Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj Krupiarz oraz wszyscy zaawansowani budową

Jakbys(cie) mogl(i) to odpowiedz(cie) mi :

1)po co zastosowales deskowanie na dachu?jesli je masz to co z foliami paroizolacyjnymi i paroprzepuszczalnymi,welna,tasmami?widzialem na zdjeciach pape na deskach.na pape zostaly przybite łaty pod dachowke,a od wnetrza wełna pod pape i folia+płyty gk?

 

Było na ten temat sporo na forum: tj.np. temat deskować czy nie bo oszaleję czy jakoś tak. Ja deskowałem bo:

 

- dach jest sztywniejszy,

- lepsze wygluszenie

- lepsza izolacja termiczna

- a przede wszystkim to nie wierzę w wynalazki tj. w folię która przetrzyma dziesiątki lat, obawiam się że sparcieje po kilku latach i w przypadku przeciekania dachu lub zawiewania śniegu pod dachówkę, woda będzie się lała na płyty G-K i dalszych efektów nie będę tłumczył, pod tym względem papa i deskowanie jest zdecydowanie lepsza.

Od wewnątrz idzie miedzy krowwie wełna, potem profil do krokwi, pomiędzy profile też wełna, ,potem folia paroizolacyjna i gpłyty GK.

 

2)w zwiazku z pobytem za granica bedzie nam ciezko wykonywac samemu poszczegolne etapy budowy.Co myslisz o wynajeciu inspektora nadzoru inwestorskiego-czyli nas w celu dogladania robot budowlanych podczas naszej nieobecnosci?jest kilka firm we Wroclawiu specjalizujacych sie w tego typu uslugach.chodzi nam po postawienie stanu surowego otwartego w 2007 roku.czas leci,materialy i uslugi ida w gore,jak wrocimy,moze sie okazac,ze to za malo na taki domek.

 

Powodzenia życzę. Ja sobie czegoś takiego za bardzo nie wyobrażam, choć być może baaaaaaardzo dobry inspektor nadzoru, dobrze opłacony, często kontaktujacy się z inwestorami załatwiłby sprawę (na pewno nie zwykly kierownik budowy).

 

3)skontaktowalem sie z architektem panem Tomaszem Waligorskim w sprawie adaptacji projektu jeszcze w pracowni.chodzilo glownie o poszerzenie domu(sciany salonu i jadalni o 130cm w lewo)garaz o 200cm w prawo-odbicie lustrzane Twojego domu.Projekt 1750zl + zmiany adaptacyjne ok.2000zł-czy nie uwazasz,ze to za duzo?oprocz tego trzeba bedzie znalezc architekta lokalnego,by wkomponowal dom w dzialke i zrobil projekty przylaczy mediow-moze on przeprowadzic takie zmiany zamiast biura projektowego-chodzi o sciany,czy lepiej by zrobili to ci co tworzyli ten pekny projekt?reszta zmian-kierownik budowy.

 

sugeruję wzięcie jednego architekta od wszystkiego. Poszerzenie tego domu nie jest problemem. dodaje się odpoweidnią ilość krokwi.

Branie dwóch raczej nie ma sensu.

 

4)czy 120-130 tys.zl jest w tej chwili realna kwota na postawienie stanu surowego otwartego z materialami i robocizna?dachowka ceramiczna i pustak szczelinowy U220?

 

Dachówka na dachu to już moim zdaniem nie jest stan surowy otwarty.

Czy 120-130 tys to realna kwota teraz z dachówką ceramiczną? Nie wiem. Ja kupowałem pustaki po 1,8 a teraz są po 2,7 zł/szt. Jest drożej. Być może udałoby ci się wybudować za tą kwotę, ale będąc na miejscu, szukając tanio materiałów, nie biorąc na część materiałów faktur, bez faktur dla ekip ..... Na opcję "nic mnie nie obchodzi" ta kwota to za mało.

 

Pozdrawiam

 

pozdrawiamy Kasia i Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej,

dzięki za odzew w sprawie cen za usługi budowlane. Czytam to forum od kilku miesięcy i zastanawiam się nad zmianami, jakie powinienem wprowadzić - w tym jak uważam - funkcjonalnie zaprojektowanym domu. Jak pisałem wcześniej nie wprowadzam zmian na etapie adaptacji ale mam zamiar wprowadzić kilka zmian na etapie realizacji. Najważniejsze z nich to:

 

1. likwidacja ścianki nośnej (szer. 25 cm) na parterze na odcinku pomiędzy kuchnią a salonem, chcę mieć większą możliwości aranżacji wnętrza parteru – może coś tu jeszcze mi wpadnie do głowy,

2. poszerzenie wyjścia na taras, więcej zieleni z ogrodu – bo to jest to o co lubię,

3. kominy będą tradycyjne - bo taniej,

4. na pewno w jakiś sposób będzie trzeba ograniczyć ilość kominków wentylacyjnych, kanały wentylacyjne też muszą być zmienione,

5. podniesienie ścianki kolankowej nad garażem o dwa pustaki, tak aby powstało tam przyzwoite pomieszczenie,

6. likwidacja słupa w sypialni na poddaszu – podobno jest to możliwe i niekosztowne,

7. słupy podtrzymujące konstrukcję dachu zrobimy ze słupków metalowych pozwoli to na ich łatwiejsze ukrycie w ścianach,

8. będą dodatkowe okna połaciowe, w łazience i w sypialni nr 17.

 

Czy budowniczowie C110 mogą coś tu jeszcze podrzucić? A może coś odradzić? Podobno też jest coś nie tak z grubością krokwi w projekcie?

Pierwsze budowy jak widzę mają się ku końcowi czas na podsumowania ;-)

 

Pzdr. Marek

 

Witam,

 

rozmawiałem z pracownikiem biura Kontrast (biuro zaprojektowało C-110), który powiedział, że na wiosnę zostanie "wypuszczony" Dom za rogiem II.

Nowy projekt będzie miał poprawki również (a może głównie :D) zapożyczone z forum Muratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wsystkich Rogaczowiczów. Pozdrawiam każdego i głębokie ukłony do "GURU" tego forum :D mam nadzięję w krótce dołączyć do Waszej ELITY!!!

Mam pytanko zwłaszcza do Krupiarza ( i pozostałych co już mury wznieśli): Schody - są w projekcie dosyć wąskie i ciężko będzie cokolwiek wnosić na górę Co Wy na to aby zabudować tylko część pod schodami (trudno to opisać ale spróbuję). nie zmieniać "pierwszej i drugiej" części schodów, natomiast "trzecią" poszerzyć do ok 1-1,05m, wejście umieścić we wnęce między schodami (drzwi 70cm) a wtedy muszla wc byłaby pod spocznikiem, umywaleczka na wprost drzwi, a prysznic w zabydowanej części pod najwyższą częścią schodów. Zyskujemy wtedu przestrzeń w środku biegu schodów ogranicza ją tylko barierka (nad nią zawsze można coś przenieść np tapczan) Wg rysunków pod spocznikiem jest ok 190cm więc na kibelku powinno się spokojnie siedzieć, umywalkę można "wpuścić " w ścianę (kosztem małego wypustu w pokoju na dole). Krupiarz poszerzył bud. o 30 cm, gdyby jeszcze dołożyć 15cm i wydłużyć ścianę na której opiera się pierwsza część schodów można dołożyć tam jeszcze dwa stopnie i wówczas spocznik będzie na wysokości stropu nad garażem (likwidujemy dwa schodki w przejściu) i podniesie się spocznik( z kibelka skorzysta nawet b. wysoka osoba ) :wink:

Wiem że jak na pierwszy raz sporo namieszałem - mam nadzieję że ktoś to zrozumie...hi hi. Prośba do tych co mają ściany - czy to co wymyśliłem się zmieści...? z góry dzięki za wszelkie rady

pozdrawiam ciepło[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, W pierszych słowach - przesyłam słowa uznania dla wszystkich za Wasz wkład w rozwój tego tematu.

Prawdopodobnie i ja dołączę do Was za chwilę. Na projekt trafiłem przypadkiem i spodobał nam się do pierwszej chwili. Wasze przemyslenia i wskazówki są super będę czerpał pełną garscią ;) ... na tyle na ile się da... bo będę niestety kupował dom w stanie surowym otwartym, więc na przykład poszerzenie o 30 cm chyba nie wchodzi już w grę...

MAM PYTANIE - wiem, że to sa pytania na które i ja nie lubię odpowiadać bo to trochę jak wróżenie z fusów ale może ktoś z Was kto budował ostatnio odpowie - z góry serdeczne dzięki.

Wspominałem o stanie surowym otwartym ... z działką, projektem (oczywiste) i kompletem dokumentacji i zezwoleń.

Pytanie: ile warto zapłacić za ten dom w tym stanie?

Stan surowy otwarty ma być na poziomie: ściany zewnętrzne, ściany wewnętrzne murowane i kominy, stropy, schody, konstrukcja i pokrycie dachu, rynny.

Działka ma 8 ar i cena działki w tych okolicach oscyluje w okolicach 50 tys. Uzbrojenie działki na poziomie: prąd, woda, gaz w perspektywie (bliskiej). Nie ma kanlaizacji i chyba szybko się nie zapowiada.

Materiały jakie widziałem w murach to kratówka Cerpol Kozłowice 300x238 MEGA-MAX.

Dachówka - jak powiedział sprzedający ceramiczo - cementowa (jeśli czegoś nie przekręciłęm bo się nie znam).

Przewód kominowy - widziałem bloczki w ścianie więc chyba jakiś systemowy.

Strop: żebrowany z pustakami między żebrami + wylewka.

 

Było super gdyby ktoś pokusił się o szacunkową ocenę bo jestem na etapie negocjacji - bez zobowiązań oczywiście.

Jesteśmy podkręceni tym projektem - bardzo nam się podoba, jest też presja ze strony rynku (ceny wciąż idą w górę... za działki, materiały itd.) ale nie chciałbym przepłącić. Chciałbym zby cena była uczciwa dla obu stron.

Może ktoś pomoże...? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było super gdyby ktoś pokusił się o szacunkową ocenę bo jestem na etapie negocjacji - bez zobowiązań oczywiście.

Jesteśmy podkręceni tym projektem - bardzo nam się podoba, jest też presja ze strony rynku (ceny wciąż idą w górę... za działki, materiały itd.) ale nie chciałbym przepłącić. Chciałbym zeby cena była uczciwa dla obu stron.

Może ktoś pomoże...?

 

Trudno powiedzieć. A ile właściciele chcą?

Ja bym liczyła ok 100000 za budowe plus kilkanascie tysiecy za przyłącza plus działka, razem może 170.000 - 180.000. Reszta to praca i nerwy inwestora plus ewntualny zysk:)) Ja, uwzględniając te nerwy, to bym mojej poniżej 200.000 - 220.000 nie sprzedała Zwłaszcza ze ceny nieruchomości tak ida w górę. No i gdbym miała taka działke jak ta ( mam duzo większą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. A ile właściciele chcą?

Ja bym liczyła ok 100000 za budowe plus kilkanascie tysiecy za przyłącza plus działka, razem może 170.000 - 180.000. Reszta to praca i nerwy inwestora plus ewntualny zysk:)) Ja, uwzględniając te nerwy, to bym mojej poniżej 200.000 - 220.000 nie sprzedała Zwłaszcza ze ceny nieruchomości tak ida w górę. No i gdbym miała taka działke jak ta ( mam duzo większą

Super dzięki za szybkie info zwrotne:

@ pa-ma: masz rację moje "lenistwo podyktowane jest tym, że do jutra musze się określić - ale zacząłem czytać wątek, zrobiłem wpis licząc, że w międzyczasie pojawi się jakieś realne oszacowanie na chwilę obecną.

 

@ anstak: właśnie czytałem Twoje wątki i zastanawiałem się jak ci poszło (nie skończyłem jeszcze czytać). Szczególnie byłem ciekaw na jakim kosztorysie stanęło - nie doszedłem jeszcze do tego.

 

Ile chcą - chcą 260 tys.

10 tysięcy stargowałem bez targowania.

Rozmawiałem ze znajomymi i stanęło, że dobrą ceną byłoby 220 tys. tylko obawiam się, że z 260 będzie ciężko do tej ceny dociągnąć ale będę się starał. Zapropnuję zbywającemy (początkujący "developer") by opuścił za stan surowy otwarty a podpiszę z nim umowę na wykończenie całego domu - tak więc dam mu pewną robotę na wiosnę... choć on nie narzeka na brak roboty :(

Co by tu jeszcze wykombinować by nakłonić go do zejścia w dół... Myślałem o tym by kupować materiały przez niego (oczywiście ceny zaakceptowane przeze mnie, ja płacę - więc on nie wykłada gotówki, jednocześnie robi sobie punkty dla swojego biznesu (buduje domy na sprzedaż) u swojego dostawcy ), chcę umówić się z nim by sprzedawał mi całość z robocizną na 7% a różnicę którą wyciągnie z VATu potraktował jako zaliczkę na poczet robocizny - czyli ma gawarancję, że zapłacię za robotę - czyli część kasy za robotę dostaje przed robotą - pytanie o uczciwość - narazie mu ufam, i mam też o nim dobrą opinię od znajomego. Dla cachęty może oddam mu jeszcze 3% z tego VATy za fatygę czekania 3 m-cy na zwrot VATu.

 

Jak myslicie: ile będę musiał jeszcze włożyć by się wprowadzić? Zakładam, że dół robię na mieszkanie a górę tak by ją ciągnąć potem tj. na górze chcę zrobić ocieplenie, ściany, instalacja elektryczna, teleinformatyczna, instalacja grzewcza wyprowadzona ale bez grzejników.

 

@ anstak: Jak widać moja cena oczekiwana pokrywa się z Twoją oczekiwaną jaką byś chciała za TO wszystko co się wydarzyło.

 

Prawdą jest to, że nie da się oszacować tych wszytkich niewymiernych rzeczy jakie zostały zrobione. Cała dokumentacja związana z projektem + adaptacją, zezwolenia itd.

 

Działaka mi się podoba bo jest narożna i dom jest moim zdaniem fajnie wpisany w działkę. Róg jest na północny zachód. Dom wpisany w róg północno wschodni tak więc wejście jest od stony północnej, garaż od wschodniej i jednocześnie od strony drugiego sąsaiada.

Wszystkie pomieszczenia w których normalny pracujący człowiek przebywa najwięcej są więc od strony południowej + salon na południowo zachodnią stronę (wyjście na południe, okna na zachód).

Niestey taras zbliża się niebezpiecznie w stronę granicy z działką od strony południowej (od krawędzi tarasu do działki sąsiada jakieś 3 m) ale ta z kolei działaka będzie miała wjazd od strony zachodniej bo tam będzie droga. Liczę więc, że sąsiad będzie chciał budować bliżej drogi co w efekcie da coś takiego, że nasze domy się nie nałożą i nie będą w bezpośrednim sąsiedztwie więc nie będzie mnie przysłaniał od południa ani szczególnie mi zaglądał w okna :lol: Z tego co wiem to jego budowa jeszcze nie tak szybko.

 

Wada: niestety nie da się już zrobić przeróbek związanych z poszerzeniem ale da się jeszcze zrobić podniesienie o 2 pustaki ściany nad garażem i inne bo dom jest teraz na poziomie parteru ze stropem.

 

Strasznie się napaliłem... , do tego dochodzi presja, że moim ostatnim wielkim marzeniem jest wybudowanie domu a widzę, że wszytko drożeje i później nie będzie taniej (kolejny presing), zdaje się w podatki można wrzucić część odsetek jeśli kredyt zacznie się teraz, tak więc teraz jest ostatni dzwonek. Wiadomo pośpiech złym doradcą ... to też mnie stresuje.

Nie chcę przepłać... a z kasą jest tak, że planuję 300 tys. kredytu hipotecznego, 70 tys. właśnych oszczędności i mieszkanie które obecnie posiadam (szacuję na 70 tys). Moją górkę chciałem dać na wcześniejszą spłątę kredytu ale widzę, że w dużej częsci pójdzie niestety na budowę... bo 300 tys będzie za mało na to o czym pisałem powyżej - co nie? Myślę, że 400 tys. to kwota z którą muszę się przyzwyczaić. Dlatego tym bardziej 220 - 225 tys to ostateczniść na jaką się zdecyduję z tym stanem otwartym.

Choć z drugiej strony jesli odpuszcżę i zacznę wszystko sam w nowym roku - kupno działki, dokumentacja, uzgodnienia itd. to nie zacznę przed połową roku a patrząc jak ceny idą w górę to pewnie mogę założyć 20% wzrostu w stosunku do cen obecnych czyli ten stan osiągnę również za ok. 250 tys. Do tego ciągle nie ma mnie w domu (dużo jeżdzę w pracy) - to po co mi dom , ktoś powie :lol: - nie ma mnie w domy więc nie wiem czy wszystko złatwię do połowy roku ... zakup tej działki w tym stanie jest dla mnie chyba optymalnym wyjściem.

 

Tydzień spędziłem na szukaniu kredytu... i zgłupiałem, trochę schudłem :lol: .

Wychodzi, że dla mnie będzie dobry tylko Millenium lub PKO SA - tylko u nich dostanę 300 tys. Jest jeszcze Multibank ale wydaje mi się, że będzie za duża u nich prowizja....

A wy macie jakieś świeże info które kredyty są obecnie "user friendly" :lol: jesli tak można powiedzieć o kredycie :lol:

Ale się rozpisałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć howard_opole,

Uściślij stan domu, raz piszesz :

 

"Działka ma 8 ar i cena działki w tych okolicach oscyluje w okolicach 50 tys. Uzbrojenie działki na poziomie: prąd, woda, gaz w perspektywie (bliskiej). Nie ma kanlaizacji i chyba szybko się nie zapowiada.

Materiały jakie widziałem w murach to kratówka Cerpol Kozłowice 300x238 MEGA-MAX.

Dachówka - jak powiedział sprzedający ceramiczo - cementowa (jeśli czegoś nie przekręciłęm bo się nie znam).

Przewód kominowy - widziałem bloczki w ścianie więc chyba jakiś systemowy.

Strop: żebrowany z pustakami między żebrami + wylewka."

 

czyli rozumiem że ma dach itd , a raz że ma tylko strop nad częścią mieszkalną. Z tego co pamiętam stan z dachem był wyceniony na ok 120tyś (nie masz jeszcze mediów) +50tyś działka=170 okolo.

Gość chce od Ciebie 260 tyś!!!,

Za kwotę jaką chcesz zainwestować w budynek (ok 400tyś) w Częstochowie jestem w stanie znaleźć dom do zamieszkania! Jeżeli dołożysz fakt że ciągle podróżujesz i nie masz czasu - to może poszukaj domu na sprzedaż (gotowego). Wierzę że podejmniesz dobrą decyzję - na pewno "Dom za rogiem" to dobra decyzja!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć howard_opole,

 

czyli rozumiem że ma dach itd , a raz że ma tylko strop nad częścią mieszkalną. Z tego co pamiętam stan z dachem był wyceniony na ok 120tyś (nie masz jeszcze mediów) +50tyś działka=170 okolo.

Gość chce od Ciebie 260 tyś!!!,

Za kwotę jaką chcesz zainwestować w budynek (ok 400tyś) w Częstochowie jestem w stanie znaleźć dom do zamieszkania! Jeżeli dołożysz fakt że ciągle podróżujesz i nie masz czasu - to może poszukaj domu na sprzedaż (gotowego). Wierzę że podejmniesz dobrą decyzję - na pewno "Dom za rogiem" to dobra decyzja!!!

 

Masz rację "pa-ma" trochę zamiesznia wprowadziłem - faktycznie na tą chwilę nie ma dachu ale cena o której wspominałem tj. stan surowy otwarty ma być z dachem (nie wiem - czy zgodnie z projektem dach razem z oknami czy tylko otwory pod okna zakryte np. dachówką - to uściślę jutro).

Generalnie trochę już poczytałem a do jutra na pewno doczytam to co dot. C 11o - wynotowałem trochę pytań do gościa i będę parł do swojej założonej ceny.

Jeśli nie - to będzie mi przykro ale zrezygnuję bo to się nie będzie już kalkulowało.

Wtedy albo tak jak Ty mówisz poszukam coś gotowego - za 3XX tys. (dziwne, że o tym nie myślałem) albo poszukam odpowiadającej mi działki i spróbuję sam to wszystko wyprowadzić bo projekt mi się bardzo podobał + Wasze podpowiedzi i przeróbki. Byłby super domek.

 

pa-ma: jak myślisz ile muszę zarezerwować na media? przyłącze gazowe, przyłącze wodne i przyłącze energetyczne?

Szambo: jakie s koszty takiej inwestycji? Masz może jakieś rozeznanie?

 

Czasami przejeżdzam przez Cżestochowę - leży w obszarze mojego działania. Chętnie zobaczyłbym Twój C 110 - jeśli pozwolisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że zapraszam, tyle że na razie mamy działkę z kibelkiem i blaszakiem, zacząć budowę chcemy na wiosne więc w dokładnych kosztach o które pytasz na razie nic nie pomogę :(

:lol: OK - THX za podjęcie rozmowy.

Pozdr.

 

==========================================

No i jestem po rozmowie z moim Panem, który chce zbyć C 110 w stanie surowym z działką 8,3 ara.

Zaproponowałem mu jak poniżej - ma odpowiedzieć do wtorku. Bardzo nam się ta działka z tym projektem podoba ale jesli nie zgodzi się na tą cenę to niestety ale nie wejdę w ten temat, bo rację ma pa-ma będzie lepiej kupić kilku letni dom i nie mieć tych wszystich problemów jakie wynikają z prowadzenia budowy.

Moja oferta:

Kalkulacja stanu – stan surowy otwary:

a. Stan surowy otwarty: 130 tys. PLN

• Stan zero: roboty ziemne i wytyczenie budynku, ławy i ściany fundamentowe z izolacjami, płyty żelbetowe.

• Stan surowy otwarty: ściany zewnętrzne, ściany wewnętrzne murowane i kominy, stropy, schody, konstrukcja i pokrycie dachu, rynny.

 

b. Działka 8, 27 ara * 5 tys ar 42 tys. (5 tys. / ar)

c. Projekt 1750 zł + Adaptacja (1500 zł max 2 000) = 4 tys.

d. Przyłącza – energetyka, woda (jeśli są) 4 tys. - ktróych JESZCZE NIE MA

e. Przygotowanie placu budowy: 1000,00

f. Pozwolenia: 1000,00

g. Czas 1 / 2 roku pracy gościa który zarabia 3 tys zł /m-c : 18 tys. (jako zwrot poświęconego czasu - Zbywający buduje te domy aby je zbyć w stanie surowym otwartym - chce zarobić.

 

RAZEM: 200 tys. zł.

+ zlecenia na dokończenie budowy do stanu umożliwiającego jej odbiór budowalny.

===============================

Niestety sprzedający upał się na 240 tys. za stan surowy otwarty z działką 8 ar bez przyłączy... SZKODA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych przyjaciół Domu za rogiem.

Ależ emocjonalnie się zrobiło, nowe osoby, nowe emocje związane z: kupić projekt/dom nie kupić, marzenia o zamieszkaniu na swoim, pierwsze kosztorysy, pytania typu: "wiem niewiele, ale chcę znaleźć pytanie czy mnie stać" ....

 

Fajnie. Świeża krew jest potrzebna ;-)

 

W kwestii kosztów stanu surowego, to ja już powiedziałem prawie wszystko. Zainteresowanych odsyłam do wcześniejszych postów.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Chciałem uprzejmie donieść, że widziałem na żywo w pełni wykończony i zamieszkały dom za rogiem. Okazało się, że ekipa z którą będziemy się budować w przyszłym roku - budowała już ten dom w Chotomowie. Dom robi wrażenie bardzo ciepłego, stosunkowo skromnego, ale klasycznie eleganckiego. Właściciele nie dokonywali zbyt wielu zmian w stosunku do oryginału. I tak:

• pomieszczenie nad garażem dzięki podniesieniu o trzy pustaki stało się pięknym dodatkowym salonem, jest tam dołożone okno w ścianie szczytowej i nie zaburza to symetrii domu,

• zlikwidowano słup w sypialni i nie wymagało to żadnych dodatkowych zabiegów – konstrukcja dachu jest mocna i oceniono że wytrzyma bez słupa,

• ścianka oddzielająca kuchnię od salonu została troszkę skrócona, dzięki czemu przejście do jadali i dalej do salonu jest wygodniejsze,

• w lukarnie umieszczono szersze okno i jest to jedyne okno w łazience - można chyba uznać że ilość światła jest wystarczająca,

• w łączniku między garażem a wiatrołapem zlikwidowano okno, a na tej ścianie ma powstać szafa

I co ważniejsze właściciele są zadowoleni z domu, tylko na początku przestraszyli się trochę zbyt małego salonu – chyba trzeba tu uważać aby nie planować zbyt wielu mebli.

Ale na mnie największe wrażeni zrobił czas w jakim wybudowano dom ---- od wbicia pierwszej łopaty do zamieszkania ----- tylko 6 miesięcy!!!

 

Pzdr. Marek

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt:

" ----- tylko 6 miesięcy!!!"

łoooooł - tempo expres!!i

Ale mam kilka pytań:

- Rozumiem, że dom kryty też dachówką? - to w związku ze słupem, rozmawiałem z cieślą ( bratem) twierdzi że słup to nie problem (można podeprzeć odpowiednio skonstruowanym kształtownikiem stalowym)

- czy nie stanowi problemu bardzo wąski korytarz ( a konkretnie schody) - jak tam coś wnosić, poruszać się?

- i tak między wierszami - ile ich ten domeczek kosztował...? :o

pozdrawiam

Paweł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam,czy jest w takim razie mozliwosc zamieszczenia zdjec z wybudowanego domu na forum?jesli tak bardzo prosimy.Moze jakas aranzacja przypadnie do gustu,kto wie?

cos z tym slupem napewno mozna zrobic,poniewaz architekt w nowym projekcie tego domu-Dom za rogiem-wariant II z niego zrezygnował,a reszte zmieni,mysle dzieki dużej zasłudze Krupiarza,Anstak i wielu wspaniałych na tym forum, dzieki ktorym dom,mimo jeszcze nie rozpoczecia zarysowuje sie w myslach coraz wyrazniej,dzieki wielkie :wink:

a u nas za na poczatku grudnia oficjalne,notarialne dokonanie zakupu dzialki.potem papierologia zwiazana z pozwoleniami na budowe,w miedzyczasie zalatwianie inspektora nadzoru budowlanego oraz czlowieka odpowiedzialnego za prowadzenie budowy,zakup materialow, dobieranie ekip-slowem On jako My,do kiedy nie przyjedziemy z powrotem na stałe do Polski

serdecznie pozdrawiamy(zdjęcia?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt:

...

- i tak między wierszami - ile ich ten domeczek kosztował...? :o

pozdrawiam

Paweł :D

 

Też chciałem zadać to pytanie ale odpuściłem - pewnie kosztował tyle na ile było ich stać... Zastanawiałem się jak zapytać ile kosztował ... co odjąć z wykończenia by cena w jakiś tam sposób oddawała koszty które każdy poniesie. Zastanawiałem się np. by określili cenę bez wykończenia wewnętrznego np. bez posadzki (np. terakota, parkiet, panele), inne roboty wykończeniowe (np. balustrady, schody drewniane, szafy wnękowe) ...

 

Można też w inną stronę ... podać ceną i określić z czego dokładnie i z jakim wykończeniem był z zbudowany - dachówka, pustak,ocieplenie typu, okna takie a takie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gratuluję decyzji. Ja jej jeszcze nie podjęłam. Doradźcie coś proszę, bo już prawie trzy miesiące szukam projektu a czas leci:) Działka jest, wzizt jest, mapa jest, geologia się robi a projektu jak nie było tak nie ma...

Generalnie chodzi o dylemat: dom za rogiem czy LK&254 http://www.dom-jednorodzinny.pl

Bardziej mi się podoba dom za rogiem choć sądzę, że jesli zamienię w LK&254 pokoik nad wejściem na balkon i zlikwiduję lukarnę z tyłu to ten dom będzie wymagał mniejszej ilości zmian niż za rogiem a może coś z niego ciekawego wyjść.

Przestudiowałam całe forum i zmiany które proponujecie są wg. mnie jak najbardziej ok) Tylko te kominy a LK&254 ma tylko dwa! I z komunikacją jest lepiej (nawet nie wiem czy czasem nie za duzo- mam już pomysły jak powiększyć pokój dzienny kosztem komunikacji) Strych nad garażem też da się dość łatwo zagospodarować jako pracownię. Tyle tylko, że chyba i tak nie będzie miał tego uroku co do za rogiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...