Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Fajny projekt, szczególnie te szafy i garderoby, na pewno sie przydadzą. Myślę jednak że nie zmieścisz sie 200 tyś. To spory dom, na pewno wygodny i do tego z garażem ale do tych 200 tyś dodałbym jeszcze ze 100 tyś. Robiłem kalkulację dosyć szczegółowa dla swojego projektu 105 m/2 zabudowy bez garażu i poddasza i ledwo mieszczę sie w 200 tyś a naprawdę nie szalałem.

A jaki Twój projekt się nazywa? W sumie to jeszcze nie wybrałam ostatecznie projektu. Ale z ewszystkich właśnie JANA ma taki program fukcjonalny, w którym jest wszystko co niezbędne, czyli spiżarnia przy kuchni, garderoba, przejście z garażu do domku przez dom. Twoja powierzchnia dmku jest tylko o 1.5 mniejsza, więc za ok. 2000 zł/m2 można wykonać taki domek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

w tym projekcie dach generuje spore koszta ze wzgledu na konstrukcje

 

ogrzewanie podlogowe to nie szalenstwo teraz prawie ze standard, koszt czasami na poziomie kosztu grzejnikow lub niewiele wiekszy

 

To prawda :yes: Dach to najpoważniejszy wydatek, ale ja o takim marzyłam - a marzenia fajnie jest spełniać. Ale tutaj, nie chciałam nic innego. No i do tego ma być pokryty dachówką.

Ale wejście planuję wykonać bez tego daszku imitującego "dworek polski". Krokwie będa tylko wypuszczone trochę dłuższe o ok. 60 cm, no bez słupów. Wejście jest cofnięte, tak więc wchodząc do domu i tak nic nie będzie mi kapało na głowę :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w okolicy wykonanie m2 dachu jak w Twym projekcie to ok 110-140zl na gotowo

a dachu prostego 2 spadowego to 60-90 zl

 

materialu tez sporo pojdzie do dziury gdy ciesle beda lenie...

wykonczenia tez beda swoje kosztowac...

 

Będę musiała jednak, chociaż wstępnie ustalić koszty i to jeszcze przed zakupem projektu. Po zakupie (pomimo tego, że można go wymienić) przykro by mi było, jakbym nie mogła w nim zamieszkać, bo nie byłoby kasy. Dzięki za sugestie. Zmuszają mnie one do dokładnego wyliczenia kosztów już na etapie wyboru projektu. Koszty podawane w katalogach nie zawsze są prawdziwe (są na średnim poziome wg Sekocenbudu), nie uwzględniają lokalnych warunków. Mam już wprawdzie kupioną działkę 1000 m2, doprowadzony gaz, ale jeszcze bez skrzynki i w ubiegłym tygodniu ENEA doprowadziła prąd i zamontowała przy działeczce skrzynkę elektryczną:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki Twój projekt się nazywa? W sumie to jeszcze nie wybrałam ostatecznie projektu. Ale z ewszystkich właśnie JANA ma taki program fukcjonalny, w którym jest wszystko co niezbędne, czyli spiżarnia przy kuchni, garderoba, przejście z garażu do domku przez dom. Twoja powierzchnia dmku jest tylko o 1.5 mniejsza, więc za ok. 2000 zł/m2 można wykonać taki domek.

Ja mam projekt indywidualny. Starałem się by była i spora garderoba i pomieszczenie techniczne i dodatkowa toaleta i jakoś się udało ale przestronny zbytnio nie jest. Tyle że to tylko dla mnie i dla żony. Dla dziecka (dorosłego już) gdyby ewentualnie musiało z nami zamieszkać mam poddasze do zagospodarowania. Twój projekt jest naprawdę fajny. Myślę że te dodatkowe pomieszczenia baaardzo się przydadzą. Jednak cos za coś. Bedzie to pewnie droższe w realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeliczaj koszty wg cen w Twoim regionie - w sekoncenbud sa podawane srednie dla Polski - wielokroc zawyzone - to do duzych budow i przetargow publicznych bardziej sie stosuje, malo przy domkach jednorodzinnych

 

Dziękuję:yes:. Tak właśnie zrobię. Znam kilka tanich ekip budowlanych, znam się na budowaniu - jestem budowlańcem (inspektorem nadzoru po studiach budowlanych), więc wszystko poprzeliczam. Ale to nie to samo, co kontrolować inne budowy, a budować sobie samemu. Pomimo tego, zawsze ma się jakieś wątpliwości i stąd mój udział w FORUM. Mam nadzieję wymieniać tutaj poglądy i upewniać się w swoich decyzjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję:yes:. Tak właśnie zrobię. Znam kilka tanich ekip budowlanych, znam się na budowaniu - jestem budowlańcem (inspektorem nadzoru po studiach budowlanych), więc wszystko poprzeliczam.

 

masz przewage nad ekipami bo nie dadza Ci ceny z kosmosu skoro umiesz wycenic robote

nie oszyja Cie na robociznie, przypilnujesz aby bledow nie robili itp

 

Ale to nie to samo, co kontrolować inne budowy, a budować sobie samemu. Pomimo tego, zawsze ma się jakieś wątpliwości i stąd mój udział w FORUM. Mam nadzieję wymieniać tutaj poglądy i upewniać się w swoich decyzjach

 

to nie to samo, dokladnie - jednak masz lepsza pozycje startowa niz 90% inwestorow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz przewage nad ekipami bo nie dadza Ci ceny z kosmosu skoro umiesz wycenic robote

nie oszyja Cie na robociznie, przypilnujesz aby bledow nie robili itp

 

Hi, hi,... to prawda :yes: Ostatnio pewna Pani pochwaliła mi się, że płytkarze w łazience o pow. ok. 15 m2, na posadzce położyli jej maty grzejne za cenę - samej robocizny - 2 tys. zł. To jest dopiero zdzierstwo jak ktoś się nie orientuje w cenach. Wykonawcy, bardzo często, jak widzą, że ktoś jest laikiem i się nie zna, to tną budujących się, na cenach ile się da. A tu niestety, jak w przypadku jazdy samochodem, trzeba mieć ograniczone zaufanie i wcześniej dwa razy sprawdzić, niż przepłacić.Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w okolicy wykonanie m2 dachu jak w Twym projekcie to ok 110-140zl na gotowo

a dachu prostego 2 spadowego to 60-90 zl

..

Piszesz o samej tylko robociźnie?? Jestem w ogromnym szoku!

Mam mieć dach czterospadowy, praktycznie taki jak w projekcie Przemyslany M42a z Muratora. Dostałam wycenę - 50 zł za m kw za wszystko: więźba, położenie dachówki, obróbki. Czyli robocizna na gotowo. Ekipa polecana przez znajmomych i z ich relacji dobra ale nie najtańsza czyli u nas mozna znaleźć jeszcze taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz przewage nad ekipami bo nie dadza Ci ceny z kosmosu skoro umiesz wycenic robote

nie oszyja Cie na robociznie, przypilnujesz aby bledow nie robili itp

 

Hi, hi,... to prawda :yes: Ostatnio pewna Pani pochwaliła mi się, że płytkarze w łazience o pow. ok. 15 m2, na posadzce położyli jej maty grzejne za cenę - samej robocizny - 2 tys. zł. To jest dopiero zdzierstwo jak ktoś się nie orientuje w cenach. Wykonawcy, bardzo często, jak widzą, że ktoś jest laikiem i się nie zna, to tną budujących się, na cenach ile się da. A tu niestety, jak w przypadku jazdy samochodem, trzeba mieć ograniczone zaufanie i wcześniej dwa razy sprawdzić, niż przepłacić.Masakra.

Sporo jest takich co to jak zorientują się że masz pojęcie to zrezygnują z roboty :). Lepiej się za wcześnie nie przyznawaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o samej tylko robociźnie?? Jestem w ogromnym szoku!

Mam mieć dach czterospadowy, praktycznie taki jak w projekcie Przemyslany M42a z Muratora. Dostałam wycenę - 50 zł za m kw za wszystko: więźba, położenie dachówki, obróbki. Czyli robocizna na gotowo. Ekipa polecana przez znajmomych i z ich relacji dobra ale nie najtańsza czyli u nas mozna znaleźć jeszcze taniej.

 

tak mam robocizne na mysli:)

za 50 zl to dobry fliziarz sie zastanawia czy plytki klasc na podloge:p

 

dach dachowi nie rowny a i ekipa ekipie rowniez - dowiedz sie czy na pewno z obrobkami, rynnami, jak wykonane obrobki itp zeby Ci pozniej nie zaczeli doliczac

 

moze maja wolny termin i dlatego tak tanio, a moze konkurencja spora - nie wiem i nie mnie oceniac - cena kuszaca - pewnie z racji ze to ekipa pracujaca na czarno....

Edytowane przez face
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaliśmy dokładnie, czy z obróbkami :) Mnie tez to zaskoczyło, bo czytałam o cenach tutaj na forum. Ale i inne ceny robocizny u nas są zdecydowanie niższe. Ekipa być może pracujaca na czarno - tego nie dopytywałam. Bardziej mnie interesowała cena bo ekipa polecana. I tak bede pytać u innych bo to jest dopiero pierwsza oferta. O terminach z nimi nie rozmawiałam ale raczej u nas konkurencja spora i co kawałek ekipy budujące, wykańczajace itp itd. Nasz murarz w grudniu miał zaklepane terminy do czerwca, teraz to może i wiecej wiec tez nie wiem, kiedy my wskoczymy w kolejkę. Ale obiecał, ze postawi to postawi :D

 

Siostra za postawienie domu w stanie surowym (pow. 100 mkw, po podłodze 123 m kw, powierzchnia dachu 160 m kw- dwuspadowy) od fundamentów po dach zapłaciła 20 tys zł. oczywiscie piszę o robociźnie.

Edytowane przez kama33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem bo wyjatki zawsze sie zdazaja

 

u nas 3 lata temu dach 150 m2 robilo 3 znajomych ciesli

 

chcieli 20zl/h a my sie zgodzilismy, dostawali obiady, 2 przerwy platne w ciagu dnia po pol godz

 

dach robili 5 dni na gotowo, wzieli za niego 4000zl, ja i brat jako pomocnicy material mieli pod reka, nie schodzili z dachu prawie wogule

 

w przliczeniu na m2 wyszlo nie cale 30zl

oni zarobili po 1350 zl/tydzien a nas dach kosztowal smieszna cene

 

dodam ze wtedy taki dach wyceniali na ok 50-60 zl/m2

 

oto widoczny kawalek ich pracy po 3 latach ostatnie zdjecie na stronie:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171743-jak-wygl%C4%85da-kapinos-na-czapie-komina

Edytowane przez face
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to z reguly partacze i naciagacze - im lepiej od razu sie przyznac niech spiepszaja zanim popsuja material i nerwy:p

No właśnie nie! Unika się takich fachowców teoretyków bo oni z drobiazgu potrafią zrobić problem. Wiadomo że nie wszystko robi się po książkowemu ale to nie znaczy że źle. Każdy spec ma swoje patenty które się sprawdzają. Taki teoretyk potrafi bez sensu zatruć zycie i wstrzymać pracę bo czegoś na oczy nie widział i nie wie czy to dobre czy też złe. Jak jest normalny to da sobie wytłumaczyć ale nigdy nie wiadomo na kogo sie trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANA to parterowy, niepodpiwniczony domek o pow. 106,5 m2 , bez użytkowego poddasza. Strop drewniany.

http://www.archipelag.pl/rojekty-domow/jana

ten dom nie ma 106,ale 130 metrow

czemu ludzie do kosztow budowy w ogole nie zaliczacie powierzchni nieuzytkowych

przeciez to za darmo sie nie wybuduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie! Unika się takich fachowców teoretyków bo oni z drobiazgu potrafią zrobić problem. Wiadomo że nie wszystko robi się po książkowemu ale to nie znaczy że źle. Każdy spec ma swoje patenty które się sprawdzają. Taki teoretyk potrafi bez sensu zatruć zycie i wstrzymać pracę bo czegoś na oczy nie widział i nie wie czy to dobre czy też złe. Jak jest normalny to da sobie wytłumaczyć ale nigdy nie wiadomo na kogo sie trafi.

 

czyli uwazasz ze inzynier z uprawnieniami to teoretyk??ten ktory ma uprawnienia musial na nie ciezko i dlugo pracowac nastepnie zdac egzamin panstwowy - czesc teoretyczna pisemna i czesc ustna - zastosowanie wiedzy w praktyce

z reguly niejedno juz widzial i wie do czego sie czepiac a co olac, co ma byc po ksiazkowemu a na co ewentualnie oko przymknac

 

majstrowie swoje patenty niech sobie wsadza gleboko w cztery litery i zaczna posiadac choc podstawowa wiedze - bo zazwyczaj po ich patentach na forach sa zale i placze zaczynaja i niech zaczna korzystac z patentu dla nich najlepszego - dobrych zasad panujacych w budownictwie i poradnika majstra budowlanego bo on jest nie tylko dla inzynierow

 

ci majstrowie ktorzy maja o robocie pojecie i pracuja uczciwie nikogo sie obawiac nie musza

 

a ci co kombinuja i zaczynaja naprawiac projekty swymi patentami nie majac pojecia za co sie biora - lepiej niech nadal beda fryzjerami, taksowkarzami i Bog wie kim byli przed 2006 rokiem gdy boom budowlany zrobil z nich "majstrow" i "fachowcow"

 

na budowie rzadzi kierownik nie majster i to kierownik podejmuje decyzje prosze panstwa

majster moze zasugerowac, ewentualnie wskazac co mozna zrobic inaczej, skonsultowac z kierownikiem i czekac na decyzje, dobry majster zawsze zostanie wysluchany, czarodziejom jednak mowimy stop zanim cos zepsuja

 

ot i tyle w temacie:p - uznaje temat za wyczerpany

Edytowane przez face
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ja piszę jak jest, ty jak powinno być. To jest trochę tak jak z mechanikami samochodowymi. Walą młotkiem w auto a właściciel przygląda się przerazony. Są inne sposoby luzowania zapieczonych połączeń i części tylko że dużo bardziej pracochłonne a efekt końcowy jest identyczny, tylko trzeba o tym wiedzieć.

Daję sobie rękę obciąć że nawet najlepsza firma czy fachowiec jak dowie się że będzie robił dla kogoś obeznanego z tematem i to dobrze, zastanowi się trzy razy czy się takiej roboty podjąć. Jak będzie miał wybór pójdzie gdzie indziej. Każdy chce kasę szybko i bez problemów a tu nie wiadomo. Jak się trafi jakiś upierdliwy to gwożdzia nie da się wbić bez pytania "a czego tak?". Takich wszyscy unikają i nie ma znaczenia dobry spec czy zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam dziełkę 10 arów w formie kwadratu. Mam ok. 30 tys. oszczednosci, zamiar wziac kredyt na 200 tys i wybudowac dom w okolicach 90-100 m2 pow. mieszklanej. Bez piwnicy,parter plus poddasz, najprostszy jak tylko można. Jakies opinie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...