Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, ja kupiłam działkę w 2008 za 25 tys , z podłączem elektrycznym, tej wiosny zaczęliśmy budowę w zasadzie na kredyt , wzięłam 185 tys, narazie wydałam 60 tys stan surowy otwarty, wraz z robocizną i materiałem , jeszcze okna ,instalacje i wykończenie , tak skromnie bez wydziwień, i mam zamiar w tych 185 tys się zmieścić i może w jakieś nowsze auto ( nowsze niż posiadam , nie żeby nowe z salonu) .Co Wy na NA TO??? DAm radę do tej kwoty , czy stanowczo nie wystarczy???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, ja kupiłam działkę w 2008 za 25 tys , z podłączem elektrycznym, tej wiosny zaczęliśmy budowę w zasadzie na kredyt , wzięłam 185 tys, narazie wydałam 60 tys stan surowy otwarty, wraz z robocizną i materiałem , jeszcze okna ,instalacje i wykończenie , tak skromnie bez wydziwień, i mam zamiar w tych 185 tys się zmieścić i może w jakieś nowsze auto ( nowsze niż posiadam , nie żeby nowe z salonu) .Co Wy na NA TO??? DAm radę do tej kwoty , czy stanowczo nie wystarczy???

 

a jaki to projekt?????????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mały domek , zgadza się, ale jak dzieci odlecą to po co mi nie wiadomo jaka willa,żeby się po salonach ganiać z dziadkiem, ::: http://ireg.pl/Dom/ProjektyDomow/projekt.php?skod=DM-6190 , Dziś zalewają strop, wydałam narazie 40 tys, materiał jeszcze jest na poddasze, no i do tego dach w cenie 16 300 z materiałem i robocizna, no to przykryty wyjdzie około 60 tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mały domek , zgadza się, ale jak dzieci odlecą to po co mi nie wiadomo jaka willa,żeby się po salonach ganiać z dziadkiem, ::: http://ireg.pl/Dom/ProjektyDomow/projekt.php?skod=DM-6190 , Dziś zalewają strop, wydałam narazie 40 tys, materiał jeszcze jest na poddasze, no i do tego dach w cenie 16 300 z materiałem i robocizna, no to przykryty wyjdzie około 60 tys.

 

ile ma mkw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na taki projekt. Da radę za nieco ponad 200k?

 

Bardzo mi się ten domek podoba - niby mały, a bardzo duży. Ma wszystko co potrzeba, i gabinet, i kotłownię, i pralnię. Super. B. prosty, tani w budowie i może być b. tani w eksploatacji. Ten dom o pow. 123 mkw można spokojnie wybudować za cenę kawalerki 30 mkw w Warszawie. Za drugą taką kawalerkę trzeba kupić działkę. Różnica w komforcie to jak dwa bieguny. Bardzo fajny domek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zalewają strop, wydałam narazie 40 tys, materiał jeszcze jest na poddasze, no i do tego dach w cenie 16 300 z materiałem i robocizna, no to przykryty wyjdzie około 60 tys.

 

a czy liczyłeś wszystkie koszty, prąd budowlany, projekt, adaptacje, wszelkie dodatki jakie sie kupuje, dokupuje podczas budowy.

Ta cena za dach z robocizną, jeee toż to prawie za darmo, z czego ten dach? sama więźba to koszt z 6-7 tys, do tego pokrycie.. np dachówka ok 10 tys a gdzie robocizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno wprowadziliśmy się do upragnionego domu. Budowę rozpoczęliśmy około półtora roku temu, mieliśmy ułatwioną sprawę, bo działkę mieliśmy, własny wkład przed wzięciem kredytu to wykop, fundamenty, potem kredyt na 250 000. obecnie mieszkamy na parterze, górę wykańczam liczę że wydaliśmy na dom około 280 000. Dom 189 metrów kwadratowych, dach dwu spadzisty, garaż w bryle, bryła zwarta, bez wykuszy, lukarn itp, niepodpiwniczony. Materiały w zależności od potrzeby zwykłej jakości, albo z górnej półki. Zakres prac wykonanych samodzielnie to odeskowanie dachu, położenie wszystkich ociepleń, położenie podłóg, glazura, założenie wentylacji mechanicznej z rekuperatorem, stelaże i płyty gipsowe i inne wykończeniowe. Zostało do zrobienia oprócz wykończenia poddasza: wykończenie elewacji zewnętrznej, utwardzenie i uporządkowanie działki, zbiornik na deszczówkę, ogrodzenie działki, a w przyszłości solary na dachu.

Dla tych co chcą zredukować koszty budowy radzę, przede wszystkim staranne wybranie projektu budowanie " na wymiar" rezygnacja z wykuszy, lukarn, balkonów i innych elementów architektonicznych, które tylko wyglądają a nie wpływają na komfort mieszkania, rezygnacja z piwnicy i staranny wybór położenia działki z uwzględnieniem dojazdu, bliskości mediów, kształtu oraz czy czasami wiosna albo po ulewie działka nie zmienia się w jezioro. W każdym razie życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy liczyłeś wszystkie koszty, prąd budowlany, projekt, adaptacje, wszelkie dodatki jakie sie kupuje, dokupuje podczas budowy.

Ta cena za dach z robocizną, jeee toż to prawie za darmo, z czego ten dach? sama więźba to koszt z 6-7 tys, do tego pokrycie.. np dachówka ok 10 tys a gdzie robocizna

 

Działkę kupiłam z prądem, projektu nie wliczam bo to już zapłaciłam ze swojej gotówki, dach faktycznie tanio na razie policzył , za wieźbę wyszło 3300 , i 13500 wyliczył mi facet za materiał( blacho dachówka) + robocizna, poprzednicy liczyli około 20 tys robocizna z materiałem bez wieźby, nie wiem dlaczego ten takie mi ceny podał, ale to już jego sprawa, zobaczę tylko jak to wyjdzie, także to co włożyłam do tej pory w dokumenty to nie liczę bo nie finansowałam tego z kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe miasteczko też potrafi zaskoczyć cenami. Bardzo negatywnie. :) U nas fachowców było mało - większość robocizna własna, ale dekarze i panowie do elewacji ściągnięci z pobliskiego na szczęście woj. wielkopolskiego, bo tam jednak ceny nawet o 25% niższe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zbudować dom w takiej kwocie ale jest to mega wyczerpujące, bo trzeba poświęcić kawał życia.

Ja buduję dom ok. 110m przy wsparciu teścia i żony od trzech lat. Wydaliśmy 140 tyś na wszystko oprócz działki, dół domu jest wykończony całkowicie a na górze trzeba położyć kartongipsy, gładzie i podłogi jeszcze więc wydaje się że w przytoczonej kwocie się zmieścimy.

Budowanie samemu to "nie bułka z masłem", trzeba wiele się nauczyć i wycisnąć potu, ale jak sie nie ma kasy na realizację marzenia o własnym domu to jedyna możliwość.

Napewno jest wiele możliwość potanienie budowy, począwszy od projektu (prostokąt, dwuspadowy prosty dach itp.) przez technologię (dreno jest chyba tańsze ale wymaga wiedzy albo specjalistów) i zastosowane materiały (nie musimy przecież mieć lukrowanej dachówki i drewnianych okien jeśli nas nie stać)

Myślę, że jeśli ktoś chce się porwać na budowę "tymi ręcami" to warto przejrzeć wątek : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?119477-Cedryk-bez-tajemnic-czyli-jak-wybudowali%C5%9Bmy-sami-dom!!!

Zapytaj może autora ile wydał będziesz miał porównanie.

Nie wiem czy cie zachęcać do budowy czy nie bo te trzy lata naprawdę "dały mi w kość" ale z drugiej strony to zależy jak bardzo pragniesz domu, ja nie żałuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to warto przejrzeć wątek : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?119477-Cedryk-bez-tajemnic-czyli-jak-wybudowali%C5%9Bmy-sami-dom!!!

Zapytaj może autora ile wydał będziesz miał porównanie.

 

..autor nie jest specjalnie skrupulatny i do stanu obecnego myślę że nie wydał więcej jak 95 koła a buduje dom ok. 160 m2 :cool:

 

artur - ja nie jestem chyba "najlepszym" przykładem do naśladowania...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...