Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Koszt wybudowania 1 m2 bez wyposażenia z drzwiami, pomalowanymi scianami to średnio 1500pln a jak komuś się marzy np "srocz" za 5 tysięcy i kuchnia za 50 tysiecy to może wysrubować cenę 1m2 do 3500pln tylko po h..,j że tak ładnie zapytam ,tą tezę z takim uporem wciska ludziom na forum

 

Taka cena to u samorobów. A większość, zadających tu pytania ma zamiar sami panele położyć, pomalować ściany, ewentualnie wujka elektryka poprosić o przysługę. A tu już 1.5k nie wystarczy. Zrozum to wreszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Elektryke robil maz, rozprowadzenie wody i kanalizy rowniez - nic szczegolnie trudnego, tylko poczytac troche w internecie. Cala elektryka (materialy) kosztowala ok. 2tys.

 

Taka instalacja elektryczna to zagrożenie dla życia. Nie da się w tej cenie kupić skrzynki, odpowiednich zabezpieczeń, bezpieczników, wyłącznikó różnicowo-prądowych, osprzętu do odpowiedniej ilości pętli, aby zrobić instalację zgodnie zesztukę. Więc jest zrobiona na skróty. Działać - działa.

 

Ale

 

Ważna rzecz:

Dzwoniąc na numer alarmowy 112 łączymy się z koordynatorem alarmowym, który odbiera zgłoszenie, kompletuje dane i przekazuje je do odpowiednich służb. Przez to procedura larmowa się wydłuża.

Więc lepiej dzwonić od razu na Straż Pożarną 998, będzie szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze porozmawiajcie co wchodzi w wykończony dom ? Czy 4 plazmy za 10 tysiecy vide TV przeniesiony z dawnego mieszkania się liczy ? Czy mając stary TV to się ma wykończony domu ? Jezeli położę płytki za 20 pln za metr gdzie ktoś inny kupi za 80 pln i wtedy wyda 2000 pln więcej to wtedy trzeba dorównać ta kwotę ??? Jeżeli w dawnym mieszkaniu nie żyłem w "chlewie" i miałem normalną kuchnię z wyposażeniem którą przeniosę do nowego domu i nie wydam na zabudowę kuchni 30 tysięcy z drzewa hebanowego i sprzet AGD tzw "markowy" za 15 tysięcy to mogę zaryzykować stwierdzenie że mam wykończony dom ???

WASZE opowieści o koszcie WYKOŃCZONEGO domu wzbudzają u mnie tylko politowanie.....

 

Koszt wybudowania 1 m2 bez wyposażenia z drzwiami, pomalowanymi scianami to średnio 1500pln a jak komuś się marzy np "srocz" za 5 tysięcy i kuchnia za 50 tysiecy to może wysrubować cenę 1m2 do 3500pln tylko po h..,j że tak ładnie zapytam ,tą tezę z takim uporem wciska ludziom na forum

 

Zgadzam sie w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... mialam akurat bardzo wygorowane potrzeby jesli chodzi o materialy))). Wlasnie mowie ze moznaby bylo mocno taniej - welna nie rockwool toprock i superrock a tansza z marketu, styro nie 0.038 a 0.042 z marketu, plytki nie gres polerowany 40x40 a jakies tam, panele nie classen a4 8mm po 27zl (promocja) a wlasnie takie jak mowisz z OBI po 10zl, farbe nie caparol alpina i tikkurila a cos tam, bloczki nie ytong z niemiec klasy 400 a zuzlobetonowe czy jeszcze lepiej jakis porotherm ;) , beton nie b25 a b15, meble nie z ikea za 4tys a z osiedlowej biedronki za... nie wiem), sprzet AGD nie nowy ze sklepu a jakis ze zwrotow z GB (nie wiem czy jest taki), zlew z odzysku, bateria ze starego mieszkania etc... co by tu jeszcze taniej... a, rury do wody nie pex-al-pex a zgrzewki ze zlaczkami pod cala podloga, kominek nie zeliwny a tez jakis z marketu metalowy, dachowka nie ceramiczna glazurowana a blacha jakas z okolicznej hurtowni. Oczyszczalnia nie sotralentz z dluuuga gwarancja a z Leroy, taki baniaczek szary) Moge dlugo tak wymieniac :)

 

Witam.

 

Przeczytałem twoje posty i zastanawia mnie kto ci je pisze.Nie gniewaj się ale trudno uwierzyć w to co w nich jest.Jeśli zastosowałaś wszystko tak jak tu napisałaś to z całym szacunkiem nie jest to dom ,który mieści się w marzeniach za 200 tyś.Dlaczego już ci tłumaczę.Zakładając hipotetycznie ,że użyłaś tych badziewnych - tanich materiałów to pytam dlaczego nie napisałaś ile twój dom na nich wytrzyma??? .Jakie są gwarancje na wybudowanie w tych materiałach??? .Później tylko płacz i kolejna kasa wyłożona na poprawki ,a nie o to tu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
ja ma dom wykończony wlasnie uzywanymi w starym mieszkaniu meblami, sprzęty do kuchni też przewiezione, szafk też, to co się dało.. i choćbym nie wiem jak liczył to taka cena mi nie chce mi wyjść.. chyba że masz na myśli stan developerski, bez armatury, wanny, prysznica, płytek i czego tam jeszcze, 2500 to moim zdaniem stan mnimalny do zamieszkania

 

 

bez armatury, wanny, płytek, podłóg, bez wykończonych schodów - tego nie można policzyć. Raz ze jedna osoba będzie miała 2 łazienki a druga 1. Można też na to wszystko wydać 10 tysiecy albo 100tysiecy - to jest kwestia gustu, potrzeb, fascynacji przedmiotami. Nierozumiem tego podejścia na tym watku. Ktoś niezorientowany chce się dowiedzieć za ile mozna wybudować dom, a nie kto za ile kupił kuchnię czy zrobił barierki na balkonie z kryształu czy z siatki ogrodowej. Uważasz że dom 120metrów w nazwijmy to podwyższonym stanie deweloperskim nie wybuduje sie za 180 tysięcy ekipami ? Tutaj tez wchodza jeszcze takie "kwiatki" jak okna "suwaki", kominek, rolety, pompa ciepła która moze kosztować 15tysiecy albo 50tysiecy ze wzgledu na źródło ciepła itp

Samoroby budują taniej, zdecydowanie taniej i nie jest to dom wykonywany przez papudraków z ekip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosą sie tylko do tej ceny w ubiegłym roku robiłem elektrykę na 200m2 i wiem ile zapłaciłem. Dla przykładu same gniazda i wyłączniki po sporym upuście w hurtowni to był wydatek 1200zł, osprzęt raczej tańszy niż droższy, nie najtańszy ale patrzyłem na cenę. Kable , skrzynka zabezpieczenia itd to kolejne tysiące. Robocizna to osobna kwestia. Jak się zmieścić w 2 tys nie wiem, ja nie umiem. Chyba że piszemy o jednym gniazdku na pomieszczenie i wszystko na jednym bezpieczniku.

Pozwolicie, że się wtrącę?

Niedawno zamawiałem przez Internet komplet materiałów na instalację. Dla domku 85 metrów po podłogach wyszło 1400 "z groszami" razem z kablem ziemnym. Instalację będę robił nie na jednym bezpieczniku, a nawet nieco bardziej restrykcyjnie, niż przewidują normy.

Co do pytania wyjściowego - nasz stan SSZ, doliczając już "papierologię", przyłącza, a nawet przyszłe tynki zamknie się w 100 tysiącach. Doliczam do tego też wewnętrzną instalację gazową, którą warto zlecić komuś z "gazowni". Gdybyśmy trochę nie "poszaleli " z oknami i blachodachówką, to byłoby kilka tysięcy mniej. Gdyby całą budowę zlecić firmie, to wyszłoby sporo więcej, a tak samemu szukaliśmy materiałów, dużo (a w zasadzie większość) prac robili

sami i z kolegami i wyszło, jak wyszło :) Resztę robimy już całkowicie sami, łącznie z wylewkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
:stereo:Uważasz że dom 120metrów w nazwijmy to podwyższonym stanie deweloperskim nie wybuduje sie za 180 tysięcy ekipami ? Tutaj tez wchodza jeszcze takie "kwiatki" jak okna "suwaki", kominek, rolety, pompa ciepła która moze kosztować 15tysiecy albo 50tysiecy ze wzgledu na źródło ciepła itp

Samoroby budują taniej, zdecydowanie taniej i nie jest to dom wykonywany przez papudraków z ekip

Z ekipami nie ma najmniejszych szans w tej kwocie wybudować domu 120m2 do tej kwoty,co najwyżej do SSZ.

Koszt robocizny ekip w takim przypadku to ok.60-70tys.zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewrotnie? Filozoficznie ?

 

1. Na świecie , także u nas, żyją też gołodupcy. którzy też mają marzenia.

2. Są też gołodupcy, którzy potrafią myśleć, liczyć - naprawdę są.

3. Ludzie dzielą się na tych, którzy mówią nie da rady, i takich którzy twierdzą, że da radę.

4. Można siedzieć na doopie i nic nie robić, albo zaryzykować i spełniać swoje marzenia.

5. Postęp ludzkości zawdzięczamy właśnie tym co pomyśleli: "co to qrwa znaczy nie da rady".

 

Wniosek - mając na uwadze pkt.2. da radę wybudować dom w systemie zleconym, gotowy do zamieszkania, ze średniej półki cenowej - ale o powierzchni około 100m2.

 

Ps. za dwie stówy można wybudować np. coś takiego (Szyper 5):

http://img.extradom.pl/media/render/182541/resize%24860-860-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Przewrotnie? Filozoficznie ?

 

1. Na świecie , także u nas, żyją też gołodupcy. którzy też mają marzenia.

2. Są też gołodupcy, którzy potrafią myśleć, liczyć - naprawdę są.

3. Ludzie dzielą się na tych, którzy mówią nie da rady, i takich którzy twierdzą, że da radę.

4. Można siedzieć na doopie i nic nie robić, albo zaryzykować i spełniać swoje marzenia.

5. Postęp ludzkości zawdzięczamy właśnie tym co pomyśleli: "co to qrwa znaczy nie da rady".

 

Wniosek - mając na uwadze pkt.2. da radę wybudować dom w systemie zleconym, gotowy do zamieszkania, ze średniej półki cenowej - ale o powierzchni około 100m2.

 

Ps. za dwie stówy można wybudować np. coś takiego (Szyper 5):

http://img.extradom.pl/media/render/182541/resize%24860-860-1

Masz rację,da się to zrobić ale właśnie do 100m2 i wydaje mi się a nawet jestem przekonany,że to max. jeśli chodzi o m2 do 200tys.zł.

Sam też jako golodupiec "myślałem" przed budową nad swoim ale jest wiekszy i budżet był też z automatu większy ale nie dużo bo o 50tys.zł.Wyszło trochę więcej ale to tylko przez kosztowne zabezpieczenia na szkody gornicze.

Bez tego i paru innych szaleństw spokojnie zmiescilbym się w budżecie.

Ale nie budowalem na rekord za to w zamian mam dobry dom,którego ogrzeje za grosze nawet na emeryturze bez dymu z komina ;)

 

Oczywiście piszę o budowie zleconej ekipom a nie o samodzielnej budowie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo, czyli rozumiem, że się generalnie zmieściłeś w tych zakładanych 250k?
Gdybym stawiał dom na normalnym terenie w obecnym wykonaniu wydalbym o ok.15-20tys.zł więcej niż zakładany budżet czyli max.270tys.zł czyli ok.2,2tys.zl/m2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym stawiał dom na normalnym terenie w obecnym wykonaniu wydalbym o ok.15-20tys.zł więcej niż zakładany budżet czyli max.270tys.zł czyli ok.2,2tys.zl/m2.

 

Dodać tylko trzeba, że wybudowałeś dom o powierzchni około 150m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodać tylko trzeba, że wybudowałeś dom o powierzchni około 150m2.

 

No właśnie, z garażem i kotłownią wg moich obliczeń wychodzi 146 mkw, czyli zakładając teren bez szkód górniczych - 1850 zł za mkw. Jeśli to jest z meblami na gotowo to wynik super...

Edytowane przez kemot_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No właśnie, z garażem i kotłownią wg moich obliczeń wychodzi 146 mkw, czyli zakładając teren bez szkód górniczych - 1850 zł za mkw. Jeśli to jest z meblami na gotowo to wynik super...

Na gotowo bez ogrodzenia frontowego,którego do tej pory nie mam i jakoś mi to nie przeszkadza ;)

Meble oprócz sypialnianych są wszędzie nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buhaha ale beka, jaki problem jest postawić taki dom jak wszystko się samemu robi, znam parę osób co za 100-150 tys postawili dom ale wszytko sami robili łącznie z kopaniem ręcznie fundamentów, koparka wszystko rodzina, materiały w cenach hurtowych itd. Natomiast większość ludzi buduje ekipami i cena za m2 z ostatnich wycen które mi przysłały firmy daje cenę średnio 2,2-2,6 za stan deweloperski a stan SSZ za 1,2-1,5 za m2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop: a od kiedy w cenie domu/mieszkania są meble?

 

Może jeszcze lodówka z tygodniowym zapasem jedzenia ?

 

Mnie jako inwestora na początku drogi budowlanej interesuje ile kasy muszę liczyć od wbicia pierwszej łopaty do wprowadzenia się do domu, czyli jak najbardziej meble i sprzęt AGD wliczam. Koledzy w poprzednich postach pisząc o tych 2,5k za metr meble też wliczali jak rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...