Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

sam parter do 200 sie zmieszcze tak aby zamieszkać?

 

nie jestem wyrocznia

 

w watku podana jest droga jak dojsc do sukcesu i generalnie to bedzie zalezec od Ciebie

 

ja osobiscie gdybym mial 200 tys i dzialke wzial bym sie za budowe tego domu

 

spokojna kalkulacja wydatkow na podstawie kosztorysu-wyceny, pilnowanie budzetu i wlasna praca przyczyniaja sie ku odniesieniu sukcesu

 

jesli ocieplisz tylko budynek z zewnatrz a na poddaszu nie zrobisz ogrzewania, tynkow,suchej zabudowy i wylewek to wykonczysz parter w tej kwocie pod zamieszkanie

 

masz gotowe czy kredyt??ile gotowy ile kredytu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem wyrocznia

 

w watku podana jest droga jak dojsc do sukcesu i generalnie to bedzie zalezec od Ciebie

 

ja osobiscie gdybym mial 200 tys i dzialke wzial bym sie za budowe tego domu

 

spokojna kalkulacja wydatkow na podstawie kosztorysu-wyceny, pilnowanie budzetu i wlasna praca przyczyniaja sie ku odniesieniu sukcesu

 

jesli ocieplisz tylko budynek z zewnatrz a na poddaszu nie zrobisz ogrzewania, tynkow,suchej zabudowy i wylewek to wykonczysz parter w tej kwocie pod zamieszkanie

 

masz gotowe czy kredyt??ile gotowy ile kredytu??

 

dom ma przecież razem 116mkw licząc 1500zł za stan deweloperski wychodzi mi 174tys a nie 210-225tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałam prosty projekt domku JANA z Archipelagu i mam nadzieję, że ze wszystkimi kosztami zmieszczę się w 200 tys. zł. Inna opcja nie wchodzi w grę. Nie wiem czy nie zbyt optymistycznie patrzę na swoje zamiary? Co o tym sądzicie? Edytowane przez JANA Lubuskie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałam prosty projekt domku JANA z Archipelagu i mam nadzieję, że ze wszystkimi kosztamizmieszczę się w 200 tys. zł. Inna opcja nie wchodzi w grę. Nie wiem czy nie zbyt optymistycznie patrzę na swoje zamiary? Co o tym sądzicie?

Fajny projekt, szczególnie te szafy i garderoby, na pewno sie przydadzą. Myślę jednak że nie zmieścisz sie 200 tyś. To spory dom, na pewno wygodny i do tego z garażem ale do tych 200 tyś dodałbym jeszcze ze 100 tyś. Robiłem kalkulację dosyć szczegółowa dla swojego projektu 105 m/2 zabudowy bez garażu i poddasza i ledwo mieszczę sie w 200 tyś a naprawdę nie szalałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to jestem zmartwiona:( Chcę wybudować ten domek w okolicach Zielonej Góry. Tutaj koszty robocizny nie są wysokie.

Miałam nadzieję zmieścić się ze stanem surowym zamkniętym w 100 tys. , a za resztę wykończyć. Standard podstawowy, żadnych szaleństw... No chyba, że jedyne szaleństwo o jakim myślę to ogrzewanie podłogowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to jestem zmartwiona:( Chcę wybudować ten domek w okolicach Zielonej Góry. Tutaj koszty robocizny nie są wysokie.

Miałam nadzieję zmieścić się ze stanem surowym zamkniętym w 100 tys. , a za resztę wykończyć. Standard podstawowy, żadnych szaleństw... No chyba, że jedyne szaleństwo o jakim myślę to ogrzewanie podłogowe....

 

w tym projekcie dach generuje spore koszta ze wzgledu na konstrukcje

 

ogrzewanie podlogowe to nie szalenstwo teraz prawie ze standard, koszt czasami na poziomie kosztu grzejnikow lub niewiele wiekszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...