Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka zaprawa do obudowy kominka


unabarti

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 243
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No właśnie. Atomic, jak byś mógł precyzyjniej stawiać pytania.

Żaden elastyczny się nie nadaje. Nikt takiego nie doradzał.

 

KL110 wytrzyma na pewno, elastyczny do glazury nie, zwykły tani do glazury - może być, że też nie (zależy jaki zawiera wypełniacz - kruszywo).

 

Pozdrawiam

 

Elastyczny na obudowę to wytrzyma ale czy murujący

potem wytrzyma jak capić zacznie ....:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elastyczny na obudowę to wytrzyma ale czy murujący

potem wytrzyma jak capić zacznie ....:D

 

Ciekawe , czy nie dało by się jakoś opanować tego forum.

Mam na myśli powtarzające się pytania i odpowiedzi. Czasem

to mi się już kręci kto komu ,dlaczego ,w jakim celu,

że niby tak a jednak nie ,zgadzam się aczkolwiek niekoniecznie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 5 lat do budowy kominków "ciepłych " wykonanych z płyt szamotowych lub płyt z betonu szamotowego stosujemy z powodzeniem klej zduński kammal . Występuje on w klasach : 10, 30,60,90 . Oznaczenie cyfrowe określa maksymalny czas od wymieszania z wodą do zastosowania , najczęściej stosowany to "30" a przy murowaniu większych ścian "60" . Klej ten stosowany jest do łączenia kafli w budowie kominków , wykonywania ścian szamotowych oraz zatapiania siatki w warstwie podtynkowej ciepłych obudów . Klej jest elastyczny i zawiera między innymi glinę , dodatkowo posiada w masie drobne włókna powodujące powstawanie mikro zbrojenia ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 5 lat do budowy kominków "ciepłych " wykonanych z płyt szamotowych lub płyt z betonu szamotowego stosujemy z powodzeniem klej zduński kammal . Występuje on w klasach : 10, 30,60,90 . Oznaczenie cyfrowe określa maksymalny czas od wymieszania z wodą do zastosowania , najczęściej stosowany to "30" a przy murowaniu większych ścian "60" . Klej ten stosowany jest do łączenia kafli w budowie kominków , wykonywania ścian szamotowych oraz zatapiania siatki w warstwie podtynkowej ciepłych obudów . Klej jest elastyczny i zawiera między innymi glinę , dodatkowo posiada w masie drobne włókna powodujące powstawanie mikro zbrojenia ,

 

No to "mistrzuniu" jeszcze ceny i reklamka będzie pełnowartościowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie , od 1991 roku prowadzę firmę budującą ciepłe kominki , piece kaflowe i kuchnie . Naszą reklamę umieszczamy po prawej stronie każdego wpisu. Prowadzimy sprzedaż hurtowa materiałów zduńskich , które wcześniej stosowaliśmy jako firma wykonawcza , jesteśmy wyłącznym przedstawicielem kilku producentów na rynek Polski . Dla firm zainteresowanych techniką zduńska organizujemy szkolenia , najbliższy termin 04.03.2011 w fabrykach Romotop , zakres tematów budowa ciepłych kominków z zastosowaniem kanałów akumulacyjnych oraz prawidłowa instalacja kominków wodnych . Po dłuższej przerwie zaczynam pisać na forum , tak jak wcześniej podaje naszą stronę www. aby nikt nie miał wątpliwości że jestem z branży kominkowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie , od 1991 roku prowadzę firmę budującą ciepłe kominki , piece kaflowe i kuchnie . Naszą reklamę umieszczamy po prawej stronie każdego wpisu. Prowadzimy sprzedaż hurtowa materiałów zduńskich , które wcześniej stosowaliśmy jako firma wykonawcza , jesteśmy wyłącznym przedstawicielem kilku producentów na rynek Polski . Dla firm zainteresowanych techniką zduńska organizujemy szkolenia , najbliższy termin 04.03.2011 w fabrykach Romotop , zakres tematów budowa ciepłych kominków z zastosowaniem kanałów akumulacyjnych oraz prawidłowa instalacja kominków wodnych . Po dłuższej przerwie zaczynam pisać na forum , tak jak wcześniej podaje naszą stronę www. aby nikt nie miał wątpliwości że jestem z branży kominkowej.

 

Mistrzuniu kochany!

 

To jest forum . Wyszukane formy grzecznościowe brzmią tu sztucznie.

Mów mi Eniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powszechnie panująca opinia że w "necie" znajdzie się wszystko jest dosyć mocno "naciągana".

Chociaż z drugiej strony jak ktoś bardzo chce i wie gdzie szukać to wszystko znajdzie ...:yes:

A ceny wszystkich zapraw specjalistycznych są na podobnym poziomie - "odpychającym" od ich stosowania przez zainteresowanych majsterkowiczów.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bo jak ktoś wierzy że za 1000 zł kupi wszystko do obudowy kominkowej to za worek kleju 25kg cena 200 zł jest dla niego szokiem . Materiały do ciepłych obudów nie są robione z niczego to i ceny mają spore . Ale z drugiej strony to jak ktoś ma fajna obudowę izolowana z kamienia to także nie za darmo .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów sie zgodzę (aczkolwiek niechętnie :D). cegły można mieć za darmo z rozbiórki , rurę za 10 zł ze złomu,cos tam jeszcze ukradzione czy znalezione ,ale w klej bym

zainwestował . Te 200 zł poklei tę zbieraninę ,nadając im cech profesjonalnego i trwałego wyrobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powszechnie panująca opinia że w "necie" znajdzie się wszystko jest dosyć mocno "naciągana".

Dziwi mnie Twoje stwierdzenie - chyba nie doceniasz netu.

Chociaż z drugiej strony jak ktoś bardzo chce i wie gdzie szukać to wszystko znajdzie ...:yes:

O, to rozumiem, w porę się poprawiłeś.

A ceny wszystkich zapraw specjalistycznych są na podobnym poziomie - "odpychającym" od ich stosowania przez zainteresowanych majsterkowiczów.

Owszem, jestem majsterkowiczem, lecz cena tych klejów mnie nie przeraża. Wolę jednak kupować towary, które mogę obejrzeć i pomacać w normalnym sklepie, a nie tylko na podstawie obrazka i opisu w necie.

Dodatkowo mogę sobie tylko wyobrazić jakie będą koszty przesyłki 25-cio kilowego worka kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taki klej by się nadawał

Zastanawia mnie ile kosztuje taki piecolep i czy nadaje się do "posklejania" paleniska pieca szamotowego.

 

Trzeba przećwiczyć .Może w końcu przeminie era klejów po 200 / sztuka. Są już sygnały z innych zakładów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Fajna nazwa - "piecolep". Ciekawe czy zastrzeżona ... :p

Najtańszy to będzie chyba jednak "glinotrzymacz z piachopłukańcem". Można go pozyskać metodą własnoręczną, czyli za darmochę zupełną. Choć wypadało by wpierw wystąpić o koncesję w ministerstwie na wydobycie surowca ... :D

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Przeczytałam po raz n-ty cały wątek. Mam problemy ze znalezieniem odpowiedniej zaprawy do jednoczesnego murowania i spoinowania obudowy wkładu kominkowego z cegły ręcznie formowanej. Ma być oczywiście biała ;)

 

Wiadomo, że nasiąkliwość duża itd., przydałoby się coś w cenie atrakcyjniejszej niż Ortner. Oczywiście wiązana hydraulicznie.

 

Proszę o jakąś pomoc, bo w tym wątku poruszonych zostało tysiąc innych problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...