Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A mnie zaskoczyło i rozbawiło jedno określenie. Jak to zmiennocieplny? To jakaś przenośnia, powiedzonko czy cytat z czegoś? Jaka jest "prawidłowa" reakcja, jak ktoś tak do mnie powie? :)

 

 

Oczywiście ,że jest to głęboka przenośnia doskonale pasująca do wypowiedzi zielonego ogródka , która raz jest w opozycji a raz w koalicji i dlatego rozbawiła mnie ta swoja wypowiedzią.Gdybym zrobił to ja to......lepiej nie wywoływać wilka.....

 

serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cos Ty ;) Nasz garaz ma ok. 21m2 i auto jakos tam sie zmiesci, ale rowery niespecjalnie (oj, gdzie postawic rowery???)... Salon musi byc co najmniej dwa razy wiekszy od garazu... W koncu to miejsce, gdzie spedza sie najwiecej czasu, gdzie zbiera sie rodzina. Serce domu.

 

u mnie też jakoś garaż podobnych wymiarów

rowery wisza na ścianie

ale stawiamy budynek gospodarczy

 

ale jesli chodzi o salon - nie zgadzam się

my praktycznie w salonie w ogóle nie bywamy - jedynei jak są goście

 

sercem domu jest kuchnia

tu jestesmy całodobową i tu mamy tv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie znajomy przeslal mi zdjecia domu ktorego stan surowy wyniosl 100 tys. W tym juz widze ze okna sa. Na srodek szacuja kolejne 100- 130 tys. Oczywiscie wszystko w systemie gospodarczym. Domek dwupietrowy i nie taki maly.

 

P.S. Garaz wbudowany w bryle domu :yes: balkon tez jest :yes:

 

nie był to mój domek? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi się dać :) - może nawet taniej jak 200tyś ja mam na razie SSO za ~85tyś. Początkiem tygodnia załatwiam okna (ok 10tyś trzyszybowe + dwie rolety na okna tarasowe) a po doliczeniu drzwi wejściowych (~5tyś sobie na to rezerwuje) SSZ wyjdzie prawie okrągłe 100tyś. Dom 133m2 z Porothermu P+W 25, dachówka ceramiczna Roben więc na materiałach nie oszczędzam, oszczędzam za to na ekipie a dokładniej na jej braku. Głównie na budowie pracuje z tatą, ja mam akurat taką prace że klepie dużo nadgodzin które sobie wybieram+urlop a tata emeryt. Przy fundamentach pomógł sąsiad z kolegą, do pomocy przy murowaniu miałem murarza który wszystko kontrolował (przyjeżdżał po pracy i wyciągał narożniki a my z tatą rano jechaliśmy ściany - szło szybko i wiem że jest dokładnie). Do więźby miałem poleconego dekarza który podobnie jak przy murowaniu był nadzorcą prac i wykonywał co bardziej skomplikowane (np. wycinanie krokwi). Jak mi przyjdzie budować kolejny dom to wezmę tylko dekarza do konstrukcji dachowej - resztę zrobię sam. Pracownicy kosztowali mnie ok. 10k zł z czego większość skasował dekarz (180m2 dachu z deskowaniem + podbitka).

 

PS: Buduje "Dom w Tataraku" z Archon'u ale wydłużony o jedną krokwie (0,9m) tak ze zamiast pomieszczenia gospodarczego będzie pokoik, zmieniony jest też układ okien.

Edytowane przez PawełKarpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podane koszty są kosztami aktualnymi i obejmują takie rzeczy jak projekt (nigdy więcej architektów !, kasują za to co równie dobrze zrobi kierownik - w każdym razie mój), badanie geotechniczne gruntu, kierbud (1rata). Papiery na wszystkie przyłącza mam poskładane, prąd płaci się po podłączeniu, gaz w dwóch ratach (u mnie po ok 800zł - jedna zapłacona), kanaliza nie wiem czy będzie (zależy czy w gminie stwierdzą czy im się opłaci czy nie a kanalizę mam w drodze 30m od domu kur.. - wniosek o przyłącze złożony), na wodę mam już projekt. W każdym razie nie ma w tym ceny działki i związanych z tym opłat ale jest wszystko od projektu po stan dzisiejszy SSO. Jak znajdę chwile czasu to przepisze wszystkie wydatki z zeszytu do komputera i może ruszę z dziennikiem budowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie tej zmiennocieplności. :) Pierwszy raz się spotkałam z takim określeniem. Już czuję o co biega i w razie obdarzenia takim epitetem mogę polemizować, a nie asekuracyjnie odpowiedzieć "i vice versa". :)

 

Co do garażu, to patrząc ogólnie oddanie trzydziestu kilku metrów ze stu paru (powiedzmy do 120 po podłogach), które można za taką kwotę wybudować, czyni z samochodów najważniejszych mieszkańców domu. Jeżeli nie ma jakichś szczególnych warunków (np. samochody są super cenne, zabytkowe, wspominane już było zarobkowe wykorzystanie garażu, niepełnosprawność właściciela) to jest to kosztowna fanaberia, która zmniejszy znacząco przestrzeń życia "ludzkich" mieszkańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ,że jest to głęboka przenośnia doskonale pasująca do wypowiedzi zielonego ogródka , która raz jest w opozycji a raz w koalicji i dlatego rozbawiła mnie ta swoja wypowiedzią.Gdybym zrobił to ja to......lepiej nie wywoływać wilka.....

 

serdecznie pozdrawiam.

 

 

a w jakim sensie jestem raz w koalicji raz w opozycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi się dać :) - może nawet taniej jak 200tyś ja mam na razie SSO za ~85tyś. Początkiem tygodnia załatwiam okna (ok 10tyś trzyszybowe + dwie rolety na okna tarasowe) a po doliczeniu drzwi wejściowych (~5tyś sobie na to rezerwuje) SSZ wyjdzie prawie okrągłe 100tyś. Dom 133m2 z Porothermu P+W 25, dachówka ceramiczna Roben więc na materiałach nie oszczędzam, oszczędzam za to na ekipie a dokładniej na jej braku. Głównie na budowie pracuje z tatą, ja mam akurat taką prace że klepie dużo nadgodzin które sobie wybieram+urlop a tata emeryt. Przy fundamentach pomógł sąsiad z kolegą, do pomocy przy murowaniu miałem murarza który wszystko kontrolował (przyjeżdżał po pracy i wyciągał narożniki a my z tatą rano jechaliśmy ściany - szło szybko i wiem że jest dokładnie). Do więźby miałem poleconego dekarza który podobnie jak przy murowaniu był nadzorcą prac i wykonywał co bardziej skomplikowane (np. wycinanie krokwi). Jak mi przyjdzie budować kolejny dom to wezmę tylko dekarza do konstrukcji dachowej - resztę zrobię sam. Pracownicy kosztowali mnie ok. 10k zł z czego większość skasował dekarz (180m2 dachu z deskowaniem + podbitka).

 

PS: Buduje "Dom w Tataraku" z Archon'u ale wydłużony o jedną krokwie (0,9m) tak ze zamiast pomieszczenia gospodarczego będzie pokoik, zmieniony jest też układ okien.

 

czyli +40tyś. ekipa na SSZ (po odliczeniu dekarza), daje 140. Normalna cena, za dom o takiej powierzchni.

Nawet wszystko pozostałe (absolutnie wszystko) robiąc samemu, nie ma szans na kwotę poniżej 200.

 

BTW. Jakiej marki są okna? I ile ich jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli +40tyś. ekipa na SSZ (po odliczeniu dekarza), daje 140. Normalna cena, za dom o takiej powierzchni.

Nawet wszystko pozostałe (absolutnie wszystko) robiąc samemu, nie ma szans na kwotę poniżej 200.

 

BTW. Jakiej marki są okna? I ile ich jest?

 

EEE nie rozumiem - jak +40tyś SSZ ?? Czy SSZ to nie jest SSO + okna ?? Tak czy siak dodam że wykończenia też będziemy robić sami - napewno malowanie, płytki, parkiet (od kuzyna :D), ocieplenia, poddasze, ogrzewanie (piec ktoś przyjdzie podłączyć), nie wiem jak z gazem czy można samemu i tylko ktoś z papierami odbiera (nie wnikałem w temat jeszcze), elektrykę zrobię sam - taka praca (ewentualnie z kolegą - koszt krzynka piwa + obiór), woda sam, wentylacja + raku handmade, alarm - co tam jeszcze jest do zrobienia ?? Jedyna niewiadoma to tynki - tata się upiera sam a ja nie wiem czy nie maszynowo firmę wziąć.

 

Okna na 90% Eurocolor - sztuk 9 w tym dwa tarasowe 1,8x2,2 i drzwi balkonowe na poddaszu - dodany jest balkon na całej szerokości. Cena 9300 z montażem (22m2, 59m po obwodzie), profil ECONO 86, jednostronny kolor, 3 szyby. A te 10% to Oknoplus - jutro ide po dokładną wycenę i czekam na tel. z Eurocoloru w sprawie kontaktronów na które się uparłem a mają mieć nową ofertę na dniach - do tej pory nie mieli w ofercie kontaktronów montowanych fabrycznie.

 

Mała korekta. Wydałem około 90tyś, jednak w tych ok. 85tyś nie było Pani architekt która skasowała 6k zł (projekt+zmiany+garaż+uzgodnienia - dużo/mało ??) ale za to jest szopka drewniana na materiały budowlane + narzędzia (np. piła elektryczna Makity, łopaty, mlotki kątówka KRESS - Pegasus nie dał rady ale niewiele mu brakło :D). Zaraz się biorę za wersje cyfrową wydatków z rozpiską co do złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...