Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Ja pamiętam nasz strop. Pierwszy raz na nim stanąłem i .... zobaczyłem więcej, dalej. Przekonałem jak ładna jest okolica.

 

Amelkaa. No cóż ty jesteś jeszcze przed jedną z ważniejszych decyzji - wyborem projektu. My z żoną przejrzeliśmy setki jeżeli nie tysiące projektów. Potem, to wystarczył rzut oka (ok. 5 sek, a czasem nawet nie) by projekt wyeliminować.

Na chwilę też odeszliśmy od Domu za Rogiem. Nie dlatego że był zły, ale dlatego by szukać "w d...e miodu" czyli czegoś lepszego.

No ale nie znaleźliśmy. A gdy jeszcze znajomi architekci podpowiedzieli nam jak projekt przerobić - zdecydowaliśmy się. No i nie żałujemy. Na prawdę dom nie jest drogi w budowie (relatywnie), dość ładny i bardzo funkcjonalny.

 

Jeżeli chodzi o garderobę, to oczywiście że jest na nią miejsce, my ją umiejscowiliśmy nad garażem od frontu, od tyłu daliśmy pralnię. I tym sposobem mamy garderobę bezpośrednio przy pralni.

 

Natomiast w kwestii przeszklonej jadalni, to u nas od frontu jest spiżarnia, a jadalnia jest przy oknie "zachodnim", które to okno zostało powiększone do wymiarów 140x180 (wysokość), a więc jest spore "przeszlenie".

 

Wkleiłem trochę zdjęć skończonego dachu i tynków. Elewacje po założeniu nachówki zaczynają nabierać wyglądu :-).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Krupiarz, dzieki sliczne za dodanie otuchy, dzisiaj juz nawet z mezem zastanawialismy sie nad indywidualnym projektem, koszty nas jednak przerazaja. Zatem ide rysowac Twoje podpowiedzi dot. jadalni, odnosnie garderoby juz sie doczytalam wczesniej gdzie robisz. Szkoda, że tak daleko mieszkasz, chetnie bym zobaczyla "realne" mury. Napisz co jeszcze zmieniles nie ruszajac konstrukcji, to najwiecej kosztuje niestety. Pozdrawiam wszystkich i ide rysowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ściankę kolankową to podniosłem na pewno na garażu - to było świadome - i jest ok. To co było w projekcie daje bardzo duże skosy i pomieszczenie nad garażem byłoby mocno nieużytkowe!.

Ja to zrobiłem co prawda w uzgodnieniu z kierownikiem budowy, ale niezgodnie z projektem. Kierownik powiedział "jakby co będziemy się tłumaczyć". Ale to była ta kolejna dobra zmiana.

 

Jeżeli chodzi o część główną budynku - to tak wyszło z wysokości pustaków i tego, że miałem dać na górze ocieplenie i wylewkę oraz legar i deski (z tych pierwszych ostatecznie zrezygnowałem i będzie tylko podłoga modrzewiowa na legarach), a netto chciałem mieć wysokości z projektu. No i prawdopodobnie parę centymetrów doszło.

Jeżeli chodzi o kąt nachylenia dachu - nigdy go nie mierzyłem, ale nie wydaje mi się by był jakoś specjalnie zmieniony w stosunku do projektu.

Wydaje Ci się, że dach został podniesiony czy spłaszczony?

 

Pozdrawiam

 

ps. wybór bryły w której się będzie mieszkać przez kolejne lata jest sprawą bardzo ważną. Jeżeli ktoś ma ochotę przyjechać i zobaczyć jak dom za rogiem wygląda w rzeczywistości to zapraszamy. Warto pofatygować się nawet przez pół Polski, poświęcić na to cały dzień. My takiej możliwości niestety nie mieliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na razie na etapie szukania projektu , ale wszystko wskazuje na to ,że dołączymy wkrótce do Was. Mam na razie tylko takie pytanie- zastanawia mnie jak zrealizowane jest wejście nad garaż ?. Z planu ( z Muratora) wynika ,że wejście jest z półpiętra ( schodów). Czy to oznacza ,że strop nad garażem jest dużo niżej - o ile ?.Łączę serdeczne pozdrowienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Krupiarz, wrazenie bardziej płaskiego dachu, ale wyglada super. My narazie jestesmy na etapie szukania dobrego i rozsadnego architekta, c o by podpowiedzial laikom, jak najlepiej zaadoptowac ten dom, by oczywiscie zrobic z niego funkcjonalne c udo. Jak najwiecej powierzchni, mało skosów i przestrzen. Ech, az sie boje pomyslec, co nas czeka. dwa laiki sie biora za dudowe. Za to wiem juz, do czego wykorzystam dom. I ta przestrzen z ogrodem. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ściankę kolankową to podniosłem na pewno na garażu - to było świadome - i jest ok. To co było w projekcie daje bardzo duże skosy i pomieszczenie nad garażem byłoby mocno nieużytkowe!.

Ja to zrobiłem co prawda w uzgodnieniu z kierownikiem budowy, ale niezgodnie z projektem. Kierownik powiedział "jakby co będziemy się tłumaczyć". Ale to była ta kolejna dobra zmiana.

 

Jeżeli chodzi o część główną budynku - to tak wyszło z wysokości pustaków i tego, że miałem dać na górze ocieplenie i wylewkę oraz legar i deski (z tych pierwszych ostatecznie zrezygnowałem i będzie tylko podłoga modrzewiowa na legarach), a netto chciałem mieć wysokości z projektu. No i prawdopodobnie parę centymetrów doszło.

Jeżeli chodzi o kąt nachylenia dachu - nigdy go nie mierzyłem, ale nie wydaje mi się by był jakoś specjalnie zmieniony w stosunku do projektu.

Wydaje Ci się, że dach został podniesiony czy spłaszczony?

 

Pozdrawiam

 

ps. wybór bryły w której się będzie mieszkać przez kolejne lata jest sprawą bardzo ważną. Jeżeli ktoś ma ochotę przyjechać i zobaczyć jak dom za rogiem wygląda w rzeczywistości to zapraszamy. Warto pofatygować się nawet przez pół Polski, poświęcić na to cały dzień. My takiej możliwości niestety nie mieliśmy.

 

Witaj Krupiorz

od jakiegos czasu śledzę na forum wszystkie wypowiedzi nt "za rogiem", obecnie mam już warunki zabudowy i wiem na co mogę sie zdecydować. Ten dom bardzo mi odpowiada i jest funkcjonalny i ładny mimo, że ma prosta bryłę, ale za to będzie tańszy w budowie. Mieszkam jakieś 100 km przy trasie Warszawa-Gdańsk, czy zanim zamówię ten projekt moglabym Cię odwiedzic i przekonac sie naocznie , że to mój dobry wybór. Prosze o kontakt na priv [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności.

U mnie już dom przykryty blachodachówką, elektryka w trakcie, jutro wchodzą hydraulicy, a na 15 sierpnia mam umówionych tynkarzy, okna chyba na 11 sierpnia będą (to tyle z chwalenia się).

Swoją drogą to niezły pomysł te odwiedziny na budowach żebyśmy byli jeszcze równomiernie rozsiani po kraju to już by było coś.

Ja zapraszam także do siebie (jeśli ktoś chce zobaczyć ten dom w formie prawie zgodnej z projektem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym jeszcze raz podziekować Krupiarzowi, że umożliwił mi zobaczenie swojego domu w budowie. Dom ma ładną bryłę, jest przestronny i ma dużo miejsca na poddaszu. Pomieszczenie nad garażem wspaniale może służyc za suszarnie i nie tylko. Pokój, na dole w moich planach ma być naszą sypialnią, dlatego, że jesli bedziemy staruszkami unikniemy wchodzenia po schodach. Jest wystarczającej wielkości, bo w wiekszości projektów na dole są przeważnie klitki w których trudno zmieścić duże łóżko. Najwięcej watpliwości mam co do klatki schodowej, czy jest nie za wąska, trochę nie podoba mi sie jej zakończenie na poddaszu i ta łazienka pod schodami. Łazienka na dole (nawet mała) to dla mnie priorytet. Nie moge sobie wyobrazić, czy dobrze bedzie z tą kabiną. Salon w połaczeniu z kuchnią i wygospodarowanie spiżarni to dobry pomysł. Ja jednak musze oddzielić kuchnię, ponieważ moje dzieci lubią pitrasić w kuchni, ale nie lubią sprzatać. Jednak po postawieniu ścianki tak jak w planie wejście do salonu bedzie wąskie i to mi sie nie podoba, a dodatkowo przedpokój będzie sprawiał wrażenie ciasnego. ( a może nie?) . Nadal ten projekt jest moim faworytem, ale jeszcze zastanawiam się, a czas leci.

Krupiarz

życzę dużo wytrwałości, napewno juz jestes dumny, bo masz z czego. Jęsli się zdecyduje dam znać.

 

 

Pozdrawiam

hela32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności.

U mnie już dom przykryty blachodachówką, elektryka w trakcie, jutro wchodzą hydraulicy, a na 15 sierpnia mam umówionych tynkarzy, okna chyba na 11 sierpnia będą (to tyle z chwalenia się).

Swoją drogą to niezły pomysł te odwiedziny na budowach żebyśmy byli jeszcze równomiernie rozsiani po kraju to już by było coś.

Ja zapraszam także do siebie (jeśli ktoś chce zobaczyć ten dom w formie prawie zgodnej z projektem)

 

 

jancio75

zajrzyj proszę na priv i odezwij się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hela, No cóż.

 

Jedno co mi się ciśnie na usta to "Takie rzeczy to tylko w Erze" ;-).

 

Jak sama zauważyłaś, nie ma projektów idealnych. Wybiera się najmniejsze zło lub może raczej projekt najbardziej zbliżony do ideału.

 

 

U nas dziś kończą tynki. Z tydzień czekamy na hydraulika.

Chłopaki mieli posprzątać obejście bo trochę się nabałaganiło.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A umnie pierwsze poważne zwarcie na linii wykonawca-inwestor (dekarz-inwestor). Tutaj mimo tego że robił dachy u wszystkich moich sąsiadów i był polecony przez kolegę ze szkoły to okazał się niezły cwaniak. Miał robić dach przez tu cytat "w tydzień będzie z posprzątaniem" to robił przez miesiąc i jeszcze nie sprzątał po sobie. Więc płacę mu na raty no i się chłop obraził no i "wk..wił". Chciał jeszcze żebym to ja kupił farbę do zrobienia zaprawek porysowanej blachodachówki :o ale mu to skutecznie wybiłem z głowy (ale wczoraj to było na budowie nieciekawie). No i jeszcze będę musiał patrzeć na niego w poniedziałek jak będzie robił te zaprawki. Oby tylko już dach nie ciekł żeby już go więcej nie spotkać.

No ale co by się wspominało po latach....

 

hela32 wysłałem ci wiadomość (robiłem to pierwszy raz na forum i mam nadzieję że się nie zamotałem :oops: wyślij mi wiadomość na [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich. Bardzo nam się spodobał w/w projekt. Wszystko co piszecie :o jest bardzo ciekawe i pomocne. Utwierdzacie nas w przekonaniu, że to słuszny wybór. Pomysły na zmiany też inspirujące. :p Cieszymy się że tu dotarliśmy. a teraz prośba wielka... Jeśli macie chwile i troche chęci to prosimy o skany, rzuty po zmianach... Wszystko to będzie dla nas wielkim krokiem naprzód. Jeśli ktoś się z nami podzieli - z góry serdeczne dzięki :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie zainteresowanych domem za rogiem.

Nasze rzuty i skany macie akurat w linku poniżej.

Jeżeli chcielibyście czegoś więcej, proszę o kontakt, nie obiecuję, że od razu, ale w wolnej chwili prześlę.

 

U nas aktualnie na budowie lekka przerwa. Chyba po niedzieli wejdzie hydraulik, a sztywno ustawiony jest termin wylewek na 1 września.

 

Osobiście walczę z podłączaniem w domu całej elektryki. Wyszło tego trochę i mam nadzieję, że jutro skończę się podłączać i zaraz po niedzieli dopełnię formalności i prześlę do ZE papiery o uruchomienie dostaw energii (cały czas ciągnę na prądzie sąsiada). Ach jakaż to będzie ulga :-).

W tzw. międzyczasie walczę z POŚ-iem. Póki co rozeznaję temat. Na pewno chcemy go mieć, bo nie wyobrażam sobie wywozić szamba za 150 PLN/mc. Uważam, że potencajlne przyczyny kłótni w rodzinie należy eliminować, a w przyszłości nie chcę się kłócić wanny wody spuszczane do zbiornika bezodpływowego.

 

Dzielna małżonka wybiera drzwi wewnętrzne, ale widzę, że wybór jest za duży i ... jest problem z decyzją. Kiedyś był jeden rodzaj w sklepie i wszystkim "się podobały".

 

Tak sobie myślę, że kiedyś się zbiorę i spiszę wszystko co było dobre i złe podczas budowy domu, na co zwracać uwagę, na co uważać, kiedy podejmować jakie decyzje, co bym zrobił inaczej. Na to trzeba czasu a ten jest ciągle towarem deficytowym :(

 

Jeszcze chwilę poczytam o GWC (bo ten temat jest również bardzo aktualny) i idę lulu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fanclub projektu Dom za Rogiem,

 

jest to mój dziewiczy wpis w tym temacie. Na 99% będę budowal wg. tego projektu dom w okolicach Mszczonowa. W ostatni weekend skorzystałem z uprzejmości Krupiarza i wraz z moją ładniejszą połową nawiedziłem jego budowę za co w tym miejscu serdecznie mu dziękuję!

 

Przez jesień i zimę "popchnę papierologię" i na wiosnę ruszam! Pierwotnie miałbyć dopiero jesień 2007, ale po "napatrzeniu się" u Krupiarza chęci wzrosly :D Stąd w przyszłym roku chcę zbudować stan surowy otwarty.

 

Nasza działka nie jest najszczęśliwiej położona wzgędem stron świata, dlatego planujemy w pokoju dziennym wybudowanie mocno przeszklonej lukarny w celu doświetlenia ww. Oczywiście związane by to było z przeprojektowanie balkonu. Zobaczę co powie na ten pomysł pan Architekt.

 

Dzisiaj robimy pierwszy krok, mamy spotkanie z polecanym w okolicy Panem Murzaem nr. I

 

Pozdrawiam ZZa Rogu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...