Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ściana trójwarstwowa - Porotherm 25+styropian+Porotherm11,5


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

to droga technologia, ale dobra. Zastanów się jeszcze czy zamiast klinkieru nie dać zwykłej pełnej cegły, tylko z jakiejś porządnej cegielni i dobrze wypalonej, dom może być wtedy bardzo klimatyczny. Pod Łodzią (między Dobieszkowem a Nowosolną dokładnie) widziałem taki dom z elewacją z cegły pełnej, właśnie nie klinkier ale pełna matowa cegła, cały w stylu angielskiej rezydencji. Wyglądał po prostu odjazdowo.

Jeśli chodzi o łączniki, zamiast kupować po 4zł/szt można kupić drut ze stali kwasoodpornej śr.4mm sprzedawany w centrostalu po 12-15 zł/kg i to wyjdzie jakieś 3x taniej, ten drut zagina się w L i zamurowuje w warstwie nośnej, a potem nadziewa styro i zagina przy murowaniu licówki. W teorii lepsza jest wełna niż styro na ocieplenie, ale z wełną trzeba zachować sporo wymogów (spadek kotewek w kierunku zewnątrz, talerzyki itp) i nie wiem czy warto, poza tym wełna droższa.

Dużym wyzwaniem są nadproża nad oknami zwłaszcza o dużej rozpiętości (>3m) bądź narożnymi, bo te bardzo trudno zrobić z samej cegły zbrojonej murforem. Można zastosować gotowe rozwiązania np. Halfen, są one znakomite ale bardzo drogie. Podobnie, trudne miejsca to są np. ściana wychodząca z tarasu czy balkonu, bo płyta tarasu będzie bardzo dużym mostkiem cieplnym. Generalnie trzeba takie detale dość dobrze przemyśleć, i pokazać wykonawcy czy będzie w stanie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kombinuj kolego:)

jesli juz to odwrotnie:)

podejrzewam ze akumulacyjnosc 1m2 sciany z ceramiki gr 28 cm bedzie na poziomie 1m2 sciany z cegly pelnej gr 12 cm

welne powinienes wentylowac wiec przy ukladzie ktory wymieniles masz u=0,5 a moze 0,6 - nie wiem nie liczylem - uwazam ze Twa propozycja nie przyniesie zadnych korzysci i bedzie b.droga w stos do mozliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żeby zaoszczędzić zamiast specjalnych kotew które jak dla mnie są mostkiem termicznym- kupiłem całą paczkę drutu naciągowego do siatki ( fi 4mm ocynk w powłoce PCW) - są już izolowane i murarze podczas stawiania murów kotwili te druty w ścianie ( fudze) . Co do izolacji to jak dla mnie - rewelacyjnie wyszedł natrysk piany poliuretanowej - wszystko jest jednolite i bezszwowe - śr grubośc - 12-13 cm + 2 cm szczelina wentylacyjna.

Co do cegły to radze dobrze poszukać i wziąć klinkier - mi udało się znaleźć poniżej 2 zł za cegłę- transport bezpośrednio z fabryki Robena

Resize of Resize of xx.jpg

Resize a.jpg

Resize b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi całkowity koszt piany wyszedł w okolicach 60 zł/m2.

Moim zdaniem szczelina powinna być choćby taka żeby cegła nie stykała się ze styro- żeby cegła miała wentylację ( z suchej cegły na pewno nie będzie wykwitów)

Trudno mi wyobrazić sobie to nadziewanie styro na druty- raczej kotwy należałoby montować po wyklejeniu styropianem

Należy tez pamiętać ze ściana trójwarstwowa to dodatkowe koszty na wykonanie nadproży, stref podokiennych i specjalne strzemiona- u mnie to kosztowało ponad 4 tys na cały dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...