Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chciałbym dopytać jeszcze jak obliczacie "szacunkowy" koszt budowy bazując na tych 2500 zł za metr. Chodzi o powierzchnię użytkową, czy razem z garażem, kotłownią itp. Przykład: interesuje mnie projekt 122mkw + garaż 36mkw + kotłownia 6mkw + strych 27mkw. Na stronie projektu wycena średnia systemem zlecony netto to prawie 400k (brutto 430k). Czy taka wycena jest realna?

 

Szacunkowy to uśredniony z całego budynku. Kotłownia niby mała potrafi sporo kosztować bo na doba sprawę tu wypada wliczyć kocioł i komin. A nawet bez tych urządzeń często ilość rurek rozdzielaczy, pompek potrafi zrobić cenę. Do tego teraz często płytki nawet najtańsze+ ułożenie i masz pow średniej na domu.

Bardzo przeciętne wykończenie małej łazienki ~5-6 z białym montażem to wydatek 10 tyś. Jak masz dwie już masz prawie 20 tyś. A metrów pewnie z 10. Pokoje trochę tańsze z metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam pytanie o koszt schodów tych w domu,i zewnętrznych prowadzących na ten taras 112 m2 czy juz wykończony?

 

Rozumiem że robocizna kosztuje i wiele można zaoszczędzić robiąc samemu-oprócz czasu...

 

Nie chcę być sceptyczna choć czytam dzienniki samorobów-zrobienie w pojedynkę stropu z zalewaniem to dla mnie wyczyn,tak samo dach od więźby,sam transport materiałow w docelowe miejsce...

 

Rozumiem wykopanie rury na kanalizę ale tynki samemu,wylewki mieszane na budowie ile to trwało,no i pogratulować umiejętności,a dodając do tego czas na szukanie okazji cenowych dogrywanie zakupów i transportów...

 

Ktoś już pisał że wykonanie instalacji elektyrcznej za 900 zł jest niemożliwe kable i skrzynka z jednym bezpiecznikiem ale to nie wszystko.Piszesz kominek a CWU jak grzana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacze realne zestawienie kosztow i materialow to Umka stanie sie moim guru taniego budowania. Narazie widze ze ten dom ktory byl pokazany do tanich w budowei nie powinien nalezec, chocby ze wzgledu na ogormny taras na dachu i duze zelbetowe schody. Technologia tez nie z tych gdzie naklad pracy jest mniejszy. To takie troche opowiesci jak o szwagrze ktorego, kolega ma kolege ktory jezdzil kiedys tirem i wybudowal dom pasywny za 80 tys.

Niestety zdjecie z ogoromnym tararasem na dachu i lamanym dachem krytym dachowka Umka juz usunela....

Z tego co czytam (np. biały montaż czy montowanie AGD w meble z Ikea) to trochę jakaś legenda. Nie znam też nikogo kto ma panele a schodach - choć pewnie da się je położyć na klej.

Wiele rzeczy jeszcze nie ma - jak zaczynamy dociekać to albo nie ma tynku, albo nie ma drzwi, albo "oświetlenie tam, gdzie konieczne" - u mnie "konieczne oświetlenie" to był halogen :).

Nie bardzo to wszystko wiarygodne. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo to wszystko wiarygodne. Niestety.

 

Ale to nie pierwszy taki przypadek. Co pewien czas ktoś ogłasza że 2500/m2 to bzdura i że on zbudował taniej. Tylko później okazuje się ze niby dom stoi ale tego nie ma tamtego nie ma a potem płacz bo rachunki takie ze głowa mała. Albo ten co to głosi milknie na wieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakas dziwna sytuacja... ja opowiadam jak i co bylo zrobione i za jaka kwote a szanowni forumowicze probuja mnie przekonac ze zyje w innym swiecie i ze tak sie nie dalo).

No prosze bardzo, ja nikogo nie namawiam na budowanie domu.

 

Wrzuć jakieś zdjęcia - schodów, kuchni, łazienek, kominka, itp. Z chęcią wszyscy zobaczą ja wygląda Twój dom zbudowany w takiej kwocie. Obraz będzie dużo bardziej wiarygodny i przemawiający niż opis. Czekam z niecierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakas dziwna sytuacja... ja opowiadam jak i co bylo zrobione i za jaka kwote a szanowni forumowicze probuja mnie przekonac ze zyje w innym swiecie i ze tak sie nie dalo).

No prosze bardzo, ja nikogo nie namawiam na budowanie domu.

 

Czemu skasowałaś opis tarasu? Chciałem właśnie napisać że masz nie masz tarasu. Przypomnę pisało że strop na tym styropian i 3 razy papa, niestety to nie jest taras. To taki sobie stropodach. Dlaczego to nie taras - bo an dobrą sprawę jak zaczniesz po tych chodzić to to będzie przeciekać. Aby to był taras izolacja powinna umożliwiać jej użytkowanie , i powierzchnia powinna być przeznaczona do użytku. Papa tego nie zapewnia.

 

Powiedziałaś ze wybudowałaś dom za 227 tys/200m2 i próbujemy dojść w jakim ten budynek jest stanie. Wychodzi na to że jednak taki skończony to on nie jest. Brak tynków, brak drzwi, wykończeń tu i tam , tarasu to lekko kilkadziesiąt tysięcy złotych. Generalnie chodzi o to aby nie robić niektórym nadziei że za 1000zł /m2 to cuda na kiju zrobią. Nie zrobią i Twoje opisy to potwierdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakas dziwna sytuacja... ja opowiadam jak i co bylo zrobione i za jaka kwote a szanowni forumowicze probuja mnie przekonac ze zyje w innym swiecie i ze tak sie nie dalo).

No prosze bardzo, ja nikogo nie namawiam na budowanie domu.

Wrzuc porzadne zestawienie kosztow, co i za co i jeczenia umilkna.

Skoro wszystko masz zapisane nie powinno byc wielkiego problemu?

Ja taki niedowiarek jestem a tez chcialbym wiedziec jak zbudowac dom za 1100PLN/m2. Ba, moze nawet samemu tak zbudowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już pisał że wykonanie instalacji elektyrcznej za 900 zł jest niemożliwe kable i skrzynka z jednym bezpiecznikiem ale to nie wszystko.Piszesz kominek a CWU jak grzana ?

 

Pewnie solary z węża ogrodowego rozłożone na tarasie..

ostatnio interesowałem się porządnym pokryciem takiego tarasu - jedyna technologia polecana przez wszystkich to guma epdm - koszt m2 to około 100 zł.. do tego kleje, przepusty, płyty po których się chodzi - przy 80m2 koszt zrobienia na gotowo samej izolacji porządnie to lekko licząc 20 tysięcy..

teraz po dwóch latach się nie leje, ale czy nie będzie się lało po 5? woda jest wredna i tu bym nie oszczędzał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakas dziwna sytuacja... ja opowiadam jak i co bylo zrobione i za jaka kwote a szanowni forumowicze probuja mnie przekonac ze zyje w innym swiecie i ze tak sie nie dalo).

No prosze bardzo, ja nikogo nie namawiam na budowanie domu.

 

No bo niestety piszesz tylko to co chcesz np styropian nie wiadomo ile na ściany ile w podłogę no i cała reszta do elewacji kleje siatki listwy startowe,tak samo dach cean za metr dachówki a gdzie reszta drewna łaty... wkręty membrana o kominie nie wspomniałaś a na zdjęciu jeden był widoczny no do kominka musi być,gdzie parapety zewnetrzne rynnny obróki blacharskie,a u Ciebie podany zawsze główny składnik strop to systemowy bez zbrojenia i reszty, dach sama dachówka elewacja sam styropian płytki cena za metr bez kleju fug...Nic nie piszesz o tynkach wylewkach ogrzwewniu wody,tak jak stwierdzenie cały wolny czas na budowie,to znaczy ile bo to różnie bywa nie mówiąc o tym że jeszcze na pewnych etapach pogoda musizgrać się z tym wolnym czasem,piszesz analizowaliśmy wszystko do 1 cm wyliczone szukaliśmy okazji i wybudowaliśmy się sami bez pomocy bo tu też brak informacji w dwa lata z hakiem.

Edytowane przez Bejaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nie wierzę w "okazje".

Jasne, można trafić na chiński gres w super cenie i akurat z takim kolorze, który nam odpowiada.

Tylko, że widzę, jak taki gres wyglada po pięciu latach, i jaka jest różnica pomiędzy płytkami w ciagach komunikacyjnych, a tymi pod ścianami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakas dziwna sytuacja... ja opowiadam jak i co bylo zrobione i za jaka kwote a szanowni forumowicze probuja mnie przekonac ze zyje w innym swiecie i ze tak sie nie dalo).

No prosze bardzo, ja nikogo nie namawiam na budowanie domu.

Odpisujesz bardzo niekonkretnie : macie schody obłożone panelami i barierki z G-K? Jedna łazienka wykończona, brak tynku zewnętrznego, jakieś drzwi, ale nie bardzo, oświetlenie minimalne.

Jesteście w trakcie wykańczania domu - takie są fakty.

Na pytanie o media nie dostałam w zasadzie odpowiedzi. Nie pytałam o skrzynkę. Co z wodą ? Mieliście studnię? Kopaliście?

Kiedy zaczęliście budowę (ściany)? W 2007?2008?

Po 8 latach nie ma tynku, drzwi i takie tam.....

 

Kasujesz posty - również ten, że mąż nie miał żadnej darmowej pomocy. No widziałam kozaków, ale nie jest to zbyt wygodne :p

 

Nie wygląda to wiarygodnie, sorry.

Może napiszesz coś o samym projekcie?

Edytowane przez Nefer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dom jest w SSZ z lekkim "plusem", nieogrzewany (ustawowo), nieodebrany, w trakcie budowy - być może zamieszkały prawem kaduka, albo z odbiorem częściowym.

 

Natomiast temat dotyczy domu na gotowo, odebranego z zakończoną budową.

 

Porównać tego nie można.

Edytowane przez sSiwy12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się żeście dziewuchy uczepili.

Wybudowała, to wybudowała! Ona nie musi wam tego udowadniać, tak samo jak żaden z was nie udowodnił, że da się wybudować dom za 200 tys.

DOM za 200.000, to jest pojęcie względne. Bo dom, jako budynek w stanie deweloperskim, to jeszcze nie DOM, tylko mury.

Prawdziwy DOM musi mieć swoją duszę - czyli przede wszystkim rodzinę, meble, ogrodzenie i piękną działkę. No i taras.

Za 200 tys. to jest namiastka domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend

Teraz jeszcze porozmawiajcie co wchodzi w wykończony dom ? Czy 4 plazmy za 10 tysiecy vide TV przeniesiony z dawnego mieszkania się liczy ? Czy mając stary TV to się ma wykończony domu ? Jezeli położę płytki za 20 pln za metr gdzie ktoś inny kupi za 80 pln i wtedy wyda 2000 pln więcej to wtedy trzeba dorównać ta kwotę ??? Jeżeli w dawnym mieszkaniu nie żyłem w "chlewie" i miałem normalną kuchnię z wyposażeniem którą przeniosę do nowego domu i nie wydam na zabudowę kuchni 30 tysięcy z drzewa hebanowego i sprzet AGD tzw "markowy" za 15 tysięcy to mogę zaryzykować stwierdzenie że mam wykończony dom ???

WASZE opowieści o koszcie WYKOŃCZONEGO domu wzbudzają u mnie tylko politowanie.....

 

Koszt wybudowania 1 m2 bez wyposażenia z drzwiami, pomalowanymi scianami to średnio 1500pln a jak komuś się marzy np "srocz" za 5 tysięcy i kuchnia za 50 tysiecy to może wysrubować cenę 1m2 do 3500pln tylko po h..,j że tak ładnie zapytam ,tą tezę z takim uporem wciska ludziom na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Się żeście dziewuchy uczepili.

Wybudowała, to wybudowała! Ona nie musi wam tego udowadniać, tak samo jak żaden z was nie udowodnił, że da się wybudować dom za 200 tys.

DOM za 200.000, to jest pojęcie względne. Bo dom, jako budynek w stanie deweloperskim, to jeszcze nie DOM, tylko mury.

Prawdziwy DOM musi mieć swoją duszę - czyli przede wszystkim rodzinę, meble, ogrodzenie i piękną działkę. No i taras.

Za 200 tys. to jest namiastka domu.

 

a na ile wyceniasz rodzinę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma dom wykończony wlasnie uzywanymi w starym mieszkaniu meblami, sprzęty do kuchni też przewiezione, szafk też, to co się dało.. i choćbym nie wiem jak liczył to taka cena mi nie chce mi wyjść.. chyba że masz na myśli stan developerski, bez armatury, wanny, prysznica, płytek i czego tam jeszcze, 2500 to moim zdaniem stan mnimalny do zamieszkania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...