Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

album chomika


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 394
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

juz odpisuję, trochę póxno, ale jednak:)

kmw- podłogi mam wszędzie olejowane, przez chwilę dąb był w lakierze,ale coś się stało z podłogą i trzeba było szlifować. Moje podłogi były fachowo olejowane jeden raz i to było za mało, zeby utrzymać je w formie. Poolejowałam je drugi raz sama i jest dobrze.

Farby- mam i tikkurilę harmony i kabe akrylatex. Obydwie fajne, choć wydaje mi się, ze kabe ładniej się zachowuje przy zmywaniu.No i jest tańsza.

 

bardzo dziękuje za odpowiedź. piękny ten Twój dąb jest. jakim olejem był olejowany? sama, rozumiem, olejowałaś tą samą firmą? czy olejowałaś " ręcznie" czy może używałas do tego jakiegoś specjalistycznego sprzętu? trochę się tego obawiam, przyznaję. pozdrawiam serdecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień doberek

 

Myszko z tego co wiem to ramkę wokół wkładu kominkowego masz z affrona - to jest zwykła płytka czy może cokół? I czy masz jakieś zdjęcia z bliska? No i jak się sprawdza? Aa i jeszcze jedno fugi na podłogo masz zwykłe czy epoksydowe?

czeeesc

tak Monia, ramka z affrona, cięta ze zwykłej płytki, ale jest zlicowana ze scianą kominka. inaczej nie wyglądałoby to estetycznie, ze wzgledu na bure krawedzie affrona.cyknę fotkę póxniej, bo teraz jadę po okulary swoje wyczekane:)

fugę pisałam Ci chyba, ze mam aquastatic, czyli zwykła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazo, listwy 10cm wysokie, wycinane z płyty 18mm, ale możesz zrobić cieńsze jeśli dylatacje na podłogach są mniejsze.

Listwy sprawują się nie najgorzej. Po prostu przed odkurzaniem trzeba je przelecieć miotełką i zebrać kurz. Do tego zadania wyznaczam z reguły córcię, która to ma bliżej do ziemi póki co niż ja. Jestem bardzo zadowolona z wyboru tych listew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może nie ejstem na bieżąco ale czytałam na poprzednich stronach o podłogach. Ja mam merbau parkiet z dlh i pomimo iz mi sie barzdo podoba to do użytkowania nie polecam. Pilot zwykły drewniany klocek dziecku jak spadnie od razu powstaje wgłębienie. Mąż sie strasznie denerwuje ze taka podłoge wybrałam.

Pozdrawiam

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotka, nie ma podłóg niezniszczalnych wszystkiemu można dać radę, ale jak mówisz, ze na podłodze merbau robią się wgnioty po upadku klocka, to albo ten klocek waży dwa kilo, albo lakier się rysuje, albo coś jest nie tak z tą podłogą, sposobem suszenia drewna, przechowywania, rodzajem, no nie wiem,moze jest nadmierna kruchość tego twojego drewna. My nie chodzimy po swoich podłogach na paluszkach, wnosimy piach z podwórka, ja chodzę w szpilkach(w prawdzie dość ostrożnie, ale jednak) i nie mam żadnych wgniotów, a dąb jest przecież miększy niż merbau. pewnie ze 3 razy

Jedyne wgnioty na drewnie to widzialam na swoim mieszkaniu na barlinku, tam to sie trzeba było cackać z tą podłogą jak z jajkiem, a i tak wyglądała badziewnie nim sie wprowadziliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...