Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam mam 24 lata jak kazdy chce po jakims czasie mieszkania z ojcami chce miec cos malego ale swojego

CO CHCE ZROBIC

- chce postawic dom dla mnie i mojej przyszłej zony dom o wymiarach 8x9m z niewielkim poddaszem do pózniejszego wykonczenia lub dom parterowy chodzi o to aby zmiescic sie w kwocie200- 220zł chodzi mi o dom gotowy do wprowadzenia sie na parter zeby zamieszkac( NA POCZATEK LAZIENKA KUCHNIA POKUJ wykonczyc umeblowac )

dom chce budowac etapami przez 3 lata

1 to stan surowy zamkniety z dachem

2 instalacje woda prad itp i czesc wykonczenia

3 reszta wykonczenia +meble

CO MAM

- dzaiłka szer 26x 70m

- mam 80 tys w gotówce do rozpoczecia uzbieram jeszcez ze 20 tys czyli 100bede mial

-prace stała 4tys na reke

-panna praca 1.5 tys zł na reke

-mieszkamy z rodzicami dopuki nie wykonczymy domu rocznie ok 50 tys zł moglibysmy odłozyc oszczedzajac

-jezeli by nie starczyło myslalem o kredycie 50 tys

JAKI DOM

-dom o wymiarach 8x9 m + poddasze ok 40 m ale do puzniejszego wykonczenia czyli razem 110m2

- 3 etapy przez 3 lata

w pierwszym 100 tys w drugim 60tys w trzecim 60tys

 

MAM PYTANIE CZY TO JEST REALNE

czy poczekac te 2 lata jeszcze i dysponujac kwata ok 200 tys wtedy rozpoczac budowe

podkreslam nie chce budowac willi z basenem tyklo normalny dom dla dwojga osób w przyszłosci niedlugiej napewno dzieci czyli max 4-5 osoby

narazie szukam projektu dom prosty z dachem 2 spadowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze moge liczyc na pomoc rodziców i znajomych jezeli chodzi o wykonczenie tynki gipsy itp

no i to ze mieszkam na wsi pracowałem przy budowlance 2 lata pojecie mam o tym tez duzo prac fizycznych zrobie sam z pomoca rodziny braci np fudamenty lawe wstawie okna dzwi umiem sam te rzeczy

 

podesle przykladowy projekt domu który biore pod uwage w tej chwili

 

no i jeszcze pytanie czy to realne przez 3 lata i lepiej w mojej sytuacji budowac z poddaszem czy parterowy chodzi o cene bo wiadomo poddasze to wiecej schodów wykonczyc pozniej tez trzeba dach wiecek kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no i jeszcze pytanie czy to realne przez 3 lata i lepiej w mojej sytuacji budowac z poddaszem czy parterowy chodzi o cene bo wiadomo poddasze to wiecej schodów wykonczyc pozniej tez trzeba dach wiecek kosztuje

 

dach kosztuje tyle samo albo mniej - za to jego ocieplenie i wykonczenie...- z tym bywa roznie

 

poddasze czy parter - to powinien byc Twoj wybor

 

ja bym proponowal co s z poddaszem - ale wykonczyc i zamieszkac parter a w miare mozliwosci wykonczyc poddasze - w sam raz dla pociech przyszlych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze moge liczyc na pomoc rodziców i znajomych jezeli chodzi o wykonczenie tynki gipsy itp

no i to ze mieszkam na wsi pracowałem przy budowlance 2 lata pojecie mam o tym tez duzo prac fizycznych zrobie sam z pomoca rodziny braci np fudamenty lawe wstawie okna dzwi umiem sam te rzeczy

 

podesle przykladowy projekt domu który biore pod uwage w tej chwili

 

no i jeszcze pytanie czy to realne przez 3 lata i lepiej w mojej sytuacji budowac z poddaszem czy parterowy chodzi o cene bo wiadomo poddasze to wiecej schodów wykonczyc pozniej tez trzeba dach wiecek kosztuje

 

Rychu, miałem podobną sytuację i mieszkam :). Cz parter czy poddasze - wg mnie to trzeba analizować tylko ze względu na własny charakter i na własne potrzeby, a nie pod względem kosztów. Koszty mogą różnić się nieznacznie. Z poddaszem można 8x9m domek wybudować i będzie wystarczający, parter musi być większy. Ale parter nie musi mieć stropu, schodów - dlatego uważam, że koszty będą podobne, kieruj się swoimi potrzebami - czy chcesz mieszkać na jednym poziomie czy na dwóch. I jedno i drugie ma zady i walety ;).

 

Mając 100k możesz spokojnie postawić SSO/SSZ - jeśli chcesz oszczędzać to dach możesz na początek pokryć tylko papą, a docelowe pokrycie zrobić później (ale ostrzegam, później łatwiej wydać na meble niż zająć się dachem jeśli ten, nie przecieka i spełnia swoją funkcję :) ). Możesz też ocieplić dom styropianem własnymi siłami, a baranka wykończeniowego zrobić później. Możesz też zrezygnować z ocieplenia jeśli zrobisz ścianę 1W. Jeśli chodzi o okna to bierz z montażem, będziesz miał gwarancję i niższy vat. Nie wiem ile pochłonie Ci papierologia, przygotowanie działki itp, ale jeśli chodzi o wymienione przez Ciebie etapy, to ta kasa powinna starczyć. Jeśli chcesz poświęcić te trzy lata i możesz pracować przy budowie po pracy plus w soboty, to jest to do zrobienia. Ja miałem 3 lata wyjęte z życiorysu, ale teraz cieszę się wolnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz zaprojektowany zdaje sie taras na tym dachu?

Tak. Odwodnienie systemowe nawet takiego malego kawalka jest strasznie drogie...

Moze faktycznie nie widzialam ciekawego projektu domu z plaskim dachem. Teraz kojarzy mi sie z domem-kostka, ktrody byl popularny chyba w latach siedemdziesiatych. Wiekszosc znajomych z kostek narzeka, ze im przeciekaja te dachy, stad moja opinia. Byc moze maja niestarannie wykonane pokrycie.

Twoj domek interesuja mnie coraz bardziej, szkoda, ze nie mozesz pokazac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tak jak wczoraj pisałem przedstawiam wam projekt domu który mi sie podoba chciałbym cos takiego postawic

no ewentualne zmiany boki wyzej podbudowanie dach na kalenicy nizej no ale cos w takim stylu

to dom z poddaszem projekt naszej stronki pod nazwa USTRONNY MURATOR C32

oto link

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt_ustronny,127,1,0.htm?typ_budynku_dom=3&frm_search=1&p=40&typ_budynku=3&id_grupy=1&powierzchnia_do=120&powierzchnia_od=89&typ_budynku_garaz=brak_garaz&y=6&x=17&nr=55

 

jest jesczcze inny projekt

MURATOR C198S

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt_samodzielny,1102,1,0.htm?typ_budynku_dom=1&frm_search=1&typ_budynku_garaz=brak_garaz&id_grupy=1&p=80&typ_budynku=1&y=11&x=34&nr=92 cos w takim stylu

moze bardzie j ten co tu przedstawiam z poddaszem byl by ok

wiadomo projekty te maja ruzne udoskonalenia ale ja bez tych zadnych udoskonalen tylko chodzi mi o bryłe domu cos w takim stylu

co o tym sadzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...