Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość grend

 

Super ,czyli raz piszesz tak a innym razem inaczej - to staraj się jasno i jednolicie formułować myśli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W przeciwieństwie do ciebie widziałem tysiace mieszkań deweloperskich i to w dziesiątkach miast

 

A co ma piernik do wiatraka ?

 

Tu tylko chodzi o orientacyjną (średnią) cenę wybudowania 1m2 p.u. domu jednorodzinnego o określonym standardzie "wykończenia"/zakończenia robót budowlanych, nazwanym "stan deweloperski", na podstawie którego zbierane są informacje cenowe z całej Polski.

 

Określenie "stan deweloperski" jest określeniem umownym, za każdym razem definiowanym przez "powołującego się" na taki stan budowlany.

 

 

dopisałem:

 

Inaczej i być może bardziej zrozumiale:

Jeśli ktoś powołuje się na średnią cenę 1m2 p.u. musi mieć na uwadze, że dotyczy to tak (podany wcześniej) określonego (zdefiniowanego) stanu deweloperskiego - nic więcej, ani nic mniej.

Edytowane przez sSiwy12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Chciałbym zobaczyć specyfikację Twoich okien, pokrycie dachu itp. Nie mówiąc już o TWOIM potwornym montażu 220 metrów. Jaki to musi być duży fudnament, przecież to są metry.

Przestańcie wciskać ludziom KIT.

No chyba, że jesteś murarzem/szklarzem/cieślą/dekarzem/elektrykiem.

I sam wypalasz pustaki.

To zwracam honor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli mogę to wtrce swoje 2 grosze.

powierzchnia użytkowa 150m2, całkowita 221m2

Na dzień dzisiejszy czyli SSZ (działowe, dach, okna, doprowadzona woda, kanalizacja oraz prąd) 138 000 co daje

pow. uż. 920zł/m2

pow. cał. 624zł/m2

 

To masz około 40% -45% inwestycji, skoro wydałeś 138 tyś to wydasz jeszcze ~180-200 tyś aby osiągnąć stan na gotowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli mogę to wtrce swoje 2 grosze.

powierzchnia użytkowa 150m2, całkowita 221m2

Na dzień dzisiejszy czyli SSZ (działowe, dach, okna, doprowadzona woda, kanalizacja oraz prąd) 138 000 co daje

pow. uż. 920zł/m2

pow. cał. 624zł/m2

 

Jaki to projekt ??? .Skąd ta różnic a w powierzchniach??? Jajmar ma rację , a ja dodam ,że nie mieścisz się w związku z tym w tym topiku.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze- woda, prąd oraz kanalizacja doprowadzone do domu, więc proszę czytać ze zrozumieniem.

Po drugie- fundamenty lane w wykop(25m3 betonu po 230zł) a później 4 bloczki betonowe(nie pamiętam ceny). Ściany solbet 24 kupowane wczesną wiosną b.r prosto od producenta w Stalowej Woli po cenie 4,70zł brutto - robocizna kosztowała mnie 800zł (dwa krótkie dni). Strop lany na pełnym deskowaniu (stemple, deski oraz robocizna 5tys, stal po 2900 oraz 18m3 betonu po 230zł) Pustaki na szczyty kupowane nieco drożej bo po 5zł. Więźba po 680zł za m3 a było tego prawie 10m3. Dachówka betonowa braas cisar - łącznie nieco ponad 9 tys zł. Blachy zrobiłem sobie sam w pracy, a szef nie kazał mi za nie płacić. Jestem dekarzem w Norwegii i w wakacje zrobiłem dach z pomocą rodziny. Faktem jest, że brakuje mi jeszcze komina (koszt 2200)

Projekt to: Dom w Tymotkach wersja Termo

zwarta bryła budynku z garażem i kotłownią na paliwo stałe

Dlaczego" nie mieszczę się w topiku"?

AHA co do okien to okna trzyszybowe, profil bruggman czy cos takiego, kolor zewnętrzy orzech jeśli znajdę e-fakture to dołączę tutaj

powierzchnia zabudowy to 110m2

powierzchnia dachu 200m2

 

PS. zapomniałem dopisać że kwota 138 tys to cena którą zapłaciłem łącznie z działką i papierami (45 tys zł)

znalazłem

okna brugman 5KZ

1str ORZECH

Pakiet szybowy 0,6 ciepła ramka

okucia roto

uszczelka czarna

Edytowane przez jarekpolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, czyli za 1 metr powierzchni całkowitej wychodzi ok. 400 złotych. bez działki.

Dlaczego nie rzucisz pracy dekarza i nie zajmiesz się sprzedawaniem domów? Przecież zbudujesz go za 150 tys, sprzedasz za 400k lekko.

 

Ekipę od fundamentów znalazłeś w pośredniaku? 800 zł na 2 dni, 400 dziennie.

Ciekawe kto pracuje za taki pieniądz.

 

Powodzenia

Edytowane przez jarekFTW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, czyli za 1 metr powierzchni całkowitej wychodzi ok. 400 złotych. bez działki.

Dlaczego nie rzucisz pracy dekarza i nie zajmiesz się sprzedawaniem domów? Przecież zbudujesz go za 150 tys, sprzedasz za 400k lekko.

 

Ekipę od fundamentów znalazłeś w pośredniaku? 800 zł na 2 dni, 400 dziennie.

Ciekawe kto pracuje za taki pieniądz.

 

Powodzenia

 

Gdybyś czytał uważniej to zapewne zauważyłbyś, że 800zł zapłaciłem za postawienie ścian nośnych parteru i przy tym robilismy niecałe 2 dni (wielki czwartek i piątek do 13), a robocizna przy fundamencie odliczając pana od koparki za 250zł to wódka, kiełbasa i piwo kosztowały mnie nieco ponad 200zł (tylko to co w ziemi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekFTW - Czy Ty jesteś debilem? Czy tylko takiego udajesz?

Skoro u mnie w okolicy murarz nie zarabia więcej niż 150 to logiczne, że osób opłacanych przy ścianach parteru musiało być więcej.

200zł przy laniu fundamentów (55cm szerokości, 90 głębokości) to koszt jedzenia i napojów dla konkretnie -ojca, teścia, brata oraz jego szwagra i dla mnie plus koparka 250 (100zł za godzinę plus dojazd).

Wróć się do podstawówki i naucz liczyć. Piszesz, że 400 zł to nie pieniądz jako dniówka, że bajki opowiadam i z palca wyssałem sobie te kwoty a mimo wszystko udzielasz się aktywnie w temacie "dom do 200 tys" Jeśli samo sso kosztowałoby mnie ponad 100 to wiadome że w 200 bym się nie wyrobił. Nie mierz wszystkich swoją miarą - to że przepłaciłeś za wybudowanie domu a firmy darły z Ciebie pieniądze bo widzieli, że się kompletnie nie orientujesz, to nie wypisuj teraz takich bredni i nie krytykuj wszystkich, którzy są bardziej zaradni niż Ty. Są forumowicze, którzy nie płacili za robocizne ani złotówki za fundamenty, ściany, strop bo robili sami albo z rodziną.

Jeśli ktoś się zgodził zapłacić frycowe w sklepach jak i wykonawcom, sam ma 2 lewe ręce a na forum pisze coś w stylu "budujemy dom własnymi rękami" przy czym własnymi rękami wyrównują teren dookoła domu, zrobią chudziaka albo położą kafelki w kuchni to sorry wielkie. W taki sposób nie da się zmieścić w 200k. i taką osobę mi przypominasz.

 

mój dom w stanie deweloperskim będzie wart nieco ponad 250 tys. Nie wiem na jakim świecie Ty żyjesz. pozdrawiam

Edytowane przez jarekpolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w normalnym.. nie wszyscy mają ojca, brata i szwagra którzy to zrobią za darmo, większość niestety musi wynająć ludzi za kasę.. to że Ty masz taką możliwość nie znaczy że wszyscy tak mają.. i potwierdzasz tylko to co wcześniej pisane było.. można próbować ale tylko jak większość prac zrobi się samemu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w normalnym.. nie wszyscy mają ojca, brata i szwagra którzy to zrobią za darmo, większość niestety musi wynająć ludzi za kasę.. to że Ty masz taką możliwość nie znaczy że wszyscy tak mają.. i potwierdzasz tylko to co wcześniej pisane było.. można próbować ale tylko jak większość prac zrobi się samemu..

Za chwilę ktoś go pobije ceną gdy dobry wujek zbuduje w prezencie taki dom i jeszcze go wyposaży. Wyjdzie w ogóle free. Zaliczyłbym więc ten przypadek jako jednostkowy. Nie byłoby dyskusji gdyby na samym początku autor opisał fakty tak znaczące jak kilkuosobowa darmowa ekipa na budowie i gratisowe przygotowanie dachu u siebie w firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę zaczynamy kolejną budowę.

 

Stan deweloperski, ogrzewanie powietrzną pompą ciepła. 127m2 powierzchni użytkowej. Dwa niezależne mieszkania pod wynajem (każdy będzie miał osobne sterowanie ogrzewaniem), każde o powierzchni 63,5 m2 + 2 tarasy po 9m2. Parterowy. Projekt własnego autorstwa.

 

Bez działki koszt budowy wyniesie nie więcej jak 220.000zł.Do tego trzeba doliczyć wykończenie wnętrza, ale to każdy już pod siebie musi policzyć.

 

Cena nie uwzględnia takich elementów jak zagospodarowanie podwórza czy ogrodzenie.

 

W związku z tym mały domek do 100m2 można pobudować w cenie 200.000zł. Wszystko zależy od projektu, użytych materiałów i zaangażowania własnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również buduję dla siebie i nie oszczędzam na materiale, jednak jeśli można kupić to samo w niższych cenach to czemu nie pytać w wielu miejscach zanim się kupi? Pomoc bliskich oraz chęci do pracy to bardzo duże ułatwienie w budowie domu. To, że jestem dekarzem oraz wiele elementów dachu przygotowałem za free to chyba nic nadzwyczajnego, bo co jeśli ktoś jest projektantem, elektrykiem, hydraulikiem czy tynkarzem? Taki człowiek nie ma prawa udzielać się w tym temacie, bo część prac wykonał sam i nic go to nie kosztowało? Wynajmując ekipę od wszystkiego oczywiście nie jest możliwe zmieścić się w tej kwocie, ale nie dla takich ludzi poświęcony jest ten wątek. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...