Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ja polecam parterowy z poddaszem użytkowym ...

 

Sami na taki się zdecydowaliśmy (projekt i opis w moim podpisie) i uważam że właśnie dom z poddaszem użytkowym to właśnie to. Poddasze może być używane jako wielki strych , magazyn , a w przypadku dzieci dużo "pierdół" się uzbiera a w przyszłości można na poddaszu zrobić pokój dla gości , sypialnie lub co się zechce ...

 

My na razie będziemy mieli tylko dół (razem z garażem około 125m2) a góra (około 60m2) będzie slużyła jako strych , ale w przyszłości można wykonać adaptację poddasza i zrobić sobie tam jeszcze trochę pokoi ;)

 

Wiem coś o tym bo mam dwójkę dzieci i wiem ile pierdół się zbiera ;)

 

tego co piszesz wynika, że twój dom będzie większy niz 120 m2 - wiec to zupełnie inna bajka. Mówimy o małych (ponizej 120M2) domach za 200-250 tys. Tu nie ma pieniędzy na "pierdoły", pokoje dla gości, magazyny itp. Tu trzeba zamieszkać za mozliwie najnizsza kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Wiem coś o tym bo mam dwójkę dzieci i wiem ile pierdół się zbiera ;)

 

Ja mam trójkę dzieci, a pierdoły nauczyłam sie wyrzucać. Koniec z trzymaniem ubrań - bo może sie przydadzą. Oddaję koleżankom, biednym, wrzucam do PCK ale nie trzymam. Pozbyłam sie wszystkich wózków, chodzików, zbędnych materacy itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe bardzo, domek ma swoje gabaryty(szer i dl) i te gabaryty przykrywasz dachem, nie wazne 2 spadowym czy 4

dach dwuspadowy nie wydluzy Twego budynku

 

jakie wymiary budynku?

Źle napisałam - gotowe projekty są dłuuuugie ;). Mój dom ma prawie 14 m na 18 m. To już z garażem. Przeliczaliśmy dwuspad - nie wychodzi wiele mniejsza powierzchnia. Więcej będzie tylko wykończenia. A względy etstyczne przy takich wymiarach domu nieporównywalne ;) Wydaje mi sie, ze dach dwyspadowy wyglada ładnie tylko na mniejszej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec z trzymaniem ubrań - bo może sie przydadzą. Oddaję koleżankom, biednym, wrzucam do PCK ale nie trzymam. Pozbyłam sie wszystkich wózków, chodzików, zbędnych materacy itp itd

 

dokladnie:)

 

nie tylko dzieciecych rzeczy,tylko wogule wszystkiego

u nas w starym domu tylko dorzucalismy na strych bo sie przyda...i w koncu przydalo sie posprzatac strych bo caly byl gratami zawalony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałam - gotowe projekty są dłuuuugie ;). Mój dom ma prawie 14 m na 18 m. To już z garażem. Przeliczaliśmy dwuspad - nie wychodzi wiele mniejsza powierzchnia. Więcej będzie tylko wykończenia. A względy etstyczne przy takich wymiarach domu nieporównywalne ;) Wydaje mi sie, ze dach dwyspadowy wyglada ładnie tylko na mniejszej powierzchni.

 

zdecydowanie byl by zbyt ciezki wizualnie przy tych wymiarach budynku

 

na 4 spadowym beda straty z dachowki docinanej na kalenice skosna (czesto udaje sie ja wykorzystac do kosza przy lukarnach) i wiekszy koszt gasiorow, za to odpada dachowka narozna i narozne okucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie byl by zbyt ciezki wizualnie przy tych wymiarach budynku

 

na 4 spadowym beda straty z dachowki docinanej na kalenice skosna (czesto udaje sie ja wykorzystac do kosza przy lukarnach) i wiekszy koszt gasiorow, za to odpada dachowka narozna i narozne okucie

 

co myślisz o projekcie aga z archipelagu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a moze taki domek?? http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/wszystkie-projekty/S-GL-508-Rafaello,577.html mam w planach taki budowac i mysle ze jest w miare prosty w budowie bez udziwnien, a pomieszczenie sa calkiem spoko

 

Wygląda spoko, i faktycznie bez udziwnień. Rozmiar rozsądny - powodzenia w budowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a moze taki domek?? http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/wszystkie-projekty/S-GL-508-Rafaello,577.html mam w planach taki budowac i mysle ze jest w miare prosty w budowie bez udziwnien, a pomieszczenie sa calkiem spoko

 

Pomieszczenia są "spoko" bo w końcu po podłodze domek ma az 185 m kw. wiec całkiem mały to on nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie, jestem na samym poczatku misji pt czy jest sens porywac sie na budowe domu za 200-250tys,

widze,ze bedzie cieżko , jezeli sam nie bede budował,

moja znajoma wybudowała dom 160m2 z połamanym dachem pod klucz za 320tys, ogrzewanie kominek z płaszczem i gaz, dół fajny, ale skosy na górze mnie załamały

 

http://www.dobredomy.pl/projekt/apolonia

 

dlatego sobie wymysliłem,ze biorąc te same ekipy to domek 100-120m z dwuspadowcem uda sie za 250

Edytowane przez pac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie, jestem na samym poczatku misji pt czy jest sens porywac sie na budowe domu za 200-250tys,

widze,ze bedzie cieżko , jezeli sam nie bede budował,

moja znajoma wybudowała dom 160m2 z połamanym dachem pod klucz za 320tys, ogrzewanie kominek z płaszczem i gaz,

dlatego sobie wymysliłem,ze biorąc te same ekipy to domek 100-120m z dwuspadowcem uda sie za 250

 

i tego sie trzym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie, jestem na samym poczatku misji pt czy jest sens porywac sie na budowe domu za 200-250tys,

widze,ze bedzie cieżko , jezeli sam nie bede budował,

moja znajoma wybudowała dom 160m2 z połamanym dachem pod klucz za 320tys, ogrzewanie kominek z płaszczem i gaz,

 

http://www.dobredomy.pl/projekt/apolonia

 

dlatego sobie wymysliłem,ze biorąc te same ekipy to domek 100-120m z dwuspadowcem uda sie za 250

 

ja tez mam zamiar budować ale myśle o domku z poddaszem uzytkowym do 120mkw szacuje na budowe 250-300tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wasza dyskusja jest bardzo fascynująca i nie chcąc zakładać nowego wątku podłączam się pod pytanie tylko z kwotą 500 tys. i metrażem 160 metrów pow. użytkowej - czy w tej kwocie zupełny laik jakim jestem wybuduje, wykończy, zagospodadruje 800 metrową działkę z płotem. Standard średni. Wybierając oczywiście nieskomplikowany projekt.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...