Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
Arturo, to ile Cię wyniósł stan deweloperski rozumiany wg powyższej definicji?

W stanie bez mebli do pokojow ale z kuchennymi i AGD bo tak to chyba należy tłumaczyć ale z ogrodzeniem bocznym,z tarasem,z podjazdem,z trawnikiem,tujami,elewacja ok.300tys.zł ale w tym są również zabezpieczenia na szkody gornicze ok.20-25tys.zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W stanie bez mebli do pokojow ale z kuchennymi i AGD bo tak to chyba należy tłumaczyć ale z ogrodzeniem bocznym,z tarasem,z podjazdem,z trawnikiem,tujami,elewacja ok.300tys.zł ale w tym są również zabezpieczenia na szkody gornicze ok.20-25tys.zl.

 

No to spoko. Wg kolegów z forum, nie powinno się wliczać mebli, agd, płotu i kostki, trawnika i tuj. Czyli rozumiem, że spokojnie można odliczyć jakieś 30tyś. Więc stan deweloperski zakładając brak szkód górniczych to jakieś 250k, przy 146 powierzchni netto, więc mi wychodzi 1712 zł za metr. Nieźle, do 2500zł sporo brakuje... chyba, że mam zły algorytm obliczeniowy ;)

 

P.S. Koszt z wykończeniem wg pracowni - 241 594 zł więc widać, że realny.

Edytowane przez kemot_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci na każdy wklejony post o stanie deweloperskim mogę wkleić inny, który inaczej ten stan definiuje.

 

I właśnie dlatego, w celu porównania, nie należy się posługiwać danymi z projektów, katalogów, deweloperów i innych.

 

To co wkleiłem i napisałem, pochodzi z ogólnopolskiej bazy (strona podana w rysunku) cen usług budowlanych, prowadzonej od wielu lat.

Nawet w części ogólnodostępnej, możesz sprawdzić jak kształtują się ceny w danym województwie, mając na uwadze też to, że dla potrzeb tej bazy, określono co znaczy pojęcie ........., w celu ujednolicenia kryteriów cenowych.

Jest to bardzo precyzyjna baza danych - stąd moje wcześniejsze wyliczenie ceny 1m2 dla m.Świdnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc stan deweloperski zakładając brak szkód górniczych to jakieś 250k, przy 146 powierzchni netto, więc mi wychodzi 1712 zł za metr. Nieźle, do 2500zł sporo brakuje... chyba, że mam zły algorytm obliczeniowy ;)

 

P.S. Koszt z wykończeniem wg pracowni - 241 594 zł więc widać, że realny.

 

Jak napiszę, że ogrzewa pompą ciepła, to zupełnie ci szczena opadnie.:)

 

Przelicz to na powierzchnię użytkową (tak jak liczą w GUS, bankach, przepisach VAT, itp.) to nic nie będzie brakowało (do wskaźnika z roku w którym budował).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napiszę, że ogrzewa pompą ciepła, to zupełnie ci szczena opadnie.:)

 

Przelicz to na powierzchnię użytkową (tak jak liczą w GUS, bankach, przepisach VAT, itp.) to nic nie będzie brakowało (do wskaźnika z roku w którym budował).

Doskonale wiem czym ogrzewa - wiele jego wskazówek dotyczących opieplenia, ogrzewania i innych energooszczędnych rozwiązań zastosuję podczas mojej budowy.

 

Dlaczego mam przeliczać na powierzchnię użytkową? Przecież od kilkunastu postów mówicie, że te 2500 zł za metr dotyczy powierzchni liczonej po podłodze, ewentualnie netto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A możesz napisać, jak oceniasz koszt ogrodu? Nie ogrodzenia i kostki, tylko właśnie ziemi, trawy, tujek, itp.?

Tuje wzdłuż ogrodzenia kupowałem po 6zł jako takie 30cm *80szt=480zł,teraz mają ok.1m ;),trawa to Gold Grass z allegro ok.500zł za 15kg,humus był nawieziony gr.10cm ale to teść to załatwiał i chyba płacił za to 700zł,poza tym sporo jest innej zieleniny ale to sukcesywnie się dokupowało,trochę kasy poszło na to ale nie zliczałem tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak ktoś mi pisze o czytaniu ze zrozumieniem, to od razu zakładam, że przesiąkł gimnazjum. Ja doskonale zrozumiałam, co napisałeś, ale pozwalam sobie się z tym nie zgodzić, przynajmniej nie w całości. Rzuciłeś jeden post i myślisz, że jesteś najmądrzejszy. Ja Ci na każdy wklejony post o stanie deweloperskim mogę wkleić inny, który inaczej ten stan definiuje. Bo żaden mądry poseł nie wymyślił dotychczas definicji. A może, nie daj Bóg, chcesz na posła kandydować? ;-) Wtedy mógłbyś sobie tworzyć :-D Aktualnie "stan deweloperski" jest niestety każdorazowo definiowany w umowie między inwestorem a deweloperem, i czy Ci się to podoba, czy nie, bez względu na to rozumiesz (wiesz, to ten klucz ;-) ), tak jest.

Szóstka z plusem za ortografię, interpunkcję, styl wypowiedzi oraz za całość.

Ja też lubię z inteligentnymi ludźmi konwersować. A tutaj takich, niestety, mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o cholera... to mój chyba też.

 

Twój nie.

Ale ja już mam pomysł, i nie omieszkam sprzedać go znajomym, gdzie mogą za darmo reklamować swoje produkty i usługi.

Wystarczy założyć multikonto na najbardziej poczytnym portalu i ulokować swój produkt.

Ech, gdybym pracował w tej branży, to nigdy nikomu tej tajemnicy bym nie sprzedał za żadne pieniądze.

A tutaj darmowa reklama - żyć nie umierać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój nie.

Ale ja już mam pomysł, i nie omieszkam sprzedać go znajomym, gdzie mogą za darmo reklamować swoje produkty i usługi.

Wystarczy założyć multikonto na najbardziej poczytnym portalu i ulokować swój produkt.

Ech, gdybym pracował w tej branży, to nigdy nikomu tej tajemnicy bym nie sprzedał za żadne pieniądze.

A tutaj darmowa reklama - żyć nie umierać!

 

 

Masz internet od wczoraj ? :lol:

 

To przecież juz sie dzieje, tylko nie są to inwestorzy z krwi i kości, jak Arturo72, tylko "papierowe" profile, które zachwalają dany produkt. Na tym forum celuje w tym Wieneberger, czy Braas, a także mniejsze firmy.

Tylko nie myl ordynarnej reklamy ze zwykłymi informacjami, jakie przekazują sobie tu normalni użytkownicy Forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

587 strona a dalej nie wiadomo czy da się zbudować dom za 200 tysi czy nie...

Wiadomo . Da się . Ogniska na dnie morza nie rozpalisz , ale dom za 200 K . Luz.

Może ciężko bedzie w tej kwocie z wykończeniem domu ...ogrodem (o, tutaj można popłynać ), nawodnieniem .....ogrodzeniem (no, tu tez nieźle) , podjazdem , oświetleniem ogrodu i posesji, altaną , meblami ogrodowymi , basenem dla dzieciaków , hamakami, hustawkami , tarasami ....

sSiwy napisał :

Stan deweloperski cena obejmuje dodatkowo takie prace jak: instalacje wewnętrzne, tynki, podłogi, posadzki, wykładziny, ocieplenia i elewacje itp.

 

Instalacje wewnętrzne : system CO CWU jak ktoś zapobiegliwy i się rozpędzi na wypadek W , to jak zacznie od kominka , to skończy na fotowoltaice w kredycie łącznie z solarami na okres przejściowy przez kocioł gazowy wspomagany kotlem stalopalnym

 

a elewacje ? ............

Ja bym skonczył na stanie deweloperskim bez tynków , posadzek ,wykładzin i elewacji .Ocieplenie normowe . Kto chce lepsze sobie doliczy.

Od reszty inne watki . I cos z tego by się splodziło.

 

Ach , zapomniałem o stolarce okienno drzwiowej . Przecież na mój metraż 168 mkw można wydac - 11 K tak jak ja ale pewnie i 30-40-50 K

A montaż?, mój 15 zł/mb , a jak ktoś wejdzie w MOVO , od ilu? 150 zł mb? jakos tak...

Edytowane przez noname2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój nie.

Ale ja już mam pomysł, i nie omieszkam sprzedać go znajomym, gdzie mogą za darmo reklamować swoje produkty i usługi.

Wystarczy założyć multikonto na najbardziej poczytnym portalu i ulokować swój produkt.

Ech, gdybym pracował w tej branży, to nigdy nikomu tej tajemnicy bym nie sprzedał za żadne pieniądze.

A tutaj darmowa reklama - żyć nie umierać!

 

Jak sobie wyobrażasz rozmowę o budowaniu konkretnego domu bez zobaczenia projektu? Tak trudno znaleźć strony www pracowni projektowych? Ludzie pytają o konkrety, a nie teorie. Są dzienniki budowy, na których inni się wzorują, podpatrują, bo budują takie same domy. Jedni pomagają, inni hejtują. Jeszcze kilka postów i zaczniesz być konkurencją na forum dla T. Brzęczkowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
No i wszystko na ten temat.

Grend, śmiej się dalej.

 

Arturo ty nie wiesz nawet co piszesz - to jest twój cytat - "Za budowę od stanu 0 do SSO ekipie placilem 38tys.zł a to jest już i tak mała kwota.

Reszta robocizny to tynki,wylewki,instalacje,izolacje. "

 

To może mi wytłumaczysz co miałeś na mysli - Napisałeś że zrobiłeś SSO do tego TYNKI WYLEWKI INSTALACJE IZOLACJE. Dalej udowadniasz że to co zrobiłeś to nie stan deweloperski - "Bzdura,to jest SSZ,deweloperski to praktycznie wykończony z podlogami bo na betonie nie będziesz stawiał mebli " a teraz pod info co jest stan developerski czyli podważający twoje wyobrażenia piszesz "No i wszystko na ten temat."

 

ARTURO - ogarnij się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
No tak, w Poznaniu to deweloperzy oszczędzają az do przesady.

Osprzęt elektryczny za 50zl "w całym mieszkaniu" :lol:

Czyli w domu za 100 ?

 

Człowieku, od SSZ do deweloperskiego stanu to jednak jest trochę wydatków. I nawet, jeśli pominiemy juz te drzwi i kible, to trzeba zrobić "tylko" tynki, wylewki, instalacje c.o. i teleinform., ocieplenie dachu/stropu/ścian, tynki zewnętrzna, parapety.

I nadal będzie daleko do zamieszkania

 

Pisz dalej grend, odrobina humoru z rana zawsze w cenie ;)

 

Przeanalizuj to co napisałes i porównaj to co ja mapisałem - tworzysz jakieś teorie na podstawie ... yyyyy no jakiej????

W przeciwieństwie do ciebie widziałem tysiace mieszkań deweloperskich i to w dziesiątkach miast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo ty nie wiesz nawet co piszesz - to jest twój cytat - "Za budowę od stanu 0 do SSO ekipie placilem 38tys.zł a to jest już i tak mała kwota.

Reszta robocizny to tynki,wylewki,instalacje,izolacje. "

 

To może mi wytłumaczysz co miałeś na mysli - Napisałeś że zrobiłeś SSO do tego TYNKI WYLEWKI INSTALACJE IZOLACJE. Dalej udowadniasz że to co zrobiłeś to nie stan deweloperski - "Bzdura,to jest SSZ,deweloperski to praktycznie wykończony z podlogami bo na betonie nie będziesz stawiał mebli " a teraz pod info co jest stan developerski czyli podważający twoje wyobrażenia piszesz "No i wszystko na ten temat."

 

ARTURO - ogarnij się

Zapewniam Cię,że wiem o czym pisze:

SSO:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=5424825&viewfull=1#post5424825

SSZ:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=5436470&viewfull=1#post5436470

 

grend,śmiej sie ze swoje niewiedzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...