Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

z jakich rur robiliscie cwu, zeby tanio wyszlo w miare?

 

my z PP, ciepla + recyrkulacje z wavin stabi a zimna z wavina zwyklego

 

rury z alupeksa sa sporo tansze ale zlaczki i ksztaltki sa sporo drozsze

trzeba by wziac projekt i zestawienie materialu i zaniesc do hurtowni/sklepu instalacyjnego do wyceny dla obu materialow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my z PP, ciepla + recyrkulacje z wavin stabi a zimna z wavina zwyklego

 

rury z alupeksa sa sporo tansze ale zlaczki i ksztaltki sa sporo drozsze

trzeba by wziac projekt i zestawienie materialu i zaniesc do hurtowni/sklepu instalacyjnego do wyceny dla obu materialow

 

Wlasnie to policzylem i tak alupex bezkonkurencyjnie taniej mi wychodzi..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Podkleję się pod temat bo z żoną też myślimy by wybudować dom i mamy odnośnie tego kilka pytań.Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami działki na którą nie mamy żadnych zobowiązań, ja natomiast posiadam nowo zaadaptowane poddasze mieszkalne w którym obecnie mieszkamy.Zastanawiam się czy na tej działce jest możliwość wybudowania domu w kwocie do 250 tys. zł.Myślimy o kredycie na budowę.Zastanawiam się tylko czy lepiej byłoby wybudować systemem kanadyjskim czy tradycyjnie.Problem jest taki że chcemy wybudować się jak najszybciej by nasze obecne mieszkanie zacząć wynajmować by rata mniej bolała po kieszeni (oboje nie zarabiamy kokosów - ok3500 netto/m-c)Ale najważniejsza sprawa jest taka czy owe 250 tys zł nam wystarczy??Nie chcemy żadnych luksusów nie może też być to zbyt wielki dom bo działka na to nie pozwala.Ważne by miał 2 garaże i balkon bo o tym marzy żona.Jeśli się da to podpowiedzcie jak zminimalizować koszty budowy.Pomimo że nie jestem budowlańcem wiele rzeczy jestem w stanie sam wykonać (bardziej wykończeniowe rzeczy), rodzina prowadzi tartak, oraz mam kilku znajomych którzy w niewielkich kosztach pomogli by przy pracy.

A jeśli chodzi o działkę to jest częścią innej działki która należy do teściowej i z tego co nam wiadomo to jest możliwość jej wydzielenia na osobną działkę tylko nie wiemy jak to zrobić.Za wszelką pomoc będziemy bardzo wdzięczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaskader 83

 

lepiej tradycyjny niz kanadyjczyk - z wielu wzgledow od trwalosci po ewentualne korzysci przy sprzedazy

czas budowy w wiekszosci przypadkow ok 1,5 roku

jak bedziesz mial projekt wybrany to o kosztach mozna dyskutowac, w watku byly poruszane cechy projektu do realizacji za ok 200 tys zl

dzialke mozecie w formie darowizny od tesciowej otrzymac, wydzieli ja geodeta, popytajcie w urzedzie gminy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Podkleję się pod temat bo z żoną też myślimy by wybudować dom i mamy odnośnie tego kilka pytań.Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami działki na którą nie mamy żadnych zobowiązań, ja natomiast posiadam nowo zaadaptowane poddasze mieszkalne w którym obecnie mieszkamy.Zastanawiam się czy na tej działce jest możliwość wybudowania domu w kwocie do 250 tys. zł.Myślimy o kredycie na budowę.Zastanawiam się tylko czy lepiej byłoby wybudować systemem kanadyjskim czy tradycyjnie.Problem jest taki że chcemy wybudować się jak najszybciej by nasze obecne mieszkanie zacząć wynajmować by rata mniej bolała po kieszeni (oboje nie zarabiamy kokosów - ok3500 netto/m-c)Ale najważniejsza sprawa jest taka czy owe 250 tys zł nam wystarczy??Nie chcemy żadnych luksusów nie może też być to zbyt wielki dom bo działka na to nie pozwala.Ważne by miał 2 garaże i balkon bo o tym marzy żona.Jeśli się da to podpowiedzcie jak zminimalizować koszty budowy.Pomimo że nie jestem budowlańcem wiele rzeczy jestem w stanie sam wykonać (bardziej wykończeniowe rzeczy), rodzina prowadzi tartak, oraz mam kilku znajomych którzy w niewielkich kosztach pomogli by przy pracy.

A jeśli chodzi o działkę to jest częścią innej działki która należy do teściowej i z tego co nam wiadomo to jest możliwość jej wydzielenia na osobną działkę tylko nie wiemy jak to zrobić.Za wszelką pomoc będziemy bardzo wdzięczni.

 

Za mniej niz 200tys da sie wybudowac mały domek (do90m2) np projekt Z7 ze studia Z500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to chcecie zrobić?

Ja zrobiłem SSO kosztowało.... no trochę, ale na podobne koszty liczyłem.

Teraz dopiero się zaczęło:

dach - 40 000

hydraulika 60 000 - 70 000

elektryka z alarmem 15 000

okna 30 000

rekuperacja 15 000

 

 

a jeszcze zostają tynki, tarasy, ocieplenie i elewacja, łazienki, kuchnia, posadzki, ocieplenia stropów i .....

 

oj chyba na bydowę to 700 000 będzie mało.

Edytowane przez zientas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to chcecie zrobić?

Ja zrobiłem SSO kosztowało.... no trochę, ale na podobne koszty liczyłem.

Teraz dopiero się zaczęło:

dach - 40 000

hydraulika 60 000 - 70 000

elektryka z alarmem 15 000

okna 30 000

rekuperacja 15 000

 

 

a jeszcze zostają tynki, tarasy, ocieplenie i elewacja, łazienki, kuchnia, posadzki, ocieplenia stropów i .....

 

oj chyba na bydowę to 700 000 będzie mało.

 

Dla jednego będzie mało 700, a dla drugiego wystarczy 200.Zweryfikuj swoje wyceny chyba,ze budujesz dom powyżej 250m.Jeśli nie to poślij tych co ci tak wycenili do diabła.Trzeba szukać oszczędności i się targować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Problem jest taki że chcemy wybudować się jak najszybciej by nasze obecne mieszkanie zacząć wynajmować by rata mniej bolała po kieszeni (oboje nie zarabiamy kokosów - ok3500 netto/m-c)Ale najważniejsza sprawa jest taka czy owe 250 tys zł nam wystarczy??Nie chcemy żadnych luksusów nie może też być to zbyt wielki dom bo działka na to nie pozwala.Ważne by miał 2 garaże i balkon bo o tym marzy żona.Jeśli się da to podpowiedzcie jak zminimalizować koszty budowy.Pomimo że nie jestem budowlańcem wiele rzeczy jestem w stanie sam wykonać (bardziej wykończeniowe rzeczy), rodzina prowadzi tartak, oraz mam kilku znajomych którzy w niewielkich kosztach pomogli by przy pracy.

A jeśli chodzi o działkę to jest częścią innej działki która należy do teściowej i z tego co nam wiadomo to jest możliwość jej wydzielenia na osobną działkę tylko nie wiemy jak to zrobić.Za wszelką pomoc będziemy bardzo wdzięczni.

 

A macie zdolnosc kredytowa? Bo biorac pod uwage wasze zarobki netto... Wiesz, za 250 tys., to bez balkonu i garazy raczej, bo to sa juz luksusy przy podanej przez Ciebie kwocie.

A tak w ogole po co Ci balkon w domu jednorodzinnym. W ogole nie bedziesz z tego korzystal. Nie wspominajac o mostku cieplnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Podkleję się pod temat bo z żoną też myślimy by wybudować dom i mamy odnośnie tego kilka pytań.Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami działki na którą nie mamy żadnych zobowiązań, ja natomiast posiadam nowo zaadaptowane poddasze mieszkalne w którym obecnie mieszkamy.Zastanawiam się czy na tej działce jest możliwość wybudowania domu w kwocie do 250 tys. zł.Myślimy o kredycie na budowę.Zastanawiam się tylko czy lepiej byłoby wybudować systemem kanadyjskim cz

y tradycyjnie.Problem jest taki że chcemy wybudować się jak najszybciej by nasze obecne mieszkanie zacząć wynajmować by rata mniej bolała po kieszeni (oboje nie zarabiamy kokosów - ok3500 netto/m-c)Ale najważniejsza sprawa jest taka czy owe 250 tys zł nam wystarczy??Nie chcemy żadnych luksusów nie może też być to zbyt wielki dom bo działka na to nie pozwala.Ważne by miał 2 garaże i balkon bo o tym marzy żona.Jeśli się da to podpowiedzcie jak zminimalizować koszty budowy.Pomimo że nie jestem budowlańcem wiele rzeczy jestem w stanie sam wykonać (bardziej wykończeniowe rzeczy), rodzina prowadzi tartak, oraz mam kilku znajomych którzy w niewielkich kosztach pomogli by przy pracy.

A jeśli chodzi o działkę to jest częścią innej działki która należy do teściowej i z tego co nam wiadomo to jest możliwość jej wydzielenia na osobną działkę tylko nie wiemy jak to zrobić.Za wszelką pomoc będziemy bardzo wdzięczni.

 

za 250tys. postawisz dwa garaże z balkonem (bez domu), albo dom, ale bez garazy i balkonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz.Ludzie chcą wybudować swój dom jak najtaniej,i to jest słuszne. Ale czemu większość od razu funduje swoim samochodom ciepły garażyk ,najlepiej dwustanowiskowy, nawet posiadając jedno auto.To ma się nijak do domu taniego.Czy te kupy blachy są warte takich warunków.? Sama posiadam 2 auta , które w tej chwili stoją pod blokiem.Nie widzę powodu by nie miały stać pod domem. Edytowane przez majkot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...