Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pisałam tu kiedys, ze dostałam wycenę na robocizne dachu. Firma ponoć jedna z lepszych u mnie w okolicy, ale też - wg opinii tych którzy już budowali - droga. Otóż oni chcą mi postawić dach za 50 zł za m kw. Wszystko - więźba, położenie dachówki, wykończenia. Czytałam tutaj na forum, ze za taką robotę w iinych częściach Polski wołają 80-100 zł za mkw. Moze tu leży pies pogrzebany ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym probowal sam bylem w podobnej sytuacji finansowej z tym ze dzialke mialem i belit kupiony kilka lat wczesniej no i musze dodac ze jestem budowlancem wiec 90% zrobilem sam ale w koncu od czego szfagier :) jestem teraz na etapie insalacji co i zlizam sie do polowy kwoty wymienionej przez ciebie wiec sam widzisz ze mozna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kase sobie chciec moze a dostanie gdy nie narobi problemow

 

nie ma takich co sie gwozdzie czepiaja, co najwyzej ilosci badz wymiaru

 

znajacy sie na robocie, ten dobry nie unika zadnego zlecenia - bo niby dlaczego skoro je wykona poprawnie

 

Dzięki face za wsparcie. Widzę,że rozumiesz o co mi chodziło. Dokładnie tak jest z tymi fachowcami jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałam że same papiery 10 tys tylko że papiery plus przyłącza czyli rura z woda i kabel z prądem. nie wierzę że da się za mniej. anetina też podała podobne koszty. u nas działki po 10 zł za metr też były ale tam gdzie wrony zawracają i bez żadnej komunikacji. wszyscy piszą o dużym wkładzie pracy własnej ale co to znaczy? murujemy sami, kryjemy, robimy wylewkę , instalacje? udaje się nielicznym. mam pytanie komu udało się zbudować dom z dużym wkładem pracy własnej ale bez pomocy ojca, teścia, brata, kuzyna itd.znam jeden przypadek budowy poniżej 200 tys. ale pomagali ojciec i teść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie nie będę mówić, że się nie da bo jestem zazdrosna, że komuś się udało. tylko nie miałem tego szczęścia że mogłam liczyć na pomoc kogoś z rodziny.

msdracula a możesz napisać ilu tysięczne miasto, cena tylko zazdrościć. w moim mieście nie ma działek poniżej 100 zł/ metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałam że same papiery 10 tys tylko że papiery plus przyłącza czyli rura z woda i kabel z prądem. nie wierzę że da się za mniej. anetina też podała podobne koszty. u nas działki po 10 zł za metr też były ale tam gdzie wrony zawracają i bez żadnej komunikacji. wszyscy piszą o dużym wkładzie pracy własnej ale co to znaczy? murujemy sami, kryjemy, robimy wylewkę , instalacje? udaje się nielicznym. mam pytanie komu udało się zbudować dom z dużym wkładem pracy własnej ale bez pomocy ojca, teścia, brata, kuzyna itd.znam jeden przypadek budowy poniżej 200 tys. ale pomagali ojciec i teść.

 

 

mam działkę przy drodze publicznej, asfaltowej - na wsi

teren mocno zabudowany :)

mieszkamy na styku dwóch wsi :)

z jednej strony jest sąsiad, z drugiej jeszcze nie ma

 

gdy pobliska trasa jest zablokowana, wypadek, przed domem mamy większy ruch

 

10 zł - bo facetowi nie zależało na cenie, a poza tym działka długa, więc inna cena nie wchodziła w rachubę :)

 

duży wkłąd własny - u nas:

sami fundamenty - koparka tylko wykopała fundamenty

ściany murarz

strop, schody sami

ekipa wieźbę - my sami deskowanie, papa

ekipa blachę

kominy ponad ściany sami

 

elektryk był

hydraulik był

 

tynki, gładzie, malowanie, podłogi - wylewki, płytki, panele - sami

antresola sami, strych sami

 

ocieplenie dachu i na zewnątrz sami

 

sami - głównie mój tato - bez kosztów płacowych - mamy komu dziękować, maż, ja, mama - do opieki nad wnukiem, sprzatanie

 

oprócz tego momentami pomagali wujkowie - koszty więc minimalne

 

i dało radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli u ciebie Anetina w budowie była zaangażowana duża część rodziny. nasza sytuacja była inna. SSZ narodziny dziecka czyli ja jestem uziemiona w domu bo z nikim nie zostawię 2 miesięcznego dziecka. dziadkowie i babcie pracują więc nie mam z kim zostawić dziecka jak jest większe. mój mąż pracuje w weekendy i święta. wujkowie w innym mieście i w takim wieku że do łopaty ich nie zagonię.każdy ma inną sytuację.

napiszę jeszcze raz komu udała się taka sztuka bez pomocy rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie poczytać, że są tacy, którym udaje się zmieścić w kwocie 200tys.

Ja zakładałem 250 tyś. Działka za darmo od rodziców, ale musiałem ponieść koszty podziału działki i notarialne.

Na dzień dzisiejszy wydaliśmy około 290 tyś a jeszcze sporo przed Nami.

Do zrobienia całe zagospodarowanie terenu, a więc koszt niemały. Poza tym w środku dół w zasadzie umeblowany i skończony ale trzeba zrobić schody(na razie jest beton) i zrobić poddasze. W tej chwili jest ocieplenie 30cm wełny plus zrobiony kompletnie stelaż. Wszystko czeka aż znajdę czas.

Na elewacji został do położenia tynk. Jest ocieplona i zagruntowana, ale tynk też sporo kosztuje.

Większość prac wykonana we własnym zakresie. Czasem pomagał młodszy brat, a przy wymianie gruntu i elektryce udzielali się koledzy.

Ekipy na działce to:

Koparka z ciężarówką do wymiany gruntu i wywiezienia ziemi 500m dalej

Dach w całości

Obłożenie kominów klinkierem

tynki

wylewki

podłączenie kotłowni.

 

Podczas budowy zmieniliśmy grubości materiałów izolacyjnych, a dom "bez fajerwerków".

Co prawda w bryle domu jest garaż, ale czy aż tyle on kosztuje?

Powodzenia życzę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już napisałam - budując kompletnie samumu, czyta: sam mąż, facet - nie zbuduje domu w pół roku

ale zajmie mu to powiedzmy ze 2 lata

 

więc i koszty się rozkładają czasowo

 

u mnie rodzice też pracują i pracowali

mąż pracował i w weekendy

dziecko trochę starsze, bo jak ruszyły fundamenty miał 5 lat

 

więc czasowo nie można było siedzieć całymi dniami na budowie

 

ps. poza tym dziadkowie, wujkowie tez w innym mieście - bawiąc się w szczegóły :)

 

więc to nie jest tak, ze pół roku każde z nas przesiedziało dzień w dzień na budowie

nie, robiło się wieczorami, po pracy, rankiem, przed pracą, w niedzielę wolną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałam że same papiery 10 tys tylko że papiery plus przyłącza czyli rura z woda i kabel z prądem. nie wierzę że da się za mniej. anetina też podała podobne koszty. u nas działki po 10 zł za metr też były ale tam gdzie wrony zawracają i bez żadnej komunikacji. wszyscy piszą o dużym wkładzie pracy własnej ale co to znaczy? murujemy sami, kryjemy, robimy wylewkę , instalacje? udaje się nielicznym. mam pytanie komu udało się zbudować dom z dużym wkładem pracy własnej ale bez pomocy ojca, teścia, brata, kuzyna itd.znam jeden przypadek budowy poniżej 200 tys. ale pomagali ojciec i teść.

 

ale co to ma do tego kto pomagał? moi rodzice jak budowali dom to pomagało całe mamy rodzeństwo i taty brat, nie było to cały czas, ale jak była jakaś większa robota to przyjeżdżali pomóc, z kolei jak wujek budował dom to pomagał tata...

nie wiem czy tak nielicznym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa...i też mam małe dziecko..fakt nie 2 miesięczne, ale prawie 6 miesięczne tylko tutaj liczę na pomoc mamy np. jak będzie trzeba jechać coś załatwić czy coś pomóc.

bezsensu rozliczać kogoś, że pomagał tato czy brat, jaki to ma cel? wniosek jest po prostu jeden: jesli chcesz wybudować dom tanio, nie wybudujesz go szybko

a jak chcesz szybko no to już to kosztuje...

u mnie dużo zrobi mąż i tu moja duża oszczędność, tylko nie wiem dlaczego niektórych tak bardzo razi i przeszkadza, że ktoś komuś pomaga czy robi coś sam i buduje tanio :rolleyes::rolleyes:

 

Kasia widzę, że w kwestii papierologii już wyjaśniłaś i z tym akurat już się zgadzam :)

Edytowane przez msdracula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...