Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hangar przy bunkrze - komentarze


Recommended Posts

  • 6 months później...

Projekt się... nie nazywa :)

Na zdjęciach jest projekt zamienny projektu budowlanego, a my jeszcze zamierzamy ten projekt zamienny... zmieniać :)

Na początku to był zwykły dom dwukondygnacyjny z dwuspadowym dachem (typowy mały dworek), a do tego przylegać miał jednokondygnacyjny warsztat z gatunku stodół (długi, niski i wąski), z założenia miał to być warsztat naprawy sprzętu wodnego. No i potem poprzedni właściciel sobie taki hangar/parostatek wymyślił i uskutecznił go wraz z projektantem, którego nie polecam, więc i nie wymienię z nazwiska. Generalnie projektant okazał się niesłowny, nie zapłacił konstruktorowi, opóźnił termin budowy... Potem właściciel zachorował na raka i musiał sprzedać dom (na szczęście wyzdrowiał, ale kupił sobie już inny dom). Nam ostał się ten właśnie, dosyć nietypowy, projekt. Mój luby wybrał ten dom głównie ze względu na powierzchnię domu i duży ogród, bo początkowo w ogóle mu się ta bryła nie spodobała. Potem kombinowaliśmy czy projektu nie zmienić (ciężko było znaleźć wykonawcę tak dziwnego dachu), ale ostatecznie znalazł się wspaniały wykonawca, znalazła się wspaniała pani architekt i śmigamy do przodu z tym projektem bo z biegiem czasu się po prostu w nim zakochaliśmy. I to cała historia tego domu...

Nie znam się na prawie autorskim aż tak, nie wiem też czy raz kupiony projekt można odsprzedać, ale poprzedni projektant zrzekł się praw autorskich, więc może byłaby możliwość coś podobnego zaprojektować na podstawie naszych rysunków.

Elewacja ogrodowa wygląda tak:

http://desmond.imageshack.us/Himg228/scaled.php?server=228&filename=clipboard02ub.jpg&res=medium

(oba dachy są łukowe, przy czym są do siebie ustawione pod kątem 90 stopni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, z tą odwagą to bym nie przesadzała :p Dom stoi na dwóch działkach i to tak, że akurat wypada granica tam gdzie dzielą się dachy. Więc jakby coś, to wyjście awaryjne zawsze jest - sprzedaż połowy i życie w takim "bliźniaku". Rozwiązanie o tyle przydatne, że jak braknie funduszy albo życia na to przedsięwzięcie, to zawsze można skorzystać z koła ratunkowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziennik trafiłam przypadkim, bo byl na liscie obok mojego i kliknęlam na Wasz. Coz za zbieg okolicznisci i tak mnie zaintrygowaliscie, ze sie zaczytałam. jestem pod mega wrazeniem bryły domu. Dodawaj zdjecia, bo z checia bede podczytywac Wasze poczynania. Powodzenia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowo :) A z ogrodem na dachu już myślałam, ale jak potem taki ogród utrzymać? Poza tym i tak koniec końców konstrukcja jest dość wiotka, trzeba było ją wzmacniać, żeby dachu zimą nie trzeba było odśnieżać, więc kolejne obciążenie wymagałoby ogromnego wkładu finansowego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Karolakr25, dom ma mieć 180 metrów w części z małym dachem a w części z dużym jeszcze dokładnie nie wiem, ale z antresolą będzie drugie 200 metrów na pewno.

Rzuty kondygnacji wymagają jeszcze dopracowania, a widok ogrodu z rysunku powyżej też już nieco się zmienił. Problem jest w tym, że obecne rysunki wyglądają dosyć dziwnie, bo projekt był już tyle razy adaptowany, że ciężko jest się połapać. W najbliższym czasie będę miała już projekt z wprowadzonymi wszystkimi zmianami, to umieszczę tu rzuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...