Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej no, akurat na tym się nie znam.

 

Może pomożecie biedocie.:wiggle:

 

NS budowałeś dom wiesz co i jak. Panie Arturze Pan też jest już po. Chodzi mi o średnią cenę, żeby mnie skroili. Będę tez wiedzieć na co mogę sobie pozwolić a no co nie.

 

Nie mając budżetu ustalonego na 300tys i świadomości dużej pracy własnej, jaka trzeba bedzie włożyć, osobiście bym do tych domów nie podchodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

I nic przy tym nie zrobił ?

 

No skończy na 250tyś, jak wiele bedzie robił sam.

 

Ja za mniejszycwydałem wydałem 320tyś, fakt ze pewnie lepiej ocieplony, z lepszymi oknami, wentylacją mechaniczną, paroma ekstrawagancjami w wykończeniu.

Ale do 250 tys bym raczej nie zszedł. A mam mniejszy dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nic przy tym nie zrobił ?

 

No skończy na 250tyś, jak wiele bedzie robił sam.

 

Ja za mniejszycwydałem wydałem 320tyś, fakt ze pewnie lepiej ocieplony, z lepszymi oknami, wentylacją mechaniczną, paroma ekstrawagancjami w wykończeniu.

Ale do 250 tys bym raczej nie zszedł. A mam mniejszy dom.

 

 

No to ja bez tych ekstrawagancji poproszę, wentylacje mechaniczną tez można odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram, staram jakoś w tym wszystkim połapać.

 

Nie pisze już tutaj o kupnie domu, bo jak się coś fajnego trafi to się nawet zastanawiać nie będę,

 

 

A jeżeli chodzi o budowe Było powiedziane , że parterówka wyjdzie tanie, dach dwuspadowy. To teraz mi wyskakujecie, że mam tego nie brać.

 

Dom z użyt. Poddaszem - zrobić dół, góre później.

 

Wiecie zgłupieć idzie.

 

Czy mogłyby wypowiedziec się osoby, które mają już domy. Mi potrzebny jest dom, trawa, płotek i jestem szczęśliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgoś bo w tym wątku co kilkadziesiąt stron robi się pyskówka która kończy się banami. I pyskują na ogół te same osoby. Jesli nie śledzisz tematu od poczatku to ciężko będzie Ci to zrozumieć. Myślę że mogłabys poczytac dzienniki samorobów. Zobaczysz ile kosztuje budowa domu bez ekip lub z ich niewielka pomocą. O koszty robocizny możesz zapytać w swojej okolicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgoś bo w tym wątku co kilkadziesiąt stron robi się pyskówka która kończy się banami. I pyskują na ogół te same osoby. Jesli nie śledzisz tematu od poczatku to ciężko będzie Ci to zrozumieć. Myślę że mogłabys poczytac dzienniki samorobów. Zobaczysz ile kosztuje budowa domu bez ekip lub z ich niewielka pomocą. O koszty robocizny możesz zapytać w swojej okolicy.

 

Kalisa tak zrobię. Widze że nie mam innego wyjścia.

 

Czytam już kolejny dziennik budowlany. Ale w większości ekipy budowlane doprowadzają do SSO lub SSZ. A reszte robią sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy mogłyby wypowiedziec się osoby, które mają już domy. Mi potrzebny jest dom, trawa, płotek i jestem szczęśliwa.

 

Ja mam już dom 150m2. Całość, włącznie z przyłączem gazowym + prąd + przyłącze kanalizacyjne + elektryk, hydraulik + tynki idt. wyniosło mnie 320 tys. zł. z podłogówką.

Ziemia pod trawę + ogrodzenie frontowe około 12 tys. zł.

Kuchnia 15 tys. + meble w salonie, w sypialni i u dzieciaków + łazienka = nie chce mi się tego liczyć, ale całość przekroczyła 400 tys zł.

Miałem mieszkanie do sprzedania 58 m2, cena wywoławcza 150 tys, poszło za 115 tys. po półtora roku oczekiwania i to bez pośrednika (nie dawałem do agencji).

 

Kochana, ja Tobie życzę wszystkiego, co najlepsze, ale weź poprawkę na to, że świat i życie to nie jest bajka, i stąpaj twardo, i nie wpierdzielaj się w żadne budowy, bo raz, że z takimi zarobkami nie podołasz temu wyzwaniu, a dwa, że Tobie i Twojemu dziecku nie jest potrzebny do szczęścia nowo wybudowany dom, tylko zwykła chałupa + 700m2 działki.

Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tyle mi wystarczy.

Dziękuję bardzo.

 

Kalisa nikt tu piany nie bije.

 

Tylko jest to na tyle poważna sprawa, że sie człowiek pyta, zastanawia , znowu pyta.

 

TY masz forsy jak lodu, to TOBIE jest łatwiej.

 

Dla mnie to decyzja ŻYĆ lub NIE

Edytowane przez malgos.ty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tutaj, może znajdziesz dziennik budowy domu który będzie Ci pasował. A przy okazji sporo się dowiesz od ludzi którzy skupiają się na budowaniu a nie biciu piany. http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?266-Jak-wybudowa%C4%87-dom-samemu-KLUB-SAMOROB%C3%93W

 

Weź ty się chłopie zastanów, zanim coś napiszesz. Gośka ma sama se postawić ściany, hydraulikę i kable od prądu położyć, wylewki i tynk zrobić?

Czyś ty się z ch.. udziakiem na rozumy pozamieniał?

Co ty w ogóle piszesz, człowieku? O czym ty gadasz? Ty czytałeś, w jakiej Gośka jest sytuacji?

Boszsz...

Ić pan w ch... i nie wracaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź ty się chłopie zastanów, zanim coś napiszesz. Gośka ma sama se postawić ściany, hydraulikę i kable od prądu położyć, wylewki i tynk zrobić?

Czyś ty się z ch.. udziakiem na rozumy pozamieniał?

Co ty w ogóle piszesz, człowieku? O czym ty gadasz? Ty czytałeś, w jakiej Gośka jest sytuacji?

Boszsz...

Ić pan w ch... i nie wracaj.

 

 

Weź wyluzuj. Nie umiesz czytac ze zrozumieniem i jeszcze się rzucasz. Nie pisałam żeby Gośka sama dom budowała tylko żeby dzienniki samorobów poczytała. A po co ? Żeby sobie uświadomić ile same materiały kosztują, że budowa domu nie jest tania. Nie namawiam jej na budowę. Namawiam do poznania realnych kosztów budowy.

Edytowane przez Kalisa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze Pana dziennika nie przeczytałam ,,fotohobby" .

 

Pewnie ma Pan dach z ceramiki ja chciałabym z blachodachówki. Jeżeli chodzi o ocieplenie to zrobię sama.

 

Blacha nie jest wiele tańsza. A ocieplenie też robiłem sam.

Tak naprawdę, to możesz troszkę oszczędzić na oknach i drzwiach, i na ławach fundamentowych, zamiast płyty, choć tu już wszystko zależy od konkretnego przypadku.

Tylko, że mój dom ma 106 m2, a te, które pokazałaś ponad 120...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...