Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To Twój post z grupy Wrocławskiej cena coś się nie zgadza...

 

Oczywiscie ze moj post i nie przecze, dziwne by nikt nie spojrzal na to co pisalam). 5tys brama i 1.5 montaz plus przygotowanie otworu pod nia. Przedstawiciel w Hiszpanii, firma Bramarr wystapila jako posrednik w zamawianiu i skladowaniu do czasu zamontowania oraz przy montowaniu tej bramy. Mozna bylo to wszystko zrobic samemu ale zdecydowalismy ze zaplacimy za montaz. powtorze - brama kosztowala 5 tys, usluga montowania i przygotowania otworu - 1.5 tys.

Jakby nie patrzec 227 tys, nie klamie, nie warto probowac mnie zlapac na niescislosciach). Mniej trucizny, prosze... Nie jestem winna ze nie potrafisz uwierzyc ze mozna za tyle wybudowac dom.

Edytowane przez Umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tynki, ściany, stropy, dach, wylewki, podłogi, armatura, farby, schody, drzwi wewnętrzne i wejściowe, piec, dach, ocieplenie, izolacja tarasu itp. - to wszystko za te pieniądze? z tego co piszesz cięższe rzeczy ekipami?

 

Podłogi, płytki, g-k,biały montaż, oświetlenie ..... a kuchnia za 9k? Meble i AGD? To musi być bardzo mała kuchnia. Dobry ekspres do kawy kosztuje minimum 1/3 tych kosztów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umka- ależ zakładam, że to szczera prawda. Pozostaje tylko pytanie : za co ta kasa i co jeszcze trzeba kupić.

Oczywiście każdy ma inne potrzeby - u mnie sprzęt AGD (z pralką) kosztował tyle ile u Ciebie meble do kuchni i AGD. Każdemu według potrzeb.

Ja miałam do zabudowy 12 metrów, Ty może mniej. Może inne marki, może z wyprzedaży - ale wyżej d... się nie skoczy :)

Przy budowie można zaoszczędzić w dwóch miejscach:

- na robociźnie - robiąc samemu/rodziną/przyjaciółki (choć znam przypadek budowy, gdzie inwestor po prostu płacił 50% robocizny, bo jakoś na końcu mu się "nie podobało" - ale to ewenement)

- na materiałach - ale to w ograniczonym zakresie, bo taniej niż koszt produkcji się nie da (choć tu drugi wyjątek - znam budowę, która trwa 11 lat, bo kolo jeździ po budowach i zbiera to, co komuś zostało - czyli można).

Nie napiszę nic o nielegalnych rozwiązaniach (np. "spadło z TIRa - choć takie przypadki też są znane, ale nie zakładam, że ktoś będzie takie rzeczy pisał publicznie)

Tyle w kwestii realiów.

Koszt 2.500 to koszt budowy przy wynajęciu firm i niewielkim (lub zerowym) wkładzie własnym. Koszt 1300 za metr to koszt.... jakiś - pytanie za co te pieniądze.

I myślę, że tu jest azorek pogrzebany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tynki, ściany, stropy, dach, wylewki, podłogi, armatura, farby, schody, drzwi wewnętrzne i wejściowe, piec, dach, ocieplenie, izolacja tarasu itp. - to wszystko za te pieniądze? z tego co piszesz cięższe rzeczy ekipami?

 

Tynki, sciany, stropy, wylewki, podlogi, armatura, schody (wylewane zelbetowe i to schody razy 2 bo mamy jeszcze zewnetrzne), drzwi wejsciowe, kominek (pieca nie ma - odpadla cala kotlownia razem z osprzetem i pompkami), dach, ocieplenie (i to nie 10-15cm jak niby oszczedni budujacy tylko 20cm porzadnego styro i 30 cm porzadnej welny w dachu), izolacja tarasu (3 razy papa + mazidla + styro, taras nad garazem, nie cieknie:), w planach zrobic z tego cos w rodzaju zielonego odwroconego miejscami), itp - wlasnie, wszystko za te pieniadze... patrzac wstecz wiem ze mozna bylo taniej - nie gorzej, tylko taniej, bardziej nowoczesnie w niektorych przypadkach. I tak - ciezsze rzeczy ekipami - na przyklad strop, dach (caly), sciany zewnetrzne.

Edytowane przez Umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogi, płytki, g-k,biały montaż, oświetlenie ..... a kuchnia za 9k? Meble i AGD? To musi być bardzo mała kuchnia. Dobry ekspres do kawy kosztuje minimum 1/3 tych kosztów....

 

Plytki juz mowilam - po 23 z groszami za m2, do lazienki na dole nie kupowane bo mamy farbe na scianach zamiast plytek pod sufit, do kuchni tez nie bo mam na razie tez farbe zmywalna, ale planuje szklo przy okazji zmiany mebli.

 

G-k - wlasnorecznie, materialy nie kosztowaly drogo, oswietlenie - tam gdzie nezbedne, sukcesywnie dokupywane, ale punkty zrobione gdzie tylko dusza zapragnie, wiec mozna w kazdej chwili zamontowac. Bialy montaz - nie bardzo rozumiem co to, bo zadnej prowizorki nie mamy i wszystko bylo robione raz a dobrze.

 

Meble do kuchni z ikea, jak juz mowilam, jak zwykle - promocja - za kazdy wydany 1k 100zl oddaja, meble kosztowaly ok 4k. Sprzet agd ze sklepu internetowego: lodowka, okap, piekarnik, plyta indukcja. Kuchnia nie powiem ze duza, 9m2 ale otwarta, prawdopodobnie pojdzie na przemeblowanie za pare lat bo fronty z polyskiem przy naszej wodzie to udreka)...

Edytowane przez Umka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...