Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja wybudowalem znaczy developer mi wybudowal Proton 1 z dachem dwuspadowym i dwoma lukarnami i jestem zadowolony.

To prawda ze czterospadowce sa trudne i drogie w wykonczeniu i materialozerne . Dach dwuspadowy a czterospadowy to prawie 30% wiecej na robociznie i materialach.

No i oczywiscie miejsca mniej aleee ludziom sie podobaja takie dachy i tyle moja zona tez chciala taki na poczatku ale kalkulator i komfort uzytkowania wygraly/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja wybudowalem znaczy developer mi wybudowal Proton 1 z dachem dwuspadowym i dwoma lukarnami i jestem zadowolony.

To prawda ze czterospadowce sa trudne i drogie w wykonczeniu i materialozerne . Dach dwuspadowy a czterospadowy to prawie 30% wiecej na robociznie i materialach.

No i oczywiscie miejsca mniej aleee ludziom sie podobaja takie dachy i tyle moja zona tez chciala taki na poczatku ale kalkulator i komfort uzytkowania wygraly/

Pozdrawiam

 

ile zapłaciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybudowalem znaczy developer mi wybudowal Proton 1 z dachem dwuspadowym i dwoma lukarnami i jestem zadowolony.

To prawda ze czterospadowce sa trudne i drogie w wykonczeniu i materialozerne . Dach dwuspadowy a czterospadowy to prawie 30% wiecej na robociznie i materialach.

No i oczywiscie miejsca mniej aleee ludziom sie podobaja takie dachy i tyle moja zona tez chciala taki na poczatku ale kalkulator i komfort uzytkowania wygraly/

Pozdrawiam

 

i jak to sie ma do domeczkow za 200tys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak to sie ma do domeczkow za 200tys?

 

projekt Proton nie ma nic wspólnego z tanim domem - przypórki, balkony, lukarny itp. Ma być sliczny, ale na pewno nie tani. Niektórzy po prostu mają te pieniądze, i nie ma co sie dziwić, że realizują marzenia. Bardzo jestem ciekawa, po ile takie domy będa na rynku za parę lat...w sumie jak ktos jest młody i nie ma w tej chwili pieniędzy ani zdolności kredytowej, to warto poczekać, aż te w miarę już nowe domy beda na sprzedaż, na pewno będzie taniej niz wybudować, szczególnie, gdy niektóre mody przeminą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boze wiem mnie tez bolalo ale sam bym nie zdzialal wiele dzialka byla droga ale miejsce super i 7km od miasta a projekt coz tani to on nie jest a jak sie niema kuzynow ,szwagrow itd to trzeba zaplacic i to czasami sporo szczegolnie robocizne o materiale nie wspominajac. Dom ma po podlogach 202m2 i jest ogrzewany przez PC .

Coz ja ide do pracy po pieniadze a inni przychodza do mnie po nie tak to chyba dziala. Gratuluje wszystkim ktorym udalo sie taniej zrobic !

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabina i Grzegorz

zdziwienie jest wielkie,bo nawet biorac uwage wielkosc po podlogach i umywanie rak od budowy,cena jest mocno zawyzona

poza tym....no coz....przychodzicie do watku,ktory traktuje o tym jak zbudowac dom za 200 tys i oznajmiacie,ze Wy budujecie za 600.....co chcecie osiagnac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabina i Grzegorz

zdziwienie jest wielkie,bo nawet biorac uwage wielkosc po podlogach i umywanie rak od budowy,cena jest mocno zawyzona

poza tym....no coz....przychodzicie do watku,ktory traktuje o tym jak zbudowac dom za 200 tys i oznajmiacie,ze Wy budujecie za 600.....co chcecie osiagnac?

 

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.Pani jak zwykle zdziwiona.Oni w tym wątku oznajmili prawdę ,która bardzo celnie nawiązuje do tematu.Osiągneli to co mogli osiągnąć.Tak to zrozumiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawa, skad sie wzięły dachy czterospadowe? jakie jest pochodzenie tego rodzaju dachów? czy poza naszym krajem gdzieś się tak buduje? skad sie wzięła ich popularność, pomimo tego, że są nieekonomiczne, bo bardzo pomniejszają pomieszczenia na poddaszu, a sa drogie. zastanawiam sie bardzo nad tym, bo wiekszość moich znajomych oświadcza,ze będą budować tanio dom, bo ich nie stać, po czym kupuja projekt z podwójnym czterospadowym dachem, z maleńkimi pokoikami na poddaszu, w którym chyba będą sie czołgać, bo wszedzie dach...

Ten dach czterospadowy nawiązuje do amerykańskich bungalowów. W Polsce często nawet określa się tak parterowe domy z czterospadowym dachem. Związek Polski z USA jest wszystkim znany i właśnie ci wracający z emigracji i budujący swój dom w Polsce nawiązywali architekturą do amerykańskich domów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie kopertówki i czterospady to dachy z cieplejszych stron, gdzie nie było istotne uniknięcie zalegania mas śniegu, no i nie trzeba było dodatkowego ocieplenia nad częścią mieszkalną, więc duży strych izolujący zamkniętym tam powietrzem, a jeszcze lepiej zapchany na zimę sianem (czyli ze szczytem, w którym były drzwi, i którędy można było to siano włożyć i wyjąć) do niczego się nie przydawał. Żeby nie było, że to jakaś wyłączność - dachy dwuspadowe też się na południu stosuje.

 

A jeszcze takie coś znalazłam w artykule o dachach stromych:

"Dach namiotowy (czterospadowy bez kalenicy) to uproszczony wariant dachu kopertowego, który oferuje jeszcze mniej miejsca pod skosami. Obecnie stosowany jest dosyć rzadko, gdyż łączy mankamenty dachu kopertowego z dość dyskusyjną urodą."

A ja jakość nierzadko spotykam ten typ dachu. Fakt - starannie rozbudowany o lukarny, nieraz na wszystkich połaciach, ale jednak namiotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...