Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mnie jako inwestora na początku drogi budowlanej interesuje ile kasy muszę liczyć od wbicia pierwszej łopaty do wprowadzenia się do domu, czyli jak najbardziej meble i sprzęt AGD wliczam. Koledzy w poprzednich postach pisząc o tych 2,5k za metr meble też wliczali jak rozumiem...

 

Jakie meble? Dom to dom a meble to wyposażenie. Jeden kupi łóżko do sypialni za 800zł drugi za 6 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mnie jako inwestora na początku drogi budowlanej interesuje ile kasy muszę liczyć od wbicia pierwszej łopaty do wprowadzenia się do domu, czyli jak najbardziej meble i sprzęt AGD wliczam. Koledzy w poprzednich postach pisząc o tych 2,5k za metr meble też wliczali jak rozumiem...

to dolicz jeszcze koszt zrobienia parapetowki i pelna lodowke. W koncu tez musisz cos jesc po wprowadzeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie meble? Dom to dom a meble to wyposażenie. Jeden kupi łóżko do sypialni za 800zł drugi za 6 tyś.

Aha, w takim razie źle zrozumiałem, czyli jeszcze do tej ceny 2,5k za metr trzeba doliczyć jakieś 40-50k na wyposażenie :eek:

 

Na gotowo bez ogrodzenia frontowego,którego do tej pory nie mam i jakoś mi to nie przeszkadza ;)

Meble oprócz sypialnianych są wszędzie nowe.

No to fajny wynik :)

Arturo, czy w tej kwocie 270k zawierało się jakieś wyposażenie domu, kostka, ogrodzenie itp. czy to była ekstra kasa?

Edytowane przez kemot_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Aha, w takim razie źle zrozumiałem, czyli jeszcze do tej ceny 2,5k za metr trzeba doliczyć jakieś 40-50k na wyposażenie :eek:

 

 

No to fajny wynik :)

Arturo, czy w tej kwocie 270k zawierało się jakieś wyposażenie domu, kostka, ogrodzenie itp. czy to była ekstra kasa?

W tej cenie jest wszystko łącznie z kostką na tarasie i podjeździe.

Wyposażenie to to co wzięliśmy z mieszkania czyli lodówka i pralka i meble sypialniane i dwa żyrandole.

Reszta AGD czy mebli nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany, że z powagą traktujemy temat - myliłem się - niestety.:(

 

Ps. Pisałem o gołodupcach, ale o myślących gołodupcach :stirthepot:

1.Tylko nawet slabo myslacy golodupiec jak 20x uslyszy zeby liczyl 2-2,5 tysia za metr i 1x ze za 1200 tez da rade to sie polapie ze chyba powienien liczyc w tym gornym pulapie na co go stac.

2. Jak policzy ze moze da rade i zacznie powazniej myslec nad tematem to zaplaci moze innemu myslacemu golodupcowi zarabiajacemu na zycie koszorysowaniem za zrobienie pozadnego kosztorysu. Wyjdzie ze jednak nie da rady to utopi max. 1000PLN za kosztorys a nie 200000 za cos w czym ani nie zamieszka ani nie bedzie mial kasy na dokonczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, w takim razie źle zrozumiałem, czyli jeszcze do tej ceny 2,5k za metr trzeba doliczyć jakieś 40-50k na wyposażenie :eek:

 

 

Te 2,5 tys to taki uśredniony wynik, nie bierz tego tak dosłownie. To kwota do szacunków kosztów, jednemu wyjdzie 2200/m2 a innemu braknie 3 tyś/m2. A wybudują podobne domy, co z tego że ktoś zrobił 100m2 za 2200 jak Ty na ten sam dom wydasz 2600 Zrobienie różnicy w cenie przy domku 100m2, 30-40 tyś to żaden wyczyn, inny kocioł i masz różnice kilku tysięcy, inne długości przyłączy i kolejne tysiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jak policzy ze moze da rade i zacznie powazniej myslec nad tematem to zaplaci moze innemu myslacemu golodupcowi zarabiajacemu na zycie koszorysowaniem za zrobienie pozadnego kosztorysu. Wyjdzie ze jednak nie da rady to utopi max. 1000PLN za kosztorys a nie 200000 za cos w czym ani nie zamieszka ani nie bedzie mial kasy na dokonczenie.

 

Ilu pytających w tym wątku zapłaciło za kosztorys? Ilu zapłaci? To co piszesz jest logiczne ale niestety prawie nikt tak nie robi, na pewno nie z tej grupy dom za 200tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 2,5 tys to taki uśredniony wynik, nie bierz tego tak dosłownie. To kwota do szacunków kosztów, jednemu wyjdzie 2200/m2 a innemu braknie 3 tyś/m2.

 

Dzięki za wyjaśnienia. Mój planowany dom, będzie droższy niż w temacie. W wątek wszedłem tylko po to, gdyż chciałem nabyć wiedzę pozwalającą "z grubsza" ocenić z czym przyjdzie się mi zmierzyć. Rozumiem, że przyjmując 2,5k za metr powierzchni netto + 50k na wyposażenie nie obudzę się w połowie budowy z ręką w nocniku.

Jeszcze raz dzięki za wyjaśnienie i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym chciała mieć te 2,5 koła na metr ;-) A tu 170 metrów po podłogach i 265 tysięcy przekroczone. Do zrobienia sporo pierdół, jednak ich koszt nie sprawi raczej, że przekroczymy 300 tys. Zaczęłam przepisywać nasz magiczny budowlany zeszyt w Excela, ale strasznie długo to idzie... W koszty nie wliczaliśmy jedynie kosztów działki.

 

Co do mebli, chciałam zaznaczyć, że tak samo jak meble o różnych cenach, płytki też można kupić za 20zł, a można za 300zł za metr. Podobnie z panelami, parkietami, deskami i innymi takimi. Funkcję spełniają tą samą, czasem mogę się pokusić i o założenie, że nawet żywotność ta sama... Mamy różne płytki, w przedziałach od 40zł (chińskie) do 100zł (polskie) i jak na razie jeśli chodzi o układanie, to chińskie przebiły wszystkie pod względem jakości, trwałości i równości wymiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym chciała mieć te 2,5 koła na metr ;-) A tu 170 metrów po podłogach i 265 tysięcy przekroczone. Do zrobienia sporo pierdół, jednak ich koszt nie sprawi raczej, że przekroczymy 300 tys.

Te 2,5k dotyczy budowy za pomocą ekip, Wy z tego co pamiętam z innego wątku sporo rzeczy robiliście sami, stąd pewnie ta kwota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami robiliśmy wykończenie, wszystkie instalacje robiły ekipy (oprócz elektryki), wylewki, tynki, meble do kuchni też ekipy. Reszta z wstawianiem okien i ociepleniem my (w sensie mąż). Ale myślę, że nawet jakbym dorzuciła do 350 000zł z ekipami, to wychodzi ok. 2060zł za metr. Dlatego piszę, że chciałabym mieć te 2500zł na metr ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami robiliśmy wykończenie, wszystkie instalacje robiły ekipy (oprócz elektryki), wylewki, tynki, meble do kuchni też ekipy. Reszta z wstawianiem okien i ociepleniem my (w sensie mąż). Ale myślę, że nawet jakbym dorzuciła do 350 000zł z ekipami, to wychodzi ok. 2060zł za metr. Dlatego piszę, że chciałabym mieć te 2500zł na metr ;-)

 

A jak Wasze koszty mają się do wyceny na stronie bura projektowego? Czy te wyceny są rzeczywiste, czy zaniżone ze względów marketingowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie MTM STYL chyba nie ma ogólnikowej wyceny (projekt Zięba), albo jestem ślepa. Na Toobie ceny netto, to : SSZ: 143tys., stan deweloperski: 224,5tys., stan pod klucz: 258,5tys. Nie wiem, jaki VAT liczyć, więc się nie wypowiadam. SSZ nam wyszedł ok. 130tys., deweloperski ok. 210tys., wykończenie aktualnie 265tys. Mam nadzieję, że nie dobijemy do 280tys. Wszystko brutto. W projekcie na pewno były droższe bloczki i dach, my wzięliśmy blachę zamiast dachówki.

 

Czyli Tooba wyliczyła mniej więcej dobrze, ale nie wiem jakie materiały wykończeniowe, skoro między dew. a pod klucz raptem 34 tysiące różnicy. A Tooba w informacjach ma, że to ceny systemem zleconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop: a od kiedy w cenie domu/mieszkania są meble?

 

Może jeszcze lodówka z tygodniowym zapasem jedzenia ?

 

:jawdrop:.Siwy mów co chcesz ale odstraszasz ludzi tymi swoimi przepisami.Kuźwa no nie zgadzam się z tym i już.W budowaniu swojej chałupy przechodziłem katusze i gehennę.Wzloty i upadki po to by zapanować nad tym zasranym problemem budownictwa jednorodzinnego i wbić sobie w łeb..albo dom na miarę domu ,który przypomina dom i godne mieszkanie i nie przyglądanie jak zabraknie czegoś itp albo budowanie ileś lat i gapić się jak mi ze zmartwień wory pod kolana opadają.Siwy z całym ci należnym szacunkiem i może mało kto się ze mną zgodzi ,to kuźwa dom to także,meble,ogrodzenie i pełna lodówka.Jeśli do 100 m2 to ze wszystkim w przeliczeniu na członka rodziny by biedny w 1,5 x 1,5 nie wylądował.Kuźwa nie mam kasy ,nie dali mi kredytu nie mam pomocnych dłoni nie mam działki itp.Amen nie porywam się z motyką.Marzenia idą w niebyt.Ludziska zrozumcie to wreszcie.Jednemu udało wybudować się za te 200 000 tyś ale co wybudował.??? .Tak według was maja wyglądać marzenia.??? .Pamiętajcie ,że dom to my .

 

wyrwane przykłady.

1.bez ogrodzenia czemu nie ...........siedzę na nie dokończonym tarasie ,a tu mi po działce jakiś wilczur dziecko gania na około budynku.

2.okna tanie po co inwestować w te droższe.....kuźwa cieknie po ścianach ,grzyb i z nim nieustanna walka.Można bo se sam wstawiłem.

3.podłoga ..........można po wszystkim chodzić,kupiona w drugim gatunku deska barlinecka na pływająco se położyłem bo tanio to teraz jak mi ja pies i nie tylko porysował to cyklinować się nie da. Wykładzina zawsze można uprać i jaka tania.

4.Kocioł gazowy po juhasa śmieciuch na odpady własne i po cichutku pale i ciepło tyż budiet. KZPŁW na grzyba tylko zbytek własny.Spokojna instalacja bez przepychu i se mieszkam.Jest jeszcze pojecie ciepła.i opłat z nim związanych.Nie smarujesz kuźwa nie jedziesz.

5.kostka srostka kolejny zbytek.Chodziłem po paletach nogi się wyginały ale moszna ???Są z nich meble to i chodniki też mogą być.Któraś się rozpuści z nadmiaru czasu to se pojadę i za 4 dyszki kupię nową EWRO.

6.łazienki - łazienka w płytkach tanich można również.Samemu układałem ułożyłem w niej jakieś wiaderko - prysznic .co za problem postawiłem a ,ze trochę ciekło to pikuś.

7.elewacja po co grubo bez wyliczeń można chudo z wyliczeniami.Pustak styro siatka plackowanie układanie .i ciepełko.

8.poddasze użytkowe na huk wykańczać niech ciepło spiernicza góra bez powstrzymania.można we wolnym kraju wszak jeszcze żyjemy.

 

itd itd.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie MTM STYL chyba nie ma ogólnikowej wyceny (projekt Zięba), albo jestem ślepa. Na Toobie ceny netto, to : SSZ: 143tys., stan deweloperski: 224,5tys., stan pod klucz: 258,5tys.

 

Spoko :). Nie wiem, może ja się mylę, ale Ty do obliczeń przyjęłaś 170 metrów, ja natomiast liczyłbym dla 115 metrów (powierzchnia użytkowa + kotłownia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...