Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No i po co było się tak denerwować. Walić w klawisze, aż literki poginęły.

Jako wykonawca szanowny kolega zna ceny materiałów i wie ile kosztuje roboczogodzina. Tylko, że czasem to przesada i cena oraz termin dyktowany przez " szanującego się " wykonawcę jest nie do przyjęcia.

 

Przykład 1

W lipcu 2013 szukałem firmy, która w rozsądnym terminie położy na moim dachu membranę, zamontuje łaty i przykryje dachówką. Dach dwuspadowy bez okien i kominów 150m2. Cena nie była decydująca, jako, że cierpię na lęk wysokości byłem gotów przeznaczyć na ten cel 10 tyś zł. ( Ale skrobina ze mnie) Robota dla 2 ludzi na tydzień. Terminy i ceny były powalające od 17 do 30 tyś i najbliższy termin na marzec.

Dzięki temu pokrycie dachu kosztowało mnie:

1. Dużo strachu i pewien uszczerbek na zdrowiu, ale to przez własną głupotę.

2. 14 tyś dachówka ceramiczna z akcesoriami i rynnami.

3. 2500 zł membrana

4. 1500 zł łaty i wkręty

Razem 18 tyś.

 

Przykład 2

W czerwcu tego roku rozpocząłem poszukiwania wykonawcy przyłącza wodnego i kanalizacyjnego. 45m długość wody do wpinki, 40m kanalizacji do studzienki. Znalazłem 2 wykonawców, którzy zgodzili się wstępnie podjąć zadania. Pierwszy nie przyjechał na umówione oględziny i nie odbierał telefonów. Drugi przyjechał obejrzał i mówi- panie ciężko będzie bo tu kurzawka jest. Zrobiłbym to za jakieś 6 tyś kanalizacja i może trochę taniej woda, no z materiałem cena ale tera to czasu ni ma bo robote mom. Zadzwoń pan we wrześniu to może się co skombinuje.

Cóż zrobić trzeba było szwagrów i sąsiada skrzyknąć, zamówić koparkę i w połowie sierpnia robota została zrobiona. Koszty minikoparka 600zł za 2 dni

materiały 1800zł - nawiertka z zasuwą, studzienka wodomierzowa ,rury 160 sn8, rozeta kanalizacyjna. rura pe 40.

Wydatków na zakończenie roboty nie liczę, bo było miło i wszyscy dobrze się bawili :)

Jak widać da się, na tych tylko 2 przykładach zaoszczędziłem 30-40 tyś. Nadmieniam, wszystkie materiały kupiłem z legalnej dystrybucji i mam na nie paragony i faktury.

 

Tak to się odbywa w moim wymiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestie techniczne poprzednich postów nie wnikam, bo nie bardzo się znam, albo myślę inaczej, ale pod ostatnim postem Tommika aż chciałoby się kliknąć "Lubię to" ;-) Też mieliśmy wycenę podłogówki na ponad 30 tysięcy (bez kotła i zasobnika), gdzie za rozłożenie rurek pan zawołał sobie 2000zł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co było się tak denerwować. Walić w klawisze, aż literki poginęły.

Jako wykonawca szanowny kolega zna ceny materiałów i wie ile kosztuje roboczogodzina. Tylko, że czasem to przesada i cena oraz termin dyktowany przez " szanującego się " wykonawcę jest nie do przyjęcia.

 

Przykład 1

W lipcu 2013 szukałem firmy, która w rozsądnym terminie położy na moim dachu membranę, zamontuje łaty i przykryje dachówką. Dach dwuspadowy bez okien i kominów 150m2. Cena nie była decydująca, jako, że cierpię na lęk wysokości byłem gotów przeznaczyć na ten cel 10 tyś zł. ( Ale skrobina ze mnie) Robota dla 2 ludzi na tydzień. Terminy i ceny były powalające od 17 do 30 tyś i najbliższy termin na marzec.

Dzięki temu pokrycie dachu kosztowało mnie:

1. Dużo strachu i pewien uszczerbek na zdrowiu, ale to przez własną głupotę.

2. 14 tyś dachówka ceramiczna z akcesoriami i rynnami.

3. 2500 zł membrana

4. 1500 zł łaty i wkręty

Razem 18 tyś.

 

Przykład 2

W czerwcu tego roku rozpocząłem poszukiwania wykonawcy przyłącza wodnego i kanalizacyjnego. 45m długość wody do wpinki, 40m kanalizacji do studzienki. Znalazłem 2 wykonawców, którzy zgodzili się wstępnie podjąć zadania. Pierwszy nie przyjechał na umówione oględziny i nie odbierał telefonów. Drugi przyjechał obejrzał i mówi- panie ciężko będzie bo tu kurzawka jest. Zrobiłbym to za jakieś 6 tyś kanalizacja i może trochę taniej woda, no z materiałem cena ale tera to czasu ni ma bo robote mom. Zadzwoń pan we wrześniu to może się co skombinuje.

Cóż zrobić trzeba było szwagrów i sąsiada skrzyknąć, zamówić koparkę i w połowie sierpnia robota została zrobiona. Koszty minikoparka 600zł za 2 dni

materiały 1800zł - nawiertka z zasuwą, studzienka wodomierzowa ,rury 160 sn8, rozeta kanalizacyjna. rura pe 40.

Wydatków na zakończenie roboty nie liczę, bo było miło i wszyscy dobrze się bawili :)

Jak widać da się, na tych tylko 2 przykładach zaoszczędziłem 30-40 tyś. Nadmieniam, wszystkie materiały kupiłem z legalnej dystrybucji i mam na nie paragony i faktury.

 

Tak to się odbywa w moim wymiarze.

 

Witam.

ad 2.

Nieśmiało zapytam.Kto ci wystawił fakturę??? .Kto dokonał wpisu w DB ??? .Czy Kierbud widział twe poczynania ze szwagrami ??? Skąd wzięła się kwota 30-40 tyś.Wymiar fajny li tylko jak na razie twój .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

Skończyły się przepychanki , więc przypomnę się z pytaniem :)

 

 

cześć :)

 

a taki model chałupy na ile byście wycenili ? Bliżej 200tys czy dalej ?

 

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-pulmeriach/me582117a844aa

 

Alternatywnie spoglądam na

http://www.slonecznedomy.pl/pl/Projekty-domow/Bora-Bora

http://z500.pl/projekt/227/Z259,maly-wygodny-dom-parterowy-z-widnym-salonem-tani-i-szybki-w-budowie/dane-ogolne.html

ale te dwa to już raczej będzie drożej i najdrożej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy wybuduję taki domek http://www.dominanta.pl/projekty-domow/lolek-n Mieszcząc się w kwocie z tematu?

 

Pozdrawiam

 

Nawet na stronie masz cenę stanu deweloperskiego 243k. Co zrobisz sam? Pewnie niewiele, więc ekipom trzeba zapłacić. Może coś tam urwiesz z tej kwoty, ale te ww 2500/m2 liczyć trzeba, żeby się potem nie zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz taka dowolność z dachem? Najczęściej MPZP nie pozwala na płaski i dwuspad na tej samej działce. Co do cen było już setki razy pow x2500 to minimum.

 

Nie wiem jak to liczysz ... naprawde... :confused: Nie wyobrazam sobie moj 200m2 wybudowany za 500k... Caly dom z czesciowym umeblowaniem i meblami do kuchni razem ze sprzetem wyszedl nam 227k wliczajac koszty paliwa na rozjazdy po hurtowniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to liczysz ... naprawde... :confused: Nie wyobrazam sobie moj 200m2 wybudowany za 500k... Caly dom z czesciowym umeblowaniem i meblami do kuchni razem ze sprzetem wyszedl nam 227k wliczajac koszty paliwa na rozjazdy po hurtowniach.

 

Tylko pogratulować. Może wklej tu szczegołowy kosztorys, bo skoro to suma z paliwem to chyba wiesz co i za ile było.

 

Jak na razie chyba przebiłaś wszystkich 1135zł/m2 umeblowany :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pogratulować. Może wklej tu szczegołowy kosztorys, bo skoro to suma z paliwem to chyba wiesz co i za ile było.

 

Jak na razie chyba przebiłaś wszystkich 1135zł/m2 umeblowany :jawdrop:

 

Czesciowo umeblowany. Kuchnia ze sprzetem kosztowala ok. 9tys - meble z ikea, sprzet Samsung ze sklepu internetowego - lodowka, piekarnik, plyta indukcyjna etc. Elektryke robil maz, rozprowadzenie wody i kanalizy rowniez - nic szczegolnie trudnego, tylko poczytac troche w internecie. Cala elektryka (materialy) kosztowala ok. 2tys. Rury na wode pex-al-pex plus osprzet razem z mieszaczami okolo 900zl. Wszystko zostalo najpierw przez nas rozrysowane i bardzo dokladnie policzone co do 1cm. Szczegolowego kosztorysu nie bedzie - bardzo dlugo by go pisac, ale powiem tylko ze ytong niemiecki po 8.49 wtedy byl- kupiony w Leroy, dachowke ceramiczna robenowska czarno-brazowa glazurowana udalo nam sie po 24zl za metr kupic w hurtowni, strop ponizej 8tys gestozebrowy z pustakami keramzytowymi na 178m2 z Betardu. Dach ocieplony rockwool'em 30cm toprock i superrock - niedrogo, z fabryki akurat 23.12 dostarczono - promocja w hurtowni byla. Styropian 20cm na scianach i w podlodze po 111zl za m3 0.038W/mK. tez z fabryki - tu znalazlam przedstawiciela i przez niego kupilismy. Jakosci tego styro zazdroscia nam do dzis - jest twardy jak pumex). Okna drutex za 15tys z montazem - w tym 4 trojkaty 3 na 3m i przesowka 2.5 na 3m patio plus fix 3 na 3 i owalne okno 1 na 1.6m. Mozna drozej jak bedzie sie chcialo. Brama garazowa ocieplona amerykanska z gwarancja 15 lat od przedstawiciela z hiszpanii)) 5.5 na 2.5 z automatem za 5tys - mozna drozej jak sie chce.Gres polerowany na caly parter po 23zl za metr w promocji w Leroy -chinski, ale tak samo chinski jak i ten za 120zl za metr - jakosc taka sama. No i tak dalej. W tej kwocie 227 tys sa rowniez ekipy od dachu, stropu i scian zewn. jak rowniez koparka, dzwig, hds i takie tam rozne...). Klucz do taniego budowania moim skromnym zdaniem nie w oszczednosciach na materiale, ale w dokladnym liczeniu i zmudnym poszukiwaniu dobrej ceny. No i obowiazkowe patrzenie na rece przeroznym fachoffcom, z oka nie spuszczac!

Zycze budujacym trafnych wyborow i stalowych nerwow :bye:

Edytowane przez Umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala elektryka (materialy) kosztowala ok. 2tys.

 

Odniosą sie tylko do tej ceny w ubiegłym roku robiłem elektrykę na 200m2 i wiem ile zapłaciłem. Dla przykładu same gniazda i wyłączniki po sporym upuście w hurtowni to był wydatek 1200zł, osprzęt raczej tańszy niż droższy, nie najtańszy ale patrzyłem na cenę. Kable , skrzynka zabezpieczenia itd to kolejne tysiące. Robocizna to osobna kwestia. Jak się zmieścić w 2 tys nie wiem, ja nie umiem. Chyba że piszemy o jednym gniazdku na pomieszczenie i wszystko na jednym bezpieczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...