Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odnośnie tego dachu nieszczęsnego. Jak robicie podprzybitkę i obróbkę dachu, bo wiecie ja się na tym nie znam, ale czuję, że moi fachowcy chcą mnie trochę przerobić. Chodzi mi o to jak "obrobiliście" te belki przy wypustkach dachu nad wejściem i salonem. Wydaje mi się, że trzeba poszerzyć te belki przy ścianie o szerokość styropianu bo to będzie brzydko wyglądać. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Oni chcą mi tą przestrzeń pod wypustem zabudować panelami, ale to chyba będzie brzydko

Pozdrawiam

 

Witaj Montek,

 

nie do końca zrozumiałam o co pytasz ;-)

Ale z autopsji wiem, że niektóre sprawy czasami trudno opisać.

My mamy nadbitkę, więc nie wiem, czy Ci to pomoże - ale parę zdjęć powinno być w naszej galerii.

My często zaglądaliśmy do zdjęć pozostałych forumowiczów i pomagało nam to wielokrotnie w podejmowaniu decyzji.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

 

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Wydaje mi się, że trzeba poszerzyć te belki przy ścianie o szerokość styropianu bo to będzie brzydko wyglądać. Nie wiem jak to wytłumaczyć.

Belki przy ścianie można poszerzyć lub po prostu zdystansować je od ściany, aby były widoczne po ułożeniu styropianu. Po konsultacji zdecydowaliśmy się na zdystansowanie.

 

Oni chcą mi tą przestrzeń pod wypustem zabudować panelami, ale to chyba będzie brzydko

 

Jeśli dobrze Cie rozumiem, to na pewno będzie brzydko wyglądało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie prezentuje SSO. Trwało to dość dugo - aż rok. Ale to tez długa historia. Wrzuciłem 4 fotki - tak na razie. Aktualnie mam zrobiony SSO, dachówka roben kasztan, komin z cegły klinkierowej - kolor etna, będę miał podbitkę a nie nadbitkę -ale to konieczność (ciekawy jestem jak będzie to wyglądać). Okna oknoplast krakow kolor mahoń, rolety zewnętrzne w systemie Integra, brama garażowa Normstahl kolor mahoń. Aktualnie firma wykonuje wodę, kanalize i elektrykę. Zakupiłem już piec tłokowy Sekom Opal ze sterownikiem PID.

pozdr. Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mruva: taras ma konstrukcje metalowa na ktorej sa drewniane deski. Nie bede go obsypywal. Z przodu na pewno bedzie schodek, od strony lasu planuje pergole natomiast czy z drugiej strony bedzie schodek czy barierka jeszcze nie jest zdecydowane.

U mnie teren jest ze spadkiem od tarasu do garazu. Na koncu tarasu mam 40 cm natomiast przy dzwiach kolo 70cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładąc blachodachówkę liczę się z tym, że nie kupię jej za 17.99 w promocyjnej cenie. Myślałam o takiej blasze na licencji Saab szwedzkiej na którą dają 30 lat gwarancji i kosztuje ponad 30 zł. Też podoba mi się pomysł dachówki ale mój mąż jest nieugięty... Zobaczymy, może da się przekonać.

Pozdrawiam

 

Montek,

 

w ostatnim muratorze jest temat specjalnie dla Was ;-)

wszystko o kryciu dachu blachą.

 

Pozdrawiam,

 

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Serdecznie witam lud budujący rogacze.

 

Wreszcie założyłem sobie na stałe internet. Myślę, że częściej będę obecny na forum. Obecnie kończę ocieplanie budynku (18 cm styropianu) - idzie zima.

Widzę, że jeden z aktualnych tematów to tarasy. Ja zrobiłem betonowy. Zużyłem 6 m3 betonu (B-15) na ławę fundamentową + zbrojenie. Na tym betonie stoi prawie 900 szt. bloczków betonowych. Cały taras wyszedł mi o powierzchni ponad 25 m2. Wydatek finansowy nie powiem spory, ale ze względu na ukształtowanie terenu konieczny. Myślę, że w przyszłości się sprawdzi.

Po styropianie biorę się za podbitkę dachową. Na początku chciałem położyć plastikową, ale ceny mnie poraziły. Za kilka dni powinni skończyć fachowcy od styropianu, sprzątam po nich garaż i ściągam podbitkę. Tej też trochę wyjdzie. Jeszcze dokładnie nie liczyłem ale podobno ma jej wyjść 80-100 m2. A wam ile faktycznie wyszło.

 

Dzisiaj przysiadłem się do zdjęć i je troszkę posegregowałem. W wolnej chwili dorzucę dalsze zdjęcia tarasu i może kilka z wnętrza.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Walimar - strasznie Ci zazdroszczę - u nas jeszcze taki moment, że niby coś tam się dzieje, kafelki , panele czekają na położenie, farby stoją w kącie - ale ciągle w śroku wielki bałagan....

 

Mruva - jak tylko młodsze dziecko się wykuruje porobię trochę nowych zdjęć i zamieszczę w albumie.

 

Mam pytanie do schodów - do tych, którzy mają schody wylewane -

jakim drewnem wykańczaliście? I ile żądali sobie stolarze za stopień, podstopnicę i te trójkątne stopnie przed spocznikiem?

 

Pozdrawiam!

 

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechocia - dopiero teraz ?? ;-)

Jak to mówią - lepiej późno niż wcale.

 

Paeblo - fajna balustrada.

Jeżeli możesz zdradzić to prośba o inf. z jakiego materiału masz balustradę i ile cię kosztowała?

Masz wycenę balkonu? Ile balkon cię wyniesie?

 

Interesuje mnie jeszcze szczegół techniczny - w jaki sposób zostały przytwierdzone słupki pionowe do podłoża?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krupiarz: ta balustrada to moja radosna tworczosc :) koszty przez to stosunkowo niewielkie, kantowka kupiona w tartaku, na calosc balkon gora i dol wyszlo 1,3 kubika po 600 zl, drzewo to modrzew. Dodatkowe koszty to klej (wodoodporny D4) kolo 100zl i impregnat 70 zl za puszke 3 l (na razie jest pomalowane raz, wyszla polowa ale potrzeba co najmniej jeszcze raz nasaczyc tym olejem) Plus narzedzia typu grubosciowka, wyzynarka, frezarka, szlifierka i "kilka" wieczorow pracy ;)

Nad mocowaniem sie dlugo zastanawialem, jak zrobic aby bylo trwale (drzewo "pije" wode wzlduz slojow) stabilne i jednoczesnie estetyczne. Patent wyglada tak: w posadzce jest wywiercony otwor w otworze jest zakotwona metalowa szpila (kotwa chemiczna) w slupku jest wywiercony otwor w ktory wchodzi szpila (jest przyklejona klejem) pomiedzy posadzka a slupkiem jest przekladka z blachy aluminowej z wywinietymi koncami do gory, calosc slupka od dolu jest dokladnie wysmarowana silikonem dekarskim. Czy sie sprawdzi czas pokaze. Na pewno jest stabilne i estetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Jeżeli to twoja radosna twórczość to tym bardziej gratuluję - wizualny efekt końcowy - bdb, tym bardziej, że trochę zabawy z tym było.

 

Na moje "oko" to to technczne rozwiązanie dot. mocowania do podłoża powinno się sprawdzić.

 

Pytałem o szczegóły techniczne bo ostatnio sam robiłem balkon i miałem podobną zagwostkę. Czułem, że jest coś takiego jak "kotwa chemiczna" ale jakoś na nią nie trafiłem. Ostatecznie drewniane słupki mocowałem do uchwytów metalowych, które z kolei są przykręcone do podłoża na 4 wkręty z kołkami rozporowymi. Przez to słupek nie stoi bezpośrednio na podłożu. Z zewnątrz tych elementów metalowych nie widać, bo są zakryte deskami.

Ale ja mam inną konstrukcję balkonu - drewniany, ale dechy dębowe, cięte "z bala" i mocowane poziomo do pionowych słupków. Zresztą podobnie mam zrobione ogrodzenie - balkon jest więc naturalną kopią i zgrywa się z ogrodzeniem. Dzień w którym wrzucę zdjęcia zbliża się wielkimi krokami ;-)

 

Tak w ogóle to gratuluję zacięcia - ja za balkon wziąłem się po 2 latach, gdy "ograrnąłem" rzeczy "priorytetowe" i otoczenie, a za balustradę z przodu jak Bóg da wezmę się w przyszłym roku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...