Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Od roku 2008 buduje domek praktycznie samodzielnie jako hobby, pomoc jedynie rodziny i znajomych. Powierzchnia całkowita to około 192 m2, użytkowa 140 m2, dach dwuspadowy, dobre materiały i nie oszczedzam na tym. Koszt do stanu deweloperskiego całości to około 250 tys. bez działki, ale z mediami i całą papierologią.

Tak nawiązując do tematu :)

 

Maly domek można wybudowac za 200 tys., ale samemu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak czytam sobie no i dziwuję skąd porównanie domku z dachem dwuspadowym ze stodołą? Jeszcze nie spotkałem się taką opinią. Każdy buduje na miarę swojej kieszeni oraz wg własnego gustu. Osobiście znam osoby które kierowały się jedynie wyglądem domku a nie funkcjonalnością, oprócz tego ich zawartość portfela była kredytem na 30 lat. Tak więc co kto lubi. Wolę stodołę od kredytu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od roku 2008 buduje domek praktycznie samodzielnie jako hobby, pomoc jedynie rodziny i znajomych. Powierzchnia całkowita to około 192 m2, użytkowa 140 m2, dach dwuspadowy, dobre materiały i nie oszczedzam na tym. Koszt do stanu deweloperskiego całości to około 250 tys. bez działki, ale z mediami i całą papierologią.

Tak nawiązując do tematu :)

 

Maly domek można wybudowac za 200 tys., ale samemu!

 

To wytłumacz to dla potomnych ,że wybudowanie domu za 200 tyś w takim metrażu i z takim zapleczem............jest sztuką nie lada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest sztuką nie lada :)

 

niestety samemu budując odbija się to na innych aspektach - niefinansowych :(

 

Jak to dobrze ,że ktoś taki jak ty potrafi to dobrze zinterpretować.Te "aspekty niefinansowe" to także dodatek do sukcesu , który potencjalny inwestor chce osiągać ,by wybudować swoje "gniazdko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panstwa !

Nikogo tu niechcialem obrazic ani sie na forum wtracac ze swoimi wydatkami !

Po prostu tyle to kosztowalo mnie i tyle. Projekt byl jak dla nas skrojony a marzenia trzeba spelniac jak jest mozliwosc i srodki a budowanie sie przez lata po gospodarsku lub z pomoca rodzinny hmm nikt za darmo nie bedzie robil od tego sa firmy.

Pozdrawiam i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam MASAKRA to my za tą sumę dom wybudowaliśmy,ale ten pan już z bankiem przez cale życie żyl będzie:sick:

 

Różnie. W pewnych regionach to nie jest wysoka cena za ar. Np. 7 km od Krakowa, to by mniej więcej pasowało. Bliżej jest drożej :(. Większe miasto to oczywiście większe możliwości zarobienia na dom, więc nie przesądzałbym kto dłużej będzie żył z bankiem.

 

A kwota wydana na budowę rzeczywiście jest spora, choć dosyć podobna do kupna domu od dewelopera + wykończenie w podobnym standardzie lub kupno gotowego urządzonego domu. Co tylko wskazuje, że marże w tej branży nadal są duże ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabina i Grzegorz spoko, tyle że chyba wątki pomyliliście, widzę że jesteście obecni na wątku o projekcie i tam wasze kalkulacje na pewno się komuś przydadzą, o kosztach budowy możecie też napisać np. w wątku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?135721-Ile-kosztuje-dom pytanie zadane przez redakcje wątek bardzo ogólny, jest przyklejony wiec trudno go przegapić w sondażach. Natomiast tu rozmawiamy o tym jakie domki da się wybudować za 200 lub ludzie którzy wybudowali za tyle dzielą się swoim doświadczeniem.

A co do dachów czterospadowych oprócz kiepskiej powierzchni użytkowej mają jeszcze jeden mankament- jeśli nie dorobi się lukarn jest się skazanym wyłącznie na okna dachowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padlo pytanie to poszla odpowiedz za ile wybudowaliscie za tyle ! Pewnie nikt nie chce przeplacac ale co zrobic ceny sa jakie sa. Ja osobiscie podziwiam

takich co sami wszystko robia i buduja male lub wieksze domki za swoje lub pozyczone. Tylko jest tez druga strona; po pracy na budowe w urlop na budowe itd . a gdzie czas

na inne sprawy ,zona dzieci . Kazdy wybiera taki wariant na ktory go stac lub co gorsza nie i zadluza sie po uszy . Mnie bylo stac to zrobilem jak zrobilem a gdy by bylo stac na wiecej to i dom wiekszy i basen i sluzba by sie przydala . Na szczescie kredytu nie bralem i nie wezme. Robie dla siebie na szczescie a nie dla bankuuu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie kopertówki i czterospady to dachy z cieplejszych stron, gdzie nie było istotne uniknięcie zalegania mas śniegu, no i nie trzeba było dodatkowego ocieplenia nad częścią mieszkalną, więc duży strych izolujący zamkniętym tam powietrzem, a jeszcze lepiej zapchany na zimę sianem (czyli ze szczytem, w którym były drzwi, i którędy można było to siano włożyć i wyjąć) do niczego się nie przydawał. Żeby nie było, że to jakaś wyłączność - dachy dwuspadowe też się na południu stosuje.

 

A jeszcze takie coś znalazłam w artykule o dachach stromych:

"Dach namiotowy (czterospadowy bez kalenicy) to uproszczony wariant dachu kopertowego, który oferuje jeszcze mniej miejsca pod skosami. Obecnie stosowany jest dosyć rzadko, gdyż łączy mankamenty dachu kopertowego z dość dyskusyjną urodą."

A ja jakość nierzadko spotykam ten typ dachu. Fakt - starannie rozbudowany o lukarny, nieraz na wszystkich połaciach, ale jednak namiotowy.

 

namiotowy, faktycznie, trafna nazwa. ale własnie jest teraz bardzo często spotykany, a mnie na palcach mozna policzych nowe domy z dachami dwusadowymi. Kiedyś dom miał zawsze własnie taki dach, nawet w rysunkach dzieci, a teraz mówią "stodoła".....no no, jak to architektura do przodu poszła, dachy namiotowe...ja tak z sarkazmem, bo w mojej okolicy tylko czterospadowe się liczą, jak ktoś ma dwuspadowy to własnie od stodół go wyzywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/3 czy 1/4 kosztow SSZ czy SSO to robocizna:p

 

teraz na powaznie jesli szacujesz ze SSZ wyniesie u Ciebie 34% kosztow calkowitych to albo chcesz zbudowac z gliny do tego wszystko sam

albo inaczej czyli dysponujesz kwota 400 tys zl na projekt do wykonania za 300 tys czyli bedziesz bardzo duzo inwestowal w wykonczeniowke i bajery typu reku, PC, solary, kominek lux pikne i drogie plytki itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/3 czy 1/4 kosztow SSZ czy SSO to robocizna:p

 

teraz na powaznie jesli szacujesz ze SSZ wyniesie u Ciebie 34% kosztow calkowitych to albo chcesz zbudowac z gliny do tego wszystko sam

albo inaczej czyli dysponujesz kwota 400 tys zl na projekt do wykonania za 300 tys czyli bedziesz bardzo duzo inwestowal w wykonczeniowke i bajery typu reku, PC, solary, kominek lux pikne i drogie plytki itp

 

dom o pow 120 mkw myśle sie zmieścić za ssz do 100tys a 200 na wykończenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja zartowalem sobie wybacz:)

 

pisales ze jestes stolarzem, wiec stolarke zewn zrobisz sam, szklenie musisz zakupic, ono jest drogie - jednak na pewno masz dojscia i rabaty, masz zapewne dostep do taniego drewna itp

 

oczywiscie ze jesli duzo prac wykonasz sam to w stosunku do kosztow budowy calego domu z wykonczeniem SSZ wyniesie Ciebie ok 35-40% i jest to mozliwe jednak przy warunku Ty sam duzo a ekipy gdzie Ty nie poradzisz badz ekipy b tanie

 

jesli buduje sie ekipami to udzial SSZ w stos do SD to wlasnie ok 50%

 

wykonales kalkulacje i jest ona poprawna dla Twych zalozen:)

 

dla 120 m2:

 

material ok 70 tys na SSO

ok 30 tys robocizna na SSO, przy zalozeniu ze sam wykonasz pare prac

stolarka nie wiem

 

200 tys przewidujesz na wykonczenie, biorac pod uwage Twoj zawod to i umeblujesz spokojnie w tej kwocie:)

 

reasumujac 300 tys na prosty brylowo domek o pow podlog 120 m2 wystarczy na luzie:)

Edytowane przez face
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...