Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

planuje rozpoczac budowe domu jeszcze w tym roku. Mysle o zainstalowaniu klimatyzacji na czalosci lub czescki budynku. Rozwiazanie ktore mi sie spodobalo to lg art cool. Podoba mi sie niezaleznosc kllimatyzacji typu spliter. Nie wiem jednak jak podejsc do tego tematu.

 

Niech kazdy pisze co uwaza za sluszne w temacie. Co dobre, co nie. Na co zwracac uwage. Co polecie, co sie komu sprawdzilo. Duzo tego przejzalem w internecie ale tam niestety brakuje praktyki.

 

Dziekuje

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Może lepiej zainteresować się bardziej firmowá klimà. LG to nie szczyt doskonałości.

Jeśli chcesz mieć chłodno w wielu pomieszczeniach to potrzebujesz multisplit.

Zwracaj uwagę na poziomy głośności ( max. 22-23 dB) wewnętrzne i 50 dB zewnętrznej.

Ważne też cop, lepiej żeby było więcej niż 4. Wtedy mniej będziesz patrzył na rachunki.

A co do mocy urzádzeń, to

nie mniej niż 30 W na 1m3 od wsch. I płn. A 40-50 W na płd. I zach. I poddaszu.

Oczywiście standartem jest inwerter.

Zapomnij o kanałówkach sà drogie i mało wydajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W branży wentylacyjnej za najlepsze uchodzą:

Daikin, Toshiba, Mitsubishi, Fujitsu - górna półka - też ceny wysokie.

Ceibie interesują raczej modele typu ściennego. Inverter teraz to raczej standard, tak jak pompa ciepła. On/Off jeszcze istnieje. Czasami dochodzi do takich paranoi, że jednostka z pompą ciepła lub inverterem może być tańsza niż bez tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

szczerze odradzam artcoole po pierwsze wyloty powietrza są na boki czyli na ściany, co wiąże się nie tylko z nienajlepszym rozprowadzeniem powietrza, ale również po dłuższym użytkowaiu pozostawia widoczne smugi (plamy) po drugie taniej kupisz klimatyzator o tej samej mocy, lepszej marki z 5leynią gwarancją, a nie z 2letnią.

Co do kanałówki to nie zgodzę się że są małowydajne, fakt droższe od ściennych. Ich zaleta to to że nie wisi Ci nic na ścianie, mam biurze i jestem zadowolona. W domu mam ścienne jednostki wewnętrzne i jedną zewnętrzną. Jeśli instalacj zrobisz przed wykończeniówką można wszystkie rurki pochować w ścianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...