Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pytanie - co wchodzi w koszt wykończeniówki ?

Instalacje+tynki+gips+posadzka

czy tylko malowanie, telewizory, lodówki i panele?:)

 

od SSZ do developerskiego:

- instalacje (wod-kan, ogrzewanie, WM, odkurzacz centralny)

- elektryka

- tynki

- wylewki

- parapety

- elewacja

- ocieplenie poddasz/stropu

- sufity podwieszane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to liczymy.

 

Dom domem, ale za rzeczy przedstawione poniżej, wcześniej czy później trzeba będzie zapłacić.

 

Włączniki, gniadka, ramki do gniazdek,antena TV - takie średnie 10 PLN za szt. x. kilkadziesiąt 500 do 1.000 PLN.

Żarówki LED i/lub świetlówki kompaktowe - 20 PLN za szt. x około 25 szt. 500 PLN.

Lampy, żyrandole, kinkiety, plafony, klosze. 5.000 PLN

Karnisze, rolety, zasłony, firanki, żaluzje średnio 800 PLN za okno x powiedzmy 8 okien. 6.400 PLN

Kuchnia-umeblowanie+ AGD (nikt nie zabiera tego ze starego mieszkania czy domu) od 35.000 do 50.000 PLN (Tak Panowie !)

Ogrodzenie, brama, furtka - 7.000 PLN

Kostka brukowa + obłożenie schodów wejściowych - 8.000 PLN.

Odbiór domu 2.000 PLN

 

Czyli tak średnio i w zaokrągleniu 70.000 PLN

 

To są raczej niższe lub średnie ceny, które w zależności od preferencji przy wykańczaniu domu można trochę obniżyć ale można bez trudu zwiększyć 2 lub 3 krotnie ( może poza kuchnią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A Co możecie powiedzieć o tych dwóch domach i przedziale cenowym 200-230 tys:

 

http://archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-andromedach-p-m24420c75c8a87

 

http://z500.pl/projekt/828/Zx63_B_PLUS,powiekszona-wersja-domu-nowoczesnego-z-dachem-kopertowym-zx63-b/dane-ogolne.html

 

Dodam, że nie muszę wydawać na robociznę i instalację elektryczną, oraz mam działkę.

Myślałam nad tym, aby projekt pierwszego domu poszerzyć o 1-2 metry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Myślalam o piwnicy głównie ze względu na ogrzewanie paliwem stałym. Według mnie piwnica jest wygodniejsza, chociażby ze względu na możliwość składowania opału. Na Poziomie parteru wyobrażam sobie kotłownie przez którą wiecznie w domu byłby syf. Mialam kotłownię w domu rodzinnym, nie było gdzie trzymać nawet głupich słoików na zimę. Ale może tylko kobiety mają takie dylematy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A Co możecie powiedzieć o tych dwóch domach i przedziale cenowym 200-230 tys:

 

http://archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-andromedach-p-m24420c75c8a87

 

http://z500.pl/projekt/828/Zx63_B_PLUS,powiekszona-wersja-domu-nowoczesnego-z-dachem-kopertowym-zx63-b/dane-ogolne.html

 

Dodam, że nie muszę wydawać na robociznę i instalację elektryczną, oraz mam działkę.

Myślałam nad tym, aby projekt pierwszego domu poszerzyć o 1-2 metry.

Jak dolozysz kolejne 200 to moze wystarczy. 3 lazienki, tras nad garazem, garaz, wielkie okna i jeszcze piwnica. Wg. mnie nie ma szans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na forum,więc chce się z wszystkim serdecznie przywitać.

Mam zapytanie odnośnie konkretnego projektu,mianowicie Zarabie DM-6410

http://projektydomow.ladnydom.pl/projekt-domu-zarabie-dm-6410-KRF2147

w domu mieszkała by niestety tylko wakacyjnie rodzina 2+2 i być może za kika-nascie lat na stałe już ja z zoną.

domek ogrzewany byłby gazowo.proszę o poradę,czy ten projekt to dobry wybór do wyżej wymienionych potrzeb,czy za 150.000 wybuduję go do stanu deweloperskiego? czy może to tylko moje i zony zauroczenie tym projektem a jego funkcjonalność była by uciążliwa?

wszelki uwagi mile widziane.

pozdrawiam.Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest mi bliski bo sam planuję zamknąć się w 200 tyś, ale ja buduję nieco powiększony Z7 i cała robocizna we własnym zakresie.

 

Niektórzy tutaj jednak zbyt optymistycznie patrzą na budowę wrzucając projekty co w już zaniżonych kosztorysach mają po 300 tyś kosztów do stanu developerskiego i liczą że w 200 się zmieszczą.

 

Wybudowanie domu za 200 tyś to spory wyczyn najważniejszy jest tu projekt, aby było tanio musi być prosty a sam dom niewielki do 100 m i najlepiej bez poddasza.

Do 100 m koszt stropu i schodów czy okien dachowych będzie i tak mniejszy niż nieco większy dach.

Do tego prosty dach 2 spadowy wszelkie inne to sporo większy koszt.

 

Jeśli chcecie wybudować dom w niskiej kwocie to trzeba z czegoś zrezygnować abyście później nie załamali rąk bo nie wiecie za co i jak skończyć dom nikomu tego nie życzę ale historia mówi że niestety często tak właśnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...