Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wsystkich po małej przerwie.

Muszę się pochwalić na forum, że w końcu dostaliśmy kredyt i ruszyliśmy z kopyta. Były małe zatargi z BIK-iem, ale na szczęście nam się udało.

Ściany parteru już stoją, dzisiaj przyjeżdżją kominy, a potem leją stropy.

Na listopad mamy już umówionego dekarza.

Właśnie czytam o problemie z ustawieniem telewizora, też o tym myślimy. My jednak zdecydowaliśmy na przesunięcie kominka bliżej wejścia do salonu, a samo wejście też zmieniamy. Telewizor raczej wyląduje w rogu. Wejście do salonu, jak i do kuchni będzie pod skosem (coś w rodzaju trójkąta), przez co nieznacznie zwiększymy mały korytarz. Tak nam podpowiedział nasz wykonawca. Jak już coś będzie widać dołączę zdjęcia.

W pomieszczeniu nad garażem również będziemy mieli dwa okna. U nas nie ma to jednak większego znaczenia, bo pod nimi będzie wjazd do garażu.

Życzę powodzenia i słońca dla tych, którzy zaczynają.

Pozdrawiam Agniecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam !

Od dłuższego czasu grzebię w internecie w poszukiwaniu projektu .... w końcu trafiłem do muratora i... wybór padł na C110 "Dom za rogiem" czytam wszystkie posty na forum i upewniam się że decyzja jest dobra dzisiaj mam spotkanie z panią architekt chcę żeby spojrzała na rzuty otrzymane z muratora chodzi mi o ten nieszczęsny słup w pom. 16 grubość ław i jeszcze kilka innych pytań które nasuwają sie po przeczytaniu wszystkiego na forum mam nadzieję że moge liczyć na wasze doświadczenie życzę wszystkim ......... tego czego akurat teraz wam najbardziej potrzeba ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krupiarz,ponieważ kończysz już chyba hydraulikę - mam pytanie , czy stosowałeś jednak termoobieg ciepłej wody , czy tak jak w projekcie nie. Moim skromnym zdaniem jest on niezbędny z uwagi na długi odcinek między kotłownią i np. kuchnią. Poza tym można zastosować tani obecnie programator czasowy i wyłączać go np. w nocy. Co o tym sądzisz?.

A z drugiej beczki- my jesteśmy na etapie oczekiwania na PnB. W międzyczasie otrzymałem kosztorys na wykonanie stanu surowego - otwartego przez pewną firmę budowlaną. Firma ta sprzedaje jednocześnie materiały budowlane. Budowa w W-wie. Stan na koniec września 2006 . Uwaga podaję końcową cenę na materiały plus wykonawstwo 200 000 ( dwieście tysięcy ).Ta cena na razie mnie zmroziła. Pozdrawiam budujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich budowniczych "Domu za rogiem".

Wybór padł również i u nas, z czego jestesmy bardzo dumni i zadowoleni,narazie :wink:

Bedziemy mieli mase pytan,duzo jednak mniej po przeczytaniu 5 stronek wspolnych komentarzy forumowiczow o tym domku.

Szczegolne podziekowania dla :Krupiarza,Anstak i Magdzi, ktorzy pieknie pisza i dokumentuja "to" co bylo do niedawna tylko na papierze.

Jestesmy w tej chwili szczesliwymi posiadaczami pieknej dzialki 10a (33m X 33m) z wjazdem od południa w gminie Swieta Katarzyna pod Wrocławiem,zadnych blokow,tylko domki jednorodzinne, i oby tak zostalo,bo jest jeszcze kilka dzialek do sprzedania w tej okolicy.

W tej chwili z papierologi nie mamy NIC,poza dzialka,ale sukcesywnie bedziemy z nia walczyc.Rownoczesnie ciagna 4 media do naszych dzialek,potem jeszcze utwardza tłuczniem.

Projekt na pewno kupimy,pytanie od jakiej papierologi zaczac najpierw,oraz czy mozliwe jest wprowadzenie nie 2,3 ale wiekszej ilosci zmian adaptacyjnych w projekcie,a mianowicie:

1)podniesienie ław fundamentowych o ok.60-70 cm, z racji terenow zalewowych,Sw.Kaśka nie byla zalana w tym miejscu w 97 roku,ale chce na zaś sie zabezpieczyc

2)zmiana szerokosci ław, 70cm dla ścian nośnych oraz 50cm dla działowych

3)zmiana materiałow na pustak Max 220 plus 15cm wełny/steropianu(także nie mam zaufania do 1 warstwy)-no chyba,ze znacie lepszy pustak w podobnej cenie i parametrach

4)rozciagniecie domu w osi kuchnia garaz,żona chce większa jadalnie,a ja garaż,przy okazji zwiekszy sie salon i pokóje nad salonem

5)rozciągnięcie domu w osi kuchnia-salon -tylko powiekszenie sciany salonu od strony ogrodu,gabinetu i przedłużenia garażu,bez istotnej zmiany powierzchni kotłowni,automatycznie powiekszone pokoje na poddaszu od strony ogrodu

6)większa wnęka(Krupiarz :D ) u wejścia domu,

7)szersze schody 90cm za mało,min 100cm,a tym samym musi byc szerszy hol, bo łazienka takze musi tam wejsc, z niczego nie rezygnuje

8)dołożenie okna polaciowego,min 1 do gornej łazienki, pokoju z 1 oknem oraz pomieszczenia nad garażem od frontu(już żona ma tam garderobe i pralnie :wink:

9)zmiana przekroju krokiew na 10X18(chce tam wsadzić wełne 15 cm)swobodny przepływ oraz wieksza nośnośc pod dachuwke ceramiczna(może Koramica-czerwona,bo ładna ;)

10)wciągnięcie wentylacji w główne kominy-znowu genialne posunięcie Krupiarza, jedynie 3 kominki went. dachówkowe

11)żona myśli o wykuszu pod balkonem

12)strop teriva

13)podniesienie sciany kolankowej nad garażem o 2 Maxy

14)co z tym podciągiem-nie chce żadnego słupa przed salonem :evil:

 

Czy wszystko musi byc uzgadniane z architektem w trakcie adaptaji projektu,czy zwinny kierownik budowy sam moze wziac odpowiedzialnosc za pewne sprawy?

Ma ktoś może zrobione zdjęcie tego słupa na pietrze,jak on wyglada?

Wszystkie info jakie mam i uwagi mam z forum,bo projektu jeszcze nie kupilismy,a troche chcemy tych zmian.

Mam nadzieje,ze nie rozpisalem sie zbytnio na początek :oops:

prosze o podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Dobry wybór, piękny domek.

Myślę, że możesz skorzystać z mojego projektu jeśli zdecydujesz się na wersję podstawową projektu lub z Magdusi 113 - odbicie lustrzane. My mieszkamy najbliżej was, a ja pracuję we Wrocławiu.

Daj znać.

My już byliśmy na budowie u Magdusi, jest bardziej zaawansowana. Niedługo mam nadzieję też ich odwiedzimy.

Zacznijcie zbierać papiery od zaraz, bo trochę to potrwa, a niespodzianki się zdarzają jak u nas.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za Info,jak bedziemy to na pewno skorzystamy,narazie jednak jestesmy daleko(Irlandia)i zbieramy na stan surowy,bo wszystko "wciągła"działeczka.

Wstępnie wysłalismy wnioski o przylącze wodno-kanalizacyjne, gazowe oraz energetyczne. Teraz mamy zamiar kupic projekt,mam nadzieje,ze można go nabyć poprzez internet,a wyślą na wskazany adres,zapłata-przelew.

Kiedy jest czas na wysłanie wniosku pozwolenia na budowe?I do kiedy mamy czas na adaptacje zmian u architekta?

A może lepiej wynająć 1 osobe,ktora ma wtyczki w urzędach i gminach,zna kogo trzeba,procedury, kolejnośc postępowania i popchnie za nas?Jak myślicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem świeżo po złożeniu PnB więc procedura jest taka : Z gotowym projektem należy udać się do architekta który musi ten projekt zaadaptować do działki a jednocześnie nanieść ewentualne zmiany. To architekt adaptujący ostatecznie odpowiada za budynek ( o czym jasno napisane jest w projekcie).Załóżmy że projekt bez żadnych zmian. Architekt robi też plan zagospodarowanie działki. Aby to zrobił trzeba mu dostarczyć -

1) wymagania techniczne otrzymane od ZE, Gazowni, Wodociągów.

2) aktualną mapę do celów projektowych ( z czerwoną pieczątką nie starszą niż 6 mies.)

3)wypis i wyrys z planu zagospodarowania przestrzennego działki ( jeżeli na tym terenie istnieje plan zagospodar. przestrz.)

4)badanie geologiczne gruntu ( jeżeli jest wymagane przez j.w.)

Po zrobieniu planu zagospodarowania działki przez architekta należy jeszcze udać się po odrolnienie działki do odpow. instytucji ( jeżeli plan zagosp. j.w. tego wymaga) .

Dopiero wówczas można zgłaszać wniosek o pozwolenie na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdusia113 dzięki wielkie za zaproszenie,z pewnością skorzystamy,niestety dopiero w czerwcu będziemy w kraju,ale napewno zerkniemy.

Jesli moglabyś to wrzuć kilka fotek w jaki sposób rozwiązałaś parter.Oboje myślimy cały czas nad apaptacją, szczypniemy troszke pomysłów od Krupiarza,troszke od Anstaka,troszke od Ciebie....... :roll:

Czy waszym zdaniem jest szansa wybudować stan surowy domu kierując pracami i ludźmi z zagranicy?

Czy warto sie w to pakować?

Koresponduję z panią z dolnośląskiego oddziału Muratora w sprawie apadtacji projektu,co nieco można nawet zrobić już w Muratorze :p

Serdecznie pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do adaptacji, to w waszej sytuacji polecam kontakt bezpośrednio z pracownią Kontrast, panem Tomaszem Waligórskim. Bardzo życzliwy i otwarty, myślę że jako autor projektu, będzie mógł przygotować w sposób rozsądny i pewny zmiany w projekcie tylko na podstawie emaili i telefonów.

 

Pozdrawiam

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chwilę mnie nie było a tu tyle się dzieje, tylu nowych użytkowników.

Jak zawsze wszystkich witam serdecznie i życzę powodzenia.

 

Jestem trochę kontuzjowany w rękę a i mój wspaniały syn zalał mi herbatką klawiaturę i się zacina, więc zbyt długo nie popisszę .

 

winny jestem wyjaśnienia Mariusze jak puściłem rury kanalizacyjne.

Otóż pion z góry spusciłęm 1) w rogu spiżarni tuż za ścianą od strony kuchni) odprowadzenia wody z 2 umywalek i wanny które u nas będą po lewej stronie, a z prysznica, bidetu i kibelka tuż przy wejściu do pomieszcczenia gospodarcczego od strony wiatrołapu (będzie to obudowane ścianą gips-kartonową). Reszta rur w wylewkach.

 

Hydraulik robi instalacje z cyrkuacją CWU. W kuchni, wiatrołapie i części hallu będzie podlogówka, podobnie w łazience na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzieki Mariusze.

 

U nast ostatnio tez sie posunelo do przodu. Hydraulik konczy dzisiaj, mamy juz okna drzwi i brame garazowa. 14 robia wylewki a w przyszlym tygodniu rozpoczyna sie zabawa z ociepleniem z zewnatrz.

 

GWC to ciagle moj najwiekszy problem. Robie "Wodny", dzialajacy troche na zasadzie pompy ciepla (czesc ziemna), ale w srodku jeszcze nic w tym temacie nie pchnalem.

 

Nie moge w pracy wziac dlugiego urlopu, troche bym wtedy zrobil. Moze za jakies 2 tygodnie.

Obecnie musze sie podpiac pod alarm. Mam aparature, ale nie za bardzo mam ja jak podlaczyc bom kontuzjowany.

 

Lechosia "Czy waszym zdaniem jest szansa wybudować stan surowy domu kierując pracami i ludźmi z zagranicy?

Czy warto sie w to pakować? " - nie warto!!! Nawet jak jestes na miejscu i to codziennie to ci potrafia kupe rzeczy spier ...., nie mowiac o tym ze bedziesz za granica. Ty wiesz jaki dom chcesz, co i jak ma byc. Przez telefon nikomu dokladnie nie wyjasnisz co, jak i gdzie ma być, a jeszcze nie widzialem domu, ktory bylby zbudowany zgodnie w 100% z projektem.

A tak w ogole to Lechosia widze ze masz bardzo dobry, przemyslany i chytry plan na ta budowe. Ja tak na tym etapie nie mialem, no ale nie bylo watku ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krupiarz za słowo otuchy :o ,po prostu jestesmy(jeszcze)optymistami.W Polsce nie moglismy zarobic na glupią kawalerke wiec ruszylismy się nieco dalej,przy odrobinie szczescia,bardzo mocnemu zdrowiu i nerwów damy rade w kilka lat zarobic na nasz domek za rogiem.Chcielismy tylko postawic stan surowy otwarty,kupując materiały-porotherm 30P+W, dachówke z Robena lub IBF, bloczki fundamentowe i pozostałe materiały po cenach z 2007 roku,a nie późniejszych.Potem to ładnie ogrodzić,zabić okna dechami i niech czeka na kolejny przypływ gotówki(mam nadzieje,że to prawda,że porotherm może stać nieogrzewany z 2/3 lata).Inaczej nie damy rady.Być może wynająć mądrego kierownika budowy co niczego nie popuści ekipom bud.?mam nadzieje,ze chociaż oni nie wyjechali.....

nawiązałem kontakt z panem Waligórskim-być może on sam zajmie się naszymi przeróbkami,a ataptacje-samą pieczątke dostawi architekt lokalny,oby.

Damy rade :-?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

A my już mamy wylewki! :)

Wiecie co - zaczyna to w końcu wylądać jak dom. Wszędzie wydac prawie docelowe poziomy, jest niżej. Żadnych rur, przewodów na wierzchu.

 

Wylewki robiliśmy z mixokreta, czyli tzw. suche. Wyszly bardzo ladznie, równiutko, gładko, dobrze dotarte. Po prostu super. Do wylewek nie mam zadnych zastrzezeń (i mam nadzieję, że tak zostanie).

Przy tej okazji polecam forumowego EIMUNDA i jego ekipy. Na prawdę chłopaki wiedzą co robią (przynajmniej ci którzy robii u nas). Za dobre zrobioną robotę nie szkoda wydac pieniedzy.

 

Wkrotce zamieszcze jakieś zdjęcia.

 

We wtorek chłopaki rozpoczynają robic elewacje zewnetrzną. Materiał już czeka.

Piec już zamowiony, grzejniki kupimy wkrotce, pod koniec listopada ocieplimy poddasze i odpalimy ogrzewanie.

 

No i .... na upartego mozna miezkac :D

 

Powodzenia dla wszystkich budujacych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

pozdrawiamy wszystkich budowniczych. Bardzo nas kusi Dom Za Rogiem. Czy ktoś wybudował już ( lub buduje) go w Krakowie bądź okolicy? Czy można zobaczyć rezultaty? Czy ktoś miał pomysł na przerobienie garażu na 2-stanowiskowy i dokonał tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam pytanie do budujących, jak rozwiązaliście sprawę słupa w sypialni, oraz ja wygląda kwestia komunikacji na parterze moja pani architekt ma do tego sporo uwag .... twierdzi że jest ciasno i mało miejsca zastanawiam się co tam zmienić samo zlikwidowanie ścianki i drzwi do kuchni chyba nie rozwiaże sprawy jeśli macie jakieś pomysły lub już coś zmieniliście w tym temacie to prosze o informację opozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JackKu_GD

 

Z komunikacja na parterze Twoja Pani architekt ma troche racji. Uwazam, ze korytarz wejściowy jest mały a gdy wyobrazic sobie tam jeszcze drzwi to juz bardzo mały. Proponuje podejrzec rozwiązanie kruparza i ewentualnie ciut poszerzyc dom żeby korytarz wejsciowy choc trochę sie powiększył. Co do holu- ja mam teraz zupelnie inny układ niz w projekcie- wylatuje łazienka, a schody tez będa inaczej. Na razie jest duzo przestrzeni i calość wydaje sie ok. Nawet gdy dojdą drewniane schody powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey.

 

Jacek_gd nasza koncepcja przejścia pomiędzy przedpokojem a kuchnią i salonem jest nieco inna niż w projekcie. Planujemy drzwi lub otwory drzwiowe do kuchni i salonu ustawić względem ścian pod kątem 45 stopni i jednocześnie pod kątem prostym względem siebie.

Da to złudzenie powiększenia przedpokoju i niewiele zmniejszy kuchnię i salon.

 

Nasza budowa posuwa się niewielkimi krokami do przodu (widać to na zdjęciach)

W zeszłym tygodniu zalaliśmy strop i czekamy na materiał na ścianki kolankowe.

Plan na ten rok to pokrycie dachu bez zabawy ze stolarką drzwiową i okienną. Ta musi poczekać do przyszłego sezonu. Dekarz wchodzi z początkiem listopada i może jeszcze siły natury i nasze siły pozwolą na zabawę ze ściankami działowymi. No i mam nadzieję ruszymy coś z przyłączami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...