podcie....szkłem du....itp,ponieważ straty z tego tytułu moga byc bardzo bolesne.Dla ciebie i rodziny.Tanio wybudować dom przecież nie oznacza ,że nie będą w nim zachowane prawidłowe procesy.Pisząc ,że zabraknie ci kasy na wiele zachcianek masz na myśli dom,który budujesz?

 

acha.Zabierzcie zabawki i zmieńcie piaskownice tam gdzie piszą o PC.

 

Zobacz sobie na moj domek na czym ja tam super oszczedzilem, jak tylko na m2?

Mam tania blachodachowke? czy poroton z niemmiec pozaklasowy?, czy tanie okna z niemieckiej wystawki? czy sobie du...e podtarlem?

 

Kasy mi braknie na basen, salonik telewizyjny wygluszony, i na kort tenisowy, ale za to zbuduje sobie bike park :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nigdzie się nie chwale ,że mam piękny dom itp.Jesteś negatywnym mentorem ponieważ nie potrafisz tego zrozumieć i piszesz właśnie takim tekstem.A jak myślisz dla kogo to ja zrobiłem.Dla takich jak ty?By karmić bogactwem mniej zamożnych?Znieczulica to bardzo zła choroba ,która przy budowaniu swojego wymarzonego lokum jest ohydna.Nie rozumiesz ,że ja ten dom wybudowałem dla siebie i przede wszystkim dla rodziny by mogła godnie w nim mieszkać.Nie patrz mi w portfel bo ja tego nie robię w stosunku do ciebie.Szkoda mi ciebie ,że masz w tym rozumowaniu ogromne luki.Wybuduj ten swój domek i ciesz się ,że masz go i jest ci w nim dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybuduj ten swój domek i ciesz się ,że masz go i jest ci w nim dobrze.

 

Dokladnie tak chce miec wiekszosc ludzi na tym wątku, a Ty ich zniechecasz, obrazasz, i wysmiewasz. Boli Ciebie jesli ktos Tobie zaglada w portfel, a sam kazdemu wytykasz jego zasoby finnansowe. Zyj sobie jak chcesz ale po co siejesz ferment? Z tego co wiem na niejednym wątku to robisz(les). Tylko to Ci sprawia radosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...