Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja również proszę o włączenie mnie ( nas ) do klubu. Po wizycie u pana Andrzeja , za którą jeszcze raz dziękuję , i po przejrzeniu kolejnych projektów - zdecydowaliśmy ... i od wczoraj oglądam szczegóły projektu.Mam już kilka pytań , np. czy naprawdę musi być odpowietrzany każdy przewód kanalizacyjny i czy rzeczywiście FI 110 do kuchni ( zlewozmywaka ) to nie przesada.Poza tym te piony napowietrzające są jakby wmurowane w ściany. Jak to się praktycznie robi - zostawia się kanał w ścianie , czy też nie zostawia i później ten kanał się wycina ( wykuwa).Cały czas mówię o kanalizacji.. . Zamierzam budować z porotermu 44, wychodząc z założenia ,że tak będzie najprościej.Chętnie rozsunąłbym też wejście ( wiatrołap ) tak jak zrobił to pan Andrzej, ale jeszcze nie wiem co na to powie mój pan Architekt.Niestety my będziemy mieli wejście od południowego zachodu , więc będę chyba też chciał zmniejszyć okno w kuchni , a na pewno dostawić jeszcze jedno połaciowe na górze ( tam gdzie jest tylko jedno) . Ze względu na to usytuowanie nie zamierzam za to dodawać już okien w łazience na górze.

P.S W czerwcowym numerze " Zbuduj dom " jest trochę opisu tego projektu. Jest też zdjęcie wykończonych schodów - urocze, poza tym same superlatywy ich konstrukcji.No może był to tekst na zamówienie.

Pozdrawiam wszystkich budujących .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że ktoś ten dom już wybudował i skończył. Nie wiesz gdzie go można zobaczyć? Nikt się nie pochwalił na forum?

Trochę to dziwne że w Ładnym Domu opisują projekt z kolekcji Muratora.

 

Jeżeli chodzi o kominki napowietrzające, to wg. mnie nie jest potrzebna wentylacja oddzielnym kanałem do każdego pomieszczenia. W projekcie archtekci przesadzili.

 

W zimę w domu będzie bardzo zimno.

 

Mi w sumie wyszły 3 kominki, a jakbym się barzo uparł, mogłyby być 2.

Reszta idzie tradycyjnymi kanałami wentylacyjnymi w 2 dużych kominach.

 

Jak się robi te co są w projekcie?

Jest to system Shiedela (czy jakoś tak). Kupujesz pustak szerokości ściany z dziurą (np. okrągłą w środku), budujesz to od np. 2 warstw pod stropem do góry, ponad dach. Robisz do tego przebicie (lub kupujesz element gotowy z takowym przebiciem na pierwszą warstwę) i hula.

 

Kominy systemowe są trochę drogie. Ja miałem w cenie wybudowanie standardowych, więc nie przepłacałem, kosztowało mnie to tylko cegłę czerwoną pełną.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krupiarz!!!!

Ta prezentacja była w "Zbuduj Dom" to odnoga Muratora....

A co do zdjęcia schodów ... nie było to zdjęcie zrealizowanych schodów, ale schodów podobnych.... do tych z projektu.

W prezentacjach innych projektów w tym czasopismie stosuja podobnne zabiegi.... piszą o łazience dają zdjęcie łazienki, o tarasie zdjęcie tarasu itp.. ale nie zawsze ze zrealizowanego projektu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, za szybko czytałem post-a.

 

Nie wiem jak wam idzie, ale mnie denerwuje mój hydraulik.

 

Ma opóźnienie i to całkiem spore, a przez to muszę przełożyć wylewki, później będą wstawione okna i drzwi .... .

 

Jeszcze nie ma alarmu, ale ... :evil:

 

Budowa domu to nie je bajka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

Nasza działka nie jest najszczęśliwiej położona wzgędem stron świata, dlatego planujemy w pokoju dziennym wybudowanie mocno przeszklonej lukarny w celu doświetlenia ww. Oczywiście związane by to było z przeprojektowanie balkonu. Zobaczę co powie na ten pomysł pan Architekt.

 

Dzisiaj robimy pierwszy krok, mamy spotkanie z polecanym w okolicy Panem Murzaem nr. I

 

Pozdrawiam ZZa Rogu,

 

 

miało być "wykuszu" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po małej przerwie. W w pniedziałek odebraliśmy pozwolenie na budowę i 4 września ruszamy. Niestety pogoda nie sprzyja a gliniasta działka tonie w deszczu! Będziemy budować z silki i ocieplać styropianem. Myślę również o GWC i reku. Krupiarz , zrobiłeś już coś w tym kierunku? I jeszcze przyłączam się do pytania EVERTU : jak schowałeś piony kanalizacyjne w ściany?

Pozdrawiam wszystkich "rogaczy" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mariusze, witaj w klubie:)

 

U nas już robota wre,kończymy fundamenty a niedługo ruszają ściany parteru. Jesli bede miala czas to powrzucam zdjecia, bo prowadzę na forum taki bardzo zaniedbany dziennik budowy.

 

W międzyczasie mielismy rózne przeboje . m.in z rzeczoznawcą, trzeba namjednoczesnie szybko załatwiac kredycik, żeby zdązyc jeszcze z ulgą odsetkową w tym roku.

 

Bardzo mnie wkurzyl i rozbawił ten rzeczoznawca, który nam zrobił nierealną wycenę.

 

No koszt budowy fundamentów wycenił nam na 10.000 tysięcy, łącznie z wykopami i geodeta, a my jak dotąd zapłaciliśmy prawie 9.000 na same materiały, a jeszcze nie zapłacilismy za robociznę.

 

W każdym razie jak nie dostaniemy kredytu w żądanej wysokości ( chcemy 160.000) to tego fantastycznego Pana chyba rozniosę własnymi rękami.

 

Koszt budowy całości wycenił nam na 250.000 tysiecy. Niestety wydaje nam się to nierealne, jako że ze względu na pracę nie jesteśmy chyba w stanie wykonać na placu budowy niczego sami ..

 

Trzymam tez kciuki za doskonałą jesienną pogodę, ostatnio coś kaprysi:(

pozdrawiam za rogu

Ania

 

ps. Krupiarz, a moze jakies nowe zdjęcia?? :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również po małej przerwie wakacyjnej.

 

U nas również robota stoi przez ulewy i gliniastą działkę, a raczej gliniasty dojazd do niej. My juz dowieźliśmy 14 wywrotek gruzu a brakuje jeszcze z 5. To taka rada dla Mariusze.

Fundamenty już stoją, piach wsypany, tylko go zagęścić i wylać beton. Niestety trzeba czekać aż przeschnie.

Oprócz tego też walczymy z kredytem, a raczej z bankami. Mamy MAŁY problem z BIK-iem, o 20 zł nie w winy klienta i niestety dla niektórych jesteśmy niewiarygodni. Na dziś dzień BIK już załatwiliśmy, a teraz czekamy jak bank się zachowa. Może ktoś miał już taki problem? Zazdroszczę wszystkim, którzy już to przeszli.

Anstak u nas rzeczoznawca z banku stwierdził, że nasza wycena (287tys.) jest do przyjęcia, to znaczy, że raczej spodziewał się wyższej kwoty. Więc nie wiem na jakiej podstawie u Was rzeczoznawca wycenił na 250tys.?

A jak tam u Was wygląda sprawa z zakupem materiału? Ponoć od września wszystko idzie w górę o 30% (mam na myśli pustaki i ceramikę) i chcieliśmy zamówić w hurtowni pustaki i okazało się, że śladu juz po nich nie ma. Płacić trzeba w dniu zamówienia, a czeka się wiadomo z miesiąc na dostawę.

 

Ważne, że deszcz przestał padać i idzie pogoda.

Tym optymistycznym akcentem pozdrawiam wszystkich.

Agniecha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej i jeszcze jedno chcialam sie podpytac, zwaszcza tych ktorzy sa juz troche dalej ode mnie, czy ktoś z was podnosił moze ściankę kolankowa w głownym budynku o jedna cegłę? Ja jestem bardzo na NIE bo widziałam takie podnoszenie w innych projektach i zawsze to źle wychodziło na wyglądzie zewnętrznym. Kierownik budowy i wykonawca bardzo rekomendują, a mój współinwestor sie łamie mowiac ze to bedzie wiecej miejsca itp. Mi sie wydaje, że po podniesieniu scianki po prostu przez okna dachowe nic nie będzie widac, scianka i tak jest teraz przeciez stosunkowo wysoka. Poradzcie mi prosze, moze kompromisowo tylko o jedna ceglę nad garazem??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam ściankę kolankową na wysokości "projektowej" i uważam że jest to i tak wysoko. Jeżeli zamontujesz okna dachowe tak by dolna obróbka z płyty kartonowej była prostopadle do podłogi (a tak to powinno fachowo wyglądać) to ja przy moich 187 cm muszę stawać na pustaku (20 cm) żeby przez to okno wyjrzeć (fakt że jeszcze nie mam docelowej podłogi a będzie to ok. 8-9 cm wyżej. pamiętaj że do ścianki kolankowej musisz jeszcze dodać wysokość murłaty - u mnie wszystko ma wysokość jak dobrze pamiętam ok. 135 cm a to wydaje mi się jest sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anstak faktycznie jeśli chodzi o ściankę kolankową nad garażem, to podniesienie jej było świetnym pomysłem. No ale reszta... ja już taraz wiem, że bez kijka nie uda mi się otworzyć okien dachowych, nie mówiąc o wyglądaniu przez nie :( Jednak można było zrobić niżej. Z drugiej strony pewnie nawet bez podniesionej ścianki kolankowej musiałabym podskakiwać, żeby przez te okna wyjrzeć :wink: więc chociaż mąż będzie miał lepiej bo schylać się nie będzie musiał. Gdybym miała decydować raz jeszcze chyba jednak nie podnosiłabym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych "Rogaczy" lub może raczej "Rogowiczów" :lol: co fundamenty mają już za sobą. Czy ławy robiliście zgodnie z projektem, tj 90 cm szerokości?. Wszystkie domy w okolicy stawiane są na ławach 50cm. Projektant który robił adaptację mówi, że 50 w zasadzie wystrarcza, ale z 90 proponuje przejść na 70 cm- ściana będzie jednowarstwowa z silki 24 cm. Opiszczie swoje doświadczenia z fundamentem! W poniedziałek zaczynam kopać i jakoś tak szkoda mi bez potrzeby wylewać pieniądze w zięmię.

Pozdrawiam wrześniowo :lol: A i jeszcze kwestia okien z roletami zewnętrznymi. W projekci odległość górnej krawędzi okna od sufitu to 30 cm. Najniższe skrzynki z roletami to 16,5 cm dlaokien i 22,5 dla balkonu. To po dodniu nadproża 19 cm jest więcej niż 30!. Jak to rozwiązujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłam fundamenty zgodnie z projektem na ziemi gliniastej.

Natomiast jeżeli chodzi o okna z roletami, to zamiast nadproży mam wieniec, który jest jednocześnie nadprożem.

Podniosłam też ścianę kolankową o dwa pustaki w pomieszczeniu nad garażem i zamiast okien dachowych będą z boku dwa okna.

 

Postaram się w najbliższym czasie dołączyć jakieś zdjęcia :)

 

 

Pozdrawiam

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...