Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

album chomika


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 394
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Myszko! Fantastycznie u Ciebie, przyjemnie i "swojsko" mimo bardzo nowoczesnych wnętrz.Ta podłoga w jodełke świetnie przełamuję ten surowy, minimalistyczny charakter....

 

Widzę, że masz affronki.To półpoler? Ja zastanawiam się nad obłożeniem nim całego parteru ale boję się czy nie będzie "za zimno". A powiedz mi proszę co to za kinkiety nad lodówką????? To chorsy czy massivy?

 

Myszko a masz może zdjęcie affronowej podłogi w świetle dziennym?

Acha! Jeśli Twój domek to rzeźnia to ja chce mieszkać w rzeźni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez joliska
Scalenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo proszę o pomoc odnośnie blatów kuchennych. Chciałabym się dowiedzieć jak w praktyce one się sprawują, ponieważ wszyscy "fachowcy" przestrzegają mnie przed drewnianymi blatami. Podobno drewniane blaty się odbarwiają, wystarczy herbata czy tez odrobina soku owocowego? Czy to prawda? Mam niesamowity mętlik w głowie....Chciałam blat kamienny ale koszty są straszne, laminaty mi się średnio podobają, nie wiem co wybrać.?Jeszcze jedno pytanie odnośnie frontów? Bardzo mi się u Państwa podobają, a na stronie ikea nie mogę ich znaleźć (chodzi o uchwyt i front)???Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Od momentu jak zobaczyłam Państwa dom wszystko bym zmieniła u nas,co przeraża mojego męża. PIĘKNIE po prostu bosko!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatajcie!

Agi75-affron mam w macie, ale przeleciałam pastą do kamienia i jest taki trochę błyszczący:). Niestety sama sobie trochę zniszczylam tą powłokę, ponieważ przy schodach pochlapali mi gruntem płytki więc musiałam użyć kwasu do czyszczenia, a jak użyłam kwasu to oczywiście w tych miejscach powłoka się wytarła. Muszę poczekać, az wszystko się zetrze i wtedy doczyszczę to i zrobię jeszcze raz. Teraz wygląda to trochę nieciekawie. Widziałam ostatnio u kogoś affron w polpolerze na podlodze-bardzo ładny efekt i praktyczniejszy od matu.

Nad lodówką massive-futura

Smska- blaty drewniane- dąb z ikea- są średniej jakości-jakaś słaba partia mi się trafiła.Z blatem przy użytkowaniu nic się nie dzieje, pod warunkiem, ze zaolejujesz go kilkukrotnie z odpowiednimi przerwami. Z doświadczenia wiem, ze taki zaolejowany blat dopiero po jakimś miesiącu uzyskuje trwałą powierzchnię i nic się z nim nie dzieje. Trzeba go potem raz na czas (2-3-4miesiące)przelecieć ścierką z olejem i zostawić do wyschnięcia na noc. Mam też robione przez parkieciarzy blaty drewniane w łazienkach-z desek podłogowych egzotyk-ani jednej plamki. Oczywiście też go trzeba olejować co jakiś czas.Moje fronty białe są juz niestety wycofane- to jest solar. Fronty czarne to applad.Są jeszcze białe applady.

Pasiu dziękuje:)

Może tutaj odpowiem na Twoje pytanie o świetlówki, bo mówię to juz którys raz i tonie-mam świetlówki karko t5, łączone liniowo ze sobą.W sklepach są rozne długości.Łaczy się je jedna w drugą. Swiatło ciepłe białe. Ponieważ jest to swietlówka liniowa, toteż bez obaw o strumień swiatła możesz łączyć elementy o róznych długościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszochomiku z rzeźni ;) przyznaję, że podglądam Twoje lokum z podziwem a czasem z nutką zazdrości i chciałam spytać czy jesteś zadowolona z drewnianej podłogi w łazience. U mnie za chwilę mają kłaść w kuchni i troszkę się zaczynam bać czy dobrze robię, hmmmm.

 

zabiłaś mnie swoją nomenklaturą mojej osoby:rotfl:

Nic się nie bój. Przy normalnym użytkowaniu podłodze nic nie powinno się dziać. To będzie podłoga w oleju czy drewnie? Jakie drewno wybrałas?

dziewczyny, aleście się ussały tej rzeźni. Cicho juz, każdy ma sobie prawo myślec co mu się tam chce:).

 

Mayland powinnaś zostać specem od mediów.Moja oglądalność wzrosłaby chyba z tysiąc razy pod takim tytułem, nie mówiąc jakie towarzystwo bym sciągneła do wątku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja podłoga będzie niestety w lakierze, zanim doczytałam o lepszych właściwościach oleju parkiet był już "klepnięty". Teraz pewnie wybrałabym olej. I jest to merbau, wiem co niektórzy o nim myślą ale mnie się podoba :) A czy mogę się jeszcze upomnieć o odpowiedź na temat dechy na karniszu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, jeszcze jedno pytanko - listwa zasłaniająca karnisz w sypialni to listwa drewniana? Kupiona w sklepie czy zamówiona u stolarza? I jak zamocowana? Bardzo mi się spodobała, zresztą chyba nie ma rzeczy, która mi się nie podoba w tej rzeźni :)

oj, przoczyłam :oops:

Basiu listwa w sypialni to nawis z plyty k-g. To jakby taka półka, ale nie ze ściany, a z sufitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wusiu, dokładnie;)

Basiu raz jeszcze. Ja akurat lubie merbau.to stabilne, ładne i twarde drewno. Nic się z nim nie powinno dziać, no chyba, ze masz straszne tendencje do rozchlapywania i nie ścierania za sobą, a lakier będzie slaby.Sama bedziesz musiała ocenić wytrzymałość i potrzeby swojej podłogi i niestety, jesli będzie taka potrzeba, to się do niej nieco dostosować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mysiasta....

 

pytanko mam do CIę... potrzebuje biłałe i czarne listwy na jakies 12 cm szerokości (choć to akurat jest mocno dowolne, jak będzie 15 też styka) i 3,7 mb długości.... z czego byś to kombinowała? mdf, drewno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...