Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a czy liczyłeś wszystkie koszty, prąd budowlany, projekt, adaptacje, wszelkie dodatki jakie sie kupuje, dokupuje podczas budowy.

Ta cena za dach z robocizną, jeee toż to prawie za darmo, z czego ten dach? sama więźba to koszt z 6-7 tys, do tego pokrycie.. np dachówka ok 10 tys a gdzie robocizna

no co Ty - u nas więżbę ekipa robi za 2200 brutto :):):) dom 132m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu miesiącach burzliwych dyskusji i otarcia sie o zakup mieszkania, wróciłam do Muratora i już go nie opuszczę tak mi.....Wprawdzie działka jeszcze nie zakupiona, ale jesteśmy tuż, tuż. Czytam ten wątek i utwierdzam się w przekonaniu, że 200 tys na stan surowy zamknięty wystarczy nam w zupełności.

A projekt to WB-3433

http://www.projekty.domow.pl/katalog/index.php?ProjectID=693&Action=Project&Section=1

Mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak czytam i czytam ... i myślę że na swoje poniższe pytanie odpowiedź brzmi: na jaką by kwotę nie oszczacować budowy, zawsze koszty będą niedoszacowane.

A pytanie brzmi: za ile można wybudować dom? Dom po podłogach 190 m2, garaż jednostanowiskowy w bryle, dom bez balkonów ale z dachem czterospadowym. Materiały napewno nienajdroższe - krajowa średnia półka, wykończeniówka tak samo, na piętrze panele na pewno z tych tańszych. Cześć prac siłami własnymi, ale bardzo proste prace np. rozłożenie ocieplenia podłogi, pozostałe tzw. systemem gospodarczym.

Czy 1,8 tys.za m2 po podłogach to realne koszty stanu do zamieszkania ?

Obecnie znam cenę okien 10-12 tys ( zależy czy z łukami) oraz robocizny SSO + więżba 32 tys.

Takie oszacowanie potrzebne jest mi do nastawienią się psychicznie na wielkość kredytu. Liczę na Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz projekt gotowy to go tutaj wklej. Liczysz jakieś 400tys na budowę. Musi wystarczyć. Sprawdż na forum może ktoś w niedalekiej okolicy zaczyna budowę w tym samym czasie i możecie materiały kupować razem-będzie większy rabat. Pooglądaj dzienniki budowy,wiele prac możecie wykonać sami, nawet tego jeszcze nie wiesz, jak wiele. Dobrze kombinujesz na początek, a to znaczy, że chcesz. A chcieć to móc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wrzucić linka do projektu - mam projekt indywidualny, położenie działki i wjazd od południa wymusiły taką decyzję. Inspiracją była libra i opałek, tak jak wcześniej pisałam zrezygnowaliśmy z balkonów, kuchnię mamy usytuowaną obok kotłowni, łazienkę też obok kotłowni, łazienkę na górze nad kotłownią, podczas projektowania przemyśleliśmy koszty ewentualnych pionów kanalizacyjnych, aha i taras też nie zabiera zbyt dużej powierzchni domu jakieś 1,5x3 m.

Poza tym 2 lukarny 5 okien połaciowych, schody żelbetowe i strop monolityczny. Dom po zwenętrznych ma obrys 11,5 X10,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu miesiącach burzliwych dyskusji i otarcia sie o zakup mieszkania, wróciłam do Muratora i już go nie opuszczę tak mi.....Wprawdzie działka jeszcze nie zakupiona, ale jesteśmy tuż, tuż. Czytam ten wątek i utwierdzam się w przekonaniu, że 200 tys na stan surowy zamknięty wystarczy nam w zupełności.

A projekt to WB-3433

http://www.projekty.domow.pl/katalog/index.php?ProjectID=693&Action=Project&Section=1

Mam rację?

 

tak duzo na ssz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...