Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasza Werbenka- nasze marzenie


Recommended Posts

Z tego co mi wiadomo tarasy powinny być oddylatowane i nie połączone na sztywno z budynkiem.Ja po prostu swój tarasik wylałem jako osobny fundament, między nim a budynkiem jest styropian, nie ma zbrojenia łączącego. Podobnie będzie ze schodkami przy wejściu. Ponoć wtedy nie dochodzi do jakichś niespodzianek, typu przełamanie, nierównomierne osiadanie, itp. Zaznaczam, że nie jest przeze mnie ten temat zgłębiony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 995
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tego co mi wiadomo tarasy powinny być oddylatowane i nie połączone na sztywno z budynkiem.Ja po prostu swój tarasik wylałem jako osobny fundament, między nim a budynkiem jest styropian, nie ma zbrojenia łączącego. Podobnie będzie ze schodkami przy wejściu. Ponoć wtedy nie dochodzi do jakichś niespodzianek, typu przełamanie, nierównomierne osiadanie, itp. Zaznaczam, że nie jest przeze mnie ten temat zgłębiony.

 

my też mamy tak jak piszesz.podobno żeby nie dochodziło do rysowań na dużej powierzchni tak jak np taras trzeba zrobić zwykłe przecięcie.

tak właściwie to chyba większość osób robi schody czy tarasy osobno, mam raję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze serio? Pręty przy wejściu na pewno zostaną, bo tam będzie góra jeden stopień. Ale co z tarasem :sick: trzeba się w takim razie zagłębić w teamt i ewentualnie pręty wyciąć, dużo i ch nie ma i krótkie. Tak sobie wykombinowaliśmy, że taras będzie miał się do czego przyczepić :rolleyes: pręty mają jakieś pół metra, a taras m być duży....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie zaglądałam chwilkę a tu takie postępy. Gratuluję stanu 0. Chyba odetchnęliście z ulgą, że jesteście w końcu na powierzchni. Jeszcze raz napiszę, że piękną macie okolicę. Widoczki z domu będą śliczne. To teraz myk, myk i nie wiadomo kiedy a będzie stał zadaszony budynek. Trzymam kciuki.

 

Pozdrawiam:)

 

P.S. U nas schody lane robione były osobno. Między fundamentem a fundamentem schodów wmontowany jest styropian(albo styrodur, nie pamiętam) na całej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie jest taras na podsypce, a my robimy lany. Mąż jak tylko to zrobił to już się zastanawiał czy to dobry pomysł :sick: bo nagle nas olśniłó, co teraz ze styro :o no nic, wyciąć nie problem, bo "sterczy" jakieś 5 sztuk.

Dzięki DEZET za zainteresowanie :)

Sorki, albo ja czegoś nie rozumiem, albo Wam się coś nie doczytało. Taras na podsypce to chyba zawsze się robi i potem wylewa beton. Ja mam u siebie dookoła tarasu fundamencik i na niego wlany beton na całości, też na zagęszczonym gruncie. A styropian wystaje na ok. 25cm nad beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja wiem, może trochę niefortunnie napisałam.Bo mi się w główie tak utarło, że na podsypce to ten wyłożony kostką :bash: u nas ten taras będzie bez żadnego schodka, taki niski ze względu na ukształtowanie terenu. Fundament pod niego będzie nie murowany do góry, tylko trzeba będzie zrobić go w ziemi. Na początku chcieliśmy na podsypce i wyłożony kostką, jednak zmieniliśmy koncepcję na lany.

No i żeby nie było oczywiście w projekcie nie ma żadnych prętów do tarasu ;)

 

Tak czy siak decyzja podjęta, pręty od strony tarasu znikają. Się trochę rozpędziliśmy ;) Najpierw zostały wyciągnięte pręty pod naświetla i potem tak jakoś z rozmachem poszło...Chcieliśmy dobrze, przekombinowaliśmy ;) pewnie nie ostatni raz ;)

Edytowane przez msdracula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak jakaś podsypka zawsze musi być ;) 5 prętów to nic strasznego wpadki zawsze się zdarzają, my jak robiliśmy to fundament oczywiście w ziemi mamy go chyba około metra czy troszkę ponad metr nie pamiętam dokładnie, i jakieś 50 cm nad ziemią, ale teren też płaski więc taras nisko.

teraz żałuję że nie zaplanowałam tarasu drewnianego ;( ładnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...