Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziś przeczytałam temat od 1 do ostatniej strony i podziwiam ZIELONY OGRÓD i jeszcze parę Budujących swe domy.

A najważniejsze jest to , że tak normalnie chcecie się dzielić swymi doświadczeniami ! To bardzo pomaga.

A twórca wątku Sadek niech zaczyna tak jak marzy! Działek budowlanych można jeszcze poszukać np. w Agencji Nieruchomości Rolnych

Niektórzy mylą z Agencją Rynku Rolnego. Proszę wejść na gogle wpisać nazwę Agencja Nieruchomości Rolnych i wpisać swoje województwo

potem na stronie wyszukać sprzedaże - ogłoszenia o przetargach,a najlepiej to zadzwonić do najbliższego Oddziału ANR i wypytać o ewentualne

przygotowania działek budowlanych do przetargu,czasami można trafić na całkiem dobrą działkę.

Trzymam kciuki za spełnienie zamierzeń !! Serdecznie pozdrawiam Zielony ogród! Twoja budowa bardzo ale to bardzo mi przypadła do gustu.

Pozdrowienia dla wszystkich z tego wątku, no a może " ns" troszkę spuści z tonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale nie każdy odkłada na budowę mieszkając z rodzicami, rodzeństwem, mężem i rocznym dzieckiem na 65m2.

 

za to wlasnie zazwyczaj im udaje sie wybudowac dom w zalozonej kwocie:)

do tego odpada oplaty za wynajem itp - lepiej jakos wytrzymac te pare lat z rodzina w mieszkaniu aby miec wiekszy budzet:)

 

powodzenia i wytrwalosci:)

Edytowane przez face
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam często na to forum, porady są na prawdę sensowne. Ja ruszam w końcu w tym roku na wiosnę. Domek 114mkw pow. całkowitej, stop podwieszany, dach dwuspadowy bez udziwnień. Mam gotówki 160tys i mam nadzieję się wyrobić. Namierzyłem majstra i razem będziemy stawiać ściany, dach robią górale. Myślicie, że realne jest zmieszczenie się w tej kwocie? wg moich wyliczeń przy systemie robięwszystkosam powinno starczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja licze razem meble rtv agd

 

120 m2 x 3000 daje nam 360 tys zl

 

jesli to bedzie prosty brylowo budynek z prostym dachem

za taka kwote mozesz lezec na lezaku i patrzec jak budynek rosnie, przebierac w plytkach i wykonczeniach podlog po 150 zl/m2

zakupic sprzet smega i sie okaze ze na podjazd zostanie

 

ps - odbierz priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam często na to forum, porady są na prawdę sensowne. Ja ruszam w końcu w tym roku na wiosnę. Domek 114mkw pow. całkowitej, stop podwieszany, dach dwuspadowy bez udziwnień. Mam gotówki 160tys i mam nadzieję się wyrobić. Namierzyłem majstra i razem będziemy stawiać ściany, dach robią górale. Myślicie, że realne jest zmieszczenie się w tej kwocie? wg moich wyliczeń przy systemie robięwszystkosam powinno starczyć.No i ile czasu myślicie zajmie mi samodzielna budowa?

 

szczerze mówiąc to czarno to widzę... może lepiej dobrać kredytu... to i tak super start...160 tyś to bardzo dużo, ale myślę, że w tej kwocie to formalności i SSZ, może z instalacjami bo dom nie duży...ale wykończeniówka chyba zostanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalam z wypiekami na policzkach

 

moj szalas juz w SSO

Zalozylam na samym wejsciu,ze wydam na niego 2500zl za m2 - zaznaczam budowy nie tknelam nawet palcem,bo nie mam takich mozliwosci, buduje na odleglosc.

Niestety projekty gotowe maja to do siebie,ze lubia byc zmieniane w trakcie budowy a to wiaze sie z kosztami.

Na dzien dzisiejszy jak zamkne sie w 3000zl za m2 to bedzie sukces.

 

Powiem jeszcze tak, nigdy nie odwazylabym sie budowac na kredyt, ci ktorzy to robia sa naprawde odwazni.

Mysle , ale to jest tylko moje myslenie,ze lepiej poczekac uskladac troche gotowki i dopiero zaczac budowe.

 

Jak wygospodaruje wiecej czasu, to napisze ile mnie kosztowaly poszczegolne etapy budowy - buduje oczywiscie deweloper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tenia50,zdecydowalas sie budowac z deweloperem nie znajac kosztow/ceny?niepojete :o

 

 

Mysle , ale to jest tylko moje myslenie,ze lepiej poczekac uskladac troche gotowki i dopiero zaczac budowe.

 

wiesz,ja tez jestem przeciwniczka kredytow,ale ludzie je biora na 20-30 lat,wiec sobie teraz wobraz ile by musieli czekac,zeby uskladac na budowe......

Edytowane przez prawdziwy.anika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jeszcze tak, nigdy nie odwazylabym sie budowac na kredyt, ci ktorzy to robia sa naprawde odwazni.

Mysle , ale to jest tylko moje myslenie,ze lepiej poczekac uskladac troche gotowki i dopiero zaczac budowe.

.

poczekać...na co...aż ceny wzrosną...w tym zbieraniu to człowieka starość może zastać...mi się wydaje, że zaczynać...ceny nieruchomości od dawna idą w górę....jakby coś można sprzedać i zyskać....a często jest tak że jak się zacznie to i się jakoś pomału skończy...a jak się zbiera i zbiera to się tylko całe życie marzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formalności mam już za sobą, ogrodzenie w 70%, podjazd, oraz całe drzewo na dach. Nie próżnowałem przez ostatnie 2lata. No i blaszak sam stawiałem z wybrakowanej blachy-koszt 250zł.

 

na stan deweloperski te 160 tys przy tym projekcie wystarczy

podsumuj wydatki na material i robocizne - zobacz ile sam zrobisz - moze zostanie cos jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...