Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a jaki ty masz dom bo zapomniałem?

 

z poddaszem uzytkowym 130 m2 podlog

 

info strona 9 i 44 tego watku

 

polecam rowniez dziennik Zielony ogrod

 

licz 2tys zl/m2 powierzchni podlogi i na luzie domek prosty z dachem 2 spadowym postawisz i wykonczysz

Edytowane przez face
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

również zastanawiam sie na budową małego domku ok 100m (zachodniopomorskie) jestem za parterem, żona mysli o poddaszu,

koszt najlepiej 200-250tys, bez pracy własnej, ewentualnie malowanie, panele,

działka mała 600m,( więc raczej z poddaszem) ogrodzona, bez mediów, ale przy ulicy, wszystko blisko,

gotówka 40tys, kredyt max 250, ale czytam i czytam i zapał opada,

najbardzie by mi odpowiadał dom forumowiczki zielony ogród, fajny i tani, ale musze miec 3 sypialnie (dwójka dzieciaczków)

czekam na geodete, zobaczymy co powie,wtedy zacznie się szukanie projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

również zastanawiam sie na budową małego domku ok 100m (zachodniopomorskie) jestem za parterem, żona mysli o poddaszu,

koszt najlepiej 200-250tys, bez pracy własnej, ewentualnie malowanie, panele,

działka mała 600m,( więc raczej z poddaszem) ogrodzona, bez mediów, ale przy ulicy, wszystko blisko,

gotówka 40tys, kredyt max 250, ale czytam i czytam i zapał opada,

najbardzie by mi odpowiadał dom forumowiczki zielony ogród, fajny i tani, ale musze miec 3 sypialnie (dwójka dzieciaczków)

czekam na geodete, zobaczymy co powie,wtedy zacznie się szukanie projektu

 

z poddaszem lepiej i to zależy ile masz gótówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kilka podobnych projektów z trzema sypialniami.

np. ten:

http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/443-irys_b-10-18.html

bardzo mi sie podobał, ale nie odpowiadał mi układ pomieszczeń względem stron świata (to dla mnie wazne ze wzgledu na połączenie domu z ogrodem i z lasem, który mam na działce)

mozna go wybudować bez garażu, a garaz za parę lat. na upartego mozna nawet z tego trójkatnego wypustu zrezygnować, kuchnia i tak jest wielka.

stoi taki niedaleko, ma troche inna kolorystykę elewacji, jest po prostu sliczny.

jak zmieści wam sie na działce parterówka, to w zyciu mały pietrowy - pietro podkresla ciasnotę, miałam tak przez 13 lat, nigdy wiecej piętra. i te małe dzieci latajace po schodach... pomijając schody, drogie ocieplenia poddasza, pietro to druga łazienka, a to poważne koszty. Jak sie ma 250 tys. to druga łazienka jest zbytkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo jest ładnych, parterowych domków z trzema sypialniami, dwuspadowym dachem. Prostych i w miarę tanich do wykonania. Widziałam dom z poddaszem niecałe 100 m kw powierzchni użytkowej i 120 po podłodze. Dla mnie okropna ciasnota, brak przestrzeni. W pokojach na górze nie ma szans na postawienie szafy, na parterze tez miejsca na nią nie ma. Zdecydowanie bardziej funkcjonalne - moim zdaniem- są pod tym wzgledem parterówki. Niestety - ja potrzebuję 4 sypialnie, a takich parterówek jak na lekarstwo. A już z dwuspadowym dachem całkowity brak :( Stąd mój dom będzie miał czterospadowy dach i popłynę w kosztach :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - ja potrzebuję 4 sypialnie, a takich parterówek jak na lekarstwo. A już z dwuspadowym dachem całkowity brak :( Stąd mój dom będzie miał czterospadowy dach i popłynę w kosztach :(

 

dogadaj sie z biurem projektowym i na etapie adaptacji niech architekt przeprojektuje dach na dwuspadowy, pomysli o ewentualnej adaptacji strychu itp

jesli budynek wizualnie bedzie dobrze wygladal z dachem 2 spadowymto problem z glowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kilka podobnych projektów z trzema sypialniami.

np. ten:

http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/443-irys_b-10-18.html

bardzo mi sie podobał, ale nie odpowiadał mi układ pomieszczeń względem stron świata (to dla mnie wazne ze wzgledu na połączenie domu z ogrodem i z lasem, który mam na działce)

 

na etapie adaptacji mozna robic lustrzane odbicia projektu wtedy mozna dostosowac uklad wnetrza do wlasnych upodoban i uwarunkowan dzialkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zmieści wam sie na działce parterówka, to w zyciu mały pietrowy - pietro podkresla ciasnotę, miałam tak przez 13 lat, nigdy wiecej piętra. i te małe dzieci latajace po schodach... pomijając schody, drogie ocieplenia poddasza, pietro to druga łazienka, a to poważne koszty. Jak sie ma 250 tys. to druga łazienka jest zbytkiem.

 

A ja polecam parterowy z poddaszem użytkowym ...

 

Sami na taki się zdecydowaliśmy (projekt i opis w moim podpisie) i uważam że właśnie dom z poddaszem użytkowym to właśnie to. Poddasze może być używane jako wielki strych , magazyn , a w przypadku dzieci dużo "pierdół" się uzbiera a w przyszłości można na poddaszu zrobić pokój dla gości , sypialnie lub co się zechce ...

 

My na razie będziemy mieli tylko dół (razem z garażem około 125m2) a góra (około 60m2) będzie slużyła jako strych , ale w przyszłości można wykonać adaptację poddasza i zrobić sobie tam jeszcze trochę pokoi ;)

 

Wiem coś o tym bo mam dwójkę dzieci i wiem ile pierdół się zbiera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dogadaj sie z biurem projektowym i na etapie adaptacji niech architekt przeprojektuje dach na dwuspadowy, pomysli o ewentualnej adaptacji strychu itp

jesli budynek wizualnie bedzie dobrze wygladal z dachem 2 spadowymto problem z glowy

 

Mam projekt indywidualny i niestety, nie da sie zrobic dachu dwuspadowego. Dach będzie najprostszy z możliwych ale nie dwuspadowy. Dom z czterema sypialniami, garazem i dachem dwuspadowym wychodzi bardzo długi - ponad 20 metrów.

W moim parterowym też będzie strych czyli miejsce na rupiecie. Miejsca o wysokości ponad 1,9m wychodzi ponad 30 m kw. Nawet pokój da się w ostatecznosci zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach będzie najprostszy z możliwych ale nie dwuspadowy. Dom z czterema sypialniami, garazem i dachem dwuspadowym wychodzi bardzo długi - ponad 20 metrów.

 

ciekawe bardzo, domek ma swoje gabaryty(szer i dl) i te gabaryty przykrywasz dachem, nie wazne 2 spadowym czy 4

dach dwuspadowy nie wydluzy Twego budynku

 

jakie wymiary budynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...