Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ale ja zartowalem sobie wybacz:)

 

pisales ze jestes stolarzem, wiec stolarke zewn zrobisz sam, szklenie musisz zakupic, ono jest drogie - jednak na pewno masz dojscia i rabaty, masz zapewne dostep do taniego drewna itp

 

oczywiscie ze jesli duzo prac wykonasz sam to w stosunku do kosztow budowy calego domu z wykonczeniem SSZ wyniesie Ciebie ok 35-40% i jest to mozliwe jednak przy warunku Ty sam duzo a ekipy gdzie Ty nie poradzisz badz ekipy b tanie

 

jesli buduje sie ekipami to udzial SSZ w stos do SD to wlasnie ok 50%

 

wykonales kalkulacje i jest ona poprawna dla Twych zalozen:)

 

dla 120 m2:

 

material ok 70 tys na SSO

ok 30 tys robocizna na SSO, przy zalozeniu ze sam wykonasz pare prac

stolarka nie wiem

 

200 tys przewidujesz na wykonczenie, biorac pod uwage Twoj zawod to i umeblujesz spokojnie w tej kwocie:)

 

reasumujac 300 tys na prosty brylowo domek o pow podlog 120 m2 wystarczy na luzie:)

 

wiesz może ile kasują za przyklejenie płyt z wycekolowaniem? materiał mój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdziwy.arnika - osiedle jest ładne, również po wybudowaniu, co nie zawsze się zdarza. Ale zaciekawił mnie opis:

 

"Na oknach zostaną zamontowane cyfrowe czujniki ruchu i bariery podczerwieni na oknach, które będą chroniły przed wejściem niepowołanych osób do mieszkania. Całe mieszkanie można obsługiwać przy użyciu komputera w domu, w pracy lub na urlopie. Wejście na osiedle będzie możliwe jedynie po przejściu przez skaner linii papilarnych, a całe teren będzie stale monitorowany."

 

Hmmm... rozumiem, że bezpieczeństwo jest ważne, ale to już jakaś obsesja (podobnie jak Marina Mokotów). Tę obsesję izolacji widać w architekturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla nowoczesnego(w pelnym tego slowa znaczeniu,nie mylic ze slowem wspolczesne)budownictwa,nazwa stodola ma bardzo pozytywny wydzwiek

 

zobaczcie to genialne osiedle w lomiankach

http://www.muratorplus.pl/inwestycje/inwestycje-mieszkaniowe/nowoczesne-osiedle-w-podwarszawskich-omiankach_62394.html

 

Ale bez urazy te domy wyglądają serio jak stodoły. Nie wszystkie domy z dachem dwuspadowym muszą tak wyglądać. Uważam, że domy proste są ładne, ekonomiczne, prostsze i szybsze w budowie. Jest trochę projektów do wyboru, choć nie ukrywam jest teraz moda na namiotowe i takich jest multum. Cóż mi po wyglądzie jeśli mieszkać w czymś takim ciężko, a i kasy wyłożyć trzeba o wiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie,ale to chyba wlasnie wynika z zapotrzebowania rynku i raczej bedzie z tym coraz gorzej

smutna prawda o spoleczenstwie

 

Tylko czy to prawda o kupujących/budujących takie domy (słowem niski poziom zaufania, wysoki poziom lęku), czy o hmmm... otoczeniu społecznym, w jakim powstają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz off topic czy zasypanie fundamentów piaskiem jest podobne kosztem do wylania stropów nad piwnicą? Ktoś mi namieszał w głowie i mam wątpliwości czy nie robić piwnicy.

 

moze byc a nie musi

 

piwnica to nie tylko dodatkowy strop, ale takze glebsze fundamenty czyli wiecej materialu na sciany, wiecej robot ziemnych no i niestety droga izolacja przeciwwodna, dochodzi rowniez termiczna

 

poszukaj na forum jest sporo tematow dotyczacych piwnic

Edytowane przez face
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na oknach zostaną zamontowane cyfrowe czujniki ruchu i bariery podczerwieni na oknach, które będą chroniły przed wejściem niepowołanych osób do mieszkania. Całe mieszkanie można obsługiwać przy użyciu komputera w domu, w pracy lub na urlopie. Wejście na osiedle będzie możliwe jedynie po przejściu przez skaner linii papilarnych, a całe teren będzie stale monitorowany."

 

to po prostu porazka...mega asymilacja...

 

moj kolega mieszkal w krk na takim osiedlu tyle ze blokow powiedzmy gdy chcielismy go odwiedzic to on to musial zglaszac strozowi z imienia i nazwiska wraz z grupa osob, gdy sie zjawilismy stroz dzwonil do kolegi o potwierdzenie odwiedzin choc mial nas na liscie gosci, po czym wszyscy wylegitymowani wpisywali sie na liste wraz z godzina przyjscia i drugi raz wpis na liste przy wyjsciu wraz z godzina, spisywane byly takze nr rejestracyjne samochodow, zenada... dodam ze gdy przeszlismy stroza to samo nas czekalo juz w bloku u recepcjonisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc a nie musi

 

piwnica to nie tylko dodatkowy strop, ale takze glebsze fundamenty czyli wiecej materialu na sciany, wiecej robot ziemnych no i niestety droga izolacja przeciwwodna, dochodzi rowniez termiczna

 

poszukaj na forum jest sporo tematow dotyczacych piwnic

 

Fundament mam 1,45 a teren ze spadkiem ok. 70 cm wgłąb działki, więc i tak podniosę. Czytałem na forum, ale co przypadek to kilka opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundament mam 1,45 a teren ze spadkiem ok. 70 cm wgłąb działki, więc i tak podniosę. Czytałem na forum, ale co przypadek to kilka opinii.

 

ale jesli masz zamiar podnosic teren to lawe wykop wglab az do momentu gdy pojawi sie dobry grunt do posadowienia

nie wiem jak masz w projekcie ale moze wyjsc tak ze w jednym miejscu wykopiesz na 1,2m a w innym np tylko na 0,5 m a reszte nadsypiesz

gdybys chcial piwnice to doloz po ok 1,2 m wszedzie wiecej kopania, w dodatku jak masz grunt gliniasty to zrobisz sobie basen i klopot na glowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tego się obawiam. Chyba jednak zostanę przy pierwszej opcji. Dzięki.

 

jesli piwnica bedzie przydatna i potrzebna to nie rezygnuj latwo i przemysl wszystko + wez geologa aby zrobil badaniai pogadaj z sasiadamio gl zwierciadla wody gruntowej

 

jesli piwnica niepotrzebna badz potrzebna na graty to lepiej postawic budynek gospodarczy i miec spokoj od wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze sprawdzonego źródła, że woda jest na gł. ok. 1m. U mnie jak kopałem to latem nie było nic, jest wiosną przy roztopach.

 

z woda jest loteria i tyle

 

u nas wody gruntowej nie bylo wyzej jak 1,5 do 2 m wglab gruntu przez ponad 20 lat - sasiad ma stara studnie dla wody do rabatkow

 

od roku woda jest jakies 0,5 m pod powierzchnia gruntu, a w czerwcu i lipcu 2010 woda u niego w studni byla na rowni z gruntem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja zartowalem sobie wybacz:)

 

pisales ze jestes stolarzem, wiec stolarke zewn zrobisz sam, szklenie musisz zakupic, ono jest drogie - jednak na pewno masz dojscia i rabaty, masz zapewne dostep do taniego drewna itp

 

oczywiscie ze jesli duzo prac wykonasz sam to w stosunku do kosztow budowy calego domu z wykonczeniem SSZ wyniesie Ciebie ok 35-40% i jest to mozliwe jednak przy warunku Ty sam duzo a ekipy gdzie Ty nie poradzisz badz ekipy b tanie

 

jesli buduje sie ekipami to udzial SSZ w stos do SD to wlasnie ok 50%

 

wykonales kalkulacje i jest ona poprawna dla Twych zalozen:)

 

dla 120 m2:

 

material ok 70 tys na SSO

ok 30 tys robocizna na SSO, przy zalozeniu ze sam wykonasz pare prac

stolarka nie wiem

 

200 tys przewidujesz na wykonczenie, biorac pod uwage Twoj zawod to i umeblujesz spokojnie w tej kwocie:)

 

reasumujac 300 tys na prosty brylowo domek o pow podlog 120 m2 wystarczy na luzie:)

 

licze tak fundamenty 5000zł pustaki sciany zew 10000zł pustaki wewnetrzne 5000zł strop 5000zł na dach też licze 5000zł okna drzwi zew 10000zł plus robocizna 30tys co myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...