Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

może mało kto się ze mną zgodzi ,to kuźwa dom to także,meble,ogrodzenie i pełna lodówka.

 

Ja się z Tobą zgodzę, bo o tym samym pisałam.

Ale w lodówce wystarczy mieć jajka + boczek wędzony + parę liści + 1/2 kg mięsa + mleko i ser, i można zrobić lepszą ucztę, niż w zapchanej lodówce. :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
A jak Wasze koszty mają się do wyceny na stronie bura projektowego? Czy te wyceny są rzeczywiste, czy zaniżone ze względów marketingowych?

U mnie z biura Horyzont mniej więcej koszt podany na stronie zgadzał się z rzeczywistym.

Mniej wiecej a to dlatego,że wprowadziłem sporo zmian w stosunku do projektu gotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, za wprowadzanie w błąd.

 

Myślałem, że chodzi o koszt budowy - przez co wprowadzałem w błąd, bo podawałem średnie koszty budowy domu, mając na uwadze ogólne definicje (którą podawałem) dotyczącą co to jest np. stan deweloperski kończący budowę (proces budowlany).

 

Zapewne z braku czasu nie sprawdziłem, że istnieją nowe kryteria dotyczące kosztów budowy domu, w które wlicza się jego "wyposażenie ruchome" i właśnie takie koszty podane są w kosztorysach budowy.

 

Jeszcze raz bardzo wszystkich przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem meble się nie liczą. Co kogo obchodzi czy wezmę ze starego domu czy zrobię z palet czy kupię w KLER.

 

Ja bym liczyła wykończenie łazienek, a skoro tak to i kuchni - jakąś podstawową zabudowę. Bo to jest minimum i ciężko zabrać z poprzedniego miejsca (choć kuchnię czasem się da).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z biura Horyzont mniej więcej koszt podany na stronie zgadzał się z rzeczywistym.

Mniej wiecej a to dlatego,że wprowadziłem sporo zmian w stosunku do projektu gotowego.

 

Mniej więcej zdajesz sobie z tego sprawę, że Twój post zawiera lokowanie produktu/reklamę biura?

Oczywiście, że zdajesz sobie z tego sprawę. Więc zapłać za reklamę.

No chyba, że to już uczyniłeś.

Edytowane przez Misterhajt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kemot, ja liczę to, co rzeczywiście trzeba zrobić. Skosy na poddaszu częściowo nie są użytkowe, ergo paneli/parkietu,płytek tam nie walniesz? Poza tym powierzchnia użytkowa ma to do siebie, że 100 metrów możesz mieć przy powierzchni zabudowy 120, a możesz 160.

 

Ale w Ziębie nawet, jakby policzyć powierzchnie parteru x2, to do 170 daleko.Chyba, ze dostawiliście garaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mniej więcej zdajesz sobie z tego sprawę, że Twój post zawiera lokowanie produktu/reklamę biura?

Oczywiście, że zdajesz sobie z tego sprawę. Więc zapłać za reklamę.

No chyba, że to już uczyniłeś.

:D

Wszystko już było ale tutaj to rekord Świata, cóż, wziąłem się teraz za sprzedaż projektów z biura Horyzont ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na dole powierzchnia po obrysie budynku to ok. 80m2, na górze 89m2, nie wie, jak liczyli 172m2... taras i balkon ujęli oddzielnie - ok. 50 metrów.

 

No wiesz, ale po obrysie to raczej nikt tu nie liczy... Jak ja bym tak liczył, to miałbym dom 134m2...

Raczej podłogi, a tych tam jest jakieś 124m2

 

Wiem, bo ten projekt rozpatrywałem przed budową, ale zdecydowałem sie na parterówkę bez skosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
Z ekipami nie ma najmniejszych szans w tej kwocie wybudować domu 120m2 do tej kwoty,co najwyżej do SSZ.

Koszt robocizny ekip w takim przypadku to ok.60-70tys.zl

 

SSZ co według ciebie oznacza ??? ... chcę się trochę pośmiac. Proponuje przenieść się do Poznania to zapyziała dziura tu wszystko jest tanie i można wybudowąć dom w śmiesznie niskich cenach w porównaniu do aglomeracji w innej części Polski typu Sasinowo Małe czy Sąsiczki Osada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, a te podłogi to bez ścian i ocieplenia rozumiem? ;-) Schodów nie ma, a ja sobie lewituje? ;-) Koszt budowy to chyba koszt budowy całości, a nie fragmentów? Ja rozumiem, że można liczyć różnie, moi budowlańcy np. cenę robocizny liczyli na podstawie powierzchni użytkowej, ale wybudowali znacznie więcej. Jak się pytałam w innym wątku (najprawdopodobniej o domu do 300 tysięcy), to miała być powierzchnia rzeczywista wszystkiego.

 

Więc najpierw niech ktoś kompetentny zadecyduje, za co ma być te 2500zł za metr ;-) Dla mnie wydaje się logiczne, żeby wliczać ściany i ocieplenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty piszesz, że po podłogach, inni, że wszystko, Kemot myśli, że użytkowej. Jak się zdecydujecie, to dajcie znać :D Mnie to tam w tym momencie lipa, czy wyliczycie mi 1700, czy 2000, czy 2500zł za metr. Wiem, ile wydałam, i z tego co tu czytam na tym forum, to wychodzi mi, że raczej niewiele niż blisko średniej, ale możecie rozwiać me złudzenia ;-) Dla Ciebie trudno się mieszka w ścianach, ja myślę, że bez nich też tak nie łatwo... ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
SSZ co według ciebie oznacza ??? ... chcę się trochę pośmiac. Proponuje przenieść się do Poznania to zapyziała dziura tu wszystko jest tanie i można wybudowąć dom w śmiesznie niskich cenach w porównaniu do aglomeracji w innej części Polski typu Sasinowo Małe czy Sąsiczki Osada

SSZ czyli dom w stanie surowym zamknięty z oknami i drzwiami.

Za budowę od stanu 0 do SSO ekipie placilem 38tys.zł a to jest już i tak mała kwota.

Reszta robocizny to tynki,wylewki,instalacje,izolacje.

Ekipę miałem spod Radomia,materiały budowlane ściągnąłem z całej Polski czyli tam gdzie było najtaniej.

SSZ wyniósł mnie z tego co pamiętam 157tys.zł.

Śmiej się dalej.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...