Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeżeli chodzi o komunikację, to my nie postawiliśmy jeszcze "scianki" pomiędzy kuchnią a salonem, ale poszerzenie domu o 30 cm w osi drzwi wejściowych zrobiło swoje. Wydaje mi się że jest dość miejsca zarówo w wiatrołapie (gdzie będzie miejsce na normalne wejście i normalną szafę wnękową :lol: ) oraz w hallu. Zlikwidowanie układu jak w projekcie daje na prawdę duży hall połączony z salonem i kuchnią (przynajmniej w naszym układzie).

 

A my powoli posówamy się do przodu. Robi sie ocieplenie - elewacja. W tym roku dom będzie obłożony styropianem, naciągnięta zostanie siatka i położony grunt. Tynk nałożymy na wiosnę. W taką pogodę nie warto ryzykować kładzenia tynku.

 

Obecnie robię strych, tj. obijam jego podłogę.

Powiem wam, iż kolejną niewątpliwą zaletą tego domu będzie to, że ma duży strych. Jest tam na prawde sporo miejsca, gdzie będzie mozna przechowywać sporo "niepotrzebnych" rzeczy :D

 

Prawie odpaliłem też alarm. Podłączyłem wzystkie czujki i kontaktrony w oknach. "Prawie" działa, a prawie robi wielką różnicę ....

Muszę jeszcze skonfigurować system i zaprogramowac centralę (Texecom Premier 832). Ma sporo mozliwości, ale przez to nie jest najprostsza (w szczególności dla kogoś kto robi to pierwszy raz ....).

 

Winien jestem zdjęcia, ale nie mam czasu ich wkleić. Ostatnio sporo czasu spędzam na działce, mam dłuższy urlop, często zostaję na noc, a interneta tam niet.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witamy wszystkich ponownie.

Do Krupiarza.Jak mam pogadać z architektem,by faktycznie zrobil nam adaptacje,by zyskac te 30cm w wiatrolapie i hallu?

Materiał na sciany nosne to pustak szczelinowy U220 250x220x185,do tego stero(lub $ wełna).

Dom nieco urosnie.lewa sciana(jadalnia i salon)w lewo o 130cm,garaż o ok 2 metry.Za Garażem dojdzie dodatkowe pomieszczenie(przedłużenie kotłowni) na sprzęt ogrodniczy.Mam nadzieje,ze nie zwększy to nadto kosztów.Powiekszanie w boki tego domku nie ma żadnych przeszkód,tak twierdzi projektant.Dodatkowo,nowsza wersja tego projektu,na 2 stanowiska w garażu,ma być pozbawiona słupa nośnego w pokoju na poddaszu,ciekawe. :roll:

Nawiazalem kontak z glownym architektem tego projektu,dlatego zbieram wszystkie info,by przedstawic mu je w zalosci i dokonac adaptacji jeszcze w firmie projektowej.cena ok 3000-3500zł wraz z projektem.

jakie scianki dzialowe,z czego naj..(lepiej,łatwiej,taniej)?

Setki pytan cisną się na usta,baza danych co do projektu coraz wieksza,zobaczymy co przyniesie wiosna

Serdecznie pozdrawiamy

 

ps.Prosimy o aktualizacje zdjec na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po prostu powiedz, ze chcesz rozszerzenia budynku w osiach C i D o 30 cm. Jedna oś to oś ściany nośnej po prawej stronie hallu i wiatrolapu, a druga to ta po lewej (ta nie do konca jest cała nośna, bo jest tam podciąg na dole, a w małym pokoju tej ściany w ogóle nie ma. Powinien zrozumieć. Niezależnie od materialu z jakiego będziesz wykonywać dom, poszerzyc ci to przestrzeń o 30 cm. Ja zmieniając material na ściany z jednoswarstwowej na dwu też zachowywałem niezmienione wymiary w osiach.

Ciekawy jestem jak chcecie dokleic pom. z boku kotłowni (tak to zrozumiałem).

Powiększanie budynku na boki nie powinno stanowić wielkich problemow, bo dach to rownolegle ułozone pary krokwi, ale też w rozsądnych granicach. Salon jest dość szeroki (dość długie są belki stropowe). Nie można zwiększać go w nieskończoność, bo bardzo długie blyby belki stropowe (przy stropie Terriva). Przy dlugich odleglościach trzebaby ich dodatkowo wzmacniać (???).

Nie bardzo wiem, jak poradzono sobie z likwidacja slupa w sypialni. Płatwe jest dość długa, na pewno potrzebuje podpory. Chyba ze oparli ja na ścianie pomiędzy dwoma sypialniami. To można było spokojnie zrobić, bo ściana ma podparcie na dole (na parterze jest to ściana nośna). U nas płatwe spieralaby się na części komina, wiec lepiej, że jest podparta slupem, ale jeżeli ktoś robi kominy zgodnie z projektem, to rzeczywiście slup jest tam tak potrzebny jak zjącowi dzwonek (tak mi się wydaje, projektantem nie jestem).

Ścianki działowe?

Ja mam głównie z cegly kratówki, szerokości 12 cm. Ale trzeba pamiętac że na górze są łącznie 3 slupy o przekroju 14x14. Dwa idą w ściankach działowych. By je zakryć trzebaby postawić ściankę działową co najmniej 14 cm. Nie ma takich cegieł. Więc albo szerszą z cegieł tj. 25 cm (co jest bez sensu bo za bardzo obciążyłoby to strop i zmniejszyło pomieszczenia), bądź z karton - gipsów - wtedy daje się 2 profile o szer 7 cm, ,zakrywaja one 2 słupy , a w środek daje się wełnę.

 

My zrobilismy mieszanie. Naokoło lazienki - ścianki z GK. a w sypialniach po lewej stronie z cegły kratówki 12 cm. Pomiędzy garderobą i pralnią cegła kratówka 9 cm, to samo w spiżarni. Naokolo łazienki na dole - zwykła cegla pena na sztorc - 6 cm.

 

The choice is yours :-).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krupiarz, jeszcze raz proszę o odpowiedź w sprawie rury kanalizacyjnej r.k.PCV fi 110 która na projekcie narysowana jest w ścianie ( np. kuchni obok okna, przy kotłowni - obok komina , w ścianie pomiędzy pokojem na dole i łazienką). I jak praktycznie to u Ciebie było robione. Zostawiany był jakiś wąski kanał , czy wycinany kanał po wymurowaniu ściany?. A po wstawieniu już rury - jak to przykryć?. Ekran- z czego ?.

I jeszcze jedno pytanie. Przestawiłeś drzwi z oknem w kotłowni ( i w wejściu do niej od garażu ) . Z planu wynikało by ,że może nie być to dobre rozwiązanie , bo za daleko wstawiony samochód uniemożliwi otwarcie tych drzwi idąc w kierunku kotłowni- a z kolei zgodnie z przepisami musza otwierać się właśnie w kierunku garażu. Jak Ty to teraz widzisz?.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zebra - przygoda ze spiżarką skończyla się tak, że spiżarka jest ;-).

Ścieliśmy tyko trochę róg pod kątem ok 45 st. (nie ma tego w zdjęciach?)

Sporo to dało i teraz wygląda ładnie, proporcjonalnie, spiżarka nie góruje nad kuchnią.

 

evertu - nie pamiętam jak są rozwiązane rury kanalizacyjne w projekcie.

My zrobiliśmy zmianę ukladów łazienki na górze.

Zejścia mam tak jak pisałem wcześniej.

 

Jeżeli chodzi o zejścia kanalizacyjne z góry, to rurą fi 110 należy zejść tylko z odprowadzenia z kibelka z góry, pozostale odporwadzenia (z wanny, prysznica, bidetu, umywalek, pralni) wystarczy jeżeli będą wykonane rurami fi 50. Rzeczywiście rury można puszczać w ścianach. Dawanie rury fi 110 w ścianie 25 trochę ją osłabia, ale powinno być ok.

Ja jedną rurę puściłem za ścianą w spiżarni (fi 50) i nie będę jej niczym przykrywał, druga (fi 110) jest przy wejciu z wiatrołapu do hallu, ona będzie zabudowana płytą G-K, a trzecia jest w pralni i o ile pamiętam jest wkuta w ścianę.

Drzwi pomiędzy kotłownią i garażem u mnie będą się otwierały na kotlownię. Tak ja to widzę. Drugie otwierają się na zewnątrz budynku i wystarczy tej zgody z przepisami :p

 

Pozdrawiam

 

ps. pamiętam te wszytkie pytania. teraz wydają mi się proste, ale na prawdę przez głowę przebiegało mi ich setki.

Choć muszę nieskromnie przyznać, że póki co nie widzę za bardzo spie... rzeczy w naszym domku. Są pewne elementy może niedokładnie wykonane, które można jeszcze poprawić, na późniejszym etapie wykańczania, ale elementów które bym zdecydowanie zmienil budując ten dom jeszcze raz raczej nie ma :lol:

 

 

ODPALIŁEM ALARM!! Wszystko chodzi jak w zegarku. Wszystkie czujki reagują jak powinny, da się to to programować, zmieniać ustawienia, strefy, typy reakcji, ......... cuda wyjanki.

Dałem czujki otwarcia każdego otworu okiennego i drzwiowego, dodatkowo czujki ruchu. Powoduje to to, że można np. spokojnie uzbroić sytem tzw. zewnętrzny (reakcja na otwarcie otworów okiennych i drzwiowych - przy czym kontaktrony są tak zamontowane, że okna można normalnie uchylać przy uzbrojeniu), a jednocześnie można spokjnie poruszać się po domu. Tymy rekamy! Fajne uczukie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

bardzo się cieszę, że nie tylko my uważamy, że projekt jest taki śliczny :)

 

My też zdecydowaliśmy się na budowę Domu za rogiem i to od razu w dwóch egzemplarzach.

 

Jak w stopce - jesteśmy spółką budującą. Oczywiście w cudzysłowiu. Budujemy w dwie rodziny C110 jako dwa domy zbliźniaczone garażami.

 

Muszę powiedzieć, że był to strzał w dziesiątkę. Po pierwsze jest nas więcej do załatwiania, pilnowania no i co najważniejsze - nasza pozycja negocjacyjna jest lepsza - budujemy hurtowo. Jest szansa, że zaoszczędzimy sporo kasy na hurtowym zamawianiu wszystkiego.

 

Oczywiście, taka decyzja ma swoje ograniczenia. Najpierw musiały spotkać się dwie rodziny, które mają podobne oczekiwania odnośnie przyszłego domu i podobne możliwości finansowe. Potem te dwie biedne rodziny musiały pójść na kompromis (w naszym przypadku był to kompromis pozytywny - każdy miał jakieś oczekiwania odnośnie projektu, o którym druga strona nie myślała) i znaleźć projekt, który by wszystkim odpowiadał. Głównym naszym założeniem było, że budujemy dwa takie same domy, w tym samym kolorze elewacji, dachu, takim samym ogrodzeniem itd., żeby ten nasz bliźniak wyglądał ślicznie, a nie jak potworki, które widzi się dookoła - jedna strona parterowa z niebieskim, kopertowym dachem, a druga trzypiętrowa z dwuspadowym żółtym (chyba wiecie o co chodzi ;). To wszystko się udało. Postawiliśmy na C110. Ma wszystko, czego chcieliśmy i na co nas stać.

 

Dziś jesteśmy na etapie jednego pozwolenia na budowę - moi szanowni sąsiedzi, drugiego w trakcie załatwiania- ja.

 

Co zmieniliśmy:

1. poszerzyliśmy garaże - sąsiedzi do garażu na dwa samochody, my do garażu na samochód i motor (ograniczenia działkowe mamy niestety).

2. Sąsiedzi przesunęli ścianę nośną na dole - poszerzyli w ten sposób salon i największą sypialnię na górze kosztem pokoju gościnnego na dole i najmniejszego pokoju na górze. Słup mają tak usytuowany na górze, że jest poza linią drzwi i da się go zabudować szafą do zabudowy.

3. Przesunęliśmy tylną ścianę garażu do linii domu, przez co powiększyliśmy garaże i pomiesczenia gospodarcze.

4. Poszerzyliśmy drzwi wyjściowe na taras do 2,4 m i zamierzamy wstawić podw,ójne przesuwne mimo wyższego kosztu. Ale zlikwidujemy problem otwierania drzwi do środka i problem przechodzenia z tacą na taras - jedno skrzydło drzwi przesuwnych jest dużo szersze i ułatwia swobodne przechodzenie.

5. Maksymalnie pomniejszyliśmy okno w pomieszczeniu gospodarczym pomiędzy domem i garażem, żeby dało się je lepiej zabudować.

6. Zmniejsztliśmy zabudowę ganku do szerokości drzwi - uznałyśmy z sąsiadką, że chcemy mieć tam kwiaty, nie beton ;)

7. U mnie słup na górze został przesunięty maksymalnie do ściany nośnej, żeby też znalazł się za linią drzwi i dało się go ewentualnie zabudować.

8. Dołożyliśmy okna połaciowe nad garażem, bo tam chcemy sobie urządzić sypialnię małżeńską.

9. Najmniejszy pokój na górze chcemy przeznaczyć na garderobę i deskę do prasowania.

10. Upieram się nad urządzeniem pralni w łazience na górze - jesteśmy bałaganiarzami, musimy mieć blisko do pralki, inaczej wszystko się i tak będzie walało w łazience, a nie chce mi się też nosić prania z kosza do pralni, wystarczy, że muszę je przenieść ze sznurka do deski do prasowania ;)

 

To byłyby mniej więcej zmiany. Nie chcemy poszerzać wejścia do salonu i otwierać go całkiem na kuchnię. Zależało nam, żeby w przyszłości każdy mógł w miarę dyskretnie wejść do domu - dzieci ze swoimi przyjaciólmi nie będą musiały przechodzić przez salon i ja nie będę musiała spędzać życia w kuchni w pełnym makijażu :)

 

Jak na razie sprawdza nam się, że w kupie siła. Negocjowaliśmy zniżki wszędzie - u notariusza, geodety, architekta, kierownika budowy. Wszędzie mamy ten sam argument - dostajecie dwa w jednym, robicie tę samą robotę (właściwie jedna działka, ten sam projekt, te same zmiany) ale macie na to dwa zlecenia, więc obniżcie nam cenę ;) I działa.

 

To byłoby na tyle tytułem przedstawienia naszej spółeczki. Będziemy donosić dalej jak nam się buduje i prosić o wsparcie dla totalnych laików w kwestiach budowlanych.

 

Strasznie się cieszę, że nie jesteśmy sami na tej drodze.

 

Pozdrawiam,

 

Ola i Spółka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowniczych i przyszłych budowniczych domu za rogiem!

 

W przyszłym roku ruszamy z budową naszego wymarzonego domu. Nasz plan to: przez zimę załatwiamy formalności, z wczesnej wiosny kredyt, a w czerwcu rusza robota. Będę budował z porothermu 25 cm, a dom będzie kryty dachówką.

Za adaptację projektu, zagospodarowanie działki w tym (szambo i studni) płacę 800 zł i dodatkowo 600 zł za doprojektowanie wiaty. Nie wprowadzałem żadnych zmian w projekcie domu na etapie adaptacji. Ekipa budowlana z którą jestem umówiony na przyszłych rok, za wybudowanie domu w stanie surowym otwartym z więźbą dachową (bez deskowania) chce 23 tyś zł, a dekarz za wykonanie dachu z obróbkami blacharskimi i obsadzeniem okien 8 tyś zł.

Czy uważacie że te ceny są do przyjęcia? Czy możecie napisać ile kosztowały was poszczególne etapy budowy?

 

Pzdr. Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie:)

Jak miło zobaczyć, że mamy kolejnych zapaleńców, którzy pragną się zmierzyć z Domem za Rogiem:))

 

Krupiarz- BARDZO DZIĘKUJEMY za zdjęcia:)) Naprawde super sobie pooglądać, jak ktoś buduje podobnie- a jednak ciut inaczej:) Podoba mi sie bardzo kolor Twoich okien, możesz zdradzic, co to za kolor i jakiej firmy te okna?:))

 

W związku z pozytywną decyzją kredytową :), zaczyna nam ostatnio pracowac wybraźnia i też zastanawiamy się juz nad oknami :)

 

My własnie kończymy dach, tzn dachówkę. I to prawie będzie na tyle w tym roku, przed zapadnięciem w sen zimowy. Kilka nowych zdjęć wrzuciłam do mojego dziennika, a album na photosite na razie wyrzuciłam, bo zrobił się tam mały smietnik, a ja nie za bardzo wiem jak go posprzątać:(

 

Co do kosztów stanu surowego otwartego ( z dachem), to mniej więcej zmieściliśmy sie w limicie 105.000 tys, z tym, że pare rzeczy bedzie ekstra nieuwzględnionych w pierwotnym kosztorysie ( np kończymy jeszcze w tym roku murowane ścianki działowe). Troche kasy musielismy dołozyc na deskowanie. Na ostatecznie rachunki czas przyjdzie zimą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w klubie nowych budujących Dom za Rogiem :D .

 

Jest nas więcej będzie raźniej.

Aksios - twoje ceny są chyba rozsądne. Nie orientuję się w cenach teraz, ja płaciłem nieco mniej: 21,5 tys za stan surowy otwarty z tarasami deskowaniem, papowaniem, kominami, chudziakiem (bez kopania i zasypywania fundamentów).

Za dach zapłaciłem dekarzom 5,5 (znajomi).

Ale teraz takich cen na pewno bym nie dostał.

Jeżeli chodzi o murarzy to wczoraj się strasznie wk... m.

Napaliłem w piecyku w tzw. "kozie" którą postawiłem w salonie. Odprowadzenie spalin dałem do jednego z przewodów wentylacyjnych (tam miałem przebitą dziurę). No i się okazało, że dym wychodzi wyczystką (przy posadzce) dwa kanały dalej :evil: . Oznacza to najprawdopodobniej, że gdzieś pomiędzy przewodami dymowymi i wentylacyjnymi kominu w salonie są przerwy. Pytanie gdzie jest przerwa i jak sobie z tym poradzić?? Ach ci fachowcy!!

Anstak - pamiętasz że nad garażem trzeba najpierw docieplić szczyt, a potem do niego układać dachówkę? Pewnie tak, ale przypominam na wszelki wypadek. U mnie dekarze zostawili niekładzione parę rzeędów dachówek, teraz zrobi się ocieplenie z tynkiem i może jeszcze w listopadzie przyjdą i dołożą dachówkę i zrobią obróbki.

Jeżeli chodzi o okna, to mamy drewniane z firmy Natura. Materiał sosna, kolor Kasztan. Nam też się podobają.

Brama jest trochę nie pod kolor (chłopakom nie wyszedł dobór) ale mają z wiosny przyjechać, zdjąć i przemalować, by była zbliżona do koloru okien.

Ostatnio coraz częściej zaglądam na konta i patrzę ile kasy zostało do końca i na co starczy (bo na wszystko na tip top to na pewno nie).

Trzeba się będzie wkrótce przejść do banku po ostatnią transzę ....

 

A propos banków kredytów i pożyczek. Dla tych co budują w Warszawie i okolicach, to mogę polecić dobrego doradcę kredytowego. Zero dodatkowych kosztów, prowizji. Fachowa porada, obsługa, pomoc w wypełnianiu dokumentów i kontaktach z bankami (co do przyjemnych nie należy). Swego czasu z jego pomocą dostaliśmy bardzo dobry kredyt, na dobrych warunkach, do minimum sprowadzał się nasz kontakt z bankiem. Warunki na rynku się zmieniają, zmieniają się wymagania banków i nadążyć za nimi jest trochę cieżkawo, na topie są właśnie doradcy. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany mogę podać kontakt na priv. Szczerze polecam, pomoc nic nie kosztuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krupiarz, poproszę namiary na doradcę na priv. Wysłałam Ci też wiadomość prywatną odnośnie odwiedzin.

 

My za adaptację projektu do działki i zmiany, o których pisałam wcześniej zapłaciliśmy architektowi 1340 zł od strony. Naniósł projekt na działkę, zaprojektował zjazdy, studnię, szambo i naniósł zmiany do projektu.

 

Ola i Spółka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym molestowaniem przez koleżankę to ostrożnie, doradca żonaty (choć z drugiej strony przez to doświadczony... ) :lol:

 

Będąc bliżej końca niż dalej (budowy oczywiście :D ), uważam że nie warto tracić niepotrzebnie czasu i energii na sprawy które inni mogą załatwić za nas, szczególnie za gratis. I tak na budowie jest co robić.

Osobiście uważam że lewy w kwestii finansów nie jestem (trochę mam z nimi do czynienia), mógłbym się zaangażować i wszystko załatiwć sam, być może udało by mi się to równie dobrze (na pewno nie lepiej), pytanie tylko brzmi: po co, gdy w tym czasie można np. przeszperać internet, składy i poszukać dobrych ofert na materiały, ekip ... , zapoznać się z doświadczeniami innych budujących by ominąć błędy które popełnili ...

 

Panuje często u nas przekonanie że dobrze (najlepiej) będzie tylko wtedy gdy zrobię sam, ale w tym przypadku niekoniecznie to się sprawdza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowniczych i przyszłych budowniczych domu za rogiem!

 

W przyszłym roku ruszamy z budową naszego wymarzonego domu. Nasz plan to: przez zimę załatwiamy formalności, z wczesnej wiosny kredyt, a w czerwcu rusza robota. Będę budował z porothermu 25 cm, a dom będzie kryty dachówką.

Za adaptację projektu, zagospodarowanie działki w tym (szambo i studni) płacę 800 zł i dodatkowo 600 zł za doprojektowanie wiaty. Nie wprowadzałem żadnych zmian w projekcie domu na etapie adaptacji. Ekipa budowlana z którą jestem umówiony na przyszłych rok, za wybudowanie domu w stanie surowym otwartym z więźbą dachową (bez deskowania) chce 23 tyś zł, a dekarz za wykonanie dachu z obróbkami blacharskimi i obsadzeniem okien 8 tyś zł.

Czy uważacie że te ceny są do przyjęcia? Czy możecie napisać ile kosztowały was poszczególne etapy budowy?

 

Pzdr. Marek

 

Witam!

 

Wydaje mi się że Twoje ceny są OK. Płacę za adaptację + projekt zagospodarowania 1000 zł. Mam umówiona ekipę na 19 tys. od fundamentów do więźby bez deskowania. Będe budowła z Thermporu 30 Leiera. W niedzielę rozmawiałem z dekarzem - 25 zł/m kw. dachówka ceramiczna + 12 zł mb obróbki, czyli wyjdzie okoł 8 tys. Będę budował w okolicach Żyrardowa.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Krupiarz oraz wszyscy zaawansowani budową

Jakbys(cie) mogl(i) to odpowiedz(cie) mi :

1)po co zastosowales deskowanie na dachu?jesli je masz to co z foliami paroizolacyjnymi i paroprzepuszczalnymi,welna,tasmami?widzialem na zdjeciach pape na deskach.na pape zostaly przybite łaty pod dachowke,a od wnetrza wełna pod pape i folia+płyty gk?

2)w zwiazku z pobytem za granica bedzie nam ciezko wykonywac samemu poszczegolne etapy budowy.Co myslisz o wynajeciu inspektora nadzoru inwestorskiego-czyli nas w celu dogladania robot budowlanych podczas naszej nieobecnosci?jest kilka firm we Wroclawiu specjalizujacych sie w tego typu uslugach.chodzi nam po postawienie stanu surowego otwartego w 2007 roku.czas leci,materialy i uslugi ida w gore,jak wrocimy,moze sie okazac,ze to za malo na taki domek.

3)skontaktowalem sie z architektem panem Tomaszem Waligorskim w sprawie adaptacji projektu jeszcze w pracowni.chodzilo glownie o poszerzenie domu(sciany salonu i jadalni o 130cm w lewo)garaz o 200cm w prawo-odbicie lustrzane Twojego domu.Projekt 1750zl + zmiany adaptacyjne ok.2000zł-czy nie uwazasz,ze to za duzo?oprocz tego trzeba bedzie znalezc architekta lokalnego,by wkomponowal dom w dzialke i zrobil projekty przylaczy mediow-moze on przeprowadzic takie zmiany zamiast biura projektowego-chodzi o sciany,czy lepiej by zrobili to ci co tworzyli ten pekny projekt?reszta zmian-kierownik budowy.

4)czy 120-130 tys.zl jest w tej chwili realna kwota na postawienie stanu surowego otwartego z materialami i robocizna?dachowka ceramiczna i pustak szczelinowy U220?

 

 

pozdrawiamy Kasia i Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dzięki za odzew w sprawie cen za usługi budowlane. Czytam to forum od kilku miesięcy i zastanawiam się nad zmianami, jakie powinienem wprowadzić - w tym jak uważam - funkcjonalnie zaprojektowanym domu. Jak pisałem wcześniej nie wprowadzam zmian na etapie adaptacji ale mam zamiar wprowadzić kilka zmian na etapie realizacji. Najważniejsze z nich to:

 

1. likwidacja ścianki nośnej (szer. 25 cm) na parterze na odcinku pomiędzy kuchnią a salonem, chcę mieć większą możliwości aranżacji wnętrza parteru – może coś tu jeszcze mi wpadnie do głowy,

2. poszerzenie wyjścia na taras, więcej zieleni z ogrodu – bo to jest to o co lubię,

3. kominy będą tradycyjne - bo taniej,

4. na pewno w jakiś sposób będzie trzeba ograniczyć ilość kominków wentylacyjnych, kanały wentylacyjne też muszą być zmienione,

5. podniesienie ścianki kolankowej nad garażem o dwa pustaki, tak aby powstało tam przyzwoite pomieszczenie,

6. likwidacja słupa w sypialni na poddaszu – podobno jest to możliwe i niekosztowne,

7. słupy podtrzymujące konstrukcję dachu zrobimy ze słupków metalowych pozwoli to na ich łatwiejsze ukrycie w ścianach,

8. będą dodatkowe okna połaciowe, w łazience i w sypialni nr 17.

 

Czy budowniczowie C110 mogą coś tu jeszcze podrzucić? A może coś odradzić? Podobno też jest coś nie tak z grubością krokwi w projekcie?

Pierwsze budowy jak widzę mają się ku końcowi czas na podsumowania ;-)

 

Pzdr. Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

askios - widzę, że uczysz się na doświadczeniach innych, czytając twoje projektowane zmainy jakbym czytał swoje rady przedstawiane wcześniej :D , uwzględniłeś większość (dobrych) zmian ktore zastosowałem i które sobie chwalę.

Pkt. 6 i 7 nie zastosowałem, ale rozwiązania polecam.

Zwiększając wymiar krokwi z 14 do 18 cm, spokojnie można ze słupa zlikwidować i zeprzeć płatwew na ścianie nośniej między sypialniami (już o tym pisałem). Dwa pozostałe słupy ukrylem w grubszej ścianie karton - gipsowej (koszt dodatkowych profili, ale mniejszy (chyba) koszt słupów drewnianych w stosunku do metalowych.

 

Reszta naszych zmian i opinii opisana została wcześniej. Póki co myślę, że były słuszne. Innych zmian bym raczej nie dokonywał, ale jeszcze nie mieszkamy, na pewno coś wyjdzie jak zamieszkamy.

Graż jest dość duzy jak na jednostanowiskowy. Nie ulega wątpliwoci, że mając 2 samochody dobrze jest mieć garaż 2 stanowiskowy. Ciągle mam tylko pytanie: jak ten dom wygladał będzie przy garażu poszerzonym do dwustanowiskowego oraz po podniesieniu ścianki kolankowej??

Obawiam się, że straci na proporcjach i bardzo zgrabnym wyglądzie. Chciałbym zobaczyć zdjęcia z realizacji takiego domu.

Przez większą część roku nie jest to probemem, nieco kłopotliwe może być zimą, ale auta na zewnątrz trzyma większośc mieszkanców miast, więc i my sobie jakoś poradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...